Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (694. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
813.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tayland ATM komisyonu + Türkiye banka komisyon ücreti nakit noktasın kayba uğratıyor.
    Şuan $$ kuru yüksek biraz bunu referans alıp TR de dolar yaptırıp orada bozdurmak daha makul..

500$ yapıp bozdurunca biraz kayıp var, şuan kur yüksek lakin yine komisyon vs farkından daha iyi olacağını düşünüyorum, uzman arkadaşlar net bir yorum alsak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Tayland ATM komisyonu + Türkiye banka komisyon ücreti nakit noktasın kayba uğratıyor.
    Şuan $$ kuru yüksek biraz bunu referans alıp TR de dolar yaptırıp orada bozdurmak daha makul..

500$ yapıp bozdurunca biraz kayıp var, şuan kur yüksek lakin yine komisyon vs farkından daha iyi olacağını düşünüyorum, uzman arkadaşlar net bir yorum alsak ?

BKK airporta inerseniz, en alt katta guzel bir doviz burosu var. Yanliz dikkat edin ayni isimde 2 tane var, yesil olanina gitmenizi tavsiye ederim; zira adamlar ayni isimde sari renkli yapmislar ve daha once cikiyor onunuze. Fiyatlarida farkli.

Exchange ofisinin adi da SuperRich:https://www.superrichthailand.com

Yanliz birde su durum var, her ofisinde fiyatlar ayni olamayabiliyor. Sanirim ben Phuketteki airporttan baktim fiyatlara cok daha kotuydu. Onceden bi bakmakta fayda var.

Oteki durumda su, denomination yani banknotlarin fiyat farki var. 100 USD ile 50 USD lik banknot arasinda exchange farki var. 2 tane 50 USD verince 100 USD den daha az para ediyor maalesef.

Ben burayi o kadar iyi buldum ki bozdurdugum parayi donuste endonezya rupisine donusturdum, eger direkt endonezya rupisine endonezya'da donustursem daha az karli cikiyodu o kadar iyi bir yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 9 Temmuz 2017; 16:14:10 >
  • Qatar Havayolları yine tahrik eden fiyatlarla resmen Tayland'a göz kırptırıyor. 376 Usd başlangıç fiyatıyla Phuket düşünenler değerlendirsin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

Qatar Havayolları yine tahrik eden fiyatlarla resmen Tayland'a göz kırptırıyor. 376 Usd başlangıç fiyatıyla Phuket düşünenler değerlendirsin...

Merhabalar belirli bir dönemi vs varmı ?işte şu fiyat şu şu tarihlerde geçerli gibi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

Qatar Havayolları yine tahrik eden fiyatlarla resmen Tayland'a göz kırptırıyor. 376 Usd başlangıç fiyatıyla Phuket düşünenler değerlendirsin...

Merhaba, tarih belirtebilirseniz memnun oluruz zira birkaç arama yaptım kendi sitesinde fakat bu fiyatı göremedim.

• ThisisaNightmare T kullanıcısına yanıt
    Tsk. Gectik hocam merkezde bozdururm. Banknot iyiymis dikkat ederim. Gezi planim yok dogru duzgun aksam ona bakicam yol yorgublugu var. Pazara gittik chactuk cok sarmadi sanirim cok YouTube izledim ;)

• Beyler telefon şarj olayı nasıl orada, herhangi bi dönüştürücü almamız lazım mı adaptör için?
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim kampanya ekim 2017 ile nisan 2018 arası. Martta 391 usd fiyat yakaladım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taylanddayım phukette bangkok ve pattayaya gecicem kız arkadaşım ile kendime pomerian boo alıcaz yardımcı olunuz lütfen

• Herkese selamlar

Phuket ada turlari için nereden tur satin almak lazim. Patong bolgesindeyim.

Yuksek fiyat cekip orali olmuyorlar... Kalabalık ekibiz fiyat tuzlu geliyor. Speedbit ile daha yavasi arasinda 1000bht oynuyor. 3 saat git 3 saat gel kalan surede ne yapilacak bu adada ;)

Bilenlerden acil tavsiye bekliyorum... Tsk

• quote:

Orijinalden alıntı: Oguzhankur

Taylanddayım phukette bangkok ve pattayaya gecicem kız arkadaşım ile kendime pomerian boo alıcaz yardımcı olunuz lütfen

Thy yolcusu olmanız gerekiyor . Aksi takdirde aktarmalı uçuşta gümrüğe takılıyor bildiğim kadarıyla . Ayrıca köpek için bilet alacaksınız ve uçağa önceden rezervasyon çok önemli çünkü uçak tek bir cins hayvan taşır örneğin uçakta kedi varsa sizden önce rezervasyon yapıldıysa köpeği almıyolar . Köpeğe orada veyeriner hekimin pasaport çıkarması gerekiyor .Sormak istediğiniz başka bişey varsa Daha ayrıntılı bilgi için pm atınız .

• hocam papağan için demi aynısı geçerli
  • Merhabalar
    Phuket Kata plajında korkunç kaza..parasailing yaparken yukarıdan düşme sonucu 1 kişi öldü..
    https://www.khaosod.co.th/breaking-news/news_438791
  • ben taylanda 20 gunlugune gitmek icin ilk defa pasaport basvurusunda bulundum,
    harclari falan da yatırdım. pasaportun gelmesını bekliyorum fakat soyle bir
    duyumlar aldım bazıları 6 aylık pasaport ile gidemeyecegimi kabul etmeyeceklerini soyledi.
    nedir bunun gecerliligi? bilgisi olan varsa sevinirim.
  • ismail8484 kullanıcısına yanıt
    O bilgi doğru. Sadece Tayland değil birçok ülke bunu şart koşuyor.
  • ismail8484 kullanıcısına yanıt
    Randevu geçti mi? Geçmediyse ek harç yatırıp 1 yıllığa tamamlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charm

Randevu geçti mi? Geçmediyse ek harç yatırıp 1 yıllığa tamamlayabilirsiniz.

gecti randevu malesef :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail8484

ben taylanda 20 gunlugune gitmek icin ilk defa pasaport basvurusunda bulundum,
    harclari falan da yatırdım. pasaportun gelmesını bekliyorum fakat soyle bir
    duyumlar aldım bazıları 6 aylık pasaport ile gidemeyecegimi kabul etmeyeceklerini soyledi.
    nedir bunun gecerliligi? bilgisi olan varsa sevinirim.

Ya dostum iş işten geçti artık tekrar pasaport başvurusu yap ve 10 yıllık çıkart 6 aylık pasaport hiçbir işine yaramaz zaten. Zaten Tayland a gidip geldikten sonra hatta havalimanında tekrar oraya gitmenin planını yaparsın Emin ol .. ıyi tatiller.

• Herkese merhabalar.

Sizlerden bir konuda yardım rica edeceğim. Eşimle haftaya Bangkok'a seyahat edeceğiz, eşime fotoğraf makinası, kendime cep telefonu (Samsung s8 plus) almayı düşünüyorum. Tayland da fotoğraf makinaları ucuz diye duydum fakat cep telefonu fiyatları nasıldır? Bize göre daha ucuz diye duydum ama çok fark varmıdır? Birde tabi çakma olayı? En mantıklısı markanın kendi mağazasından almakmıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmettozt77

Herkese merhabalar.

Sizlerden bir konuda yardım rica edeceğim. Eşimle haftaya Bangkok'a seyahat edeceğiz, eşime fotoğraf makinası, kendime cep telefonu (Samsung s8 plus) almayı düşünüyorum. Tayland da fotoğraf makinaları ucuz diye duydum fakat cep telefonu fiyatları nasıldır? Bize göre daha ucuz diye duydum ama çok fark varmıdır? Birde tabi çakma olayı? En mantıklısı markanın kendi mağazasından almakmıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

elektroniğin ucuz old son 2 senedir görmedim duymadim

• 
Sayfa: önceki 692693694695696
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.