Teğmen
25 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri

--------

merhaba arkadaşlar ben 2016 yılından sonra motosiklet a2 ehliyetimi cıkarttım, 1 sene sonrası da B ehliyetimi cıkarttım
yani her iki ehliyetimde aday sürücü yeni sistem ehliyet.
yaklasık 2 ay once motosikletimde cevirmeye denk geldim ve 2 kutu bira içmenin sonucu 0.51 promil alkollü araç kullanmaktan ehliyetime el kondu ve ceza yedim.
ve aday sürücü oldugum için ehliyetim iptal oldu.
benim merak ettiğim tek şey şu, sadece motosiklet a2 ehliyetim mi iptal oldu? yoksa iki ehliyet birdenmi iptal oldu?
yani 6 ay ceza suresi de bittikten sonra sadece elimde araba ehliyetimmi olacak? yoksa her iki ehliyette iptal mi oldu?
lütfen bu konu hakkında bilgisi olan arkadaslar yazsın sadece.
merhaba arkadaslar. ben istanbulda yasıyorum. sahibindende kocaelinde 2. el bi anakart ilanı gordum ve urunu almak istedim.
satıcıya 180 tl yolladım ve bu kişide baka anakartı kargoyla yolladı.
ama anakartı takıp calıstırmayı
denediğimde ne yaptım ne ettiysem kart calışmadı yanı bozuk. ardından kişiyi aradım ve bole bole dedim. nasıl olur calısan bilgisayardan cıkarttımda verdim bahanesi falan neyse
iban at 2 saat sonra parayı iade yapıcam dedi, aradan 2 saat de*ğil 2 gun gecti ama
bu kişi ne parayı yolladı, ne mesajlarıma cevap veriyo, ne de aramalarıma cevap veriyo.
bu turde kişileri mahkemeye verebilme gibi imkan varmıdır?. inanın 180 tl parasında degılım.
amacım sadece yaptıgı adiliğin yanına kar kalmaması. defalarca sabah aksam oglen arayıp mesaj attıgım halde hiçbir sekilde geri donmuyor simdi bana.
yani bunu yolladıgı bu ayıplı urunden dolayı bu kişiyi dava edebilme imkanı varmıdır?
yoksa bu dolandırıcının yaptıgı yanına kar mı kaldı?
merhaba arkadaslar sorum su. ben istanbuldan bangkok a gidicem. ama aktarmalı olarak gidecegim iki uçuş ta aynı firma olacak istanbuldan kiev e, kiev den bangkok a. ama aktarma suresi 1 saat 45 dakka. bu sure bana yetermi? pasaport kontrolune sıra ya bekleme falan filan gibi. bi aksilik yasarmıyım?
merhaba arkadaslar sorum su. ben istanbuldan bangkok a gidicem. ama aktarmalı olarak gidecegim iki uçuş ta aynı firma olacak istanbuldan kiev e, kiev den bangkok a. ama aktarma suresi 1 saat 45 dakka. bu sure bana yetermi? pasaport kontrolune sıra ya bekleme falan filan gibi.
merhaba arkadaslar sorum su. ben istanbuldan bangkok a gidicem. ama aktarmalı olarak gidecegim iki uçuş ta aynı firma olacak istanbuldan kiev e, kiev den bangkok a. ama aktarma suresi 1 saat 45 dakka. istanbuldan kieve indigimde bu 1 saat 45 dakıkalık sure yeterli bir suremidir? pasaport işlemleri falan filan bunlar icin bekletme gibi aksılıkler yasarmıyım?

çok mantıklı gördügüm uygulamayı istanbullu donanimhabercilerle paylaşmak istedim. Arkadaslar Scotty ile trafige takılmadan dilediginiz yere hızlıca ulacabilirsiniz.
tek yapmanız gereken telefondan scotty uygulamasını indirip gideceginiz
konumu seçmek ve motor çağırmak. gercekten basarılı bir uygulama olmus,
taksinin iki katı düşük bir fiyata ve taksiden hızlı :)
istanbul trafigini atlatmaya ve bazı serseri taksicileri adam etmeye birebir bi uygulama olmus
yukarıda uygulamanın haberlere cıkan linkini de paylastım, izleyin videoyu arkadaslar.
merhaba arkadaslar ben 20 gunluk taylanda gidicem. gidis donus biletimi de aldım. sorum şu,taylanda vize yok singapura da video yok, ben taylandda iken 1 hafta sonrası 3 gunlugune singapura gecip 3 gun sonra tekrar taylanda girebilme imkanım varmı? bunun için extra islemlermı yapılması gerek?
ben taylanda 20 gunlugune gitmek icin ilk defa pasaport basvurusunda bulundum,
harclari falan da yatırdım. pasaportun gelmesını bekliyorum fakat soyle bir
duyumlar aldım bazıları 6 aylık pasaport ile gidemeyecegimi kabul etmeyeceklerini soyledi.
nedir bunun gecerliligi? bilgisi olan varsa sevinirim.
--
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR, REFERANSLARIMDAKİ ALIŞVERİŞ YAPTIĞIM TÜM ARKADASLARA DANISARAK NE DERECE SORUNSUZ SAĞLAM VE KALİTELİ ÜRÜNLER SATTIGIMI ÖGRENEBİLİRSİNİZ...

alışveriş yaptıklarım & referanslarım: FATALIST, ISIRGAN, CİHANDEDE, RECEP38, SCORPION07 EMREANIL, zafer666, scorionum, erdeMmM206, yorkasef, hakanizm1, KOND, hOOk_BoY, baykarizmaizmir, erenun, DiabloXT, naten, DoubleDragon, ozden, ercucav, rezero, DH yöneticisi, thetrooper00, CuteLz, awaqado, SengulerUnited, kachus, ist3, abrajj, davedevil, harunsat, yahya90, Yılmaz yk, zfrkrpnr (ve daha zamanında listeye eklemediklerim )
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 731
İkinci El Bölümü Mesajları: 373
Konularının görüntülenme sayısı: 109.168 (Bu ay: 307)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.