Şimdi Ara

TAYLAND BİLİNMEYEN YÖNLERİ, SORULARINIZ, MERAK ETTİKLERİNİZ BU BAŞLIKTA TOPLANIYOR (695. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.223
Cevap
276
Favori
812.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim bildiğim en az 6 aylık pasaport olması yeterli. Konsolosluğu arayıp emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: em1r

Benim bildiğim en az 6 aylık pasaport olması yeterli. Konsolosluğu arayıp emin olun.

En az 6 Ay evet yeterli ama pasaporta başvurduğun an itibarı ile pasaportun geçerlilik tarihi başlıyor en az 1 haftaa bekleme süresi ve pasaport aldığın gün yola çıktığını varsayarak 6 ayın altına düşüyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurbalat U kullanıcısına yanıt
    Verecek cevabım yok Bunu hesaba katmamıştım.
  • dun itibariyle taylanddan dondum merak edilenleri cevaplayim.hava gayet iyiydi yagmur yarim saat yagip yarim saat icindede heryer eskisi gibi oluyo hic bi sikinti olmuyo yani rahat rahat gezersiniz.sezon sonuna yaklasmis olmasina ragmen ben bole bi sezon bitisi hic bi yerde yok hala hava alanini gelis kismi tiklim tiklim insan yagiyor ulkeye.elektronik aslinda ucuz ama bize gore gayet pahali malum bizdeki dolar ve avronun kurundan dolayi yoksa hintlilerin size hava alanindaki aldigi devasa boyuttaki lcd ve led tvlerin resmjnj gonderirdim herbirinjn arabasinda en az 2 ser tane lcd var di.onun disinda 100 dolar 3350-3400 baht arasinda degiskenlik gosteriyodu.pattayada hintliden gecilmiyor malesef simdiden soleyim oteli alacaganiz bolgeyi iyi secin mumkunse hintlilerin ve araplarinyogunlastigi pattayadaki arap caddesinden yani pratumnhak rooad caddesindeki otellerden uzak durun.onun disinda da merak ettiginiz bisey varsa ÖZEL MESAJ yoluyla sorabilirsiniz.

• xblacksonx X kullanıcısına yanıt
    hoşgeldin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurbalat

quote:

Orijinalden alıntı: em1r

En az 6 Ay evet yeterli ama pasaporta başvurduğun an itibarı ile pasaportun geçerlilik tarihi başlıyor en az 1 haftaa bekleme süresi ve pasaport aldığın gün yola çıktığını varsayarak 6 ayın altına düşüyor zaten.

İlaveten;
    yanlış bilmiyorsam Tayland dönüş tarihinden itibaren pasaportun 6 ay daha geçerlilik süresinin olmasını istiyor, Tayland'a giriş tarihinden değil.
    Hoşgeldiniz
    Pattaya'da hangi otelde kaldınız?
  • miraculous kullanıcısına yanıt
    hosbulduk.sunshine one hotelde kaldim genellikle novada kaliyordum ama son 2 keredir sunshine one hotel de kaliyorum,konum ve temizlik acisindan mukemmel ozelliklede gec uyanmama ragmen housekeeping hemen gelip odayi temizliyodu tek sikinti hintlilerinde ayni ve civar otelleri tercih etmeleri ama otel calisanlari turkleri cok seviyolar.

merhaba,otelin günlüğü ne kadara denk geldi?
  • Bu aralar uçak bileti için kampanya bilen var mı yada şöyle şuraya al ordan aktarma ile ucuza gidersin dediğiniz yer teşekkürler şimdiden

• Merhabalar;

Konumuz bilindiği üzere Tayland severlerin yada tayland ı merak edenlerin bilgi,öneri,tecrübelerini paylaştığı salt bilgi konusudur.Konu içersinde uçak bileti satışı ve pazarlanması Forum donanım haber bölüm kurallarına aykırıdır.Israrı halinde Çeşitli yaptırımlara maruz kalmamak adına, lütfen bu konuda dikkatli olalım.Anlayışınız için teşekkür ederim.
    İyi forumlar dilerim.
  • Uygun zamanda detaylı tecrübelerimi yazacağım, Serkan bey'e ve diğer arkadaşlara tşk. ederim.

Ciddi bir hintli ve arap yoğunluğu var bıktırdılar resmen. otobüs otobüs gelmişler sanki. Paramızın ne kadar değer kaybettiğiniz gözümüzle görmüş oldu. Forum konusunun en başlardaki ucuz tayland artık yok, hatta çoğu şey pahalı diyebiliriz, eski tayland değil artık. Bangkok trafik ve ulaşım bezdirdi resmen yok böyle bir kargaşa, düşük sezon olmasına rağmen aynı anda 3 türk aile ile araya binmemeiz sürekli türkler ile karşılaşmamaız manidar olamaz sanırım :) Yüksek sezonda düşünemiyorum buraları. Hava fena değildi yağmur ıslattı ama 1 saat sonra normal idi hayat. İstanbul'a yağmur yağdığı gün oradayada yağmur yağdı hava sifiri karanlık oldu neredeyse sabaha hayat devam..

İnsan yoğunluk derken 20milyon nufus var 10milyon motor var gerisini düşünün... Ciddi olarak sabırlı ve saygılı bir millet korna sesi yok ışıkta biribirini bekleme vs.. ülkemize göre farklı geldi.
    Sunshine soi 8 de ki ise kaldım 2015 te hiç tavsiye etmem birde hep lobide hint yoğunluğu odalar hiç temiz değil sahibi Hintliymiş ondan çok Hintli var 1200 bht civari idi kaldığım zaman nevresim değişimi pek yapmıyorlar sadece düzeltiyorlar kalmam tekrar @xblacksonx

• Tayland malesef bizim için çok pahalandı 100 usd 3380 bht tı Bayramda orada idim ilk 2005 da gitmiştim kur bizi mahvetti 8 kere ortalama her yıl gittim ama her geçen gün zorlaşıyor 120 tl ye 100 usd alıp gitmiştim ilk Türkler için pahalanıyor artık

• Mahanair (İran) havayolu kullanan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim uygun fiyatları var Türkmenistan, Royal (Ürdün) , Qatar , THY kullandım hepsi iyi diyebilirim Türkmenistan eski idi uçaklar şimdi nasıl bilmiyorum tabii ki ucuzdu

• Arkadaslar kesin değil ama bilgi amaçlı soruyorum.

Moskova ya ayrı bilet alıp moskovadan bangkok a ayrı bilet alsam Moskova için transit vize gerekir mi ? Gerekirse fiyatı nedir bilen var mı ?

• pattayasio7 P kullanıcısına yanıt
    sunshine one soi 8 de degil hocam.soi 8 bildigin gibi 8.sokak demek.sunshine one pratumnhak caddesi yani nami diger arap caddesi userinde.sahibi nereli bilmiyorum ama guvenli ve temiz bir otel.oda temizligine gelince ben kontrol etmememe ragmen carsaflar hergun degistirildi hatta bazen housekeepinge gerek yok dememe ragmen yinede hergun degistirdi nevresimleri. hintli konusuna gelince taylandda hintli heryerde var iclerinde iyiside kotusude var benim kaldigim otelde hintli cok rusda vardi koreliside.hintlilerin tek yaptiklari rahatsizlik yuksek ses ve odalarinda muzik ama sunuda soleyim pattayada iseniz sesden rahatsiz olmak biraz garip olur.

• eylül ayında 15 günlüğüne taylanda gideceğim. gelmek isteyen mesaj atsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: boombip

eylül ayında 15 günlüğüne taylanda gideceğim. gelmek isteyen mesaj atsın

Merhabalar
    Tayland ın hangi bölgesine ya da bölgelerine gitmeyi düşünüyorsunuz.Tam tarih de belirtirseniz daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.
    Örnek 15 günlük Tayland tatilinde bangkok-pattaya- ve phuket e gitmek istiyorum.Gezmeyi çok severim. ya da fazla yürürüm-yürümeyi sevmem,gece hayatım vardır ya da yoktur gibi..
    Selamlar.. İyi yolculuklar.
  • tayland'da ve kamboçya'da gideceğim yerler

tayland (8 gün)
    -bangkok
    -pattaya

(aktarma bangkok'tan uçakla phnom phenh veya siem reap)

kamboçya (6 gün)
    -siem reap
    -sihanouk
  • 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.