Şimdi Ara

Tavsiye Edilebilecek Oto Bakım Ürünleri (3 ürün mevcut) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
17
Favori
31.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • torpido temizliği için atas plak 2r öneririm. öyle çok parlatmıyor mat orjinal bir görüntü veriyor. internetten erdem boya dan aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

Hızlı cilada hangisini önerirsiniz arkadaşlar.Nano teknolojili aldım hiç beğenmedim.

Ahşap temizliyici pronto bile daha iyi iş görmüştü, askerden alışkanlık edinmiştim.

Sonax'ın kırmızı spreyi iyi is görüyor..

sonax ın kırmızı spreyinden 2 kutu bitirdim, emin olun ona verceğiniz parayla meguiars almanızı tavsiye ederim..

20 liraydı bir ara praktikerde, o zaman almıştım.. evet ilk kullanımda gayet etkili ancak, etkisi çok kısa sürüyor, 1-2 yıkama sonunda bir şey kalmıyor.. ben meguiars ile (yukarıda video paylaştım) 2-3 haftada bir işlem yapıyorum.. (aracımı kendim yıkama imkanım var ve haftada 2-3 kez yıkıyorum)

Evet kalıcı değil pek, bendeki kutu bitmek üzere Meguiars şart oldu netten tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hızlı cilada hangisini önerirsiniz arkadaşlar.Nano teknolojili aldım hiç beğenmedim.

Ahşap temizliyici pronto bile daha iyi iş görmüştü, askerden alışkanlık edinmiştim.

sonax ın kırmızı spreyinden 2 kutu bitirdim, emin olun ona verceğiniz parayla meguiars almanızı tavsiye ederim..

20 liraydı bir ara praktikerde, o zaman almıştım.. evet ilk kullanımda gayet etkili ancak, etkisi çok kısa sürüyor, 1-2 yıkama sonunda bir şey kalmıyor.. ben meguiars ile (yukarıda video paylaştım) 2-3 haftada bir işlem yapıyorum.. (aracımı kendim yıkama imkanım var ve haftada 2-3 kez yıkıyorum)

Evet kalıcı değil pek, bendeki kutu bitmek üzere Meguiars şart oldu netten tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

ben gidip sanayide elden almıştım

internet siteleri de var buyrun

http://www.sengunboya.com/boya/meguiars-fiyat-listesi.html

• Sonax ürünlerinden genelde uzak dururum. Eskiden ismi olan bir firmaydı ama son dönemde kalitesi çok düştü.

Meguairs, Autoglym, Turtle Wax ise kötü ürünlerinde denk gelmediğim firmalar. Nigrin ve Atas da aynı şekilde çok kaliteli ürünleri olan markalar. Üstelik Atas ürünlerinin fiyatları çok uygun ve ürün yelpazesi çok geniş. Sonax, Arexons vs yerine kesinlikle Atas tercih edin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben gidip sanayide elden almıştım

internet siteleri de var buyrun

http://www.sengunboya.com/boya/meguiars-fiyat-listesi.html

Fiyatlar gayet insani. Teşekkürler..

• O arabanın motoru nerde ya kaputun içi boş görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

O arabanın motoru nerde ya kaputun içi boş görünüyor

Bir o kadar da ön tamponun içinde var :))
  • Gojonun cilali oto sampuamini kullaniyorum 1lt 8tl gibi birsey iyi is cikariyor ozellikle siyah arabada sonra adorenin lastik parlaticisi var cok memnunum ancak biraz toz tutuyor torpido sutune sicak bakmiyorum pek yagli yagli falan hos degil benzinlikteki cam silme aletinden var camda cizgi halinde su izi birakiyor onun yerine gazete kullaniyorum sonuc mukemmel carpexin oto parfumu var 3 4 tane koku turu var ben exotic sectim kokusu guzel bence ve tabiki olmazsa olmazim mikrober bez 5 tanesi 6tl carrefourda bu kadar kullandigim urinler

• arkadaşlar benim arabada da kılcal çizikler mevcut ve arabanın boyası metalik safir mavisi, bu çizikleri gidermem için ve arabanın boyasının kendine gelmesi için ne yapmamı önerirsiniz, hangi ürünleri kullanmalıyım... boya koruma yaptırayım dedim ama 150 TL'den aşağı inmiyo adamlar...

bi de bana cevap verseniz arkadaşlar, pek bu işlerden anlamıyorum da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: McMannes

arkadaşlar benim arabada da kılcal çizikler mevcut ve arabanın boyası metalik safir mavisi, bu çizikleri gidermem için ve arabanın boyasının kendine gelmesi için ne yapmamı önerirsiniz, hangi ürünleri kullanmalıyım... boya koruma yaptırayım dedim ama 150 TL'den aşağı inmiyo adamlar...

bi de bana cevap verseniz arkadaşlar, pek bu işlerden anlamıyorum da...

pasta cila, ancak kendiniz yapmayın, işin ehli bir yere götürün
  • peki bu autowax falan mantıklı mı usta, şöyle bir kampanya var,

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-diger-her-sey-diger-autowax-konya-bahar-kampanyasi-82037343/detay/

yaptırayım mı bundan işe yarar mı...
  • net bilgiyi daha iyi bilen arkadaşlar verebilir ancak, bu sadece parlatma üzerine gibi geliyor bana.. pasta olmadan çizikleri gideremezsiniz
  • anladım usta, peki bu kılcal çizikler için de yine pasta istiyor değil mi...
  • Takibe alalım

• pasta ufak tefek tırnağa gelmeyen çizikleri kapatır, geçen gün aracı babama bıraktığımda, park yerinde çizmişler,

Tavsiye Edilebilecek Oto Bakım Ürünleri (3 ürün mevcut)

bunu kapattım boyanın attığı 1cm lik bir yer kaldı kapanmayan..
  • Bu iş tamamen bir hastalık. Geçen sene internetten malzeme alayım dedim, 200-300 tl'ye patladı hepsi. Meguiars NXT wax, jant temizleyici, lastik parlatıcı, sonax iç konsol temizleyici, bezler vs. Bu işi daha önce hiç yapmayıp arabamı parlatayım diyenler için söylüyorum. Öncelikle çizik var çıkartayım diye siz kesinlikle uğraşmayın, paraya kıyın çiziği işin uzmanına yaptırın. Fazla çizik yok boya koruma yapayım diyenler, öncelikle Meguiars NXT 2.0 wax ürününü alsınlar. Aracı gölgeye çekin, dış kaportası sıcak olmasın. Aracın plastik aksamı hariç bütün bölgelere(istenirse jant ve camlarada sürülebilir, kapı içleri olabilir) yedire yedire sürsünler(çok sürmeyin silerken yoruyor). Yaklaşık 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra mikrofiber bez ile parlatma işleminizi yapın. Bütün işlem max 1 saat sürer. Farkı inanın göreceksiniz. Bundan sonra aracınıza kesinlikle fırça sürdürmeyin. Aracınızı kendiniz yıkıyorsanız arkadaşların paylaştığı meguiars'ın sarı kurulama bezini kesin alın derim. Ben 30 tl verdim, alırken verdiğim paraya acıdım ama sonra hakkını veriyor. Bu yaptığınız koruma duruma göre (bence) 6 ay falan gidiyor. Siz istediğiniz zaman bunu tekrarlayabilirsiniz.

• Eklemeyi unuttum, bu wax ürünü ile 5 kez araca koruma yaptım ve şişenin yarısı hala duruyor. Bilginize
  • Hem bir UP! yapalım hemde ben ekliyeyim.

Sonax Araç İçi Temizleyici.

Gerçekten çok iyi iş çıkarıyor,çok ağır lekeler vardı(bkz:kusmuk) onları bile çok rahat çıkardı.

Lekenin üsyüne sıkıp bezle olavayın,hemen ardından temiz bir bezle üstünden geçin.

Püf Noktası: in aralara sıkıp hava tutarsanız dışarı atıyor hemen.

quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Bana Şampuan,torpido bakım,wax gibi şeylerin önerisi lazım.

Hangilerin alayım yardım edersen çok iyi olur.

• quote:

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-609693001-sonax_cilali_sampuan_500ml.aspx

Eski şampuanım bitti, bir de bunu deneyelim dedim. Gerçekten çok iyi. Su durmuyor araçta. Çok çeşit cilalı şampuan kullandım ama böylesiyle ilk defa karşılaştım. İlk durulamadan itibaren fark hissediliyor..

Aynı ürünü bende kullandım, kullanım amacım ise; oturduğum sitede otopark alanında asfalt veya beton yerine mucur dökmüşler, araç en fazla 2 saat içinde kalın bir toz tabakası tutuyor. Hergün yıkamak vaya yıkatmakta mümkün olmuyor, bu durumda yolumun üstündeki petrlolde tazyikli su tutuyorum.

Bu ürün tamam suyu tutmuyor, boncuk boncuk dağıtıyor ama aracın üzerine toz yapışmasını engelleyemiyor, o kadar tazyikli sudan sonra halen toz tabakası siyah-gri bir tonla orada duruyor, sadece suyun kuvvetle tutulduğu bölgeler temizleniyor, görüntü de ise araç zebra gibi oluyor,

Bu toz tutturmayan cila markası var mıdır? Artık gına geldi aracı temiz tutamıyorum bir türlü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

Hem bir UP! yapalım hemde ben ekliyeyim.

Sonax Araç İçi Temizleyici.

Gerçekten çok iyi iş çıkarıyor,çok ağır lekeler vardı(bkz:kusmuk) onları bile çok rahat çıkardı.

Lekenin üsyüne sıkıp bezle olavayın,hemen ardından temiz bir bezle üstünden geçin.

Püf Noktası: in aralara sıkıp hava tutarsanız dışarı atıyor hemen.

quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Bana Şampuan,torpido bakım,wax gibi şeylerin önerisi lazım.

Hangilerin alayım yardım edersen çok iyi olur.

Bu ürünü ben de C2 döşemelerindeki turuncu kumaşlarda kullandım. Temizlenecek bölgeye sıkıp bir diş fırçası ile iyice fırçaladıktan sonra kurumasını bekliyor ve yeniden kuru fırçayla fırçalıyorum. Gerçekten çok iyi iş gördü, kumaşların rengi ilk günkü gibi. Plastik bölümleri de iyi temizliyor ve parlatıyor.
    Not: Yalnız bu ürünü sadece lekeli yerde kullanırsanız döşemede renk farkı olabilir, özellikle de uzun süre temizlenmemiş döşemelerde bu ürünü lekeli kısımda kullandığınızda aslında döşemenin ne kadar kirli olduğunu fark ediyorsunuz, öyle güzel temizliyor. Kullanacaksanız tek bir noktada değil tüm döşemede kullanın derim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.