Yarbay
13 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

25.12.2013 tarihinde kampanya kapsamında teşhir ürünü olan Philips monitörü satın aldım, almış olduğum monitörün yetkili servis raporunda "Cihazın ayağı ve kabloları eksik" ibaresi yer alıyordu, ben de ona güvenerek satın aldım, duvara monte kullancaktım ve evde yeterince monitör kablosu bulunmakta. Ürünü kullanmaya başlayınca farkettim ki üründe 6 Adet ölü pixel mevcut. İsim vermek istemiyorum aldığım yere götürdüğümde ürünün önce teşhir ürünü olduğunu ve yapacak bir şeyleri olmadığını söylediler. Ben de elimdeki servis raporunu göstererk, burada ölü pixel olduğu yazmıyor yazsa almazdım dedim. Neyse ürünü 01.01.2014 tarihinde servise gönderdik. 28.01.2014 tarihinde teknoassist teki görevli arkadaş arayarak ürünün servisten geldiğini belirtti. Ürünü almaya gittiğimde arızasının giderilmemiş olduğunu gördüm, prosedür gereği imza atmam gerektiğini ve kaydın kapatılarak yeni kayıt ile gönderilmesi gerektiği bilgisi verildi. (Değişim ve iade için gerekli iş günü süresi geçmiş olmasına rağmen, teşhir aldığım üründe fırsatçılık yapmamak adına imzayı attım ancak durumu da izah ettim. Ancak bu sefer işlemlerin daha hızlı olmasını rica ettim ve ürün gönderim formuna servisten gelen ürünün arızasının giderilmediğini belirterek ikinci kez servise gönderildiğini yazdırdım. Bugün 11.02.2014 tarihinde telefonuma mesaj geldi ve ürünün servisten geldiği bilgisi verildi. Ürünü tekrar almaya gittiğimde Servis raporunda "yalnızca 2 adet ölü pixel görüldüğünü ve kullanıma etki etmediği için tamirinin yapılmadığı" ibaresini görünce cinnet geçirdim. Teknoassistteki arkadaş ile üründeki ölü pixelleri saydık tam 6 adet pixel var. Bana imza atmam gerektiğini ve ürünün tekrar servise gönderileceğini söyledi. Bende hiddetlenerek imza falan atmayacağımı ürünü tekrar göndermelerini söyledim. 7 gün içinde ürün evime kargo ile gelecekmiş. Kargo ile gönderirseniz getirir burda müşterilerin arasında kırarım bu ürünü dedim ve müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş ta aynı şekilde imza atmam gerektiğini söyledi. Ben ürünü kabul etmediğimi belirterek oradan ayrıldım.

Şimdi arkadaşlar, yarın gidip ürünü alsam ve hakem heyetine başvuruda bulunsam elime bir şey geçer mi? ben 25.12.2013 te aldığım ürünü 12.02.2014 tarihine kadar kullanamadım, bu ürün ayıplı mal. İlk gönderim 01.01.2014 tarihinde olduğu için gerekli olan 20 iş günü süresi aşılmış bulunmakta. Değişim talebim ne derece değerlendirilir. Başına benzer durum gelen arkadaş var mı? Yoksa ben bu ürünü iki kez daha servise göndermeyi düşünüyorum. 4. gönderimden sonra direkt olarak benim değişim talebim yerine getirilmek zorunda.
Arkadaşlar uzun süredir takipte olduğum bir saatti, fiyatı düşünce hemen 1 adet sipariş verdim.

İndirimli Site:http://www.modasaat.com//urun/tommy-hilfiger-th1790871-erkek-kol-saati_132348.aspx#.UsQskvRdUyd


Takipte olduğum diğer siteler;

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Tommy-Hilfiger/TH1790871/PD
http://www.konyalisaat.com.tr/urun/tommy-hilfiger-th1790871/
http://www.istanbulbilisim.com.tr/th1790871-tommy-hilfiger-erkek-kol-saati-en-ucuz-fiyatlari,54463.html
http://tommy-hilfiger.hizlisaat.com/th1790871
http://www.sanalpazar.com/Tommy-Hilfiger-Th1790871-Erkek-Kol-Saati__isp9655302

Tek sorun site hakkında hiç bilgim yok, ürün geldiğinde replika yada orjinal olduğunu nerden anlayacağım?

EDIT: Arkadaşlar konuyu açtıktan sonra linke girdiğimde stoğun tükendiğini gördüm, kusura bakmayın. Yöneticiler dilerse kaldırabilir konuyu.
Arkadaşlar,

Bir arkadaşım ile ortak stüdyo işine giriyoruz, ekipmanlarımızın bir çoğu hazır. Ancak isim konusunda kararsız kaldık, isimlerimiz yada baş harfleri olsun istemiyoruz. Aklımızda şuan için iki adet isim var, AURA ve MÜREKKEP, sizce hangisi yada eklemek istediğiniz isimler varmı tavsiyelerinizi bekliyoruz.

Arkadaşlar sıfır opel corsa, satış fiyatı 35.400 TL, iş bankasından yapılan havale makbuzu, araç satış sözleşmesi vs mevcut

ancak aracın faturası, 34.449 TL den kesilmiş, aradaki yaklaşık 1.000 TL nereye gidiyor ?

başına böyle bir şey gelen varmı ?
arkadaşlar hem eski günleri yad edelim, hemde şöyle iki üç lafın belini kıralım istedim


özellikle ilk fotoğraftakileri hatırlayanlar varmı ?

office95'in küçük resimlerini aradım ancak bulamadım, hatırladığım kadarıyla en güzel küçük resimlerde o serideydi

sizlerinde eklemek istediği zamanla unutulan şeyler varsa, konuda görmek isterim
Arkadaşlar az önce 1977 Model Kırmızı bir Ford Taunus, park halindeki araca çarpıp kaçtı, dışarıdan bağrış sesleri geliyordu çıkıp baktım, arabayı kaçarken gördüm, Plakayı almışlar 35 AL 4373 hemen polise haber verildi, ben çarptıkları araca bakmaya gittim, araçta en ufak bir şey yok, arsada duruyordu, sadece I şekilde park edilen araç / şekilde dönmüş.

görenlerin anlattığına göre, aracın içerisinde iki kişi varmış biri bayan, alkol almışlar ve kavga ediyorlarmış. (ama çakal şoför kaçarken lambaları söndürdü plakayı okumasınlar diye) neyse gel gelelim yarım saat sonra polis geldi, ihbar edenler evlerine girdikten sonra mahallede bir tek ben kaldım, sevdiğim bir komşum ile muhabbet ediyorduk. Polis bana olayı sordu, bende mahallede ses duydum ona çıktım, arabaya vurup kaçmışlar, ben kaçarken gördüm plakayı alamadım ama biri almış sizi gördükten sonra iner dedim. 1977 Model kırmızı ford taunus dedim. Nerden biliyosunuz dedi, Plakayı sorgulattım dedim. Aracın yanına gittiler (hiç arabadan inmediler) bi uzun farları yakıp arabaya baktılar sonra basıp gittiler.

Park halindeyken çarpılan aracın sahibi şuan belki uyuyordur. Mahallede apartmanlar çoğaldıkça insanlar arabalarını koyacak yer bulamaz oldu, ister istemez evlerinden uzak yerlere park ediyorlar ve başına böyle bir iş gelince kimsenin haberi olmuyor. Çıkmaz sokak olduğu için aracım her daim gözümün önünde, şuan bile kafamı çevirip baktığımda görebiliyorum. Ayrıca hala mahalle kültürümüzün olduğuna seviniyorum.

gelelim asıl soruya;
1. aracına çarpılan kişi, aracına çarpıldığını bilmiyor ve aracında herhangi bir masraf yok, yani merakta etmeyecek (sadece niye böyle yan dönmüş diye sorabilir) bu durumda aracının başına geleni sorgulamayacak.

2. çarpıp kaçan kişi hakkında ihbar yapıldı ancak polis geldiği zaman ortada muhattap alacağı kimseyi bulamadı ve gitti, çarpan kişiyi yakalamak için bir şey yapacaklar mı?

3. varsayalım ki bu kişiyi yakaladılar ancak hakkında sadece ihbar var, birinin gidip şikayetçi olması gerekmiyor mu?

4. çarpan aracın yanına kar mı kalacak?


Kaputta bir AT gördüm sanki..!

Arkadaşlar bugün kız arkadaşım ile buluşmaya giderken, evden yaklaşık olarak 200m uzakta, ara sokaktan yavaşça giderken bir AT kafası gördüm ve kornaya asıldım. Frene basıp durdum ve yaklaşık 1 saniye içerisinde brüst huahh hoops sesleri eşliğinde atı aracımın üzerinde gördüm

kaza sonrası ne yaptım ne yaşadım yazmak istemiyorum (çirkinleşmiş olabilirim/oldum )

polisi aradım 20-25dk geçti ne gelen var ne giden, kuzenimi aradım o da polis, istersen bi ekip göndereyim ama çingenenin nesini alcan boşver dedi. Olay pek tatlıya bağlanmasa da kapandı.

Trafik sigortası bunun için bir şey yapmıyor mu? Tamam şimdi hasarım büyük değil ancak 1 metre daha ilerde durmuş olsam atı tutan demir kapıdan çarpacak ve çok daha büyük hasara neden olacak. Polis kendi aranızda anlaşın diyor, kendi aramızda nasıl anlaşalım adamın atına mı el koyayım? cebinde parası yok canını mı alayım ? kaskodan yaptırsam hasarsızlık indirirmim bozulacak (ki yaş itibari ile indirimsiz 2000tl nin üzerinde kaskom çıkıyor)
Arkadaşlar bugün hayatımın en güzel hediyesini, hayatımın en değerli insanından almış bulunmaktayım.. Böyle güzel bir süprizi düşündüğü tasarladığı için ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir erkeğe verilebilecek alternatif çok güzel bir hediye (ben mutluluktan şımardım)arkadaşlar fotoğraftan da gördüğünüz gibi aracın önünde ağırlıklı olmak üzere, ön ve arka tamponunda sürtmeden kaynaklı hasarlar var (çoğu park yerinde kendini bilmez sürücüler tarafından oldu).

ustaya gösterdiğimde tamponun boyasını tamamen kazıyıp, yeniden boyayacağını söyledi bende karar veremedim. Rötuş ile düzelmez mi bunlar?

sırf boya takıntılı insanlar ile uğraşmamak için boya yaptırmayı düşünmüyorum..
Gün geçmiyor ki trafikte bir maganda ile bir apaçi ile uğraşmayalım. Seyir halinde iken önümüze kıranlarmı dersiniz, emniyet şeridinden gelip önümüze geçenler mi dersiniz ne derseniz deyin örnekleri çoğaltmak mümkün. Yaz aylarında sıcaklardan kaynaklı sinirlerin gerildiğini de düşünüyorum. Böyle durumlarda DH Otomobil Genel Ailesi ne yapıyor ?

KGS de kart basarken önümdeki araç 5dk da beklese kornayı çalmam mesela çünkü bilirim keyfinden durmuyordur orda, ancak ben KGS den geçerken (ki OGS gibi kullandığıma inanıyorum) daat diye arkamdan korna çalıyor, gişeye kolum dışarda girip kolum dışarda çıkıyorum arkamdakiler beklemesin diye yinede korna yiyorum. E haliyle sinirlenip bekliyorum derdini sormak için, bugüne kadar genelde özür dilediler. (sert çıkmak gerekiyor sanırım)


Bugün menderes tarafına giderken tek gidiş geliş yolda emniyet şeridinden yardırıp gelen aracın aniden önüme kırması sinirimi aşırı derecede bozdu. Karşılığında ne yaptığımı yazarsam DH beni bombalar o yüzden yazmıyorum. Günah keçisi olmak istemiyorum..

bu gibi olaylar karşısında nasıl soğukkanlı davranıyorsunuz? aracınızda anneniz babanız eşiniz çocuğunuz arkadaşınız varken sizin canınızı tehlikeye atan magandalara ne yapıyorsunuz?
Hakkında
Konum: İzmir,Karşıyaka
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Lenovo Z500
Otomobil
Mini Cooper Countryman 1.6D
Mobil cihaz
iPhone 12 64GB Black
Operatör
Vodafone
ISS
Uydunet
Oyun Platformu
Ps4 Pro
Steam
ChinoStery
TV
LG 55UJ651V
Klima
Daikin N Series
Ses Sistemi
Edifier
Notebook
Lenovo Z500
Fotoğraf Ekipmanları
Canon 5D Mark II
Dünyadan Futbol
Karşıyaka
Basketbol
Pınar Karşıyaka
İşlemci
Intel
Sabit Disk
Western Digital
Kombi
Buderus
Modem
Netmaster
Beyaz Eşya
Siemens
Formula 1
Mercedes
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 2.120
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.623
İkinci El Bölümü Mesajları: 191
Konularının görüntülenme sayısı: 418.645 (Bu ay: 648)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 64 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.