Şimdi Ara

Tavan Vantilatörü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
10
Favori
139.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volcano96

Arkadaşlar merhaba.. ben bugün koçtaştan febbre marka 5 kanatlı tavan vantilatörü aldım.. bunun montajında sorun yaşıyorum.. bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.. naylon top askısının kanopiye sabitlenmesi gerekiyor mu? gerekiyorsa bu nasıl olacak.. kitapçık ta bilgiler yetersiz..

Seninkinin bağlantı düzeneği nasıl bilemiyorum ama ben şöyle çözdüm:
    http://forum.donanimhaber.com/m_50037542/mpage_1/f_/key_tavana%2Cnasil//tm.htm#50037542

• ben bugün tekrar koçtaşa gittim.. ordakilerin hepsi aynı şekilde titriyorlardı.. sordum normal mi diye, hayır dediler.. hemen montaj yapanların kartını verdiler.. ben kurdum dedim, bana bilgi verin dedim.. sadece titreşim ayarı yapılması gerekiyor dedler bizim bilgimiz yok dediler.. yani titreşim ayarı ne kitapçıkta var ne de koçtaştakiler söylüyor.. hiç bir bilgi vermiyorlar.. titreşim ayarı nasıl yapılır bilen var mı acaba?
  • Bilmiyorum, sorununuzu çözdünüzmü? Bende aynı sorundan müzdariptim. Şu şekilde çözüm. Kanatların tavana en yakın köşeleri ile tavanda belirlediğim bir nokta arasındaki mesafeleri ölçtüm. Kanatlardan birisi 2 cm. tavana diğerlerinden daha yakındı. Sanırım montaj sırasında eğmişim. Elimle hafifçe dibinden dışarı doğru büktüm. Şu anda en hızlıda ne yalpalama nede ses kaldı. Umarım sizede bu yazdıklarım yardımcı olur. Saygılarımla.
  • vantiratörün titremesi, kullanılan vidayla da ilgili olabilirmi? benim eski evde içinden çıkan standart vidayı kullanıyordum, galiba 6'lık. yeni yere geçtim 10'luk vida aldım. şu an gayet iyi durumda...
  • Benimkinden ses geliyordu. Biraz kurcaladım, ampullerin takıldığı bölümlerden birinin camı gevşemiş. Sıkınca düzeldi.
  • ben de almayı düşünüyorum. yakın zamanda alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: futuristt

ben de almayı düşünüyorum. yakın zamanda alan var mı?

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Sicilya-Tavan-Vantilatoru/230-V/59506?R=298

Bir kaç farklı model kullanmış biri olarak kesinlikle bu modelden memnun kalırsınız. 80-90 liralık ucuz modeller iş görmüyor.
  • bugün gidip bakayım koçtaş'a. teşekkürler.
  • http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Meis-Tavan-Vantilatoru/-/2445?R=298

koçtaş'ta bugün bunu beğendim. Kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: futuristt

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Meis-Tavan-Vantilatoru/-/2445?R=298

koçtaş'ta bugün bunu beğendim. Kullanan var mı?

Aynısından kullandım. Genel malzeme kalitesi 90-100 liralık modellere göre çok daha iyidir. 5 kanatlı olması avantaj. Aydınlatma olarak çok kuvvetli. Etki alanı ise kaç m2'lik bir yerde kullanacağınıza bağlı. En fazla 10 m2 için idealdir. Bence bütçeyi bir miktar yükseltip önceki mesajımda bahsettiğim kumandalı modeli alın. Konforu daha yüksek ve kurulumu daha kolay.

• http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Havana-Tavan-Vantilatoru-Krom-Kanat/-/2442?R=298

Ben dün bunu aldım.Teşhirdeki vantilatörlerden fiyat performans oranı en yüksek olan buydu.Çoğu saçma sapan tahta kanatlı olanlardandı , görünümleri şık olabilir ama performansları ve kanat çapları bendeki modele göre baya zayıf kaldı.Bende ışıksız bir model istemememe rağmen performansı için bunu aldım ışıktan feragat ederek.

Kanat çapı 105 cm tahta kanatlı modellerden alıp sonra niye soğutmuyor bu diyebilirsiniz ona göre alın.

Orta seviyede ve yüksek seviyede yalpalama yapıyor ama kitapcığında makul ölçüde yalpalama yapması normaldir yazdığı için ben üzerine düşmedim.

• Bu mesaja tamamen katılıyorum.
    Ben Aydın da oturuyorum. Son 3 yaz aylarında yatak odamız 33 - 34 dereceleri görüyor. Klimaların dezavantajları malum. İşte o dezavantajlar tavan vantilatörünün avantajları oluyor. Bu mesajı 2 yaz boyunca denedikten sonra yazıyorum. Ve de sırf bu ürününü önermek için buraya üye oldum. Çünkü böyle faydalı bir cihazı önermeyi insanlık görevi olarak addediyorum. Bu arada ben bir tıp doktoruyum. Eşimle birlikte ortak deneyimlerimiz şunlardır.
    1-Bir damla bile terlemeden ve de nerdeyse deliksiz uyuyoruz.
    2-Elektrik sarfiyatı klimaya göre çok daha az.
    3-Odayı güzelleştirecek şekilde dekoratif.
    4-Montajı klimaya göre çok kolay ama yine de profesyonel bir destek önerilir. Duvarlarda kırma, badana gerektirmiyor.
    5-Balkonda veya dış duvarda yer kaplayan harici bir ünitesi yok.
    6-Tozunu almak dışında bakım gerektirmiyor. Dönemsel değiştirilmesi gereken filtre v.s. yok.
    7-Klimaya göre çok daha sessiz.
    8-Pencere açık yattığımızda içeri giren sivrisineklerin bize ulaşmasını engelliyor. (Çünkü kullandığımız sürece hiç bir kere sivri tarafından rahatsız edilmedik)
    9-Doğaya zararı yok. (Bizim için çok önemli bir özellik. Bu arada ben ve eşim bir doğa derneğinin aktif üyeleriyiz)
    10-Ters çalıştırdığınızda kış mevsiminde soğuk havalarda tavana yükselen sıcak havayı aşağı vererek ısınmaya yardımcı olabiliyor.
    11-Çok önemli: En kaliteli marka tavan vantilatörü en kalitesiz klima fiyatına.
    12-En en en önemlisi: Sağlıklı bir hava soluyorsunuz. Bildiğiniz gibi klimalar ne yaparsanız yapın zaman içinde filtrelerinde mikrobik veya allerjen patoljenler ürüyor. Klima eskidikçe bu tehlikelerde artıyor. Hatta Lejyoner hastalığı denen ölümcül bir hastalığa yakalanmanız bile ihtimal dahilinde.

Tavan vantilaöründe benim saptadığım 2 dezavantaj var. Birincisi oda dececesini düşürmüyor. (Ama bu durum terleme olmadığı için iyi bir uykuya engel olmuyor.)
    İkincisi ise çıplak teninizde devamlı hafif bir hareket hissediyorsunuz. (Biz bu hisse çok kısa zamanda alıştık. Üzerimizde ince ve hafif çamaşırlar ile yatıyoruz)

Bu arada geçen gün eşim TV de zapping yaparken, Bodrum da bulunan ultra lüks bir evin yatak odasına monte edilmiş bir tavan vantilatörü görmüş. Bence bu iyi bir referans olabilir.

Markasına ve fiyatına gelince: Maddi problemi olmayanlar için odanın metrekaresine uygun en pahalı ve kaliteli olanını öneririm. Bu bence 1000 TL civarında olacaktır diye tahmin ediyorum. Biz ise 15 m2 lik oda için 750 TL lik, ömür boyu motor garantili çok kaliteli bir marka aldık.
    Maddi durumu iyi olmayanlar için de güzel haberlerimiz var. Onlar içinde büyük yapımarketler başta olmak üzere piyasada bol miktarda 100-200 TL ye kadar fiyatlarda değişik modellerde tavan vantilatörleri var.

Bu mesajımızla bir kişiye bile olsa faydamız dokursa görevimizi yerine getirmiş sayıp mutlu olacağız.
    Sağlıcakla kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdass

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Havana-Tavan-Vantilatoru-Krom-Kanat/-/2442?R=298

Ben dün bunu aldım.Teşhirdeki vantilatörlerden fiyat performans oranı en yüksek olan buydu.Çoğu saçma sapan tahta kanatlı olanlardandı , görünümleri şık olabilir ama performansları ve kanat çapları bendeki modele göre baya zayıf kaldı.Bende ışıksız bir model istemememe rağmen performansı için bunu aldım ışıktan feragat ederek.

Kanat çapı 105 cm tahta kanatlı modellerden alıp sonra niye soğutmuyor bu diyebilirsiniz ona göre alın.

Orta seviyede ve yüksek seviyede yalpalama yapıyor ama kitapcığında makul ölçüde yalpalama yapması normaldir yazdığı için ben üzerine düşmedim.

kanat sayısı ne kadar fazla ise yalpalama o kadar az oluyor... sizin seçtiğiniz 3 kanatlı ve cidden tercih sırasında sonlarda yer alması gereken bir model.... aynı markanın 5 kanatlı java modeli vardı ve üstelik aydınlatmalı idi... o sizi daha çok mutlu ederdi...keşke onu seçseydiniz....

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Java-Tavan-Vantilatoru/230-V/2444?R=298

Tavan Vantilatörü

• quote:

Orijinalden alıntı: nevnur

Bu mesaja tamamen katılıyorum.
    Ben Aydın da oturuyorum. Son 3 yaz aylarında yatak odamız 33 - 34 dereceleri görüyor. Klimaların dezavantajları malum. İşte o dezavantajlar tavan vantilatörünün avantajları oluyor. Bu mesajı 2 yaz boyunca denedikten sonra yazıyorum. Ve de sırf bu ürününü önermek için buraya üye oldum. Çünkü böyle faydalı bir cihazı önermeyi insanlık görevi olarak addediyorum. Bu arada ben bir tıp doktoruyum. Eşimle birlikte ortak deneyimlerimiz şunlardır.
    1-Bir damla bile terlemeden ve de nerdeyse deliksiz uyuyoruz.
    2-Elektrik sarfiyatı klimaya göre çok daha az.
    3-Odayı güzelleştirecek şekilde dekoratif.
    4-Montajı klimaya göre çok kolay ama yine de profesyonel bir destek önerilir. Duvarlarda kırma, badana gerektirmiyor.
    5-Balkonda veya dış duvarda yer kaplayan harici bir ünitesi yok.
    6-Tozunu almak dışında bakım gerektirmiyor. Dönemsel değiştirilmesi gereken filtre v.s. yok.
    7-Klimaya göre çok daha sessiz.
    8-Pencere açık yattığımızda içeri giren sivrisineklerin bize ulaşmasını engelliyor. (Çünkü kullandığımız sürece hiç bir kere sivri tarafından rahatsız edilmedik)
    9-Doğaya zararı yok. (Bizim için çok önemli bir özellik. Bu arada ben ve eşim bir doğa derneğinin aktif üyeleriyiz)
    10-Ters çalıştırdığınızda kış mevsiminde soğuk havalarda tavana yükselen sıcak havayı aşağı vererek ısınmaya yardımcı olabiliyor.
    11-Çok önemli: En kaliteli marka tavan vantilatörü en kalitesiz klima fiyatına.
    12-En en en önemlisi: Sağlıklı bir hava soluyorsunuz. Bildiğiniz gibi klimalar ne yaparsanız yapın zaman içinde filtrelerinde mikrobik veya allerjen patoljenler ürüyor. Klima eskidikçe bu tehlikelerde artıyor. Hatta Lejyoner hastalığı denen ölümcül bir hastalığa yakalanmanız bile ihtimal dahilinde.

Tavan vantilaöründe benim saptadığım 2 dezavantaj var. Birincisi oda dececesini düşürmüyor. (Ama bu durum terleme olmadığı için iyi bir uykuya engel olmuyor.)
    İkincisi ise çıplak teninizde devamlı hafif bir hareket hissediyorsunuz. (Biz bu hisse çok kısa zamanda alıştık. Üzerimizde ince ve hafif çamaşırlar ile yatıyoruz)

Bu arada geçen gün eşim TV de zapping yaparken, Bodrum da bulunan ultra lüks bir evin yatak odasına monte edilmiş bir tavan vantilatörü görmüş. Bence bu iyi bir referans olabilir.

Markasına ve fiyatına gelince: Maddi problemi olmayanlar için odanın metrekaresine uygun en pahalı ve kaliteli olanını öneririm. Bu bence 1000 TL civarında olacaktır diye tahmin ediyorum. Biz ise 15 m2 lik oda için 750 TL lik, ömür boyu motor garantili çok kaliteli bir marka aldık.
    Maddi durumu iyi olmayanlar için de güzel haberlerimiz var. Onlar içinde büyük yapımarketler başta olmak üzere piyasada bol miktarda 100-200 TL ye kadar fiyatlarda değişik modellerde tavan vantilatörleri var.

Bu mesajımızla bir kişiye bile olsa faydamız dokursa görevimizi yerine getirmiş sayıp mutlu olacağız.
    Sağlıcakla kalın.

Oldu inandık

yav he he

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: asdass

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Havana-Tavan-Vantilatoru-Krom-Kanat/-/2442?R=298

kanat sayısı ne kadar fazla ise yalpalama o kadar az oluyor... sizin seçtiğiniz 3 kanatlı ve cidden tercih sırasında sonlarda yer alması gereken bir model.... aynı markanın 5 kanatlı java modeli vardı ve üstelik aydınlatmalı idi... o sizi daha çok mutlu ederdi...keşke onu seçseydiniz....

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Java-Tavan-Vantilatoru/230-V/2444?R=298

Tavan Vantilatörü

valla hocam hiç gözüme çarpmadı bu model teşhirdeki ürünler arasında, oda biraz geniş olduğu için serinletme alanı en fazla olan ürüne yöneldim, ışık sorununu da bi aplik le hallettim zaten.Yalpalama konusunda haklısınız internette baya az bilgi var tavan vantilatörleri hakkında o yüzden cahilliğime denk geldi ama genelde en düşük devirde kullandığım için pek sorun olmuyor.

• Var mı bu sene için kampanyalı işe yarar ürün?
  • Yatak odasında kullanmak için tavan vant. almaya karar verdim, biraz araştırma yaptım ama çok kararsızım. Tavan vantilatörlerinde sektörün öncüsü olarak Hunter markası gözüküyor ama çok pahalı. Diğer markalarla aralarında uçurum var. En ucuz ve aydınlatmasız modeli bile 480TL'den başlıyor.

100-150 TL'lik birşey alayım diyorum; o kadar gez, araştır, taktır vs. birde verim alamazsak ondan sonra bunamı para verdin diye rezil olduğunamı yanarsın, giden paraya mı!.. Mağazada görmekde birşey ifade etmedi çünkü altına geçince hepsin üflüyor, evde nasıl performans alacağım belli değil.

Şu furnfan marka 200TL civarı ve Hunter markasını getiren distribütor firma tarafından üretilmiş. 10 sene motor garantiside varmış. Kullanan bilen var mı?

http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/11581 (Bu arada Bauhaus'daki fiyatların distribütor firmanın sitesindeki fiyatlardan daha ucuz olması enteresan )

• Dün gece bunu sipariş ettim Westinghouse Turbo Swirl Tavan Vantilatörü.http://bit.ly/Mlc0Ci
    Umarım pişman olmam

Bizdeki klima çok güçlü aslında bütün evi soğutuyor sıkıntı yaşamıyorum ama Elk. faturası da çok fazla geliyor.

Firmanın sayfası : http://bit.ly/MlcaJS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous -- 12 Temmuz 2012; 14:17:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous

Dün gece bunu sipariş ettim Westinghouse Turbo Swirl Tavan Vantilatörü.http://bit.ly/Mlc0Ci
    Umarım pişman olmam

Bizdeki klima çok güçlü aslında bütün evi soğutuyor sıkıntı yaşamıyorum ama Elk. faturası da çok fazla geliyor.

Kullandıktan sonra memnun kalıp kalmadığınızı belirtir misiniz?

Alt tarafı fan ama şöyle estetik bir şey alayım diyorum ben de ama beğendiklerim ya burada yok ya da anormal fiyatlara.
    Mesela Fanimation marka bir tavan fanı var ABD 'de USD 1200 ama burada 8500 TL.

Ucuz olanlar iç sıkıcı geliyor bana, güzel olanlar ise az aslında iyi bir DIY kendin yap projesi olur bu fan işinden. Ayıracak zaman ve ve sessiz bir motoru nerden bulunursa artık.
    Güzel olanlar ise klima fiyatlarına yaklaşıyor veya geçiyor. Sizin seçtiğiniz burada bulunabilen ve mantıklı fiyatlara olanlar içinde en güzellerden biri bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fennezs

quote:

Orijinalden alıntı: righteous

Dün gece bunu sipariş ettim Westinghouse Turbo Swirl Tavan Vantilatörü.http://bit.ly/Mlc0Ci
    Umarım pişman olmam

Kullandıktan sonra memnun kalıp kalmadığınızı belirtir misiniz?

Alt tarafı fan ama şöyle estetik bir şey alayım diyorum ben de ama beğendiklerim ya burada yok ya da anormal fiyatlara.
    Mesela Fanimation marka bir tavan fanı var ABD 'de USD 1200 ama burada 8500 TL.

Ucuz olanlar iç sıkıcı geliyor bana, güzel olanlar ise az aslında iyi bir DIY kendin yap projesi olur bu fan işinden. Ayıracak zaman ve ve sessiz bir motoru nerden bulunursa artık.
    Güzel olanlar ise klima fiyatlarına yaklaşıyor veya geçiyor. Sizin seçtiğiniz burada bulunabilen ve mantıklı fiyatlara olanlar içinde en güzellerden biri bence.

Yarın elek. gelip takacak akşama doğru da yazarım.
    Kolisi geldiğinde şok oldum minnacık bir şeymiş
    34cm bir kanatın uzunluğu gerçi iyide olmuş 10 m2 lik bir oda için yeterli.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.