Şimdi Ara

Tavan Vantilatörü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
10
Favori
139.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Merhaba arkadaşlar benimde başım tavan vantilatörüyle dertte. Montajını yaptım ancak sanırım bağlantılarında sorun var. Vantilatör şu lambalı olanlardan çalıştırınca hem lamba hemde fan çalışıyor. Halbuki ben ikisininde ayrı ayrı çalışmasını istiyorum. Kış aylarında fanın çalışmaması lazım.

Ayrıca anahtarda ayrıca hız kontrolü var 0'dan 5'e kadar onuda çalıştıramadım sanırım aynı anda hem fan hemde lambanın çalışması bu yüzden. Hız ayarını çalıştırabilirsem fanı istemediğim zaman kapatabilir sadece lamba olarak kullanabilirim.

Bağlantı resimlerini ekledim. Elektrik işlerinden pek anlamıyorum malesef, anlayan arkadaşların resimlere bir göz atıp yardım etmesini rica ediyorum. Teşekkürler.

http://b1207.hizliresim.com/z/x/b72nk.jpg

http://b1207.hizliresim.com/z/x/b72ty.jpg

http://b1207.hizliresim.com/z/x/b72z9.jpg

Sağdaki düğme neyin düğmesi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

Beş yıl önce aldığım fan arıza yaptı. Bahaus'un yönlendirmesi ile bir servise bıraktım. Bakalım ne olacak. Garanti bittikten sonra güle güle mi diyeceğiz yoksa mutahap bulabilecekmiyiz göreceğiz.

Servis iş yoğunluğundan olsa gerek uğraşmak istemedi.
    Demekki garantisi bitip arıza yapınca bu aletlere elveda diyeceğiz.
    Önümüzdeki yaz yine almayı düşünüyorum. Fakat alacak olanlara tavsiyem çok pahalı modellere yönelmeyin, arıza yapınca elinizde kalma ihtimali var.
    Bahaus'dan sattığı ürünün garantisi bittikten bir süre daha arkasında durmasını beklerdim.
  • Arkadaslar,
    Star-fan tavan vantilatorlerinden uzak durmanizi tavsiye ederim. Teknik olarak kesinlikle dusunulmeden tasarlanmis ic elektirik aksamina ve dis tasarima sahipler. Ben yillar icerisinde vantiletore verdigimden 2 kat fazlasini ampul parasi harcadim. Pervanesiyse zangir zangir oter tepenizde, butun vidalarini sikarsiniz kesilirse 2-3 gun sonra gene ayni. Firmada servis, sattigi malin arkasinda durma diye bisey yok. Sadece montaj..
    Bizimkiler modern goruntusune aldanip Bauhaus'tan almis. Atsan atamassin, satsan satamazssin.. Kolayca yerinden sokup atip kurtulabileceginiz birsey de degil tavan vantilatoru o yuzden en kalitelisini alin basinizin tepesine bela almayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkegin -- 20 Haziran 2014; 12:28:19 >
  • El Shaarawy kullanıcısına yanıt
    Kış konumunda dönüyor olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous

quote:

Orijinalden alıntı: kadircakir

quote:

Orijinalden alıntı: righteous

Vantilatör çok güzel tavsiye ederim, benim hoşuma gitti, ses yok diyebilirim soğutma olayı da tahminimden çok iyi çıktı zaten takan elk. ci bey de söyledi güzel alet dedi havayı tavana verme olayı da var ipi ilk çektiğinizde en soğuktan başlıyor ben en yavaş dönüş hızında kullanıyorum bana yetiyor yatak tam altında olduğu için güzel serinletiyor

iki fotoğraf ekleyeyim yalnız bu ürünler hepsi burada da pahalı media market de çok daha ucuz benim aldığım orada 90 tl ben 156 TL verdim düdüklenmişim

Tavan Vantilatörü

Tavan Vantilatörü

Bu ürünü nereden aldınız? Bende almak istiyorum.

Ben hepsiburada.com dan aldım bu da linki http://****/Mlc0Ci

Koçtaş'tan 4 sene önce aldığım Febbre T30 vantilatör, birinci kademede yavaş dönmeye başladı. İkinci ve üçüncü kademeleri de pek verimli değil. Aynısında bir başka odamızda da var. Karşılaştırıp farkı rahatça görebiliyoruz. Fan, bâriz yavaşladı.
  • Vantilatör yavaş dönmeye başladıysa sorun kondansatörden olurmuş. Koçtaş'ın yetkili servis budur diyerek kartını verdiği firmayı aradım. Telefonla görüşmemizde sorunun kondansatörden olduğunu zaten tespit etmişlerdi. Cihazın içini açar açmaz da zaten şişmiş bu kondansatör dediler ama işe bakın ki yanlarında uygun kondansatör yokmuş. Koçtaş'a bildirecekler, parçayı oradan alıp takacaklar. İyi de sen yetkili servissin. Sana ben marka ve modeli söyledim. Sen de sorunu kolayca saptadın. Senin elinde bir teknik doküman yok mu? Hangi vantilatöre hangi kondansatör takılır, bilmiyorsan nasıl yetkili olabiliyorsun ki?

Koçtaş'tan vantilatör alırken çok dikkatli olun arkadaşlar. Teknik servisi sıkıntılı.
  • Arkadaşlar tavan vantilatörünün normal ayaklı vantilatörden farklı bir etkisi var mı? Ayaklı vantilatörü odanın istediğimiz yerine koyup faydalanabiliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarman

Arkadaşlar tavan vantilatörünün normal ayaklı vantilatörden farklı bir etkisi var mı? Ayaklı vantilatörü odanın istediğimiz yerine koyup faydalanabiliyoruz.

Tavan vantilatörü sessiz çalışır ve dekoratiftir. Daha tatlı bir esinti verir. Gece yatarken bunaltıcı havayı sessizce dağıtır.
    Ha ama temelde aynı işlevi gerçekleştirir. Havayı üfler ve serinletir.
  • Biliyorum anlatacaklarım azcık garip....

2 sene önce Baumax tan 4 kanatlı tavan vantilatörü aldım. 2 yaz çok memnunduk. bu yaz hangi moda getirirsem getireyim eski serinliği yakalayamıyorum. Sağına soluna bakarken farkettim ki 1 tane pervane ters... Ters derken 3 pervane sola yatıksa 4.sü sağa yatık... Yataktan bakınca da ters olduğu şekil bozukluğundan belli ama daha önce fark etmemem de mümkün değil gibi geliyor bana... Ters olan parçayı kontrol ettim ki onunda hani elle ters dönmesi mümkün değil. Kafayı yemeğe ramak var....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoretti

Biliyorum anlatacaklarım azcık garip....

2 sene önce Baumax tan 4 kanatlı tavan vantilatörü aldım. 2 yaz çok memnunduk. bu yaz hangi moda getirirsem getireyim eski serinliği yakalayamıyorum. Sağına soluna bakarken farkettim ki 1 tane pervane ters... Ters derken 3 pervane sola yatıksa 4.sü sağa yatık... Yataktan bakınca da ters olduğu şekil bozukluğundan belli ama daha önce fark etmemem de mümkün değil gibi geliyor bana... Ters olan parçayı kontrol ettim ki onunda hani elle ters dönmesi mümkün değil. Kafayı yemeğe ramak var....

Söküp düzgün takıver o kanadı o zaman?
  • www.serviskapinda.com tavan vantilatörü montaj hizmetini Türkiye çapında 21 şehirde sunmaya başlamıştır.
     Tavan Vantilatörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seseha -- 15 Mart 2016; 12:13:44 >
  • SnowPower kullanıcısına yanıt
    Kalite istiyorsanızwww.pervanem.com Sitesinden çok çeşitli İçmekan Dışmekan modelleri ,Aydınlatmalı Aydınlatmasız
    Uzaktan-Duvar kumandalı vs. modelleri var.
  • Kanatlar iki yönlü kullanılablr Vidaları sök ters cevir . Onun dışında devir yönü önemli
  • güncel
    selamlar. tavan vantilatörü alan var mı yakınlarda?
    tavsiye edeceğiniz bi marka model
    ya da olması gereken bir özellik
  • DMustaine kullanıcısına yanıt
    ben aldim koctastan 179 liraya gayet guzel sessiz ahsap cok begendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dafidaq kullanıcısına yanıt
    Marka model nedir hpcam?
    Bir de terse donuyor mu? Montajini nasil yaptiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DMustaine kullanıcısına yanıt
    markayi bilmiyom ters donuyo kendim yaptim

• OhaBen onu herhangi bir yere koymaya korkarım sen yatak odana mı koyacaksın

• OhaBen onu herhangi bir yere koymaya korkarım sen yatak odana mı koyacaksın

• Ben raks PF 42 modelinin beyaz renk olanını aldım. Kendim kurdum allahtan alet edavat Hırdavat elimde bolca var.delme montaj vs.ürün sessiz çalışıyor. Vantilatör gibi yüksek rüzgar yok sadece tavandan esinti veriyor sıcak havayı dağıtıyor. Benim tek dez avantajim tavan yuksekligim diğer evlere göre 25 cm. daha yüksek ve Odam 25 metrekare. Resmi ekliyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Tavan Vantilatörü

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.