Şimdi Ara

Tavan Kum Torbasını Taşır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
6.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.http://www.hepsiburada.com/liste/do-smai-ev-tipi-kum-torbasi-kt-523/productDetails.aspx?productId=spordo523&categoryId=27012987&SKU=SPORDO523-M şu boks torbasını aldım salon torbası gibi büyük.50-60 kilo vardır.Üstündeki aparatları verdiler, çelik dübel gibi.Kötü bir şey olmadan sorayım emin olayım dedim.20 yıllık apartman.8 katlı.Hangi maddeden yapıldığını bilmiyorum.Yinede taşır değil mi sizce? Yani dübel felan sağlam oluyor diyorlar.Tavanda sağlam gözüküyor.Daha fazla bilgi gerekir mi bilmem ama bir konu açarsam devamı gelir diye düşündüm.Üst kata ses gitme sorunuda olmaz sanıyorum yaşlı biri oturuyor duymaz hemde ne kadar ses gidebilirki... Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsdister -- 26 Şubat 2014; 23:47:49 >

• Taşır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolu ağırlık 32 kg taşır heralde
  • bunu kargo nasıl getirdi ?ben sipariş versem 4.kata 60 kiloluk şeyi nasıl çıkarcaklar
  • Fiyat iyimiş.
  • 32 kilo diyorda daha fazla gibi.İşim vardı aşağı bıraktırdım zaten.Arkadaşta yanımda olunca omuzladık 2 kişi çok zor olmadı.Gerçi asansör kullandık ama :D Göründüğünden büyük ya.Taşır diyen arkadaş teşekkür ederim.Diğerleri ne düşünüyor?
  • Evet fiyatı gerçekten uygun.Aramızda bir bağ oluşmaya başladı ilerlemeden şunu duvara asıp dövmem lazım.Tavanın küçükte olsa bir kısmı çökerse felan kötü olur.Ev bizim ama olsun tabiki.
  • Önce dübelin boyu kac cm? Tavani delerken üst kattan çikmasın ucu... Birde dübeliin yerini actiktan sonra kimyasal malzeme satan yerlerden epoksi denilen malzeme var ondan sık ki yarin öbür gün torba dübeli yerinden cikartmasin yoksa beton zamanla aşinir ve dübel yerinden çikar. Konuya gelirsek taşir sikinti olmaz.

• Teşekkür ederim bilgi için.Kanca dışında, duvara sokulacak kısmı, 6 cm. Yukarı katla aramızda o kadarda az mesafe olamaz ya korkutma beni.Epoksi için bakıcam.(Kimyasal malzeme satan yer deyince aklıma mage store felan geliyor.Heal potion, power potion gibi.Mahallemizde yok ondan ilk ben açıcam :D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsdister -- 27 Şubat 2014; 10:18:06 >
  • Çelik dübel kullanman lazim.

• fsdister kullanıcısına yanıt
    Delerken üst kata çıkarsan komşunun yüzünde oluşacak ifadeyi merak ediyorum

• Alçıpan inmez inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: fsdister

Teşekkür ederim bilgi için.Kanca dışında, duvara sokulacak kısmı, 6 cm. Yukarı katla aramızda o kadarda az mesafe olamaz ya korkutma beni.Epoksi için bakıcam.(Kimyasal malzeme satan yer deyince aklıma mage store felan geliyor.Heal potion, power potion gibi.Mahallemizde yok ondan ilk ben açıcam :D)

Ben inşaatçiyim o yüzden dedim... Bina eski diyorsun muhtemelen plak döşemedir ki binalarda genellikle 10-12 cm döseme kullanilir (beton kalinligi) 6 cm diyorsan sikinti olmaz...

Edit: Eğer ki bina asmolen dösemeyse deleceğin yer strafor köpüğe veya tuğlaya denk gelirse dübel tutmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***redbull*** -- 27 Şubat 2014; 11:13:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehzatÇ.

Delerken üst kata çıkarsan komşunun yüzünde oluşacak ifadeyi merak ediyorum

Onu bilmemde benim yüzümde oluşacak ifade belli:

Yorumlar için teşekkür ederim.Redbull dikkate aldım söylediklerini.Bakalım ne olacak.
  • Seni bile taşır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Önce dübelin boyu kac cm? Tavani delerken üst kattan çikmasın ucu... Birde dübeliin yerini actiktan sonra kimyasal malzeme satan yerlerden epoksi denilen malzeme var ondan sık ki yarin öbür gün torba dübeli yerinden cikartmasin yoksa beton zamanla aşinir ve dübel yerinden çikar. Konuya gelirsek taşir sikinti olmaz.

arada üst kattaki yaşlı amcayı da deler bu matkapla

• mantıken üst kattaki tonlarca agırlıgındaki eşyayıda taşımaması gerekir:) ben montaj yapacam ya kiriş yada köşelere denk getireceğim
  • mavifatih M kullanıcısına yanıt
    Dubel 5 cm ustundeyse tasir hocam 30-40 kilo ne ki

• 2 yıl geçmiş aradan.Takmıştım ilk haftadan düştü o zamandan beri tekrar takmıyorum arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsdister

2 yıl geçmiş aradan.Takmıştım ilk haftadan düştü o zamandan beri tekrar takmıyorum arkadaşlar.

kriş olursa daha sağlam olur ama uygun kriş yok mecburen tavana monte edeceğim. 3-4 dübel kullansam sorun olmaz gibi...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.