Şimdi Ara

Tatilal.com Para İademi 95 Günde Yapacakmış!! BAŞKALARI ZARAR GÖRMESİN LÜTFEN KONUYU ÖNE ÇIKARTIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
3
Favori
23.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
353 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün bir başlık açmıştım The Qasr Bodrum Resort otelinde 2 gece 3 gün konaklama için otelin call centerından rezervasyon yaptırdık.Otele ulaştığımızda aşağıya linkini ekleyeceğim konudaki sıkıntılardan dolayı çıkış yapmak durumunda kaldık. Ödemeyi ise otelin anlaşmalı olduğu acenta Tatilal.com (Arel Organizasyon Dan.Tur.Tic.Ltd.Şti.) firmasına yaptık. Dekontunu aşağıya ekleyeceğim.
    Biz otelden çıkarken ödemenin bize kesintisiz şekilde geri yapılacağına dair yazımızı aldık.Ayın 10unda tatilal.com tarafından kesilen faturamız iptal edilerek mail olarak tarafımıza bilgi verildi. Şimdi ben acentayla görüştüğümde bana geri iademin 15.09.2019 tarihinde yapılabileceği belirtiliyor. Benim peşin ödediğim parayı bana 3 ay sonra ödeyeceklermiş.
    Bu yaptıkları ne ticari ahlaka nede tacirliğe sığmıyor. Fakat adamların tatilimizi zehir ettikleri yetmiyor gibi şimdide dalga geçer gibi ödemeniz bu zaman yapılacak istemiyorsanız yasal yollara başvurun diyorlar.

ARKADAŞLAR LÜTFEN KONUYU ÖNE ÇIKARTIN İNSANLAR GÖRÜP ONA GÖRE HAREKET ETSİNLER HEM BAYRAMIMIZ HEM TATİLİMİZ ZEHİR OLDU BUNLAR YÜZÜNDEN, ÖZÜR DİLEYECEKLERİNE BİRDE BUNU YAPIYORLAR.

EKŞİ SÖZLÜK HESABI OLAN BİR ARKADAŞ VARSA KONUYU ORAYA TAŞIYABİLİRSEK EN AZINDAN DAHA FAZLA KİŞİ BİLGİ SAHİBİ OLMUŞ OLUR

Tatilal.com Para İademi 95 Günde Yapacakmış!! BAŞKALARI ZARAR GÖRMESİN LÜTFEN KONUYU ÖNE ÇIKARTIN

Önceki konu linki
    https://forum.donanimhaber.com/the-qasr-bodrum-resort-geri-odeme-konusunda-yasattigi-zorluklar-ve-hizmet-kalitesizligi--138646234#138661368

Acenta firması şu siteninde sahibi lütfen dikkatli olun

Edit : paramızı bugün geri alabildik. Ama bu iki firmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bunlara bulaşmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atsız-Ata -- 20 Haziran 2019; 16:36:45 >

• Sırf bu yüzden tatillerimi ya da tatil olarak kullanabileceğim her fırsatı yurtdışında geçiriyorum. Yeri geliyor çok daha pahalıya mal oluyor ama TR'deki hiçbir turizmciye 1 kuruş kazandırmaya niyetim yok (elzem durumlar hariç). Pişman değilim, böyle yapmaya devam edeceğim...

Konu sahibi arkadaşa geçmiş olsun inşallah kısa sürede çözüme kavuşur olay...
    Densizlere bakmayın hocam siz.

Maalesef Türk Hukuk Sistemi o kadar ağır çalışıyor ki.

95 gün nedir yahu. Hemen bir avukata gidin derim. Paranızın iadesi için 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun var. Araştırın siz de.

Maddi manevi dava açın derim. İcra yolu ile alırım parayı deyin. Faizi ile alırsınız.

Elinizi çabuk tutun. Hukuki anlamda mutlaka danışmanlık alın.
  • up
  • Neden bu kadar uzun sürüyor?

Parayı almaları 1 saniye , geri iade 95 gün
  • Burada amaç paranın üstüne çökmek de olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Neden bu kadar uzun sürüyor?

Parayı almaları 1 saniye , geri iade 95 gün
    Hocam adamlar güzel tezgah kurmuş. TÜRSAB a şikayette bulundum 2-3 ayda çözülüyormuş öyle bilgi verdiler. Tüketici hakem heyetine gitsem minumum 5-6 ayda çözülecek adam 95 gün parayı işletmiş olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Doctor

Burada amaç paranın üstüne çökmek de olabilir
    Paranın üstüne çökme düşünceleri olmasa bile 95 güne ne olacak kim bilir şirket batsa ortada kalacak bizim mesele
    Şikayet edilecek yerler var ama çözüm süreci çok uzun buda onların işlerine geliyor olan yine tüketiciye oluyor en azından konu öne çıkarılıp daha fazla kişi görsünde başkaları paralarını kaptırmasın yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atsız-Ata

Hocam adamlar güzel tezgah kurmuş. TÜRSAB a şikayette bulundum 2-3 ayda çözülüyormuş öyle bilgi verdiler. Tüketici hakem heyetine gitsem minumum 5-6 ayda çözülecek adam 95 gün parayı işletmiş olacak

Alıntıları Göster
    İşletmek derken hocam? Mevduat faizi gibi mi yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

İşletmek derken hocam? Mevduat faizi gibi mi yani?

Alıntıları Göster
    Öyle düşünüyorum hocam bizim gittiğimiz gün bizle beraber 4 aile daha rezervasyonunu iptal ettirip otelden çıktılar ortalama onlarda bizim kadar para ödedilerse sadece 2 saat içinde iade edecekleri rakam 16.000 gibi bir şeye geliyor.
    Başkada aklıma mantıklı bir şey gelmiyor yoksa neden iade etmeyip 95 gün gibi bir süre bekletsinler?
  • DH böyle günler için var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mantarın Başı

DH böyle günler için var.
    Sağolun hocam ben paramı alamasam bile en azından bunlar başka insanları kandıramasın
  • +
  • geçmiş olsun kartla ödeme şansınız yok muydu ? bankayla muhattap olur bi telefonla halledebilirdiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maleguard

geçmiş olsun kartla ödeme şansınız yok muydu ? bankayla muhattap olur bi telefonla halledebilirdiniz
    Hocam bir tane kredi kartımız var onunda limiti 3k çok zorda kalırsak kullanırız diye alıp kenara koyduk. Diğer türlü nakitle hallediyorum ihtiyaçları fakat keşke dediğiniz gibi yapıp kartın limitini arttırıp kartla ödeseydim en azından uğraşmazdım böyle

Birde adamlar o kadar güzel reklamını yapıyorlar ki böyle bir durum yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmedi. Hele call centerdaki satış temsilcisi otele gidin hayran kalacaksınız demişti :D öyle hayran kaldık ki 250 km yol gidip bi çay içip hemen geri döndük :D
  • +
  • Arkadaşlar yourmlarla ve öne çıkar butonuyla destek olursanız sevinirim
  • Geçmiş olsun böyle 50 kişinin parasına çökseler günlük faizi 3 ayda güzel para getirir.
  • 3 ay sonra verseler yine iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL

Geçmiş olsun böyle 50 kişinin parasına çökseler günlük faizi 3 ayda güzel para getirir.
    Aynen hocam birde adamların hukuk bilmezlikleri beni deli ediyor. Öyle haksızca pervasızca davranıyorlar ki zannedersin biz adamlardan dileniyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

3 ay sonra verseler yine iyi
    Valla hocam sende şimdi içime iyice kurt düşürüyon :D Tabi onuda yapsalar ne yapabileceğiz ki adam kapatsa firmayı bi hak talep edemiyoruz ancak mahkeme yollarını aşındırırız
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.