Şimdi Ara

Taşınabilir diski PS4 diskine çevirin. (2 TB HDD - video anlatım) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
63
Favori
18.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu uygulamayi harfi harfine yaptim.ps4 te sikinti yok;fakat geri yükleme yapamıyorum.20 gb yukledikten sonra 2kere hardiske ulasilamiyor hatasi verdi harddiski bu arada exfat yapip yedeklemistim.sorun neden kaynaklaniyir olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linkteki ürünü satın aldım, şu an yolda.
    Gelir gelmez benzer uygulamayı ben de hayata geçiriyorum inşallah.

http://www.amazon.com/gp/product/B00FRHTSK4?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Bu konu dışında bir konu olacak ama; PS4'ünde usb hub kullanan var mı merak ediyorum.
    Varsa eğer bilgi, tecrübe ve deneyimleri okumak isterim.
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: raizel

Arkadaşlar ben bu uygulamayi harfi harfine yaptim.ps4 te sikinti yok;fakat geri yükleme yapamıyorum.20 gb yukledikten sonra 2kere hardiske ulasilamiyor hatasi verdi harddiski bu arada exfat yapip yedeklemistim.sorun neden kaynaklaniyir olabilir?

EaseUS Partition Master 9.2.1 Professional Edition bu programla usb önce fat32 yaptım ...aldığım 2tb harddiski fat 32 yapıp ps4 içindeki dosyaları yedekleme yaptım tam 4 saat sürdü,daha sonra bilgisayara bağladım ve oradaki harici diske attım yedeklemeyi o da hemen hemen 3,5 saat sürdü...daha sonra tekrar 2tb diski fat 32 yapıp ps4 ün içine monte ettim,ps4 ün içinden çıkan harddiski fat 32 yapıp ps4 yedeklemesini pc den alıp içine attım ,daha sonra türkçe psnden 804 kb lık update dosyasını usb ye indirdim ve ps4 e birinci usb çıkışına taktım bip olayını yaptım çıkan seçeneklerde en alttaki şıkkı seçtim ve hızlıca videoda ki gibi yükledim ,daha sonra daha önceden ps4 ün içinden çıkan harici diske attığım yedeği ps4 menusu geldiğinde taktım ve yedeklemeyi yaptı ,şu an sıkıntı yok...exfat kesinlikle yapmadım çünkü ilk denememde olmadı ,fat32 işi çözdü

• Dostum ellerine sağlık süper rehber olmuş. Bende bi soru sormak istiyorum. Malum bir çoğumuz kardeşlikle dijital oyun alıyor. Bu işleme başlamadan pri hesapları pasif etmeli miyim yoksa direkt işlem bitince priler hala bende aktif kalır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: abstergo78

quote:

Orijinalden alıntı: raizel

Arkadaşlar ben bu uygulamayi harfi harfine yaptim.ps4 te sikinti yok;fakat geri yükleme yapamıyorum.20 gb yukledikten sonra 2kere hardiske ulasilamiyor hatasi verdi harddiski bu arada exfat yapip yedeklemistim.sorun neden kaynaklaniyir olabilir?

EaseUS Partition Master 9.2.1 Professional Edition bu programla usb önce fat32 yaptım ...aldığım 2tb harddiski fat 32 yapıp ps4 içindeki dosyaları yedekleme yaptım tam 4 saat sürdü,daha sonra bilgisayara bağladım ve oradaki harici diske attım yedeklemeyi o da hemen hemen 3,5 saat sürdü...daha sonra tekrar 2tb diski fat 32 yapıp ps4 ün içine monte ettim,ps4 ün içinden çıkan harddiski fat 32 yapıp ps4 yedeklemesini pc den alıp içine attım ,daha sonra türkçe psnden 804 kb lık update dosyasını usb ye indirdim ve ps4 e birinci usb çıkışına taktım bip olayını yaptım çıkan seçeneklerde en alttaki şıkkı seçtim ve hızlıca videoda ki gibi yükledim ,daha sonra daha önceden ps4 ün içinden çıkan harici diske attığım yedeği ps4 menusu geldiğinde taktım ve yedeklemeyi yaptı ,şu an sıkıntı yok...exfat kesinlikle yapmadım çünkü ilk denememde olmadı ,fat32 işi çözdü

Hocam bu dediğinizi bir deneyeceğim. Fakat benim yedek dosyam exfat hardiskte bu veriyi bilgisayara atip hardiski fat 32 ye cevirip deneyecegim umarim yedegi exfattan aldigim icin sorun cikmaz ve düzelir.

• Arkadaşlar bu arada ben bi soru daha soracam müsadenizle. Yeni 2tb harici diske öncelikle fat32 format atıp öyle mi işleme başlıyorum yoksa direkt harici hdd kutuyu aç ps4 hdd çıkarıp yerine tak yazılımı at bitti gitti mi yapıyorum ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loopcuk

Arkadaşlar bu arada ben bi soru daha soracam müsadenizle. Yeni 2tb harici diske öncelikle fat32 format atıp öyle mi işleme başlıyorum yoksa direkt harici hdd kutuyu aç ps4 hdd çıkarıp yerine tak yazılımı at bitti gitti mi yapıyorum ;)

hem üstteki hem en alttaki soruna yanıt vereyim ,yedeklemeyi yaptığında oyun olan hangi hesabın varsa aynı şekilde tekrar yükleniyor ,sadece psn giriş yapmak zorundasın yedeklemeyi yüklediğinde dolayısıyla şifre girmelisin ...daha sonra kaldığın yerden save dahil devam edebiliyorsun...oyun olmayan hesabı yedeklemiyor...diğer soruya gelecek olursak benim elimde harici fat32 olarak kullanabileceğim sadece yeni aldığım 2tb disk vardı ,onu pc den EaseUS Partition Master 9.2.1 Professional Edition aracılığıyla fat 32 yapıp ps4 yedeğini aldım...geri kalan işlemleri yukarıda anlattım birde ayrı not düşeyim ingilizce psn den indirdiğim upgrade dosyası sanki bana olmadı gibi geldi tam 3 kez indirdim ,sonra aklıma ps4 ün türkçe olduğu geldi ve bu sefer türkçe psn den 804 mb lık dosyayı indirdim ,sonrasında bir sıkıntı çıkmadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: abstergo78

quote:

Orijinalden alıntı: Loopcuk

Arkadaşlar bu arada ben bi soru daha soracam müsadenizle. Yeni 2tb harici diske öncelikle fat32 format atıp öyle mi işleme başlıyorum yoksa direkt harici hdd kutuyu aç ps4 hdd çıkarıp yerine tak yazılımı at bitti gitti mi yapıyorum ;)

hem üstteki hem en alttaki soruna yanıt vereyim ,yedeklemeyi yaptığında oyun olan hangi hesabın varsa aynı şekilde tekrar yükleniyor ,sadece psn giriş yapmak zorundasın yedeklemeyi yüklediğinde dolayısıyla şifre girmelisin ...daha sonra kaldığın yerden save dahil devam edebiliyorsun...oyun olmayan hesabı yedeklemiyor...diğer soruya gelecek olursak benim elimde harici fat32 olarak kullanabileceğim sadece yeni aldığım 2tb disk vardı ,onu pc den EaseUS Partition Master 9.2.1 Professional Edition aracılığıyla fat 32 yapıp ps4 yedeğini aldım...geri kalan işlemleri yukarıda anlattım birde ayrı not düşeyim ingilizce psn den indirdiğim upgrade dosyası sanki bana olmadı gibi geldi tam 3 kez indirdim ,sonra aklıma ps4 ün türkçe olduğu geldi ve bu sefer türkçe psn den 804 mb lık dosyayı indirdim ,sonrasında bir sıkıntı çıkmadı...

hocam dönüş için çok teşekkürler.

soruyu şu şekilde açayım o halde;

bende 500gb fat32 hdd vardı zaten ona yedeğimi aldım. bugünde 2tb harici hdd yi aldım. malum onlarda otomatik free agent yazılımı oluyo ya ektra onuda fat 32 formatlamam lazım mı? yoksa videodaki gibi kutuyu açıp direkt takayım mı?

• Arkadaşlar işlem tamamdır. Geri bildirim yapayım :)

Aynen videodaki gibi 2tb hdd yi direkt kutusundan çıkardım. (Hiç bir işlem yapmadım format vb.) Sonra ps4 hdd sini çıkarıp yeni hdd yi taktım.
    usb takılı iken makinayı açtım ve herşey videodaki gibi sorunsuz sonuçlandı :)
    Bi yedeği geri yüklemek kaldı oda anca 4-5 saat sonra biter :)
  • Paylaşım için teşekkür ederim, çok faydalı oldu
  • Bu yedekleme yapilan usb kac gb olmali. Sonucta 400gb yakin oyun var

• Hocam gayet açıklayıcı ve başarılı

Bu arada HDD 7200 rpm mi ?

• Loopcuk kullanıcısına yanıt
    Dostum yedekten yüklemezsem oyunları yani sadece 500 gb'ı cıkartıp 2 tb olan hdd yı taksam 500 gb hdd'den hesaplarımı silmem mi gerekiyor?
  • Valla bildiğim kadarı ile gerek yok. Ben yedek yükledim ama hiç hesap mesap silmediğim halde hdd yüklemesi bitince hesaplara ayrı ayrı giriş yapmam gerekti.

Kısaca; hesaplarını silmene gerek yok makinana yeni hdd yi takıp fprmatlayınca elle kur hesaplarını aktif et tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loopcuk -- 25 Eylül 2015; 14:46:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Bende Hdd Almak istiyorum fakat Sabit Disk Alsam olmuyormu Önericeginiz 1 yada 2TB sabit disk varmı acaba
  • videolu anlatım için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZaibatsuTURK

Merhabalar. Bende Hdd Almak istiyorum fakat Sabit Disk Alsam olmuyormu Önericeginiz 1 yada 2TB sabit disk varmı acaba

Her hangi bir 2,5'' luk HDD yi içine takabilirsin. Ama kutulu yani harici olarak alırsan genelde daha ucuza geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4spenox -- 20 Kasım 2015; 8:25:52 >
  • ellerine sağlık hocam anlatım için ;)
  • Yükleme hızı, sürekli harddiskten okuyan oyunlar icin texture durumu konusunda bilgi verebilecek var mı arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.