T

Yüzbaşı
08 Eylül 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba...

Bugün itibariyle LG 27 LV5500 LED tv'yi masaüstü bilgisayarımda TV+monitör olarak kullanmaya başladım.
Ekran kartım Zotac GTX 260 amp2.
Ekran kartımın çıkışları DVI + DVI + s Video şeklinde.
Ekran kartı çıkışına DVI > hdMI adaptör takarak TV'yi bilgisayara HDMI kablo ile bağladım.
Kullandığım HDMI kablo altın uçlu ve 1.4 destekli yeterli kalitede bir ürün.
Fakat bu kurulum şekliyle 1920x1080 çözünürlükte bir türlü net görüntü alamadım.
Şu an 1280x1024 60hz 32 bit şeklinde kullanıyorum.

İdeal görüntü ayarlarının nasıl olacağı konusu hakkında bilgisi ve fikri olanların paylaşmaları beni sevindirir.

İnternette araştırıp okuyabildiğim kadarıyla kullanılan kablonun önemi yüksek.
Bu bakımdan bağlantıyı direkt "DVI>HDMI" kablo ile mi yapmalıyım diye de düşünüyorum doğrusu.
"Adaptörle dönüştürmek aksaklık yaratır mı?" konusunda tereddütte kaldım.

Son olarak, ekran kartı driver'ini güncellediğimi de ilave edeyim.

Görüşlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım...
Arkadaşlar merhaba...

Ben hem masaüstü bilgisayarımda monitör olarak kullanacağım, hem de bir receiver aracılığıyla TV olarak da faydalanacağım bir LED TV düşünüyorum.
Kısa bir gelecekte özellikle bu TV ile kullanacağım bir PS3 satın alma düşüncem de var.
Dolayısıyla fikrinizi almayı istediğim konu bu üç kullanım şekli için "siz olsanız hangisini tercih edersiniz?" olacak.
Aranızda belki bu cihazlardan birini kullanan da olabilir.
Özellikle onlardan duyacağım şeyler, karar aşamasında benim için faydalı olabilir diye düşünüyorum...

Aşağıdaki linklerden cihazlar hakkında teknik bilgilere de ulaşabilirsiniz.

LG 26 LV5500

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011743&CS_Category=_LED_TV1053&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU#

Samsung 27 D5000

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011731&CS_Category=_LED_TV1053&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU

LG'yi dün Teknosa'da görene kadar Samsung tek seçeneğimdi. Fakat şimdi kararsızım doğrusu.
Bu bakımdan doğru bir karar verebilmek için görüşlerinizi bekliyorum.
İlginiz için şimdiden teşekkürler...
Bu arada ayrıca, olası avantajlı fiyat bilgisi paylaşacak olan arkadaşlar için teşekkürlerim iki misli olur elbette

Saygılarımla...
Arkadaşlar merhaba . . .

http://www.hepsiburada.com/dark-racer-seffaf-pencereli-3-fanli-full-siyah-oyuncu-kasa-dkchracerbbap/productDetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd847330

Linkten göreceğiniz ürünü kullanan , çalışmasına şahit olan arkadaşlardan değerlendirme almak isterim .
Özellikle sessizlik , malzeme kalitesi gibi konularda gözlemleri olan varsa görüşlerini okumak beni mutlu eder .
PSU olmaksızın alıp ThermalTake 550watt'lık psu ile kullanacağımı da eklemek isterim :)
Şimdiden teşekkürler . . .
Arkadaşlar merhaba , başlıkta göreceğiniz üzere bu iki araçtan birine karar vermek istiyorum .
Araçlar için kasa tercihim sedan olacak ve gümüş gri renk tercih edeceğim .
Yanısıra her iki aracın da baz versiyonlarını düşünüyorum , yani paket aksesuar tercihinde bulunmayacağım .
Sadece tercihim eğer Megane olursa 130 - 150 ytl gibi bir maliyetle arka park sensoru düşünüyorum .
Görüşlerinizi paylaşmanız beni sevindirir .
Aktaracağınız görüş , öneri , tercih ve tecrübeler için şimdiden teşekkürlerimi sunarım . . .
Hakkında
Forum İmzası:
HUAWEI MATE 20 PRO LYA-L29
Forum İkinci El İmzası:
HUAWEI P9 PLUS VIE-L29 QUARTZ GREY

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 677
İkinci El Bölümü Mesajları: 98
Konularının görüntülenme sayısı: 22.898 (Bu ay: 57)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 84 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.