Şimdi Ara

Taşınabilir diski PS4 diskine çevirin. (2 TB HDD - video anlatım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
63
Favori
18.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oyunları harici fat32 yada exfat formatlı (exfat oneririm 4gb uzeri dosyalarda sorun olmuyor) usb diske yedekleme yaptiktan sonra harddiski değiştirip tekrar geri yukleme yaptiginda herşey yerli yerinde olarak kullanmaya devam edersin kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usb'den harici hdd bağlasak öyle kullanma imkanımız yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Oyunları harici fat32 yada exfat formatlı (exfat oneririm 4gb uzeri dosyalarda sorun olmuyor) usb diske yedekleme yaptiktan sonra harddiski değiştirip tekrar geri yukleme yaptiginda herşey yerli yerinde olarak kullanmaya devam edersin kardeşim.

Teşekkürler kardeşim.Kısa zamanda yapmam lazım,kışın sağnak var biliyosun .
  • darkdogan kullanıcısına yanıt
    Aynen until dawn, uncharted Nathan Drake collection ve Tearaway yeterde artar

• Arkadaslar ben de almayi dusunuyorum var mi uygun fiyatli bi yer :)

• Aslında takmışken iyi performans açısından SSD taksak daha iyi olur ama 1tb ve üzeri ssd'ler biraz tuzlu nerdeyse ps4 fiyatı kadar ve geçende var...

Birde konu sahibi yanlış anlamasın illa hdd takmak için bu bahsedilen harici diski almaya gerek yok diye biliyorum,bilgisyarlarda kullandığımız dahili hdd'lerde olur yani herhangi bir dahili hdd...Örnek WD 2TB caviar black 64mb cache belleği bulunan diskide takabiliriz fiyatı 500-550 civarı...

Benim aklıma takılan bir soru var onu sorayım;
    Koca 500gb'lik diski yedek alacağımıza sadece save dosyalarını ve verileri yedeklesek sonra yeni hdd'ye yüklesek daha iyi olmazmı,çünkü elimde 1tb harici hdd var ve formatı ntfs olduğu için büyük ihtimal yedek alamıycam ve yedek icinde koca 1tb'lik diski fat32 yada diğer formata çevirmem gerekecek buda ayrı ve uzun bir olay...

Edit: Pardon yanlış bilgi vermişim ve bende yanlış biliyormuşum ...ps4 2'5 diskleri destekliyormuş bu durumda harhangi bir dahili disk olmaz 2'5 olması gerekiyor...Ve konu sahibi arkadaşın dediği gibi harici disk olarak almak cok mantıklı,video ve anlatım icinde emeğine sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 25 Ağustos 2015; 9:40:11 >

• Birde şu hdd'yi buldum...kapasite düşük ama 64mb ön bellek var,performansa ne kadar getirisi olur bilmem ama 2tb bence fazla gibi,şu yönden fazla kapasite çoğaldığı zaman 2tb'lik hdd'nin okuma yazma hızı düşecektir bu sebepten dolayı yine bir yavaşlama söz konusu olur...500gb en iyisi ama malum bir oyun 60gb olduğu bu zamanda max. 1tb'de fena sayılmaz...

http://m.bimeks.com.tr/Urun/128857
    Ben bunu alıp takmayı düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir acaba...

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Hocam ps4 ün yedeğini pcden alsak oluyor mu? Dosyaları kopyala yapıştır yapıp baska bir hdd ye aktarsak? Bir sorun olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Hocam ps4 ün yedeğini pcden alsak oluyor mu? Dosyaları kopyala yapıştır yapıp baska bir hdd ye aktarsak? Bir sorun olur mu?

Güvenlik önlemleri ve kopya koruma sistemi yüzünden yapamazsın. Eğer hard disk üstünde değişiklik yaparsan veya imaj alırsan sistem bu durumu anlıyor ve hard diski formatlamadan cihaz açılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

quote:

Güvenlik önlemleri ve kopya koruma sistemi yüzünden yapamazsın. Eğer hard disk üstünde değişiklik yaparsan veya imaj alırsan sistem bu durumu anlıyor ve hard diski formatlamadan cihaz açılmıyor.

Peki ben bu 500 gblık hdd i 2 tb ile değistireceğim. Değiştirirken 500 gb hdden hesaplarımı silmemmi gerekiyor öyle duymuştum.

500 gb hddyi 2 tb olana yedek alsak daha sonra 2tb hddyi psnin içine taksak yedekten yükleme yapabiliyormuyuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 25 Ağustos 2015; 19:59:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Görmeyeli baya büyümüşsün İbrahim sakallar filan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Peki ben bu 500 gblık hdd i 2 tb ile değistireceğim. Değiştirirken 500 gb hdden hesaplarımı silmemmi gerekiyor öyle duymuştum.

500 gb hddyi 2 tb olana yedek alsak daha sonra 2tb hddyi psnin içine taksak yedekten yükleme yapabiliyormuyuz

Yedek alma işlemi PS4 üstünden yapılmalı. Bunun için 3. bir harici hard diske ihtiyacın var. Yani PS4 içindeki 500 GB HDD, yeni aldığın 2 TB HDD, yedek işlemine yetecek kadar boş yer olan taşınabilir HDD. Bu işlemi yapmanın başka bir yolu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 26 Ağustos 2015; 19:49:19 >
  • Hocam çok güzel bir bilgilendirme olmuş ilk fırsatta bende yükselteceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

quote:

Yedek alma işlemi PS4 üstünden yapılmalı. Bunun için 3. bir harici hard diske ihtiyacın var. Yani PS4 içindeki 500 GB HDD, yeni aldığın 2 TB HDD, yedek işlemine yetecek kadar boş yer olan taşınabilir HDD. Bu işlemi yapmanın başka bir yolu yok.

Hocam valla 3. bir hdd var ama içi full dolu. Başka bir şekilde halledilmezmi ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Usb'den harici hdd bağlasak öyle kullanma imkanımız yok mu?

Maalesef, sadece video, müzik gibi ekstra içerikleri oynatmak üzere kullanabilirsin. Oyun yükleyemezsiniz.

Lion_Army, teşekkür ederim. Evet ayrıca 2.5inch dahili harddisk de satın alabilirsiniz tabi ki. Ben bu yöntemi ülkemizde 2tb 2.5inch dahili hdd pek bulunmuyor ve bulunsa da pahalı olduğu için seçtim.

Linkteki ürün çok pahalı 1TB olmasına rağmen. Harddisk doldukça büyük bir yavaşlama olacağını sanmıyorum. Bu daha çok windows üzerinde parça parça dosyalar yüklendiği için harddiskler doldukça yavaşlıyor. PS4'de pek fazla hissettireceğini sanmıyorum.

@Mar00N

Sadece PS4 üzerinden yedek alabiliyoruz. :( Arkadaşın da dediği gibi kopyalamaya önlem amaçlı yapılmış bir şey.

@Pinky

Büyüdüm ya, Eylül'de İstanbul'a geleceğim, görüşelim istersen :P

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Maalesef, sadece video, müzik gibi ekstra içerikleri oynatmak üzere kullanabilirsin. Oyun yükleyemezsiniz.

Lion_Army, teşekkür ederim. Evet ayrıca 2.5inch dahili harddisk de satın alabilirsiniz tabi ki. Ben bu yöntemi ülkemizde 2tb 2.5inch dahili hdd pek bulunmuyor ve bulunsa da pahalı olduğu için seçtim.

Linkteki ürün çok pahalı 1TB olmasına rağmen. Harddisk doldukça büyük bir yavaşlama olacağını sanmıyorum. Bu daha çok windows üzerinde parça parça dosyalar yüklendiği için harddiskler doldukça yavaşlıyor. PS4'de pek fazla hissettireceğini sanmıyorum.

@Mar00N

Sadece PS4 üzerinden yedek alabiliyoruz. :( Arkadaşın da dediği gibi kopyalamaya önlem amaçlı yapılmış bir şey.

@Pinky

Hocam bilgilendirme için sağolun.

500 gb daki bütün dosyaları 2 tb yeni aldıgımız diske yedeklesek. 2 tb diski makinenin içine taktıktan sonra yedeği ordan kuramıyoruz dimi?

• quote:

Hocam valla 3. bir hdd var ama içi full dolu. Başka bir şekilde halledilmezmi ki

Maalesef başka yolu yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

@Mar00N

@Pinky

Hocam bilgilendirme için sağolun.

500 gb daki bütün dosyaları 2 tb yeni aldıgımız diske yedeklesek. 2 tb diski makinenin içine taktıktan sonra yedeği ordan kuramıyoruz dimi?

Mantık güzel de olmuyor hocam. Yani harici bir kaynaktan yedeklemeyi geri yükleyebiliyor.

• Eline sağlık hocam...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.