Şimdi Ara

Taşınabilir diski PS4 diskine çevirin. (2 TB HDD - video anlatım) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
63
Favori
18.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aftermath666

Yükleme hızı, sürekli harddiskten okuyan oyunlar icin texture durumu konusunda bilgi verebilecek var mı arkadaşlar?

Yükleme hızı ve geçişlerin hızına takıntınız varsa benim gibi ssd şart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bir sorum olacak,benim ps4un hafizasi doldu, normal bir tasinabilir bellegi usb ile ps4 e baglayip , indiricegim oyunu direk o tasinabilirin icine indirebiliyormuyum ? Yedek bellek olaral kullanabilmem mumkun mu usb ile.. hic icine takmakla ugrasmadan.

Tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer bütçe sıkıntısı yoksa HDD yerine SSD tercih etmek daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum. Şahsen ben yakında böyle bir şey uygulayacağım.
  • Bu yöntemin geçerli olduğu harici disklerin listesi yapılsa nasıl olur? Herkes denediğini ya da elinde olan diskleri yazsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkeSutcu

Bu yöntemin geçerli olduğu harici disklerin listesi yapılsa nasıl olur? Herkes denediğini ya da elinde olan diskleri yazsa.

Kesinlikle katılıyorum, @GoldPunch'ın verdiği ürünün stoğunu Türkiye'de bulamadım neredeyse... Bir kaç yerde vardı fakat komik derecede pahalı fiyatları var. Alternatif olarak kullanabileceğimiz başka harici veya dahili hard diskler var mı yok mu araştırmak lazım.
  • quote:

Bu yöntemin geçerli olduğu harici disklerin listesi yapılsa nasıl olur? Herkes denediğini ya da elinde olan diskleri yazsa.

Yazayım. GoldPunch'ın alıp taktığı diskin aynısını aldım taktım denedim, geçerlidir. :P
  • ben ps3 te yapmıştım böyle birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

quote:

Yazayım. GoldPunch'ın alıp taktığı diskin aynısını aldım taktım denedim, geçerlidir. :P

Çok teşekkürler hocam çok yardımcı oldun. İlk mesaja eklensin bence bu.

• Teşekkürler yeni görüyorum çok yararlı bi bilgilendirme olmuş.
  • Su an 2 tb olarak alabileceğimiz hangi diskler var, konuda yer alanlar piyasada bulunmuyor artık sanırım. Yakin zamanda yapmayı düşünüyorum bakalım su p.t.'yi yok etmeden upgrade yapabilecek miyim

• Mükemmel olmuş tebrik ederim. Ayrıca bunu bizlerele paylaştığınız için teşekkür ederim.
  • Doğrulamak için sorayım dedim bende.

Bu iki haricide, ps4 e uygun değil mi, disk değiştirmek için ?
    Ve hangisi daha iyi/uygun olur içinden çıkan diskler farklı mı ?

Seagate Expansion 2TB 2.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk STEA2000400

Seagate Backup Plus 2TB 2,5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - Siyah (STDR2000200)

---------------------------------------------
    Biraz araştırdığım kadarıyla STDR2000100 (Backup Plus 2TB) modelinde de Samsung'un ST2000LM003 kod adlı diski var.

Fakat ilk mesajda bahsi geçen ürün kalmamış, linklerdeki yeni modellerde tam olarak hangi disk var henüz bulamadım.

Güncelleme: Linkteki yeni modelde de Samsung ST2000LM003 diski varmış, Seagate Expansion 2TB için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozkir -- 2 Aralık 2015; 22:18:15 >

• bazı taşınabilir 2.5 hdd 1tb depo 8 gb ssd diyor mesela. Ps4 bunu çalıştırabiliyor mu?

Ayrıca yedekten kastı oyunlar sonuçta. Oyunları sonra dijital olarak yüklenebilir tahmin ediyor ancak oyun yerine sadece kayıt dosyalarını yedeklemek mümkün mü?
  • dejurerak D kullanıcısına yanıt
    Ps4 te bu diskler bir sorun çıkartmıyor. 8 gb ssd olan alanı ön bellek olarak kullanıyor. Buda hız olarak hdd ile ssd arasında bir performans sunuyor. (hdd<sshd<ssd)

Ps4 sistemi yedeklemede uygulamaların işaretini kaldırırsanız oyunları yedeklemez, sadece sistemi yedekler ayarlar,hesaplar vs.
    Oyun kayıt dosyalarını "Uygulama Kayıtlı Veri Yönetiminden" usb belleğe tek tek kopyalamak ayrıca mümkün.
  • silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 7 Aralık 2015; 14:05:43 >
  • Bu uygun mu arkadaşlar, almayı düşünüyorum indrim varken. Bilenler cevaplarsa sevinirim.

http://www.kliksa.com/urun/seagate-expansion-2tb-25-usb-30-tasinabilir-hard-disk-stea2000400/902479744
  • dark dragon kullanıcısına yanıt
    yabancı bir forumda bu hdd nin ps4 için uygun olduğunu gördüm ama kasasını açarken dikkatli olunmasından bahsetmişler zormuş galiba.
  • Dün akşam başarılı bir operasyondan sonra 2 tb lik hdd ye geçiş yaptım

Harika bir video anlatımı için Goldpunch a sonsuz teşekkürler.

Tabiki sanada kvadankpakal hocam pm den tüm sorularıma içtenlikle cevap verdiğin için.
  • MARCO kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi hd yi taktiniz? Marka ve modeli paylasirmisiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheUnderTaker-

Hocam hangi hd yi taktiniz? Marka ve modeli paylasirmisiniz ?

http://www.amazon.com/gp/product/B00FRHTSK4?th=1&psc=
    1
    Bu modeli aldım hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.