Şimdi Ara

Taşınabilir 20w ses sistemi duayenlerı yardıma bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , elimde mikado markasının taşınabilir ses aygıtı var.

10w tek hoparlör , girişler, şarj ve amfi tek pcb üzerinde.

Benim elimde 2 adet 10w hoparlör
    1 adet 15 1 adet 20 w bas hapörlör var. Sony kolonlardan söktüm.

Mevcut mikadoya 10w hoparlör ve 15 w bass eklemek istiyorum.

İnternette 20+20+30 şeklinde bass çikişi olan pcb anfiler satilmakta.

Mikadonun mevcut girişleri (aux blue vs) aktif kalacak şekilde bu sisteme uydura bilirmiyim.

Yeni alacağım anfiye mevcut anfi devresinin hoparlör cikişlarini sinyal girişi olarak bağlayıp yeni anfiden hoparlörlere bağlantı yapsam calişir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mikado bluetooth hoparlör almayı düşünüyorum. Siz memnun musunuz Yusuf Bey, tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Günü kurtarıyor bendeki boru gibi olanlardan.

• Bu modeli almayı düşünüyorum. Ne dersiniz? Ya da sizin önerebileceğiniz ürünler var mıdır?
    https://www.hepsiburada.com/mikado-md-466-bluetooth-muzik-kutusu-15w-gri-usb-sd-fm-destekli-p-EVBENCE164387?magaza=PASAJ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexters_knife -- 23 Eylül 2019; 12:36:22 >
  • Ürün güzel duruyor. 10 15 w modelerin tamami aynı entegre pil girişlerle geliyor. Hangisin şekli hoşunuza giderse alın bence.

• Tek hoparlör usb cihazinin,, içindeki anfinin L ve R sinyal girişlerini bulup, harici anfinin sinyal girişlerine bağlanacak,,, önemli olan usb anfideki sesanfisi cipinin ses sinyal girisini bulmak,,, olduya bulamadiniz,, hoparlör çıkışlarından drencler ile sinyal alıp,, şaseyi Gnd yi usb cipinden alacaksiniz, hoparlör eksisi gnd değil canlı olabilir, gnd gibi kullanilirsa, ses çıkışı yanar,, mesela usb hoparlörden 10k drenc + dan, 10k drenc eksiden alip, sinyal + ya birleşecek,,, eksi ise usb çip kartı eksiden alinacak,,

• yusufkaya444 Y kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yardımınız için...

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Merhaba üstadım, mevcut amfinin girişlerinden sinyal almak için bayabi uğraştım ancak baskı çok minik olduğu için bulamadim. Direk hapörlör cikişindan ikinci anfiyi besleyince çok fazla parazit oluyor. Sanirim çıkış wat da yükseliyor.

Kartin üzerinde amfiye ulaşmadan canlı bir hat bulmam gerekli ama çok zor tasarımı gereği. Bahsettigin ikinci yöntemi de kısmen denedim seri direnç kondansatör bobin vs denedim sürekli en son bobinde PAM8610 yandı.

Elimde birde tda8932li anfi vardı ona 12v bağlayınca direk yandı sanirim arızalaydı çıkışlar takılı değildi çünkü.
    Yarin gidip yeni amfiler alıp dediğini yapmaya çalışayım.

https://eksiup.com/p/6v172935gq7o

Burdan giriş pinlerini görüyorum ama oraya bağlantı çok zor.
    https://datasheetspdf.com/PDF/1211509/Chipstar/CS8326S/1 benim entegre sonu c ile bitiyor ama hep s ile bitenlere ait bilgiler var. Heralde aynidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufkaya444 -- 24 Eylül 2019; 22:2:9 >

• yusufkaya444 Y kullanıcısına yanıt
    https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/dijital-usb-aux-bluetooth-mp3-muzik-decode-kurulu-modulu-ses-hifi-amplifikator-uzaktan-12-volt-428658616?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=329305123856&utm_term=64459482845&ga_prodid=428658616&ga_merchantid=137695593&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI88vCq-fq5AIVyIKyCh0aigKXEAQYAiABEgLIL_D_BwE
    Böyle kartlarda var,, 12v u ver,, L R den sinyallerini al, anteni usb yi tak, bitti ... aliexpres de daha uyguna bulunabilir, hem anfi hemde bu kartlar, tda7377 nin 2.1 kutusu potu hepsi içinde bas tiz ayarlı , kartlar var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.