Şimdi Ara

Tarantula Besleme Hobisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
9
Favori
12.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir de her tarafı kıllı hayatta elleyemem lan ben onu :) ıhhhhhhh
  • Örümceklerden nefret ederim. Asla beslemiyeceğim canlı türlerinden birtanesi, ama yinede yazdıklarınız sayesinde bazı şeyleri öğrenmiş olduk. Teşekkürler
  • Valla bende şuan 3 tane sling var ve hiç tüylerine dikkat etmedim.Tüy fetişcileriii
  • Sokakta görsem karı gibi bağırırım
  • İlgimi çekti ha. Besleyesim geldi. 2. resimdeki örümcek çok hoşuma gitti.
  • 2. resimdekini düşüme derim :) P.metallica dır kendisi.Hem saldırgan hem tehlikeli hemde kaçma girişimleri vardır.Ayrıca ufakları bile 90 euro fln.
  • Arkamda uçurum olsa..ve bu örümcek bana doğru gelse...uçuruma balıklama atlarım...

< Tik Oldum.dsadas >
  • Örümcek resmi görmeye korkan ben nedense videoları hiç irkilmeden izleyebildim. Hatta sem sempatik gelmeye başladılar. Alıp besleyeceğim o derece

En büyük ve en zehirli örümcek hangisi tabi beslenebilen? Turuncu tarantulalar güzelmiş bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 16 Nisan 2011; 17:37:01 >
  • Amma korkak çıktınız sizde ha

Mesajı yeni gördüm.Tüm örümcek familyası hakkında pek bilgim yok en zehirli olan ÖRÜMCEKler karadul ve huni ağ örümceğidir.Tarantula derseniz,Poecilotheria ailesi tehlikelidir[Fotoda 2.resim Poecilotheria Metallica].En büyük tür ise Theraphosa blondi'dir.Fakat blondilerin Poecilotheria kadar zehri yoktur.Yani zehri insanlar üzerinde pek etkisi yoktur.Fakat dişleri için aynı şeyi diyemiyeceğim.Batırdımı inletir[Şaka]

EDIT: turuncu tarilar dediğiniz tür Chromatopelma Cyaneopubescens şuan kendisini bende besliyorum.Bendeki küçük yavaş yavaş rengini alıyor fakat beslemesi çok zevkli bir tür.Yem geri çevirmez hızlı kabuk atar kaçma girişimleri yok vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allpino -- 16 Nisan 2011; 17:42:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pick-nick

Arkamda uçurum olsa..ve bu örümcek bana doğru gelse...uçuruma balıklama atlarım...

< Tik Oldum.dsadas >

Zehirli örümcek uzak durun

konuyu açan arkadaş sövmeye başlıcak birazdan

• Görünce kaçtığım korktuğum bağırdığım tek hayvan türü..
  • Sıkıntı yok beyler.Aldım.Eskiden bebeler bisikletimle oynardı şimdi geceleri bisikletin üstüne kavanoz şeklinde bırakıyorum mahalleli Tv seyreder gibi seyrediyor.Bisiklete dokunamıyorlar.Sabahları tasma takıyorum(paket lastiğinden ucu) Sonra hayvanı uçura,sürükleye taşıyorum bayağı zevkli.Geçen gün fareyle kapıştırdım.Fare yaraladı bizimkini
  • Sövsem cezam nekadar olur memur bey?
  • benimde besleyesim geldi tarantula.Benim muhabbet kuşlarını yemez dimi?
  • Yok yemezde,tarantulanın muhabbet kuşunun yanında ne işi var?
  • Mavi renkli olanlar hoşuma gitti
  • 3-5 ay öncesine kadar beslemek istediğim hayvanlardan biriydi bu örümcek. fakat hem ailem buna karşı çıktı hemde oturduğum şehirde bu örümceklerin bulunmaması petshoplarda...
  • konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum öncelikle ne olursa olsun emek harcamış aydınlatmaya çalışmış bizleri. hocam benim merak ettiklerim. zehirleri alınmıyormu sahiplendirilmeden önce?birde türkiyede en çok hangi tür tarantula kolay bulunuyor fiyatları pahalı sanırım tarantulanın 1 sene önce sormuştum 600 lira demişti adam ama cinsi filan ne bilmiyorum.birde son sorum bu hayvan hep kapalı yerde besleniyor kaç günde bir kafesini açmak havalandırmak gerekiyor bu arada hayvan sahibini tanımıyorsa biz her elimize alışta hayvan köşeye sıkışıcak ve ısıracak bizleri yanlışmıyım.

edit: havalandırmayı anladım sanırım şimdi dikkat ettimde kafesin üstünde metal tabaka gibi olan yer havalandırmaya yarıyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CxCxCx -- 17 Nisan 2011; 2:06:51 >
  • nereden temin edebiliriz.

kafeslerinde sıkıldıklarında evin içinde gezmeleri gerekir mi? kafeslerinde neler oluyor.

kabuk değiştirmeleri için kafes içine birşey konuyor mu?

beslemek için hamamböceğini çekirgeyi falan neren bulacağız.

gündelik yaşamları nasıl oluyor. çok hareketli değiller sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CxCxCx

konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum öncelikle ne olursa olsun emek harcamış aydınlatmaya çalışmış bizleri. hocam benim merak ettiklerim. zehirleri alınmıyormu sahiplendirilmeden önce?birde türkiyede en çok hangi tür tarantula kolay bulunuyor fiyatları pahalı sanırım tarantulanın 1 sene önce sormuştum 600 lira demişti adam ama cinsi filan ne bilmiyorum.birde son sorum bu hayvan hep kapalı yerde besleniyor kaç günde bir kafesini açmak havalandırmak gerekiyor bu arada hayvan sahibini tanımıyorsa biz her elimize alışta hayvan köşeye sıkışıcak ve ısıracak bizleri yanlışmıyım.

edit: havalandırmayı anladım sanırım şimdi dikkat ettimde kafesin üstünde metal tabaka gibi olan yer havalandırmaya yarıyor sanırım

Arkadaşa sormuşsun ama ben cevap veriyim az biraz bilgim var bu konuda
    Öncelikle tarantulaların zehri alınmaz alınsa bile tekrar zehir üretirler.En çok bulunan bi tür söyleyemem .G.Rosea çok bulunan türler arasındadır.Fiyatlara gelirsek 600 lira kesinlikle çok aşırı çok nadir cinsler o kadar eder.Sling boy diye tabir edilen yavrular 35-40 tan başlar.Adult boy denilen yetişkin tarantulalar 100-350 lira aralığında bolca bulunur.Fiyatlar cinsiyete göre çok fark eder.Dişiler neredeyse erkeklerin 2 katı pahalıdır.Hayvan sürekli aynı yerde beslenir ancak beslendiği yer kesinlikle bi akvaryum olmamalıdır.Teraryum olmalı ve hava akışı iyi sağlanmalıdır.Söylediğinizin aksine hayvanı sık sık yerinden çıkarmak ona zarar verir.Hayvan sahibini, 40 yıl besleseniz bile tanımayacaktır.Tarantula yırtıcı bir hayvandır evcilleştirilemez.Son olarak tarantulayı ele almak hem sizin için hemde tari için tehlikelidir.Bu yüzden NO HANDİNG diyoruz

Edit : Yanlış bilgi varsa konuyu açan arkadaş düzeltsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Tesla- -- 17 Nisan 2011; 2:53:29 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.