Şimdi Ara

Tanrı İle Bağlantımı Kopardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
3.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DeStorm Matrix'e girmeye çalışıyorsun ve anladığım kadarıyla daha başındasın az daha araştır gireceksin...
  • furandor kullanıcısına yanıt
    Adamın inancına az saygılı ol.Senin gibi arap mitolojisine inanmak zorunda mı adam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    İşte sizin kendinizi savunma şekliniz bu varda olacakta ulan neye göre var elinizde tek bir tane bile kanıt yok. Kuran bir kanıt değil kuran insan yazmasıdır haliyle orda yazan şeyler asla kanıt olamaz. Bundan 2 bin yıl önceki insanlarda kendi dinlerini böyle savunuyordu ama bak şimdi o gerçekliğine senin kadar emin oldukları dinlerin yarısından çoğu yok oldu bilim hepsini çökertti. Allah var diyorsun , hristiyan tanrı var tek gerçek din bizimki diyor , yahudi tanrı bizi gönderdi tek gerçek ırk biziz diyor , budistin bi sürü tanrısı var ineğe tapıp boklu suda ibadet ediyor ama oda diyorki tek gerçek din bizim. Yani diyeceğim şu; dinin inandırıcı ve bilinçaltı etkileme gücü o kadar iyidirki ne kadar mantıksız olursa olsun inandığın için bir şekilde kıvırabiliyorsun. Ama yok allah yok dinler yalan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e92v8 kullanıcısına yanıt
    insanlık tarihi kanıt olarak yeter
    ister inan ister inanma
    sonunda ızgara olurken kaynar su ve irin ziyafetinde haykırırken anlarsın ama fayda etmez

not: cehennemi hatırlatıyor diye çirkeflikle şuçlayabilirsin
    daha önce yaptılar, sonra da yapacaklar.
    keyfin bilir
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    İnsanlık tarihi nasıl kankt olarak yetiyor anlamadım? kendi kendini bitrmişsin. İnsanlık tarihine bir bak bulunan en eski fosil 200 bin yıl öncesine ait yani(bildiğimiz) insanlık en az 200 bin yıldır dünyada var ama islam 1500 yıllık al sana islamın çöküşü

• e92v8 kullanıcısına yanıt
    ha ha ha

arkadaşım islam ilk insanla başladı
    hz muhammed semada ilk, terde son peygamber
    bütn semavi kitaplar onu haber vererek, ona uyulması emrini vererek gitmiş.

bilinen ilk yazıtlara bak tek tanrı inancını görürüsün.
    dünyada ne kadar değişse de hala inananı olan dinlere bak.islamın öğretilerinin izlerini görürürsün

işte insanlık tarihi böyle kanıt oluyor. bunlar yazmakla bitmez ama seni ve senin gibileri de ikna etmez.
  • islam ilk insanla basladi ama puta tapan kavimlerin (misir, aztek, inka, sumer, gobeklitepe paganlari) islamdan haberi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042

öğrenmeye alfabeden başlamadıktan sonra okuma öğrenemezsin

din vicdan okumasının alfabesi imandır.

Allaha kayıtsız şartsız teslim olmadan yapılan her türlü sorgulama insanı küfre götürür.

kuranda ilk ayet oku emridir. Allah nedir sorusunun muhatabı her daim ihlas suresiyle cevap vermiş kabul edilmedikten sonra muhammedün rasülullah bahsine geçmemiştir.

allahı ilah kabul eden onun ilmini her şeyi kapsadığını da bilir. kötülüğü niye yaratttının cevabını benim kadar sen de biliyorsun.

allah vazifeyi insana vermiş. belli vakte kadar sabredeceğini ve günü geldiğinde hesabın nasıl görüleceğini herkesin göreceğini anlatmıştır.

şimdi hak ettiğin cevabı verdiğim için ahlaksız olmakla suçlanacağım ama hak edene sumsağı yerleştirmekten çekinmeyeceğimi bilecek kadar tanıdın

eğer bahsettiğin adiliği Allaha isnat eden şerefsiz beynin bunun kanıtını göstermezse dünyanın en adi mahlukundan daha aşağısın

"Allaha kayıtsız şartsız teslim olmadan yapılan her türlü sorgulama insanı küfre götürür."

Moruq bu nasıl sorgulama ya takdir ettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Asus gl702 kullanıcısına yanıt
    hangi ağababandan vazife aldıysan söyle kendisi çıksın karşıma

yeni hesaplar yeni yetmeleri görevlendirmekle ne yapılmak isteniyor sormak isterim

insanın yaptığı ilk şey temel atmaktır. bu da inançtır. işte sorgulama bu inanç kaideleri üzerine yapılır. her ne kadar inanmadığını iddia etse de irdelenen her insan düşünce ve hayat felsefesini bir inanca dayandırmaktadır
  • otofaresi mahsun kullanıcısına yanıt
    haberinin olmadığını kim söyledi

aç bak bakalım sümerde tek tanrı inancı yok mu
  • quote:

hangi ağababandan vazife aldıysan söyle kendisi çıksın karşıma

yeni hesaplar yeni yetmeleri görevlendirmekle ne yapılmak isteniyor sormak isterim

insanın yaptığı ilk şey temel atmaktır. bu da inançtır. işte sorgulama bu inanç kaideleri üzerine yapılır. her ne kadar inanmadığını iddia etse de irdelenen her insan düşünce ve hayat felsefesini bir inanca dayandırmaktadır
    Uff bu yan hesap muhabbetleride sıkmaya başladı artık ama laf geçiremediklerinize fake muamelesi yapıp başınızdan savıyorsunuz son bir iki aydır görüyorum bunu bu bölümde bunun yerine adam gibi konuşup anlatmaya ne dersin ?

başkasının ne dediğini bilmiyorum

bana belirli aralıklarla aynı senin gibi yeni hesap birileri musallat olur ve bir vakit sonra gider.
    sebepsiz yazar sebepsiz bırakır.
    tekrarlanan şeyler insanı düşünmeye sevk eder
    olan bundan ibaret

ayrıca

o notu düştükten sonra soruna yanıt da vermişim
    tıpkı diğerleri gibi yaptığın için o ekipten olma ihtimalin artıyor.
    ne zaman anlayacaksınız merak ediyorum
    aynı şeyleri farklı isimler altında yapsanız da farklı bir sonuç çıkmaz.

senin kriterin ne onu irdeleyelim istersen
    hayat felsefen ne
    böylece yukarıda beirttiğimi de kanıtlamış olurum bizzat seninle sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: otofaresi mahsun

islam ilk insanla basladi ama puta tapan kavimlerin (misir, aztek, inka, sumer, gobeklitepe paganlari) islamdan haberi yok
    Adem isimleri kazandıktan sonra bunun tanıdığı olanaklarla putperest olundu çünkü kimlikler devletler ikonlar aslında birer puttur.Ve bunun farkında olan tanrı sonrasında isimlerle lanetlenen ademin salih yolda olması için 99 isimle bir devrim yapmıştır böylece soyutla somutun bulamaç haline gelmesi ve fetişizm sona erdi
  • quote:

başkasının ne dediğini bilmiyorum

bana belirli aralıklarla aynı senin gibi yeni hesap birileri musallat olur ve bir vakit sonra gider.
    sebepsiz yazar sebepsiz bırakır.
    tekrarlanan şeyler insanı düşünmeye sevk eder
    olan bundan ibaret

ayrıca

o notu düştükten sonra soruna yanıt da vermişim
    tıpkı diğerleri gibi yaptığın için o ekipten olma ihtimalin artıyor.
    ne zaman anlayacaksınız merak ediyorum
    aynı şeyleri farklı isimler altında yapsanız da farklı bir sonuç çıkmaz.

senin kriterin ne onu irdeleyelim istersen
    hayat felsefen ne
    böylece yukarıda beirttiğimi de kanıtlamış olurum bizzat seninle sana

Yanıt falan vermemişsin alakasız bir cümle kurup saçmalamışsın benim seni alıntıladığım yer hem Allah'a koşulsuz şartsız iman etmeden onu sorgulamak küfre girer demişsin benimde komiğime gelen yer sorgulamak kelimesi zaten adı üstünde merak edip o konu hakkında sorular sorup gerçeği öğrenmeye çalışmak ama sen daha sorgulayacağın konunun cevabını daha sorgulamadan koşulsuz şartsız kabul etmen lazım diyorsun. Bu durumda sorgulamanın ne anlamı kalıyor ? Allah kendisini bize verdiği akılı gerçekten kullanıp sorgulamamızı değilde gösteriş olarak kullanıp her türlü tek cevabı bulmamızı yoksa sorgulamamamızı mı istiyor ?

• Mhmt kardasimi rahatsiz eden bre kafirler yakalanip boyunlari tez elden vurula.

Ibreti alem icün bir hafta boyunca vilayette dolastirila..

malesef ilk mesajlarda anlama kapasitesini düşünmeden cevap vermek zorunda kalıyorum. zira yazma belli bir kapasite gerektirir. sende yukarıdaki cümleyi anlama kabiliyeti yokmuş anlaşılan hata bende özür dilerim.

tekrar deneyeyim

bir sorulama yapacaksın ama neye göre neyi baz alacaksın kuralsızlık ise senin dayanağın hiç bir şey elde edemezsin. dön babam dön fırldak olur çıkarsın işte islamın fırıldak olmadan insana bir şeyler öğretme amacıdır iman.

bunu anlayabileceğini de sanmıyorum ama daha basite indirgemek de bana işkence olacak
  • ucuz popilizmin azad kabul etmeyen kölesi yine dayanamamış
  • quote:

ucuz popilizmin azad kabul etmeyen kölesi yine dayanamamış
    Ismini baskalarina yapistirma kleptomanisi yine dayanamamis..

• quote:

malesef ilk mesajlarda anlama kapasitesini düşünmeden cevap vermek zorunda kalıyorum. zira yazma belli bir kapasite gerektirir. sende yukarıdaki cümleyi anlama kabiliyeti yokmuş anlaşılan hata bende özür dilerim.

tekrar deneyeyim

bir sorulama yapacaksın ama neye göre neyi baz alacaksın kuralsızlık ise senin dayanağın hiç bir şey elde edemezsin. dön babam dön fırldak olur çıkarsın işte islamın fırıldak olmadan insana bir şeyler öğretme amacıdır iman.

bunu anlayabileceğini de sanmıyorum ama daha basite indirgemek de bana işkence olacak

Peki sorgulama yaparken illa bir inançtan faydalanıcaksın herhangi bir inancı baz alıcaksın diyorsun ama benim eleştirdiğim yer bu değildi Allah'ı sorgularken kesinlikle Allah'ın olamayacağını düşünmeme ve ona karşı gelicek herhangi bir düşünceden uzakta kalarak sorgulayıp düşünmemiz gerektiğini aksi takdirde küfre girmiş olacağımızdı. Bana bir sorgulama yaparken herhangi bir inancı baz alacağımız ile Allah'ı sorgularken küfre girmeden yani Allah'a karşı gelebilecek herhangi bir düşünceye girmeden sorgulamanın birbiriyle nasıl bir bağlantısı olduğunu söyler misin.

Birde merak ettiğim Allah'ı ve islamı sorgularken mesela hangi inancı baz alarak sorguluyor ateistler vs. merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus gl702 -- 2 Ekim 2018; 16:07:53 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.