Şimdi Ara

Tanrı İle Bağlantımı Kopardım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
3.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: gokuba

Bu mesaj silindi.
    Kardeş yeni mi dinden çıktın? Zaten 7 düvel gördü bunu, yeter bence:)
  • Dinden çıkmak için fazla soruya gerek yok. Tek bir soru gerekli.
    Çok merhametli yaratıcı, kendi yarattığı kullarına sonsuz azap verecek kadar vahşi mi?
    Ben böyle bir varlığa ne inanırım, ne tapınırım, ne de saygı duyarım.
    Böyle bir şeyi ben dahi kimseye böyle bir azabı layık görmem, göremem.
    /
  • quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

herkes dnasal yapı gereği anne baba evlat kardeş eş denen şeyin kapanmış kodu hükmünde olup kodu açılınca ademsi denen şeydir zaten. kitabın evrenselliği adem denen yapının an itibari ile mevcudiyeti üzre kuruludur.

........................

buradaki sorun ise teknik bir kısım hususlardan müteşekkil.

eğer ben ademsem ilahi kudretin katındaki melek isyan şeytan falan felan daha kurulmadı veya an ve an kuruluyor demektir. daha zamanın başı oluşmadığı gibi ben isyankar fedoyu oynadığım sürece benim için kurulmuş zaman ve mekan da yok zaten. ilginçtir ki zamandan mekandan münezzeh olan ilah değil benmişim. yaratıcı bana zamanın an denen biriminden zırnık vermemiş kendimce ilah olmuşum der bakıp dururum.

islam alimlerine bundan sonra islam alametleri dersek daha iyi olur.

.........................

ben adem olup isyankarım buba dedikçe de muhammed denen algı değişmeden kalıyor.

mesela kişi mealen (adem algısı ile) kitapta rasulun aile hayatı yazıyor zannediyor.

..............................
    Bence siz en bir an önce en sağlam bir psikiyatriste görünün hocam durum gerçekten çok vahim nasıl cümle kurduğunuzun felan farkındasınızdır umarım....

• Real-Gamer kullanıcısına yanıt
    bundan daha can alıcı mesajlarım var. o mesajlardaki psikoloji daha travmatik daha sanrısal daha nevrotik halbuki.

şizoid çalkantıların kaynağı olup da karşısındakinin ayna nöron olduğunu farkettirmeyen sinsi inceliklerle dolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

bundan daha can alıcı mesajlarım var. o mesajlardaki psikoloji daha travmatik daha sanrısal daha nevrotik halbuki.

şizoid çalkantıların kaynağı olup da karşısındakinin ayna nöron olduğunu farkettirmeyen sinsi inceliklerle dolu.
    Hayırlı işler dilerim size
  • İslamdan çıktıktan sonra gök tanrıya inanmak nedir?

Eski sevgiliden ayrıldıktan hemen sonra bır sevgili yapıp onunla acısını bastırıp sonra tekrar ayrılmak gibi birşey bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Perceptron kullanıcısına yanıt
    Bana da tuhaf geldi ama sonradan tamamen bağlantısını kopararak doğru yolu bulmuş
  • Sen yine de ahlaki ilkelerinle bağını koparma.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.