Şimdi Ara

Tamamlayici saglik sigortasi 199 tl .ay (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
8
Favori
21.094
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sağlık ocağından emekli maaşımdan kesildi diye hatırlıyorum ,acaba aile hekimi dışında olanlarda mı alınıyor ,tam çözemedim ?
    e-devletten baktığımda bir yığın kesinti görüyorum
    tabi özel hastaneye gidersek şimdi birde peşin aldıkları kısım çıktı (muayene ücreti olarak)

aslında tamamlayıcı sağlık sigortası iyi gibi geliyor ama benim eskiye dayanan bir sürü hastalığım var :)
  • diyetisyen vs varmı acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: APoTHeKe

diyetisyen vs varmı acaba :)
    Yok diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

sağlık ocağından emekli maaşımdan kesildi diye hatırlıyorum ,acaba aile hekimi dışında olanlarda mı alınıyor ,tam çözemedim ?
    e-devletten baktığımda bir yığın kesinti görüyorum
    tabi özel hastaneye gidersek şimdi birde peşin aldıkları kısım çıktı (muayene ücreti olarak)

aslında tamamlayıcı sağlık sigortası iyi gibi geliyor ama benim eskiye dayanan bir sürü hastalığım var :)
    Eskiye dayanan ,kayıtlı hastalıklarınız varsa devlet hastanesi vs ,hiçbiri özel sigortada geçmez.

bundan sonraki farklı hastalıkları kapsar.

Biz ailecek 3 yıldır kullanıyoruz.Herhangi bir sıkıntı yaşamadık ,muayene katkı payı olarak 10 tl ödeniyor.

ben bi sefer ameliyat oldum safra kesesi aldırdım ,özel pendik hastanesinde,5 kuruş ödemedim ..

bunun haricinde bi çok sefer tahlil test şu bu falan filan para ödenmiyor..

yıllık olarak toplam 2500-3000 civarı ödüyoruz ,aile olarak 1 çocuk 2 yetişkin.

ödeyebilene tavsiye ederim..

• cathedral kullanıcısına yanıt
    evet işte o nedenle bana pek uymayan bir sistem olmuş :)

şimdi hastaneye gitsem büyük ihtimal kalp ameliyatı diyecekler ve sigorta ödemezse bir işime yaramamış olacak
    ikinci büyük sıkıntım mide ile ,hastaneye gidip muayene olmak için gideceğim hastalıklar içinde mide 2. sırada ,3. sırada boyunda fıtık , belde disk kayması ve fıtık ,aynı şekilde bu hastalıklarda eski hastalık ve ödeme yapılmaz (anlatılanlara göre)

neyse anlaşılan bunlar bizi dünyadan silmiş ,gençlere baksınlar :)
  • İster tss ister genel sağlık Sigortası olsun, imkanınız varsa mutlaka ama mutlaka sağlık sigortası yaptırın arkadaşlar.

Burada “çok pahalı, çok gereksiz, bana bişey olmuyor ki, senede 1-2 anca doktora giderim” diyen insanların aylık/yıllık sigara, arabalarının kasko, trafik sigortası, yakıt, mtv vs, dışarda yenen abur cubur, şans oyunları, iddaa, maç bileti vs aklınıza ne gelirse ödedikleri tutarlar ne kadar acaba?

Allah korusun ama kanser gibi bi hastalık geldiğinde fellik fellik en iyi hastane, en iyi doktor, en iyi şartlar diye deli danalar gibi koşuyoruz etrafa. Tedavinin her seansı binlerce lira tutuyor. Ve tedavi koşulları, psikolojik ortam öyle önemli ki şurada sigorta için ödediğimiz birkaç bin liranın zerre kadar önemi kalmıyor.

Kendinize sadece; “Demir yığını arabam benim canımdan daha mı değerli?” Diye sorun lütfen. Ona verdiğiniz önemin birazını kendi canınız için vermeyi düşünün.

İyi forumlar

• İster tss ister genel sağlık Sigortası olsun, imkanınız varsa mutlaka ama mutlaka sağlık sigortası yaptırın arkadaşlar.

Burada “çok pahalı, çok gereksiz, bana bişey olmuyor ki, senede 1-2 anca doktora giderim” diyen insanların aylık/yıllık sigara, arabalarının kasko, trafik sigortası, yakıt, mtv vs, dışarda yenen abur cubur, şans oyunları, iddaa, maç bileti vs aklınıza ne gelirse ödedikleri tutarlar ne kadar acaba?

Allah korusun ama kanser gibi bi hastalık geldiğinde fellik fellik en iyi hastane, en iyi doktor, en iyi şartlar diye deli danalar gibi koşuyoruz etrafa. Tedavinin her seansı binlerce lira tutuyor. Ve tedavi koşulları, psikolojik ortam öyle önemli ki şurada sigorta için ödediğimiz birkaç bin liranın zerre kadar önemi kalmıyor.

Kendinize sadece; “Demir yığını arabam benim canımdan daha mı değerli?” Diye sorun lütfen. Ona verdiğiniz önemin birazını kendi canınız için vermeyi düşünün.

İyi forumlar

• Biraz önce 3 çocuğum (5,3,3 yaşlarında) için 4 tedavi için geçerli olmak üzere poliçe yaptırdım. Toplamda 1750 lira oldu, bunun üzerinden %20 bonus yüklenecek. İnş. hiç ihtiyaç duymam, kullanırsam da sorun yaşatmazlar.

• Benim 800 kusur bisey cikiyor bunun uzerinden mi %20 bonus yuklenir yoksa 200 tl uzerinden mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bsrkycn

Ama tabi öncesinde hangi bölüm ise hangi doktor istiyorsanız hastaneyi arayarak randevu almanız gerekiyor onu unutmuşum

Alıntıları Göster
    testler felan hepsi ücretsiz mi oluyor, kontroller total rakamdan düşüyormu? Misal 10x hakkımız var biterse ne yapıyoruz?
  • Yıllık olsa güzel olurdu.

• selmand kullanıcısına yanıt
    Kapsamdaki testler ucretsiz misal 8 hakkin var ve bu 8 hakkin bittigi zaman ozel hastanenin belirlemis oldugu normal ucretlerde muayne oluyor normal test tetkik ucretlerini oduyorsun

• Benim 800 kusur bisey cikiyor bunun uzerinden mi %20 bonus yuklenir yoksa 200 tl uzerinden mi ?

• Fatih kullanıcısına yanıt
    Yıllık zaten

• Başlığı düzeltseniz iyi olur. Aylık değil yıllık fiyat o.

• quote:

Orijinalden alıntı: -OFLU-

Aklıma dolandırıcılar geldi,

onlar bile 200tl ye 1 yıl hizmet veriyor (sözde) .

Bu arada neyi tamamlıyor bu.
    geçen sene 190TL tedavi

270 Tl tedavi + 3 muayene paketi aldım.

Tüm haklarımı kullandım.

Keşke böyle paket tekrar gelse.
  • bsm248 B kullanıcısına yanıt
    Bu kampanya hala devam ediyor mu

• Kesinlikle pahalı.Eğer tamamlayıcı s.sigortası yaptırmak istiyorsanız acentalardan fiyat alın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.