Şimdi Ara

SYROX 32 GB Class 10 Hafıza Kartı (Tanıtım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle bu yazımı okuyan kardeşlerimin Arefe günlerini ve Kurban bayramlarını tebrik ederim...

Gelelim mevzuya, kompakt makine tavsiyesi bakmak için fotoğraf makinesi özelliklerine gözgediriverirken kendimi micro four thirds (e-pm1) bir fotoğraf makinesi almış olarak bulduğum bu fotoğraf dünyasında önemli konulardan birisi de SDHC kartları ve onların kaliteleri, kapasiteleri, markaları, yazma hızları...

Aslında makinemi aldıktan sonra şuursuzca hafıza kartı arayışına girdim ve yüksek kapasiteli ve ucuz olsun istedim, istediğime uygun da bir tane buldum

SYROX 32 GB CLASS 10

Sadece 32 TL, bu fiyata Class 10 ve 32 gb, kim bulmuş??? Satıcısı da gayet ilgili ve güvenilir birisi, syrox markası da anladığım kadarıyla bu piyasaya yeni girmiş ve nam salmak isteyen bir marka, isteyenler Türkiye sayfasını ziyaret edebilirler, benim kartta made in capon yazıyor :) çin malı değil yani

Dedim ya acemiyim, genellikle fotoğrafçılar, tecrübeliler tek bir tane 32 gb alınacağına 4x8gb alınmasını tavsiye ediyorlar, en azından bozulma kaybolma riskine karşılık çekilen hatıralarda asgari kayıp olması için, tehlike aza iniyor yani ;) neyse almış bulunduk bi kere, üstelik o fiyata, ee o fiyata aldığım bir karta da istersem yine 8 gb mış gibi davranabilirim değil mi? :)

Bascek.com çok faydalı bir site herkes biliyordur, bu sabah orada SDHC kartları incelemelerine bakarken sahte kartlara dikkat diye dikkat çekici yazı okudum

BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ

Bahsi geçen H2testw programını da indirdim, yukarıdaki bilgiler ışığında 32 gb kartımda rahat 10 hatta 15 gb lık alanı gözden çıkarmıştım, yani kartta 32 dense bile 16 gb çıksa da üzülmezdim... hemen kartı test etmeye başladım, istenirse ekran görüntülerini de koyabilirim

Sahte kartlara ilişkin yukarıdaki incelemede bildirilen kapasite aldatması bu kartta yoktu, yani 30786 lık alan aktifdi :) kazık yememiştim yani :)

Hızlarına gelince:

Yazma Hızı 13,5 MB/sn
    Okuma Hızı 16,6 MB/sn

Hiç de fena rakamlar değil, fiyat performans açısından gayet güzel, baktığınız zaman "extreme, uhs, ..." gibi yüksek hızlı kartlar, 15-18 mb bazıları 15-20 mb arası yazma hızı veriyor, 40 mb a kadar da okuma hızı veriyor, zaten çoğu bilgisayarda okuma hızı 20 m ı geçemiyor, diğer kartların (çok nadiren 16 gb olanları) çoğunlukla 8 gb kapasitelileri bu fiyata tabi

Yazma-okuma hızında saniyede 3 4 mb ı sorun edecek kadar takıntılı değilseniz bence kesinlikle alınıp kullanılabilir bir ürün gibi duruyor

(Haa bu arada reklam kokan hareket yok :D zira o satıcıyı tanımam etmem, ben ondan aldığım için onu yazdım, isteyen istediği yerden temin eder tabi)

Saygılar

• Merhaba 20 şubatta bende syrox 32 gb class 4 micro sd kart aldım. Kullandığım cihaz HTC Evo 3D. HD video kaydında, 3D HD video kaydında. 350 Mblık kapasitesi olan oyunda menülerde resimlere bakmakta aklınıza gelecek her yerde hiç bir sıkıntı, takılma, donma yaşamadım. 500 Mb lık müzikleri 1.5 dk da attım pc den telefona. saniyede 4.50 ile 5 MB arasında yazım hızı var.
  • hafıza kartlarının kullanımı nasıl, tecrübelerinizi yazar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

hafıza kartlarının kullanımı nasıl, tecrübelerinizi yazar mısınız?

Su anda toshiba kullaniyorum ama syrox da zamaninda gayet memnun olarak kullanmistim, yani rahatlikla alabileceginiz bir marka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen hafta samsun ilkadımda tüm mağazaları dolaştım, teknosa,vatan,bimeks,mediamarkt,gold, v.s.. nereye sorsam en ucuz 32 gb micro hafıza kartı 120-150 lira civarı idi, tam ümüdi kesmiş eve gelirken küçük bir cep telefonu bayiine sordum syrox marka var fiyatı 50 lira dedi, daha önce aynı sokakta çin malı çakma samsung class 10 micro sd kazığı yemiş biri olarak şüphelendim (çakma samsungu da 40 liraya almış ve çöpe atmıştım)... ve üstüne basa basa sordum, ürünün türkiyede satıldığını ve değişim garantili olduğunu söyleyince kaptım hemen, 1 haftadır kullanıyorum sorun yok, bilgisayarda test yaptım hızı da fena değil, çok memnunum, 150 lira yerine 50 lira... 100 lira net kar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 28 Şubat 2014; 23:20:32 >

• deneme1 D kullanıcısına yanıt
    bende 64gb class 10 syrox almak istiyorm. aradan geçen süre zarfında syrox bir sıkıntı çıkardımı. rahatlıkla kullanabildinizmi verileriniz kaybolmadan.

64gb sandisk 150-200tl arasında syrox 90tl almamı tavsiye edermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: luix

bende 64gb class 10 syrox almak istiyorm. aradan geçen süre zarfında syrox bir sıkıntı çıkardımı. rahatlıkla kullanabildinizmi verileriniz kaybolmadan.

64gb sandisk 150-200tl arasında syrox 90tl almamı tavsiye edermisiniz

şu an kullanıyorum, sıkıntı yok artık 32 gb yetmemeye başladı, 64 gb alacağım ama sanırım sandisk ultra class u serileri daha yeni onu alacağım.
    fiyat alınacak düzeye indi sayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler hocam sanırım syrox alıcam 80tl ye kadar düştü satıcı bakalım kullanalım bi
  • ben yeni class 10 syrox micro sd aldım 16 gb lik okuma ve yazma hızına birşey yazmamışlar yavaş mı bilen varmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.