Şimdi Ara

Swap cihazda kayıt dışı imei sorunu (5 ay sürdü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üç ay önce swap olarak değişen cihaz geçen hafta kapandı,durumu Apple'a bildirdim ama bir hafta oldu hala kayıt olmadı. Apple'ı aradım 15 günde çözülüyor dedi ama Şikayetvar da aynı sorundan mağdur insanların şikayetlerini okudum,kimi 5-6 ay beklemiş,kimi sinirden telefonu kırıp yenisini almış. Herkes apple'ın ilgisizliğinden şikayetçi Btk tüketici şikayet bölümüne şikayet etsem her hangi bir yaptırımı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 23 Kasım 2017; 0:29:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sorun appleda değil btkda. apple stokları çok hızlı yenilendiği ve btkda çalışan sıkıntısı olduğu için yetişemiyorlarmış

eski cihazın imesini yenisine aktarmaları gerek apple bildirmiştir. 5-6 ayda çözülmedi laflarına da inanmayın bence ama peşini de bırakmayın rahatsız edin hergün
  • Btk da topu apple'a atiyor,sisteme onlar kayit edlyor diyor,valla hocam google dan arattim surec uzun surucek gibi. Btk yi kime sikayet edecegiz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Btk da topu apple'a atiyor,sisteme onlar kayit edlyor diyor,valla hocam google dan arattim surec uzun surucek gibi. Btk yi kime sikayet edecegiz:)

Sizde cihazı servise gönderin sorun var diye yine değiştirsinler

• Dünya üzerinde her gün binlerce cihaz değiştiren Apple Türkiye'de BTK engeline takılıyor. Sizce Apple bu durumdan memnun mudur? Sizce bu değişimi yapınca bildirmiyor mudur? İşin arkasında değişim cihazından da kayıt için vergi mi isteniyor diye düşünmüyor değilim. Malum ülkemizde adım atsak vergi veriyoruz.

• Benim 2015 de aldiğim cihaz 2016 yilinda değişim olmuştu 2017 15 temmuzda cihazim kapandi 15 gün içerisinde 25 defadan fazla oldu aradim sordum soruşturdum kavga ettim tersledim hakaretler savurdum sizler dolandiricisiniz dedim 2 senelik cihaz nasil olurda kapanir kapatirsiniz falan filan derken 15 agustos ayinda sizi mahkemeye vericem dedim ptesi günü tekrar aradim adam size yeni cihaz vericez lütfen cihazi kablosu kulakliğini kutuya koyup kargo gelip alicak dedi ptesiye kadar kargo gelicek önümüzdeki hafta içi kapali kutu geliyo:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 18 Ağustos 2017; 20:55:3 >
  • Btk aradim appleyi ara dedi appleyi aradim btk sucluyor kisacasi 15 gün içerisinde kaydin olmasa ki olmayacak ya tüketici mahkemeye başvuruda bulun yada 15-20 günü hergün ara kapali kutu alirsin cok ugraştim enin ol dosyam kabarik cihazin imei ezberledim kendi adimi soyadimi telimi mail adresimi söylrmekten dosya oluşturmaltan biktim usandimm ama yerinde olsam 15 günü ya aldiğin servise gönder yada kapali kutu kapana kadar ugraş..

• İki hafta oldu bi cacık yok üstüne araya bayramda giricek bizim iş iyice yaşa döndü.

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Kardeş sık sık ara 20-25 gün sonra sana kapali kutu gönderirler rahat ol bende 25 günü sonunda kapali kutu değişimi aldim yarin veya ptesi gönderim olucak bi yere gitmez rahat ol:)

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Sizin cihaz geldi mi? Şimdi aradım hala bana takım liderime iletip işlem başlatacağım diyor,bir aydır ne yapıyorsunuz diyorum cevap yok. Tüketici mahkemesine şikayet edeceğim ayıp.

• 3 ay içinde çözülüyor kardeşim çözülmezse apple direkt kapalı kutu cihaz veriyor

Cihazi gönderdim yeni kapali kuru göndericekler bi hafta içerisinde kesinleşip gönderim sağlanicak dedi bekledk biraz daha bekleriz araya bayram girdi sıkıntı oldu o yüzden 1 hafta verdim son şanslari:)

• Telefon hala kayıt dışı bir buçuk ay oldu ayıp ya. Bugün üçüncü 15 günlük sürenin son günü. İnsanlık yapıp efendice bekliyoruz ama bunların oyaladığı çok belli. Yeni telefon isteyeceğim yoksa hukuki yollara başvuracağım.

• Tüketici hakem heyetine şikayet ettim.

Ordada bekliyeceksin keşke üstüne durup hergün arasaydin kapali kutu sifir cihazi gönderirlerdi sana bnm 1 ay sürdü hadi hayirlisi olsun:)

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Sabah heyetden biri aradı fatura 4200 TL diye tüketici mahkemesine başvurmalısınız dedi.

• Bu durum gibi olmasa da başımdan geçen bir olayı size aktarayım :

Yurt dışından 2 adet iphone telefon almıştım. Pasaport kaydı olarak aile dostumuz bir ailenin 2 çocugunun pasaportuna kayit yaptiracaktık. Kayıt için gerekli tüm bilgileri en ince ayrıntısına kadar aldim. Bankaya gittim. Gerekli bilgileri harfiyen eksiksiz olarak verip 2 telefonun vergisini ödedim. Ardından yarım saat sonra e-devlet üzerinden kayıt yapmak istedigimde her iki telefon için ödenen vergilerin görünmediğini gördüm. Sistemsel bir durumdur, sisteme girilis yapılır elbette dedim ve gün içinde 1-2 defa denedim ama yok, görünmüyor. Elimdeki dekontları kontrol ettiğimde her şeyin doğru olduğunu tekar tekrar görüyordum. Neyse 1 gün daha bekledim ama hala ödedigim para görünmüyor. İlk etapta banka ile görüştüm, herhangi bir sorunun olmadığını öğrendim. Asıl macera şimdi başlamış oldu. 3 gün boyunca aramadığım devlet dairesi kalmadı bu konuyla ilgili. Sonuç 3 gün telefon görüşmeleri sonunda; elimdeki dekontrol ile Ankara’ya gelip dilekçe vermem gerektiği söylendi :)

Haliyle ben pasaportunu kullanacagim insanlara cocuklari ile ankara’ya benim için gidip dilekce vermesini isteyemedim :)

Sonuc olarak 2 telefon icin 4 telefonluk vergi ödedim. Devletin benden almış olduğu 2 adet telefon vergi ücreti de cebimden çıkmış oldu.

Diyecegim o ki, bu tarz problemleri çok sık okur olduk. Apple’ında bu durumda belki bir iş güzarlığı vardir ancak devletimiz de bu konuda sudan çıkmış ak kaşık degil bence. Hee bu problemi de bir sekilde devlet yordamı ile çözeceksiniz sonuçta o da ayrı bir paradoks :)

• Bu kadar uğraşana kadar ya da cihazı kırana kadar 150 tl verir kayıt ederim kimseye muhattap olmam acıkcası...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AlicanNalbat kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hani Apple in desteği mükemmeldi 6000 lira alıyorlardı ama tüketiciyi memnun ediyorlardı ne iş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.