Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.409
Cevap
86
Favori
185.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sebtom

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var swift almayı düşünüyorum bir tane araç buldum özellikleri:

2006 model

Yaklaşık 95 Binde

1.3 mt 4X4

Manuel vites

Benzinli lpg takılmamış.

5-6 parça lokal boya var.

Ön ve arka tampon boyanması gerekiyor kılcal çizik çok.

Bu arabanın piyasası nedir kaç lira Olması gerekiyor ona göre pazarlık yapayım. Bir de aracı incelerken nelere dikkat etmem gerekir? İlk kez Suzuki alacağım yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler

Yok mu o kadar suzuki kullanıcısı içerisinden bir tane yardımcı olacak arkadaş :(
  • sebtom kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunda bişey diyemem ama 5-6 parça boyalı olan araba satarken sıkıntı olabilir. Gerçi 11 yaşındaki araba için çok normal ama piyasa öyle bi hale geldi ki, 94 model şahin'de hatasızlık isteyen var. Onun haricinde dikkat etmek demeyelim de aklınızda olsun dersek Swift'ler genel olarak sert ve trim sesi var aklınızda olsun.

Bir de şahsi düşüncem kaportadaki boyaların sebebini öğrenmeye çalışın. Çünkü herkes artık lokal boya diyo ama belki de araba pert olmuştu, bilemezsiniz. Bir kaporta haricinde arabanın iç temizliği ve motor sağlığı bence daha önemli. Almışken ciğeri sağlam alın derim. Tampondaki çizik yolda koymaz ama kaputun altındaki bir somun sizi rezil edebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sebtom kullanıcısına yanıt
    Selam bir araştırma yaptım ortalama 27.000-27.500 arası değişkenlik gösteriyor fiyatlar. Boyaların ne tip bir hasar sonrası olduğu sorulabilir. Örnek kaza yapılmıştır, kapı içeri kadar girmiştir, değişmemiş ve çekiçlenerek düzeltilip boyanmıştır gibi. Bu kadar büyük hasarlar yoksa o noktada karar sizin. Aracın bakımları nerede yapılmış, ne kadar bir periyotta yapılmış, yapılmış ise serviste veya dışarıda, belgeleri mevcut mu ? Aldıktan sonra yapacağınız masrafları da düşünün. ( varsa lastik değişimler, muayene, MTV ) Ağır hasarlı ise o aracı önünüze alıp arkasından başka araçla takip edebilirsiniz. Yanlayarak gidiyorsa mutlaka şasi ye kadar zarar verecek bir kaza geçirmiş olabilir. 4x4 olduğu için arka akslardan ses falan geliyor ( arka şaft milinden yani ) bu bunların kronik hastalığı gibi bir laf edilirse inanmayın, ben direkt servise sordum zamanında öyle bir kronik hastalığı yok bu araçların. onun dışında yanınıza bilen bir usta alıp gitmenizde fayda var. Onlar baktılarmı taklalı veya şurdan hasar almış gibi çok net şeyleri söylüyorlar. Benden bu kadar :)

• Selam arkadaşlar

2017 yeni kasa swift ne zaman Türkiye'ye gelir ? Sizce tahmini fiyatı ne olur ?

• Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Aracı dün gittim gördüm oldukça yıpranmış bir araçtı. 24.750'den bir çırpıda 22.200'e kadar düştü. Fakat aracın çok fazla çiziği vardı ve lpg yoktu. En az +3000 masraf yapılacak bir araçtı ben de vaz geçtim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebtom

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Aracı dün gittim gördüm oldukça yıpranmış bir araçtı. 24.750'den bir çırpıda 22.200'e kadar düştü. Fakat aracın çok fazla çiziği vardı ve lpg yoktu. En az +3000 masraf yapılacak bir araçtı ben de vaz geçtim :)

Hayırlısı olsun, belki de allah daha iyisi için nasip etmedi. Bence alırken ufak tefek boyalara falan takılma. Ha bir de bizim facebook grıbumuz da var. İstersen oraya da üye olabilirsin.

https://m.facebook.com/groups/1679151845710232

• Arkadaslar facebook grubunda bir arkadas 5binde olan aracini satiyordu. Goren duyan isteyen yada arayan varsa haber veriyim buradan.

• Arkadaşlar şu iki araç için ne diyorsunuz, fiyatları nasıl?

ilan numaraları

409348305

441634680
  • quote:

Orijinalden alıntı: onea54

Arkadaşlar şu iki araç için ne diyorsunuz, fiyatları nasıl?

ilan numaraları

409348305

441634680

Merhaba.

İlk arabanın ön ve arka tamponlarda ve arka iki çamurlukta çizikler var. Paspasların fotoğraflarından da gördüğüm kadarıyla da içi pek temiz değil heralde. Eğer yakınsanız bi görmekte fayda var. Ben de alacağım zaman böyle bi arabaya bakmıştım, boyasızdı ama her yeri çizikti.

İkinci arabanın da fotoğrafta gördüğüm kadarıyla sağ arka çamurlukta ezikler var. Yani bi tamir isteyebilir. LPG olması da çok iyi, benim arabada da LPG var ve dediği gibi 18-20 krş yakıyor.

Ama fiyatları da bu dediklerimden dolayı uygun yazılmış. Çok temiz arabalar zaten 45-46 binlerde. Eğer çok büyük hasarı yoksa biraz pazarlıkla füme daha iyi gibi geldi bana. Beyaz biraz yıpranmış gibi ama imkan varsa ikisini de görseniz iyi olur.

• onea54 kullanıcısına yanıt
    Bu arada takip etmiyorsanız facebook grubumuz da var. Bekleriz 😉

• quote:

Orijinalden alıntı: ozk991

Bu arada takip etmiyorsanız facebook grubumuz da var. Bekleriz 😉

Teşekkür ederim. Benim de gri hoşuma gitti. Facebook grubuna dün üye oldum 😊

• Merhabalar ,

Bende yeni bir suzuki swift kullanıcısı oldum. Swift 1.3 4x4 yaklaşık 1 ay oldu. Ancak başıma gelmeyen kalmadı. Ankaradayım aracı Antalya'dan aldım. Herhangi bir sorun çıkmadı. Yolda rahatlıkla geldik. Ancak 2 hafta önce şanzumandan ses gelmeye başladı ve servisine götürdüm. Şanzuman bilyaları sarmış ve istavroz kutusu dağılmış. Debriyaj baskı-balata işçilik derken 3700 TL. gibi bir meblağ ödemek zorunda kaldım ve talihsiz bir durum ile başlangıç yaptık. Ancak bu seferde arka koltuklara bri oturunca arkadan ses geliyor. Arka akslardan olduğu söylendi servis tarafından ve kronik olduğu. Sizlerde böyle bir durum var mıdır. Acil yardıma ihtiyacım var SOS veriyor psikoloji .
  • kozmoMet K kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. İnşallah başka sorun çıkmaz. Buradan cevaplar biraz geç geliyor. İsterseniz facebook sayfasına da yazın. Oradan daha hızlı cevap alırsınız.

• Herkese merhaba,İzmirde %95 şehir içinde dar sokak ve park sorunu yüksek olan Karşıyaka bölgesinde rahatça kullanacağım otomatik bir araç arayışında iken ilk alternatifim jazz iken bana göre anlamsız yüksek 2. el fiyatları benisuzuki swift'e yöneltti.İlk defa araç sahibi olacağım swift konusunda bilgi ve tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.1. cisi 2007-2008 1.5 AT ile 2012-2013 GL kasa arasında ne gibi önemli farklar var.2-Arka baş diz mesafesi farklımı? 3-Benzin tüketimleri nasıl özellikle şehir içinde? 4-Kullanan arkadaşların en çok yaşadıkları memnun olmadıkları konular nedir?
  • Birde LPG uyumları nasıl 1.5 AT ve 1.2 GL nin? Genel masraf çıkarma durumları nedir?

• Arkadaşlar ben de ocak ayından bu yana 2016 model swift ile aranızdayim. Bir sorum olacaktı. Otomatik viteslerdeki o/d tuşunu hangi durumlarda kullanım dışında bırakmak gerekir. Bilen biri açıklarsa çok memnun olurum.

• kartal1071 K kullanıcısına yanıt
    O/D tuşu 4. vitesi iptal ederek şanzımanı 3 vites gibi çalıştırıyor. Ben dağ yollarına girdiğim zaman hem yokuş çıkarken hem de inerken kullanıyorum. Araba 4. vitese geçmediği için deviri yüksek tutarak daha iyi çekiş sağlıyor. İnişte de motor frenine destek oluyor. Onun haricinde şehiriçi ve düz yolda kullanmıyorum.

• kartal1071 K kullanıcısına yanıt
    Bu arada facebook grubumuz da var👍

• https://www.youtube.com/watch?v=lG6igO7YNeI

Yeni swift i dört gözle bekleyen biri olarak. Hüsrana uğradım
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.