Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
18 Misafir (2 Mobil) - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.406
Cevap
86
Favori
185.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EmQceR

orjinal anahtardaki çipi direkt söküp işlemleri apıp sustalı olan modele taktım. tüm fonksiyonlar sorunsuz çalıştı. uzaktan açma kapama, araç çalıştırma vs. merkezi kilit için ekstra bir şey yapmadım.

buradaki gibi yaptım.

https://www.youtube.com/watch?v=gWZ241Yzxxg

Video için teşekkür ederim. Sustalı anahtarı nerden ve kaça aldığınızı öğrenebilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tt38 T kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

ürünü aliexpress üzerinden çinden aldım.Türkiye'de aynısı 60 liraya satıyorlar.ben 3,65$ + 5 TL anahtar çekme parası verip yaptım.

https://www.aliexpress.com/item/NEW-2-BUTTON-FLIP-KEY-CASE-UPGRADE-FOR-SUZUKI-SWIFT-GRAND-VITARA-ALTO-REMOTE-KEY-WITH/32698210145.html
  • Yeni swiftler temmuz ortası gibi bekleniyormuş. açıkçası ben de bekliyorum ama çarpışma testi can sıkmadı değil. ben fiyatın 60-62 bin bandında olacağını öngörüyorum. lansman fiyatları daha aşağıda bile olabilir.
  • marem1 M kullanıcısına yanıt
    yeni platform fazla sağlam olmuş gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=Sv9L7bt7ajc
  • Lpg konusunu önceden uzun uzun konuşmuştuk ama yine merak eden arkadaşlar için yazayım kısaca. Yakıt fiyatları sürekli değiştiği için kuruş hesabı yerine değişken olmayan litre ve km üzerinden örnek verceğim.

Lpg sistemini yaklaşık 2 yıl kadar önce 1.000TL civarına taktırdım, Atiker marka. Daha önce de kullanıp memnun kaldığım için bu markayı tercih ettim. Depo 40LT, bir depo lpg ile şehir içi ortalama 330km yol yapabiliyorum. Şunu da belirteyim 40LT lpg + 5LT Benzin olarak hesaplanmalı, malum sıralı sistem bu cihazlar benzinden başlayıp lpg'ye geçiyor. 10.000km,de bir de 25TL lpg bakım ücreti var. Bu veriler doğrultusunda kullanımınıza göre hesaplayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: westberlin

Lpg konusunu önceden uzun uzun konuşmuştuk ama yine merak eden arkadaşlar için yazayım kısaca. Yakıt fiyatları sürekli değiştiği için kuruş hesabı yerine değişken olmayan litre ve km üzerinden örnek verceğim.

Lpg sistemini yaklaşık 2 yıl kadar önce 1.000TL civarına taktırdım, Atiker marka. Daha önce de kullanıp memnun kaldığım için bu markayı tercih ettim. Depo 40LT, bir depo lpg ile şehir içi ortalama 330km yol yapabiliyorum. Şunu da belirteyim 40LT lpg + 5LT Benzin olarak hesaplanmalı, malum sıralı sistem bu cihazlar benzinden başlayıp lpg'ye geçiyor. 10.000km,de bir de 25TL lpg bakım ücreti var. Bu veriler doğrultusunda kullanımınıza göre hesaplayın.

Merhaba, Hesabınızda bir yanlışlık olmalı, 40 lt benzinle istanbul trafiği 500km yol yapıyorum, peki siz benzinle kaç km yol gidiyorsunuz?

• selo078 kullanıcısına yanıt
    Düzeltme: depo 35 litreymiş, eski aracıma aklım gitti.

2 yıldır sadece lpg kullandığım için benzin hakkında fikrim yok. Hesabımda yol bilgisayarından gördüğümdür. Lpg:yi full'lediğimde yol bilgisayarımı sıfırlıyorum ve sinyal verip tamamen bittiğinde 330-340 bazen de 350km yol gitmiş gösteriyor yol bilgisayarı. Tabi lpg tamamen bittiğinde bile 40lt aldığı olmadı deponun teknik bir açıklaması var mı bilemiyorum. Yani 100TL ile 1 ay rahatlıkla çıkıyor benim kullanımımda.

Aracım 2009 model 1.3 manuel 4x2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westberlin -- 24 Haziran 2017; 0:33:10 >
  • quote:

2 yıldır sadece lpg kullandığım için benzin hakkında fikrim yok. Hesabımda yol bilgisayarından gördüğümdür. Lpg:yi full'lediğimde yol bilgisayarımı sıfırlıyorum ve sinyal verip tamamen bittiğinde 330-340 bazen de 350km yol gitmiş gösteriyor yol bilgisayarı. Tabi lpg tamamen bittiğinde bile 40lt aldığı olmadı deponun teknik bir açıklaması var mı bilemiyorum. Yani 100TL ile 1 ay rahatlıkla çıkıyor benim kullanımımda.

Merhaba. Bende de 2013 model 1.2 GL AT var. Ben de Atiker LPG kiti taktırdım. Tankta 35 litre yazıyor ama tam 35 litre almıyor. 26-27 litre alıyor ve bu miktarla ben de 350 km falan yapabiliyorum.
    En son klima full açık karma kullanımda 26,5 litre ile 335 km gittim. Yakıtı Opet'ten alıyorum. Yol bilgisayarı da 6 ile 6,5 lt/100 km arası benzin harcamış gibi bi değer gösteriyor. Yani araba;
    LPG'de 7,8 - 8 lt/100 km
    Benzinde 6 - 6,5 lt/100 km yakıt harcıyor.
    Fiyat olarak düşünürsek; LPG 2,5 TL iken benzin 5 TL şu aralar. O zaman araba LPG'de 18-20 krş yakarken benzinde 30-32 kuruş yakıyor. Tasarruf da %40 falan oluyor.
    Bu arada ben Antalya'da olduğum için yazın etkisiyle daha garajdan çıkmadan araba LPG'ye geçtiğinden 2 aydır hiç benzin almadım. 2 aydır yarım depo benzin hiç düşmedi. Onun için benzini hesaba katmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmnzekikucuk -- 24 Haziran 2017; 12:35:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozk991

quote:

Merhaba. Bende de 2013 model 1.2 GL AT var. Ben de Atiker LPG kiti taktırdım. Tankta 35 litre yazıyor ama tam 35 litre almıyor. 26-27 litre alıyor ve bu miktarla ben de 350 km falan yapabiliyorum.
    En son klima full açık karma kullanımda 26,5 litre ile 335 km gittim. Yakıtı Opet'ten alıyorum. Yol bilgisayarı da 6 ile 6,5 lt/100 km arası benzin harcamış gibi bi değer gösteriyor. Yani araba;
    LPG'de 7,8 - 8 lt/100 km
    Fiyat olarak düşünürsek; LPG 2,5 TL iken benzin 5 TL şu aralar. O zaman araba LPG'de 18-20 krş yakarken benzinde 30-32 kuruş yakıyor. Tasarruf da %40 falan oluyor.
    Bu arada ben Antalya'da olduğum için yazın etkisiyle daha garajdan çıkmadan araba LPG'ye geçtiğinden 2 aydır hiç benzin almadım. 2 aydır yarım depo benzin hiç düşmedi. Onun için benzini hesaba katmadım.

Hocam LPG'de iken motor ikaz lambası yanıyor mu? Benim arabada da önceki sahibinden takılı atiker var.

• rockNpel kullanıcısına yanıt
    Ben kendim taktırdım. İlk başta her gün yanıyodu ama sonradan ayarladılar. Artık yanmıyor. Benim LPG taktırdığım ikinci Swift. Öncekine de taktırmıştım ve sadece 1 kere yanmıştı. Ayarladılar düzeldi, şimdi bunda da yok.

Önceki Atiker Safefast modeliydi, şimdiki atikfast modeli. İkisi de en ucuz olanları.

• 3 yılda 35000 km.yaptım. Hesabıma göre ayda 135 lira az ödeyeceğim yılda 1620 lira. En az 4 yıl değiştirmeyi düşünmüyorum. 4 yılda 5000 tl.gibi kazancım olacak. Satarken lpg den dolayı değer kaybı olursa hiç bulaşmamayım diyorum. Lpg konusunda kararsızım.

Bence ekonomi istiyorsanız taktırın gitsin çünkü ben şahsen karşı değilim LPG'ye. Yılda 1620 TL tasarruf etmeyi planlıyorsanız Atiker'in en kral modelini o fiyata taktırabilirsiniz. Geri kalan 3 yıl da size kar olarak kalır. Satarken pek bi fark olacağını da sanmıyorum. Mesela ben araba alacak olsam LPG'li olanı tercih ederdim.

• Uzun yola çıkmadan lpg ye geçip tasarrufa başlamam lazım, sizin dolum yeri depo kapağının içindemi, aracın altına bakılınca lpg anlaşılıyormu?

Benimki arka tamponun altında. Eğilip bakınca görünür ama isteğe göre belki benzin depo kapağını yanına da takılabilir.

• aracımın ilk bakımını bayram ve yaz tatiline çıkmadan 13 bin km'yi geçince yaptırdım, bir yılı doldurmasına bir ay vardı. suzuki periyodik bakımda indirim yapmış, swiftlerin bakımı 325 lira idi. temmuz başında bitecek sanırım bu kampanya. parçada %20 işçilikte de %50 indirim var deniyordu yanılmıyorsam.

650 km kadar yol yaptım istanbul'dan nazilli'ye. ancak ortalama tüketimde klima sürekli açık 6 lt'nin altına düşemedim. araçla 120'yi geçtik mi artıyor tüketim. istanbul bolu arasında 120'yi geçmeyince 4,4 lt'yi görmüştüm. 120'yi geçmeden uzun yol ne ben ne de eşim yapabiliyor, o yüzden alışmak lazım sanırım artık bu tüketimlere.

herkese güvenli sürüşler, iyi yolculuklar dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar.
    2012-2013 otomatik swift arayisim var istanbul ici oncelikli tercihim olur, 50 bin km alti olmasini yine tercih ederim.
    Mantikli fiyat verecek.arkadaslarin araclarini degerlendirmek istiyorum.

İlgilenen arkadaslarin ozelden iribata gecmesini rica ederim.

• 2017 swifte ait yeni teknolojileri anlatan guzel bir video
    https://m.youtube.com/watch?v=XxzE4M4J-RY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 3 Temmuz 2017; 9:23:23 >
  • Tüp işini hallettim arkadaşlar, dolum yerini benzin kapağının içine monte ettiler, aparatsız dolum yapılıyor. Depoyu 66 liraya doldurmak psikolojik olarak rahatlattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozk991

quote:

LPG'de 7,8 - 8 lt/100 km

Lpg geçince alt devirlerde vites değiştirmeye başladı sizde de oluyormu? 40 km hızlarda bile en üst vitese atıyor, sanki 6 vitesli gibi oldu araç çok güzel oldu böyle.

Hiç dikkat etmedim ama belki çok yumuşak kullanıyorsanız olabilir dediğiniz. Bi ara deneyeyim ben de.

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.