Teğmen
02 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Macbookpro 2017 ile gece film izlerken uyuya kalmışım. Cihaz prize bağlıydı ama uyandığımda bataryanın bittiğini gördüm. Şimdi prize taktığımda pil şarj olmuyor uyarısı veriyor. Bugün de de pili hemen değiştirin uyarısı verdi... Sorun nedir başına gelen veya bir tavsiye verebilecek birisi var mı? Cihazın çok yeni, batarya devir sayısı daha 39'du neden durduk yere böyle bir sıkıntı çıktı anlayamadım.
Arkadaşlar merhaba, 50pf7070 model televizyon açıldıktan 30 sn sonra kararıyor. Televizyon kapanmıyor ses geliyor sadece görüntü gidiyor. Nedeni nedir panel arızası mı?
Arkadaşlar Aliexpress'den ürün aldım yaklaşık 21.5 euro tutuyor, yani gümrük sınırına takılmıyor. Fakat ptt sayfasından sorgulama yaptığımda ürünün 3 gündür Ukimde beklediğini görüyorum. Bir de bana 5,1 tl tutarında bir ödeme görünüyor.

Benim anlamadığım nokta ürün sorgulama ekranında gümrükten geçti dedikten sonra tekrar Ukime gönderilmiş. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Ürünü beklemeli miyim?

25 yıldır (evet tam 25) kullandığımız bosch çamaşır makinesi yolculuğunun sonuna geldi. Şimdi yeni bir makine almam gerekiyor arkadaşlar araştırdığım kadarıyla f/p olarak en çok tavsiye edilen 2 model bu makinalar. bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım istiyorum hangisini almalıyım? artıları eksileri nelerdir? fiyat olarak ikisi de birbirine yakın.

Not: Bir de Profilo CMG100DTR modeli var, sanırım aynı makinenin 1000 devirlisi. bu da işimi görür gibi geliyor. 1770 tl gibi bir fiyata alıyorum. bunu kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlardan da yardım bekliyorum.
önedit: sözelci olduğum için ifadede yanlışlık yapmışım, 211 sayısı 82 sayısının %257'sidir onu demeye çalıştım. Fakat artış olarak %157 oluyor. bu konuda eleştiren arkadaşlar haklı, onun dışında saçma sapan yorum yazıp içinde bulunduğumuz durumu inkar eden arkadaşlara da hidayet diliyorum.

hatanın farkında olup düzetlmek bir erdemdir, peki siz %157'lere kadar tırmanan zamlara sesinizi yükseltecek kadar erdemli misiniz?

Basit bir hesapla ortaya çıkan acı gerçek budur arkadaşlar.

Geçen sene Ağustos ayında 62.000 tl'ye aldığım astra edition plusun tamamına kredi çektim (Bir kısmı ihtiyaç, bir kısmı taşıt kredisi). Ziraat bankası 1.13 kredi faiz oranıyla bana yaklaşık olarak 82.000 TL'ye mal oldu.

Aynı araç şu anda 122.000 TL olmuş durumda. Korku filmi gibi. Yine ziraat bankası üzerinden aracın tamamına kredi çektiğimizi varsayıp hesap yapacak olursak, güncel 2.10 faiz oranı ile 211.680 TL maaliyeti oluyor kredinin.

Gerçekten şaka gibi. 1 yıl önce 82 bin liraya mal olan araba yüzde 157 artışla 211.000 liraya mal oluyor. Bu sadece benim aracım üzerinden verdiğim örnek. Üst segment araçlarda bu yüzde eminim ki daha fazladır. Vah ülkem Vah.

Hadi diyelim ki krediyi hesaba katmayalım şakkadanak peşin alalım. o zaman da cebinizden 122.000 tl çıkarmanız gerekiyor ki bu da geçen seneye göre % 96 artış demek.
Arkadaşlar merhaba. Opel astra j 1.6 aracıma lanzirenzo yağlamalı sistem taktırdım. yaklaşık 12.000 km de içindek yağ bitti. landirenzo kullanan arkadaşlar yarcımdı olabilirse sevinirim. hangi marka kullanmalıyım? Flashlube diye bir marka çıkıyor ama diğer yağlara göre inanılmaz pahalı (150 - 180 TL bandında). Flashlube hariç başka bir maknka kullansam bir sakınca olur mu?
Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşlar araca 0km serviste lpg taktırdım. Fakat bana söylediklerine göre ilk 1.000 km aracı benzinde kullanmak ve rodaj yapmak gerekiyormuş. bu konuda aklım çok karışık. İnternette tam anlamı ile bir bilgi kirliliği mevcut. Bazıları rodaj motor açma vs. eskilerde kaldı derken bazıları tam tersini söylüyor. Bazıları aracı çok zorlamayacaksın düşük devir kullancaksın derken bir diğeri aracı yüksek devir kullanacaksın diyor. Bu konuda bilgi sahibi olan bir arkadaşım bu konuyu açıklığa kavuştutursa çok minnettar olurum.
Arkadaşla rkısmetse gidip sıfır olarak bu aracı alacağım. İnternette bir çok yorum okudum bir de buradan kullanıcı yorumlarını almak istedim. Bu aracı kullanmış olan arkadaşlardan yorum alabilir miyim?
Arkadaşlar WORLD diye bir yerden sürekli şifreli mesajlar geliyor. İnternetten arattığımda birkaç arkadaşın daha başına geldiğini fakat kimsenin cevap yazmadığını gördüm. Bu mesajların kaynaklarını bilen varmı?
http://i.hizliresim.com/kb8RR9.png
http://i.hizliresim.com/1VAZmA.jpg
İşi bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum aşağıdaki iki üründen birisini alacağım sizce hangisini almalıyım? Bu arada yaklaşık 7 aydır bb yapıyorum.
http://www.goprotein.com.tr/muscletech-premium-whey-protein-plus-5-lb-2270-gr
https://www.supplementler.com/urun/optimum-gold-standard-whey-2273-gr-608
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 16 sa.
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 650
İkinci El Bölümü Mesajları: 76
Konularının görüntülenme sayısı: 13.829 (Bu ay: 306)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 233 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.