Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.403
Cevap
86
Favori
185.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgi icin tesekkur ederim. Sanirim thule ile gorusmek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakinci B kullanıcısına yanıt
    Kibrista yasiyorum. Buraya direk jponydan gelior.. Evet aynisi arac gostergesi. Koltugun altindada bi batarya mevcut. Arac makyajli kasa. Bi Xenon farlar oto stop vs ozellikler mevcut. 80-90km hizda yesil olunca ekran. 28-30km de 1 litre yaktigini gosterior. Karisik kullanimda 15 litre ile 290-300 km yol yapior.

• osndefender kullanıcısına yanıt
    Göstergede gösterdiği 100 km de kaç litre yaktığı değil. Yanında birimi de yazıyo zaten. 1 galon ile kaç km yol gideceğinizi gösteriyor. Hesaplarken depoyu fulleyin km ye bakın ve sonra depoyu tekrar fullediğinizde kaç litreyle kaç km gittiğinize bakın.

• hako_55 H kullanıcısına yanıt
    Selam,

Şimdi kınadım suzukiyi :) Bizi burada bu modellere mahkum ediyor sizi oralarda ihya ediyor :) Sanırım sağdan direksiyon. Olsun DJE yi de öğrenmiş olduk. Güle güle kullanın. Batarya soğutma ile ilgili bir işe yarıyor. Dual Jet olayıda daha az yakıtı çift buji ateşliyor ama mantığının hala anlamış değilim. Bataryanın hareket iletimine faydası yok ama soğutmaya var ve onun da mantığını pek anlayamadım. Birde yine DJE olup DJE+SHVS olanlar var. Bu SHVS de marş dinamosunu araca ilk hareket vermek için ve belli bir kilometre hız için hybrid gibi kullanıyor. Bizim bu modelleri görmemiz zooorrrrr....

Kazasız belasız kullanın.
  • merhabalar. 63.000 km de 2009 4x4 swift kullanıyoruz (eşim kullanıyor)
    baskı balata değişimi gerekiyormuş. aşağıda linkini verdiğim ürün için yorumunuz var mı?
    bu km de bujiler değiştirilmeli mi?
    normal yağ ve filtrelerin değişimi yeterli mi?
    yardımıcı olursanız sevinirim.

http://www.otomobilyedekparcalari.com/SUZUKI-SWIFT-DEBRIYAJ-SETI-15L-4X4-2005-UZERI,PR-25449.html
  • ozaneser23 O kullanıcısına yanıt
    Kardeş 3 değişen 3 boya araç resmen pert gibi bişey fiyat ucuz ama sonradan çok sıkıntı çıkarsa bilemem, ama binecem uzun yıllar diyorsan senin tercihin bir de km yüksek

• Selam arkadaşlar,

2016 Swift'imizi sattığımızdan Aliexpress'ten aldığım kol dayamayı satıyorum (33,43USD+6.85USD fiyatı var), daha önce burda 2011-2016 arası swift uyumlu kolçak soran arkadaşlar vardı, ilgilenen olursa PM atabilirsiniz.

- Montaj gerektirmiyor, park freni arkasındaki yuvarlak kısma oturuyor.100TL istiyorum, istanbul ve gebze civarından elden teslim edebilirim (büyük olduğundan kargo masraflı olur..)

Edit : pawlow hocama satılmıştır, teşekkürler..@pawlow

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multigen -- 30 Nisan 2017; 13:8:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bakinci

Selam,

Şimdi kınadım suzukiyi :) Bizi burada bu modellere mahkum ediyor sizi oralarda ihya ediyor :) Sanırım sağdan direksiyon. Olsun DJE yi de öğrenmiş olduk. Güle güle kullanın. Batarya soğutma ile ilgili bir işe yarıyor. Dual Jet olayıda daha az yakıtı çift buji ateşliyor ama mantığının hala anlamış değilim. Bataryanın hareket iletimine faydası yok ama soğutmaya var ve onun da mantığını pek anlayamadım. Birde yine DJE olup DJE+SHVS olanlar var. Bu SHVS de marş dinamosunu araca ilk hareket vermek için ve belli bir kilometre hız için hybrid gibi kullanıyor. Bizim bu modelleri görmemiz zooorrrrr....

Kazasız belasız kullanın.

Benim anladigim trafikte durunca otomatik sonuyor. Ve bu extra pil aracin isiklarini klimayi radyoyu ve tekrar marsi beslemek icin kullaniyor. Cunku normal mars basinca teyp kapanip aciliyor isiklar kapanip aciliyor. Ama isiklarda durunca otomatik sonuyor ve hareket edince otomatik calisiyor. Ne teyp kapaniyor ne isiklarda kisilma kapanma oluyor. Yakit olarak depoyu fulledim tasana kadar. 350km yol gttim ve daha 3 cizgi dustu. 10 cizgiden.

Ilk swiftim ve arac normal seyirde kesiklik yapar gibi silkeliyor bu normalmi? Bazen ani hizlanmada bogulur gibi yapiyor.

Motor k12b sanziman cvt. neden anlamadm. Arabadan sogutuyo resmen

Çok uzman değilim ama kesiklik yapması yada boğulmasının üç nedeni olabilir. Bu araçlarda eskisi gib karbüratör olmadığı için enjeksin sistemi mevcut.

1. Bujiler iridium 80.000- 100.000 km arası kullanılabilir ama buji sorunu olabilir. Bozulmayacak diye bir kural yok malesef.
    2. Bujilerin ateşleme sırasında ( beyinsel ) bir faktör olabilir.

3. Benzinin kalitesi ile alakalı olabilir yada daha önce kullandığınız kötü bir benzin, içindeki bir pislik nedeni ile benzin filtresindeki akışı zayıflatıyor olabilir. Normal kullanırken ki akış yeterli geliyodur ancak gazı dipleyince akıştaki anlık zayıflama o boğulma hissini yaratıyor olabilir.

4. Bazen hızınız durma noktasına gelir ancak araç, hareket devam ettiği için 2. vitesi koruyabiliryor. Yani siz aslında 1. viteste düşmüştür diye düşünürsünüz ancak araç hala 2. viteste kalabilir. ( ilerleme hızı rahat ise ) bu noktada hafifte olsa bir titreme yapabiliyor.

5. Sizin kaputun içinde motor nasıl görünüyor bilmiyorum. Komple kapalı olabilir. Ancak aşağıdaki fotoğrafta göründüğü gibi ise hava girişini de kontrol edebilirsiniz. Son olarak servis zamanından önce hava filtreleriniz dolmuş ve tıkanmış olabilir. Çıkarıp bir hava tutmanız gerekebilir. Yeteri kadar hava çekemediği içinde sıkıntı yaşatabilir.

Bu koşulları gözlemleyip sonrasında bir servise gidip sıkıntılarınızı dile getirmenizde fayda var.

Kardeş araba tüplüyse tüp filtresi en geç 20 bin km de değişmesi lazım yaşadım boğulma oluyordu değiştirince düzeldi

Aracta tup yok. Daha 23 bin kilometrede. Burada yetkili servis yok. Japon ustasina goturduk. Kalibrasyon yapildigni duzeldigni soledi. ama yine 80-100 arasi sabit hizda gderken vuruntu gibi tekleme yapiyor arada. Sehir ici kullanimda tekleme vs yok..

Tapa gaz gittigimdede bi tekleme yok. Sadece normal 80-100 arasi seyirde yapio kesiklik.

Bence direksiyona japon ustayı oturdun ve o kullansın, sorunu kendisi algılasın. Çıksın 80 - 100 km/s hıza, sizde yanında olacağınız için algıladığınız zaman uyarırsınız " bak başlatı diye. Bazen bizim söylememiz ustaları ikna etmiyor.

Son bir ihtimal söyleyecem ama hem biraz saçma olacak hemde olasılık dışı. :))

Lazerli Rot balans a gidin ve yaptırın, lastik basınçlarının eşitliğini sağlayın. Titremeler genelde rot balans kaynaklı olduğunda 110-130 sonrası başlar normalde. O yüzden rot balans hem saçma hemde olasılıksız ama baktırmakta fayda olabilir.

Belki Jantınızın bir tanesinde eğilme, yamulma olabilir ve 80-100 arasındaki hızda rezonansa sebep oluyodur. hızınız arttıkçada rezonans azaldığı için geçtiği hissini veriyodur. Ve titremem başladığında sizde motordan olduğunu düşünüyosunuzdur. Jantlarınızı kontrol ettirin.

Veya jantlanrdan olup olmadığını anlamak için kolay bir yöntem kullanın. Lastiklerinizi Ön arka yapın. Sağ ön lastik sol arkaya, Sol ön lastik sağ arkaya arkalarda öne şeklinde çapraz takın. Eğer yine titreme olursa en azından motor kaynaklı olduğu netleşir. Ancak bu sefer titreme arkadan gelmeye başlarsa janttan olduğu kesinleşir.

Şimdi aklıma birşey daha geldi. Lastik değişimi yaptıysanız, ve lastikler yalnış takılmış olabilir. Nasıl mı ? Lastiklerin üzerinde " IN " ve "OUT" vardı. "IN" yazılı taraf içe bakacak şekilde takılır. "OUT" ta dışa. Eğer lastiği takan bunu atladıysa ve bir lastisi doğru yönde diğerine yalniş yönde taktıysa bu da titreme hissi verecektir.

Lastiklerindeki kurşunlar düşmüş olabilir. Bu da balansı etkiler ki 70 kilometre ve sonrasında titreme yapabilir.

Son olarak Motor kaynaklı olup olmadığını anlamanda kolay aslında. 80-100 km hız ile giderken kaç devirde yol aldığına dikkat et ( misal 1900 d/dk ) araç hareket etmiyorken boş vitesteyken aynı devirlere gel. titreme başlarsa en azından motor kaynaklı olduğuna emin olursun. Ama yok başlamıyorsa titreme bu noktada geriye iki seçenek kalıyor ya vites kutusu yada hareketi aktarma organlarında bir sıkıntı olabilir. Ama bu kadar olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakinci -- 3 Mayıs 2017; 15:42:33 >

Is yogunlugundan ustay gidemedim. Bosta denedim 1500-2000 devir arasi yapio. Vuruntu gbi tekler gibi. Hatta devir saati oynamasada. Hissediyorum devir biraz yukselip alcaliyor. Bu esnada titriyor hafif vuruntu seklinde. Vitesde yuke binince daha cok yapiyor

• O zaman ateşlemeye veya subab ayarlarına baktırın.

Mesela o dediğiniz bende benzinden kaynaklı bir ara oldu. T...l den aldığım benzinde kesinlikle motor sesi artıyor ve vuruntu gibi ses geliyodu. Sonra s...ll veya b...p alınca sorunum kalmadı. Filtrelerinizi de kontrol ettirin.

• Merhabalar;

Eşim için yeni kasa otomatik swift düşünüyorum.Muhtemel fiyatı,donanım seviyesi ve geliş tarihi ile ilgili bilgi sahibi olan var mıdır? İnternette elle tutulur bişey bulamadım.Buraya sorayım dedim.
  • Merhaba

Swift 1.5 AT arıyorum arkadaşlar. duyan geören bilen varsa haber verebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: myuncu

Merhabalar;

Eşim için yeni kasa otomatik swift düşünüyorum.Muhtemel fiyatı,donanım seviyesi ve geliş tarihi ile ilgili bilgi sahibi olan var mıdır? İnternette elle tutulur bişey bulamadım.Buraya sorayım dedim.

Hocam merhaba,

Biraz önce telefonda bayi ile görüştüm sordum.Yeni modeller Ağustos 'dan gelecekmiş.Bütün araçların aynı şekilde Ağustos gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizak53

quote:

Orijinalden alıntı: myuncu

Merhabalar;

Hocam merhaba,

Biraz önce telefonda bayi ile görüştüm sordum.Yeni modeller Ağustos 'dan gelecekmiş.Bütün araçların aynı şekilde Ağustos gibi geliyor.

tşk ederim hocam
  • selamlar benim bir sorum var swift de PA68LA modelinde panasonic oto teyp var ve ben buna aux kablosu bağlamak istiyorum nette bir iki yerde okudum oluyormus ama kablo bulmadım bu konu ile uğraşan merak eden bulan varmı acaba.
  • Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var swift almayı düşünüyorum bir tane araç buldum özellikleri:

2006 model

Yaklaşık 95 Binde

1.3 mt 4X4

Manuel vites

Benzinli lpg takılmamış.

5-6 parça lokal boya var.

Ön ve arka tampon boyanması gerekiyor kılcal çizik çok.

Bu arabanın piyasası nedir kaç lira Olması gerekiyor ona göre pazarlık yapayım. Bir de aracı incelerken nelere dikkat etmem gerekir? İlk kez Suzuki alacağım yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.