Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (148. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
809.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaganss

tüm makyajlı kasa 3 kapı grand vitaralar değiştirldi bildiğim kadarıyla, 2009 diye ilan verilenler 2008 model olup 2009 yılında trafiğe çıkanlar, yani aşağıda yazdığım özelliklere sahip olmayanlar.

aradaki farklar:

dış tasarımdaki farklar:
    aynalarda sinyal
    makyajlı baklava desenli 4 kademeli ön panjur
    orjinal stepne kapağı

donanımdaki farklar:
    dijital klima
    esp + antipatinaj sistemi
    anahtarsız giriş anahtarsız çalıştırma
    kapsamlı yol bilgisayarı
    koltuk kumaş rengi

görünmeyen değişiklikler:
    yakıtta yaklaşık 1 litrelik iyileştirme
    şanzımanda iyileştirme

ayrıca şaftlar vuruntu sesi çıkarmıyor.
    imkanınız varsa donanımı fazla olduğu için 2011 model almanızı tavsiye ederim,

2008 modellerde anahtarsız çalıştırma var mı ? 2008 mi 2009 makyajlı kasa mı olduğunu anahtarsız çalıştırmadan mı anlarız ?

• Aracim 2007 model keyless_go var aracta esp ve tcs mevcut yeni modelin klima kontrol paneli ve yol bilgisayari gostergesi biraz farkli arka frenler kampana degil disk bildigim bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Bol çamurlu, batak, ağır arazi şartlarına girilecekse, 5cm yükseltme ve BF Goodrich A/T lastikler de lazım...
    Yüksetme vb modifikasyona daha uygun olması bakımından, bir önceki (2002-2005) kasa daha iyi olur BENCE.

Merak ettiğim , bugün megane 2 hb ile dağ yoluna girdim, derelerden geçtim bana mısın demedi, Çamura geldim korkarak geçtim, Grand vitara ile çamura girsem ağırlığından dolayı kamyon izleri gibi büyük çamurara batma olasılığı olur mu olmaz mı ?
  • 2008 veya 2009 model olduğunu en kolay nasıl anlarız, bir araç gördüm anahtarsız çalışıyordu, 2009 olabilir mi ?
    2008 lerde anahtarsız çalışma var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemaltrk34

amcamlar 2006 yılında 0 km grand Vitara almıştı.
    arac 2 gün sonra şantiyenin önünden çalındı.
    aracın rengi, herşeyide etkileyici idi.
    hırsızlar çabuk satar dedik
    bu üzüntü verici bişey.
    1 gün sonra güvenlik birimleri aracı bulduklarını
    söylediler.
    buda sevindirici haberdi.
    aracı almaya gittiler
    arac geldi.
    ancak,
    GV. motoru yanmış ve
    heryerine
    yumruk atılarak
    kaportası ezilmişti
    bu üzünlü bir durumdu.
    fakat araç bulunmuştu.
    motorda yapılırdı.
    kaporta hiç önemli değildi.
    motor yapıldı.
    hala dağ bayır dolaşılıyor.
    hiçbi sorunda yok
    yakında satılacak
    buda mutlu SONDU.
    hırsızlar arabayı çaldıktan sonra,
    bir şekilde karteli kaldırım gibi bir yere
    çarpıyorlar.
    kartel kapağı plastik,
    kartel alüminyum olunca,
    bu çarpmadan
    her halde
    karteli parcalıyorlar
    yağ basıncının düşdüğünü görmedikleri
    içinde motoru yakıyorlar
    Sonuç Aracı hemen bırakyorlar.
    buda,
    Çürük kartelin hayırlı bir yönü bence
    GV.sahipleri
    öncelik ile kardel koruması yaptırmanızı
    ısrar ile tavsiye ederim.
    bilgisayar destekli çizim programlarında
    hazırlanmış çok iyi korumalar var piyasada
    iyi günler

arabayı nasıl çalıştırıyorlar ?

• 2009 ve üzeri gw da aynalarda sinyal var ve katlanır ayna bildiğim kadarı ile ve arka tekerlekler disk ise kesin 2009 ve üstüdür

sürekli dörtçeker bir araçtır 4H/4Hlock(esp kapatılabiliyor)/4Llock(esp kapalı tcs aktif) 4Llock ile traktör gibidir

keyless-go (anahtar cepte) anahtarı takmadan çalıştırır gidersiniz tembel işi 2007 ve üzeri hepsinde var diye biliyorum

maksimum 2,5 inç yükseltme yapılabiliyor 235/65/17 inç arazi lastiği takılabiliyor gördüm

kendi dizel gw aracım yazın ortalama 100km de 7,5lt yakıyor düz yolda sakin kullanım 6,7-7lt gazlarsam 9,2lt gördüm 170km/sa hıza kadar hızlanması iyidir (motor önemli alacaklara duyurulur km düşürüyorlar ustaya göstermeden almayın)

offroad cı değilim ama dağa bayıra çıkarım bolu da bana sorun çıkarmadı araç
    buzlu yokuşta kalmış mercedes 4 matiğin yanından geçmişliğim oldu
    2 yıldır kullanıyorum bir kez yolda kaldım ondada mazotum bitmiş

• suzuki 1.9 jlxa ve 1.9 grand vitara arasında ne fark ver ?

grand vitara alırken dikkat etmem özel bir nokta var mı ,*
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakiir58

Suzuki Grand Vitara 1.9 ddis 2006-2011 Modeller için Teknik Bilgiler
    Suzuki Grand Vitara 1,.9 ddis 8v olup turbolu motordur.
    ayarlana bilen arazı şanzumanı 4x2 ve 4x4 şeklindedir.
    kronik arıza turbo sıcalık sensoru ve egr gibi sorunlar olabiliyor.
    Egr Arızaları olaması için genel tavsiyemiz her 10.000km bakımında gaz kelebek bogaz sökülüp egr ve ile birlikte temizlenmesini tavsiye ediyoruz.
    2006 -2008 modeller arası euro-4 motor kulanmış sabit volant kulanmıştır.
    2009-2011 modelleri arasında motoru daha güçlü ve şanzumana güç katarak Daha Keyifli Hale Getirmiştir.
    Teknik yardım servis ve yedek parça içinhttp://www.suzukiotoparca.com/ yardım ala bilirsiniz. SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya

megane 2 hb vardı egr yi 50 binde temizlemek yeterli oluyordu. enjektör temizleyici kullandım enjektörler 287 binde terteizdi. Turbo sıcaklık sensörü nedir ? Normal turbo arızası megane 2 de turbo soğumadan stop etmekten oluyordu

• 1.9 larin hepsi ayni sanirim bogaz kelebegi denen birsey bozuluyormus bunlarin biraz pahali 150 bin 180binde bir degisiyor geri kalani sans isi (renault 1.9 f9q motoru)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakupkaratas255

Bu gün eşimi sınava götürürken sanki geri vites takılı kalmış gibi arka kamera sürekli gösteriyordu müzik açamaz hale geldi sınavdan sonra sanayinin yolunu tuttuk gösterdik adam geri vites muşurunu değiştirt sonra gel dedi

tamirci bacanağımın yönlendirdiği bir elektirikçiye gittim adam 2 dk da hepsini halletti takip bile edemedim korku ile gittiğim bolu sanayisinde bir dükkana 10 tl verip işimi halledilmesinin sevinci ile bütün sileceklerimi yeniledim (40tl)
    Braveheart11 arkadaşa teşekkürler

tamir işlerini Boluda mı Ankarada mı halletmek mantıklı ?

grand vitara 1.9 alırsam

• yasadığınız yerde tanıdık ve guvenilir bir yere gitmeniz yeterli bolu da iseniz basak ticaretin yanında özak oto var oraya gidiyorum
  • Merhaba arkadaşlar.

Bipper tepee sahibiyim.

Fotoğrafçılık hobim var manzara fotoğrafı çekmek için arazilerde yol alıyoruz.

Mevcut aracım istediğim performansı vermiyor.

Bakımı yakıtı ucuz motoru sorunsuz olsun istiyorum.

Şu linkteki arabayı tavsiye eder misiniz? Artıları ve eksileri ile

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-sorunsuz-1.9-grant-vitara-432312458/detay

Yada duster, juke, trax, mokka gibi arabalara mı bakmalıyım.

3 kapılı olanlara bakamıyorum sebebi ise 3 yaşında oğlum var oto koltuğu başıma dert olur inmesi binmesi.

• Arkadaslar 2006 2.0 benzinli otomatik vitaram var arabami cok seviyorum daha 100.000 de aracimn performansini artirmak istiyorum. Bu konuda yardimci olacak varmi. Turbo, kompresor vb.
  • Yardimci olursaniz sevinirim..
  • 2009 1.9 grand vitarama kavuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbfatih -- 8 Temmuz 2017; 0:6:46 >
  • mbfatih M kullanıcısına yanıt
    nasil hocam memnun musunuz? Izlenimlerinizi aktarabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnrkl -- 9 Temmuz 2017; 12:49:33 >
  • BİLGİLENDİRME amacıyla yazıyorum..

bugün aracımın yağını değiştirmek için yan sanayi servise gittim..
    SHELL HELIX 10-40 yağ kullanıyorlarmış..
    litresi 25lira dediler yani 4litre yağ için 100lira.. yağ filtresi için 15lira.. işçilik 35lira.. toplam 150lira hesap çıkardılar..
  • Almayi düşündüğüm için soruyorum

Bu arabanin tutulmama sebebi nedir?

1 sene kullanip satacağız ve satarken sorun yaşamak istemiyoruz.

Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Yeni kasası 2015 yılında "Vitara" adıyla piyasaya sürülmüş olsa da, Grand Vitara -bildiğim kadarıyla- 2012 yılından beridir Türkiye'de satılmadı. Yani en yenileri 5 yaşında, bunların da sayıları az ve 2. elini bulmak çok ama çok zor. Genel olarak 2. el satışları çok da çabuk olmaz. "Arazi taşıtına ihtiyacınız var ve daha yeni model Mitsubishi, ISUZU vb 4x4 pick-uplar işinize yaramıyorsa ancak o zaman düşünün sadece 1 yıl için Grand Vitara'yı" derim.
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Eklemeyi unutmuşum 2011 2012 model bakıyorum. Yanlış anlamadiysam 2. El piyasasi çok kötü diyorsunuz.

Satarken sorun yaşayacağım modele yonelmemekte fayda var.

Sağolun yorumunuz için
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.