Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (146. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.031
Cevap
50
Favori
809.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.9 2007 den sonra gelenler dizelleri donanım olarak tam donanımlı 2009 ve üst modellerinde arka disk ön konsolda klima havalandırma kumandaları için küçük ekran var yani birkaç kısmı değişik. Kampana freni diske çevrilir mi ben hiç gerek duymadım araç duruyor abs esp var güzel çalışıyor ( ben denedim kazadan beni kurtardı :)) bence diske uğraşılmaz (abs esp ve aracın kendine göre fren sisteminin orantısı varsa sen ayar tutturamazsın)

Yine 2000 km yol yaptım dün döndüm 4 yetişkin bir 9 yaşlarında çocuk ile 70 80 km ile gidince 27 krş 80-120 gidince 30 krş 100-140 hız aralığında 33-34 krş yakıyor aracım
    Yolda aracımın motor kısmından tiz ses gelmeye başladı benim usta bacanak ile yolculuk yaptığım için ona sordum sanırım trigerdeki rulmanların birinden dedi bir günümü alır bakmam lazım diyor ama bakması için gün alamadım ustadan dolu (ustanın başının etini yicem biraz)
    Bakalım durumu yazarım buraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yakupkaratas255 Y kullanıcısına yanıt
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. aracın yalıtımı nasıldır daha önce kullandığınız diğer araçlarla karşılaştırma olarak. motor sesini içeri alıyor mu ? veya kaç devirden sonra motor sesi bariz duyuluyor. 110 ile giderken araç kaç devir çeviriyor ? birde 1.9 ddis ile 1.9 ddis jxl-al arasındaki fark nedir onu pek anlayabilmiş değilim.
  • İlk çalıştırmada gürültülü çalışıyor 80-110 kmh hızlarında ses çok rahatsız etmiyor 130 kmh den sonra ses biraz rahatsız edici oluyor dizel ülkemize 2007 den sonraları full donanımlı fark yok
    Yaklaşık 2500-2600 devirde 110kmh yapıyor

• 2007 grand vitara sahibiyim benzinli At muayene istasyonlarında tüvtürk araç hangi moda alınmalı bir diğer sorumda araç hareket halinde iken 4h locka alınabilir mi 4h den 4h locka iyi günler

• Selamun aleyküm arkadaşlar benim sorum grand vitara belli hızdan sonra 4x2 ye geçiyormu? Öyle bir şey duymuştum Aslı varmı??

• Sürekli 4x4 4x2 yok 4h den 4hlock arası geçiş iççin 80 km altı hızda olması gerekir diye yazıyordu klavuzda 4hlock tan 4llock için direksiyonu düz tutup debriyaaj frene aynı anda basıp durur vaziyette geçiş gerekiyor

Bu arada aracımın motorundaki garip ses çözüldü triger seti eskimiş bazı bilyalar bozulmuş yapıldı ne kadar tuttuğunu öğrenince yazarım

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-ilk-sahibinden-hatasiz-yetkili-servis-bakimli-yeni-kasa-374030927/detay

bu ilandaki araç fiyatı piyasayı bilenler varsa yorumlayabilir mi?.bu para vermek yerine 45bin lira civarı bi vitara alıp 5-6bin masrafla araç bakımı yapıp binmek daha mı mantıklı olur sizce?
    çünkü 55 üzeri vitara ilanları aynen duruyor.55bin ve altında araçlar temiz ise bi kaç güne satılıyor.2 aydır sahibinden de takip ediyorum.şahsi yorumum 55bin lira üzeri verilmez gibi.yaz lastiğide yok sanırım.vitara almayı düşünüyorum.Yardımcı olunursa bu forumda sevinirim.selamlar

• Genelde expertiz raporunu çıkartanlar kabortayı iyi muayene ederken 4x4 araçlarda çekiş sistemini ve motoru muayene edemiyorlar tüvtürk muayene kayıtlarına sms yoluyla ulaş mutlaka aracı dene 4x4 sistemine bak turbo sıkıntısı da yoksa kışlık lastikleri de yeni ise yani ters durum yoksa (makyajlı yeni kasa ve araca en uyan renk beyaz) 55000tl uygun fiyat
    mtv 1300 tl dert değilse bence alınır

cevap için teşekkür ederim.ben mtv yıllık 950 tl sanıyordum.1300 epey çokmuş.Ayrıca 58500 istiyor 55000 e vereceği meçhul.yakıt fazla(dizel binek araçlara kıyasla) mtv fazla, yedek parça pahalı,üretimi durmuş bir arabaya yatırım yapmak sanırım çok mantıklı değil.3 sene sonra satmaya kalksam elimde patlar gibi sanki
  • Aynı modeli yakından incelemeni öneririm

Teşekkürler peki tüvtürk muayenede hangi moda almalıyız

• Bu gün ödememi yaptım ustaya ayrıntı çok yok verdiği kağıda göre;

7p 1988 kayış 50 tl
    Triger seti 1. 135tl
    V kayış gergi 2. 135tl
    Bilya. 25 tl
    Bilya (orjinal takmak zorundaydık dedi) 150tl

İşçilik 150 tl aldı (usta bacanağım olur)
    Toplam 650 tl (şu an ses düzeldi iyi)

Tüvtürkte bu sene 4h modunda istasyona girdim bıraktım adamlar bişi yaptı mı hatırlamıyorum ama sıkıntı çıkmadı

• Gecen almaya karar verdigim arac ertesi günü satildi sanirim ilan kalkmisti. Nasip değilmiş suan 170binlerde 2009 model makyajli kasa bi arac ne kadar eder onemli bir kazasi yoksa
  • Piyasa çok enteresan, aynı araca 40 isteyen de var 50 yazan da.

Ocak ortası gibi 45 bine kadar 06-07 otomatik bakacaz.

Favoride olan 2 aydır duran da var, iki gunde satılan da. Anladığım kadarıyla temiz araç hemen gidiyor.
  • 2 aydir takip ediyorum.50bin tl alti temiz makyajli kasalar satiliyor.150bin km ve daha dusuk kilometrede olanlar.onun disinda bu ayarda veya daha cok kullanilmis aracina 60bin tl civari isteyen de var. Onlar arabanin tursusunu kurarlar o fiyatlara.makul fiyat yazanlarin araclari 2 gune satılıyor.bana uzak illerde olduğu icin yetisemedim o araclara hala favorimde duruyorlar. Yani birilerinin hayaller paris ama gercekler halep...

• Ben kendi aracimi piyasanin 3 bin altina verdim. Benimle ayni fiyattakiler 2 haftadir hala ilanda duruyo,ki ben araci 3 aylik bir suredir satişta tutttu. Demek satilmasi icin fiyati kirmak sart.

Birtane ustam var arazi araclari ustasi. Onunla muhabbet ederken vitara istedigimi soyledim.

Dedi ki sanzumani arizali ucuza al ben yaparim karli olursun. Bana da mantikli geldi. Ama bulmasi zor :)

Birde 06-07 bak munkunse diye soyledi. Üst kasa da farklilik mi var? Motor sanjumanda ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 18 Aralık 2016; 14:34:36 >
  • Söylediğiniz gibi piyasa farklılık arzediyor. Ciddi alıcıyım. Bir süredir takip ediyorum.

Başka bir ildeki aracı alıp yıkatma sonrası tekrar satışa koyan bile var. Böyle kişilere para kazandırmak istemiyorum.

Belki güncel ilanlar burada paylaşılır ve eski yeni farketmeden kullanıcılar yorum yapıp aracı değerlendirirlerse biz gibi yeni alacaklar için güzel olur.
  • Rizeli kullanıcısına yanıt
    Hocam kaca sattiniz kac model ve km neydi piyasa hakkinda fikir edinmek icin soruyorum.birde 170binde bu araclar alinirmi sorunlari varmi kronik yada size masrag ettirdimi

• Benim araç megane 3 sporttour 2010 modeldi normalde 42-43 gideri varken ben 39 a verdim. Diskler balatalar değişip normal bakim yapılacak en fazla 1500 masrafı vardi.

Uğraşmak da istemedim fiyatı kırdım alan kendi istediği gibi yaptırsın dedim.

hedefimdeki ilk araç bu, tabi bu hedef için önümde 1 aylık bir süre var. o zamana kadar kalırmı bilmiyoruz :)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-otomatik-4x4grand-vitara-sadece-135.000km-de-deri-doseme-sunroof-373099938/detay

bu araç için ise fazla detay verilmemiş, ama fiyata bakınca araçta birşey mi var diye şüphe duymuyor değilim. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-ndr-otomotivden-2006-suzuki-otomatik-374781994/detay#

fazla bir renk seçeneği de yok, gri veya siyah olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 18 Aralık 2016; 19:28:55 >

• Navigasto-esp-sanrof farkı var sanırım

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.