Şimdi Ara

Suzuki Grand Vitara DDİS Arıza Lütfen Yardım :(:(

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
21.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım 2008 model 1.9 ddis aracımda şu resimdeki arıza lambası yanıyor ve aracın çekişinde düşme var.
    Bu arıza ışığı ne anlama geliyor. Değişecek bir yedek parça ise nereden bulabilirim servisten başka. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Yanlış hatırlamıyorsam, kullanım klavuzunda bu uyarının "enjektör arızası" olabileceği yazıyordu. Bu şekilde kullanmaya devam etmeyin, bulunduğunuz yerde-yakınlarda varsa bilgisayarla arıza tespiti yapan, BOSCH Car & Diesel Servisi veya yetkili SUZUKI servisine uğrayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim yalnız aracın enjektörlerini bakım yaptıralı 2 ay bile olmadı. Enjektörler bakım olmadan öncede aynı sorundu bakım olduktan sonrada aynı.
  • Arkadaşlar yardım edecek kimse yokmu. Bilen arkadaşlarımız varsa lütfen yardım etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_1991

Arkadaşlar yardım edecek kimse yokmu. Bilen arkadaşlarımız varsa lütfen yardım etsin

Merhaba...
    bu simge..
    İmmoblizer sistem ile ..
    ilgili bir sorun olduğunda yanar..
    örneğin...:
    suzuki grand vitarada..dizelde..
    kontağı On konumuna getirdiğimizde..
    anten tarafından elektiriksel kod alınır..
    bu kod bilgisi..
    ICM ile karşılaştırılır..
    ICM...ECM den kodun doğrulama bilgisini alır..
    yani bu işlem şu demektir...
    anahtarın sisteme kayıtlımı ..değilmi..?
    eşleme olduğunda..
    ECM... enjeksiyon sistemine İZİN VERİR..

senin bilemediğin simgenin kısaca anlamı bu..

ANCAK....!
    BU SORUN GENELDE ARABAYI ÇALANLARIN
    KARŞILAŞTIKLARI BİR SORUNDUR...DİKKAT..!

umarım sen bir çalıntı kullanmıyorsundur...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemaltrk34 -- 10 Mayıs 2013; 17:11:13 >

• alperen_1991 A kullanıcısına yanıt
    Aynı arıza lambası benim aracımda da yanıyor sorunu halladebildiniz mi cevap verirseniz sevinirim tlf 0505 452 11 11

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunu cozebildiniz mi? Ayni ariza bendede mvcut. 05327314614

• Aynı sembol benim aracımda da çıktı. Arıza gösterge cihazına bağlattım. Isıtma bujilerinden biri arızalı denildi.Parçayı da en uygun fiyata burada buldum.
    http://www.n11.com/suzuki-grand-vitara-2005-2014-isitma-bujisi-bosch-0250212009-P22378427

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbiadam78 -- 1 Aralık 2014; 23:23:24 >
  • 2007 grand vitara 1,9 dizelım var. aynı hatayı bu hafta içi benim aracım da verdi. hatta pc baglattıgınızda p0670 hata kodunu veriyor. kızdırma bujisi arızası. bir tanesi arızalanımıs. takım olarak degistirdim. uzerinden cıkan beru markaydı sanırım..
  • parca 30 lira civarida servistemi degisecek kendimiz degisebilir miyiz
  • ARKADAŞLAR MERHABA İSTANBULDA BU ARIZAYI ÇÖZEBİLCEK TEK Bİ ADRES VAR BEN ARACIMIN ARIZASINI ORDA ÇÖZDÜRDÜM ÇOK SÜRMEDEN HEMEN TESLİM ETTİLER ARACI BANA HERHANGİ BİR SORUN KALMADI ARACIMDA İSTANBULDA OLANLAR İÇİN ADRES VERİYİM ÇOK MALİYETLİ OLMADAN ARIZAYI ÇÖZEBİLİRLER
    BOSTANCI OTO SANAYİ - SUZUKİ YEN OTO
    0531 292 3310 - 0533 310 7565

• selam benim aracımda da aynı sorun var ama bende söyle bi sıkıntı var.

araç yol alırken elektrik kesimiş gibi tekleme yapıyor, sorun nerde olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

• selam arkadaşlar

aracım kızdırma lambasına benzer arıza ışığı yandı araçta, araç çekişten düştü , sorun nedir. başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim.

• penci22 P kullanıcısına yanıt

merhaba,

bahsettiğiniz konunun aynısı bende de var, egr yeni değişti. siz sebebini bulabildiniz mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.