Şimdi Ara

Suya düşen telefon tamir olur mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
76.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: funky9

geçmiş olsun arkadaşım, bilirim o acıyı. eğer telefonu bi yerlerde yaptırabilirsen, bana da pm' den nerede yaptırdığını yollarsan sevinirim. ben de bu aralar suya düşen eski k700i mi yaptırmaya çalışacağım, başarabilirsem ben de sana yollarım pm'den. bol şanslar ve tekrardan geçmiş olsun.

sağol kardeşin inşallah başarırsın ben elazığdayım burda yetkili servis yok bende şimd gittim ve bir servisle konuştum getir bakalım dedi bir umut işte götüreceğim inşallah olur yoksa ne yapacam bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xena_88

quote:

Orjinalden alıntı: mercan2317

quote:

Benim k700i telefonum bundan 2-3 ay önce havuza düşüp bozuldu. K.V.K. suya düştüğü belli olduğu için telefonu tamir etmedi. Acaba suya düşen telefonları hayata döndürmenin bir yolu var mıdır? Daha önce herhangi bir tamircide suyla temas etmiş telefonunu tamir ettirebilmeyi başarmış biri varsa yardımlarını bekliyorum.

benim de tel(w800) bugun wc ye düştü 2 saatlik uğraşdan sonra çıkardık şimdilik bekliyorum güzelce saç kurutma makinasıyla kuruttum yarın açacam inşallah çalışır yoksa ne yapcam bilmiyorum

Off kardeş büyük geçmiş olsun yaa.Valla helal malsa hiç endişelenme,o çalışır.Şu wc de telle oynama huylarındanda vaz geçmek lazım artık.Sonuçlar iyi olmuyo maalesef..

su bu ya tel haramdı helaldi dinler mi!! teli bi yere düşürüp çalışmayanlar haramcı mı oluyo

• benim kuzenın telefonda tuvalete deliğine düşmüş sonra onu almış bi güzel sabunlamış telefon helal de olsa daha çalışmaz heralde

lem olum dedım sabunla yıkayacağına kurutsaydun ya hemen demezmı kokulu kokulumu kullanacam bende dedımkı olum ""millet kokuya para veriyo""

dostum umarım telefonun çalısır, çalısmazsada üzülme sağlık olsun

• quote:

quote:

geçmiş olsun arkadaşım, bilirim o acıyı. eğer telefonu bi yerlerde yaptırabilirsen, bana da pm' den nerede yaptırdığını yollarsan sevinirim. ben de bu aralar suya düşen eski k700i mi yaptırmaya çalışacağım, başarabilirsem ben de sana yollarım pm'den. bol şanslar ve tekrardan geçmiş olsun.

sağol kardeşin inşallah başarırsın ben elazığdayım burda yetkili servis yok bende şimd gittim ve bir servisle konuştum getir bakalım dedi bir umut işte götüreceğim inşallah olur yoksa ne yapacam bilmiyorum

çok çok geçmiş olsun arkadaşım bundan yaklaşık2 ay önce w800i telim çorbaya düşmüşdü servise verdim karanti kapsamı dışı damgasını yedi yalnız düşüncek kaloriferin üzerinde 2 gün beklettim pili çıkık hafıza kartı çıkık vaziyette sonra açtım teli biraz renk değiştirdi sonra düzeldi kamarayı açan düğüme çalışmıyordu tamirciye götürdüm adam teli açtı fırçayla oksitli yerleri siprayıl sıkarak temizledi ve düğüme çalıştı yazılım yükletecekdim bilgisayarı görmüyordu bana soketin değişmesini söyledi benim işim aceleydi bir ara getir değiştriyim dedi ama yazılım hariç her foksiyonları çalışıyor aksilik bu ya ben w800 oğluma verdim sxg75 aldım ilkini bozuk çıktı yenisiyle değişti onuda lavabaya düşürdüm sigortası vardı ve servisde şimdik değişecekmi yoksa tamirmi olacak üzgün üzgün bekliyorum ankara başarı teknikde geçmiş olsun o üzgün lüğü ben 2 kere tatdım çok kötü

• bende 3200 vardı tuvalete dustu aldın bi guzel yıkadım kuruttum calısmadı 2 ay bekledim 4 tane telefoncuya goturdum yapamadılar 5. telefoncu yaptı ama ekran solutu kamera calısmıyodu ama omru cok kısa oldu 1 hafta içinde yine sorun cıkardı en iyisi calıstırp satmak :D yoksa elinizde patlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: perfect0061

bende 3200 vardı tuvalete dustu aldın bi guzel yıkadım kuruttum calısmadı 2 ay bekledim 4 tane telefoncuya goturdum yapamadılar 5. telefoncu yaptı ama ekran solutu kamera calısmıyodu ama omru cok kısa oldu 1 hafta içinde yine sorun cıkardı en iyisi calıstırp satmak :D yoksa elinizde patlar

sende sabunlamı yıkadın dostumm

bu arada geçmiş olsun
  • benim nokia 1100 pantolonda kalmış camasır makinesinde yıkanmış annem bulmuştu tamirciye verdik sesi çıkmıyor titreşimle ancak diger özellikleri yerinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhanefe

benim nokia 1100 pantolonda kalmış camasır makinesinde yıkanmış annem bulmuştu tamirciye verdik sesi çıkmıyor titreşimle ancak diger özellikleri yerinde

benimde aynı problem 8310da olmuştu pantolonda unutmuşum annemde ceplerine bakmadan atınca olanlar oldu 70 derecede çamaşır makinesinde bi güzel yıkanırken kurutmaya geçti ve takır takır sesler gelince anladım telefon yıkanıyo durdurup çıkardık bende açmaya çalıştım çok uğraştım ama olmadı telefoncuya verdim titreşiminden başka hiçbir sorunu yok sadece titreşimi değişti o kadar

ama telefonun kapağı erimişti (70c)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olgu -- 20 Haziran 2006; 1:19:07 >
  • Benim C45 telefon vardı

Kuzen var küçük o telefonla yatmış gece de altına kaçırmış

Dedim eyvah 200 milyonluk telefon gitti ( ilk zamanlar öleydi tabi )

Sonra garanti yaptı değiştirmedi yaptı yani

Sıvı filan dediler işte ama yaptılar

KvK idi
  • benm eski sony ericsson wardı suya dusmustu kvk yapmadı sirinevlerde bi telefoncuya goturdum hemen yaptı.suya dusunce oksitleniyo o oksitleri temizliyolar olay bitiyooo
  • Babamin 8800 i Cesme acikken lavaboya dusmustu Calismiyor telefon hic bir yerde yapamadi...
  • Benimde telefon vardı W550i suya düştü işte pilini fln çıkarttım zim katrıda çıkarttım kurutma makinesinde kuruttum oksitlenen yerlerini spey ile temizledim sonra açıldı ama müzik dinlerken yüzüme gözüme su sıçrıyo HOPARLÖRÜN İÇİNE KAÇMIŞ MEGABASS'I AÇINCA YÜZÜM GÖZÜM SU OLUYO
  • telefonun tekrar çalışması birazcık şans işi... sen suya düştükten sonra gereken müdahaleyi yaparsın... sonrası telefonun bağışıklığına bağlı
  • arkinin 6630 u suyaduştu hıç bıer yapmadı
  • benim w800 tel wc ye düşmüştü bugun aldım teli yapmışlar ama bir sıkıntı var ışık gitmiş adamda tuş takımının ışığını alıp ekrana koymuş biraz az normale göre ama yetiyor bide hafıza kartı yeri çalışmıyor oda büyük bi sıkıntı ne yapsam bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: comcom

Benimde telefon vardı W550i suya düştü işte pilini fln çıkarttım zim katrıda çıkarttım kurutma makinesinde kuruttum oksitlenen yerlerini spey ile temizledim sonra açıldı ama müzik dinlerken yüzüme gözüme su sıçrıyo HOPARLÖRÜN İÇİNE KAÇMIŞ MEGABASS'I AÇINCA YÜZÜM GÖZÜM SU OLUYO

microdalga fırına koyda biraz suyunu çeksin.

• offf hocam benim içim acıdı
    quote:

benim w800 tel wc ye düşmüştü bugun aldım teli yapmışlar ama bir sıkıntı var ışık gitmiş adamda tuş takımının ışığını alıp ekrana koymuş biraz az normale göre ama yetiyor bide hafıza kartı yeri çalışmıyor oda büyük bi sıkıntı ne yapsam bilmiyorum

• arkadas islakken umarim baya acmaya calismamissindir :))
    Ama tamir olabilir, yanliz tamirden sonra tekrar bozulma riski var.
  • e398 forumundan palet abimizin cevirisidir motorola teller icin
    ben sorumlulugunu ustume almam sorumluluk uygulayana aittir!!!!

DRMMR Çevirinin kalan kısmı..

Telefonunuz ıslandıysa, aşağıdaki işlemleri uygulayın;

1- derhal batarya ve simcardı( hafıza kartını) çıkarın ve LCD nin ıslanmamış olmasına dua edin.
    2- Telefon onarım kitapçığını yeterince incelediğiniden emin ol. O sana telefonuna hasar vermeden parçaları nasıl sökeceğini söyleyecektir.
    3- Kulaklık ve FEY katmanlarını ayırın.(sökün) *burada bahsi geçen FEY hem anakart hemde tuş takımı anlamındadır.* bazı telefonlar 3 FEY katmanına sahiptir. ( onlar üzerlerinde çip ler bulunan uzun parçalardır.)
    4- Eğer VX,VXXX veya CXXX serisi bir telefonsa; microfon ve speaker fişlerini ayırın.şayet speakerlar ıslandıysa korkunç derecede parazitli ses verecektir.
    5- FEY katmanlarını, 30 PCT (PCT=derece olabilir) veya daha üstü rubbing alkol içersine batırın.
    6- FEY katmanlarını alkol çözeltisinde çıkarın ve (CUTİP olarak bahsedile parçanın kağıt peçete olabileceğini düşünüyorum.) bir kağıt pecete alın ve tuş takımı,FEY katmanları ve tüm kontak noktaları üzerinde,arasında kaydırın.kağıt peçeteyi oldukça sert bir şekilde bastırın. Eğer yeterince sert bastırırsanız kağıt peçete renginin kahverengine dönüştüğünü( kirlendiğini) göreceksiniz. LED ler ıslandığı için endişelenmeye gerek yok.
    7- Tekrar FEY katmanları 2 dakika süre ile rubbing alkol içersinde kalmasına müsaade edin. Üniteyi çözelti içersinde çalkalayın.bu işlem korozyonu(pası) çözecektir.Tekrar peçeteyi her şey üzerinde gezdirin.( temizleyin,kurulayın) kontak noktaları arasında kısa devre yapabilecek nem li yer kalmasın.
    8- FEY katmanlarını 200 santigrat dereceye ayarlı bir mutfak fırınına yerleştirin. Silikon ve çiplerin eriyebileceği konusunda endişelenmeye gerek yok zira bu çipler 400 santigrat derece ısıya kadar erimeden dayanabilir. Yarım saatin üzerinde fırında bırakın. Eğer bir lolipop boyundan daha büyük FEY anakarta sahipseniz 1 saat kadar fırında bırakın.
    9- Üniteyi fırından çıkarın iyice sallayın ve tekrar bir 10 dakika fırına koyun.
    10- FEY i fırından çıkarın 3 dakika soğumaya bırakın ve tekrar telefonu monte etmeye başlayın. Mikrofonu takmayı unutmayın. Mikrofon iyice kurumuş olmalı.

• valla bunu printerdan çıkartıp masama yapıştırmam lazım. yemek tarifi gibi. fırın filan. ama saol yani işe yararsa ne ala
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.