Şimdi Ara

Suya düşen telefon tamir olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
76.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim k700i telefonum bundan 2-3 ay önce havuza düşüp bozuldu. K.V.K. suya düştüğü belli olduğu için telefonu tamir etmedi. Acaba suya düşen telefonları hayata döndürmenin bir yolu var mıdır? Daha önce herhangi bir tamircide suyla temas etmiş telefonunu tamir ettirebilmeyi başarmış biri varsa yardımlarını bekliyorum.

• çamaşır makinasında yıkanıp asılırken (3.kat) yere düşen telefon tamir oluyorsa-bizzat şahit oldum çatırçatır çalışıyor- seninki de olur..tabi ustası lazım bu işin.

önemli olan telefoon ıslakken telefonu açmaya çalışmamak.

su temasında garanti kapsamndan çıkıyor.kvk onu anlatmaya çalışmıştır belki..
  • tamir olur bizim d500 düşmüştü yapıldı problem yok
  • İstanbul içerisinde bildiğiniz bu işi yapabilecek iyi bir tamirci varsa yazabilirseniz çok sevinirim.
  • pm
  • babamın eski birnokia marka telefonu 3 kez tuvalete düştü her seferinde çıkardık pilini sim kartını felan kurutttuk eskisi gibi çalıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: lzooml

babamın eski birnokia marka telefonu 3 kez tuvalete düştü her seferinde çıkardık pilini sim kartını felan kurutttuk eskisi gibi çalıştı

o alışmış iyice artık
  • benim arkın telde wcye düştü bt si değişti bi kach bişiyi daha değişti zarar gören. ekranı kurutuldu taş gibi calısıyo su anda 6630 tel
  • Benim de k700 bi ara su kovasına atılmıştı küçük bi canavar tarafından.Ben ahanda gitti tel dedim ama gene de bir ümit,alıp pilini felan çıkarttım kaloriferin üzerine bir sünger serip üzerinde 2 gün beklettim.Bu arada pilide fönle kurutup başka bi telde denedim,çalıştı.Sonra şarj edip kendi telime takıp besmeleyi çekip açtım.İlk başlarda ekran soluk olmakla birlikte zamanla bayağı bi rengi yerine geldi.Şu an hala tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor kendileri..
  • quote:

Orjinalden alıntı: funky9

Benim k700i telefonum bundan 2-3 ay önce havuza düşüp bozuldu. K.V.K. suya düştüğü belli olduğu için telefonu tamir etmedi. Acaba suya düşen telefonları hayata döndürmenin bir yolu var mıdır? Daha önce herhangi bir tamircide suyla temas etmiş telefonunu tamir ettirebilmeyi başarmış biri varsa yardımlarını bekliyorum.

benim de tel(w800) bugun wc ye düştü 2 saatlik uğraşdan sonra çıkardık şimdilik bekliyorum güzelce saç kurutma makinasıyla kuruttum yarın açacam inşallah çalışır yoksa ne yapcam bilmiyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: mercan2317

quote:

Benim k700i telefonum bundan 2-3 ay önce havuza düşüp bozuldu. K.V.K. suya düştüğü belli olduğu için telefonu tamir etmedi. Acaba suya düşen telefonları hayata döndürmenin bir yolu var mıdır? Daha önce herhangi bir tamircide suyla temas etmiş telefonunu tamir ettirebilmeyi başarmış biri varsa yardımlarını bekliyorum.

benim de tel(w800) bugun wc ye düştü 2 saatlik uğraşdan sonra çıkardık şimdilik bekliyorum güzelce saç kurutma makinasıyla kuruttum yarın açacam inşallah çalışır yoksa ne yapcam bilmiyorum

Off kardeş büyük geçmiş olsun yaa.Valla helal malsa hiç endişelenme,o çalışır.Şu wc de telle oynama huylarındanda vaz geçmek lazım artık.Sonuçlar iyi olmuyo maalesef..

• benım döküntü bi 6100 m var suya düşmüş saç kurutma makısasıyla kuruttum çalıştı walla
  • benim de eşime aldığım d500 votkaya düştü servis 400 ytl istemişti ben de benim d500 ü eşime verdim kendim d600 aldım yani elde bozuk bi d500 var sence değerlendirebilir miyim onu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xena_88

quote:

Orjinalden alıntı: mercan2317

quote:

Off kardeş büyük geçmiş olsun yaa.Valla helal malsa hiç endişelenme,o çalışır.Şu wc de telle oynama huylarındanda vaz geçmek lazım artık.Sonuçlar iyi olmuyo maalesef..

yukarıda da belirttiğim gibi benim de k700i telefonum havuza düştü, kuruttum ettim ama çalışmadı, hem de sonuna kadar helal maldı :) yani olay helaldi haramdı dinlemiyo, umarım w800 ü düşen arkadaşın telefonu çalışır. Tavsiyem açmak için kesinlikle acele etmesin.

• quote:

Orjinalden alıntı: lzooml

babamın eski birnokia marka telefonu 3 kez tuvalete düştü her seferinde çıkardık pilini sim kartını felan kurutttuk eskisi gibi çalıştı

nasıl hep tuvalete düşüyor, garibime gitti
  • Bir arkadaşımın mpx200 afyonda hamam havuzuna düştü, adam yola çıktığı için o gün tamire veremedi. İst. a dönünce Motorola servisine verdi. MOTOROLA SERVİSİ, TAMİR EDİLEMEZ diye geri gönderdi. 1 hafta sonra sevinçli bir sesle aradı. "Bu telefon mucize taktım kartı çalışıyor" diye.

ASLINDA BU GİBİ DURUMLARDA ÖNERİLEN; Suya düşen telefonu, su dolu bardağın içerisine koyup en yakın servise götürmekmiş. Bi arkadaşın da başına gelmişti telefoncu söyledi. Doğru mu bilmiyorum ama bir çok telefoncudan duydum. Yalansa da ben onların yalancısıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 18 Haziran 2006; 3:12:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedeparted

Bir arkadaşımın mpx200 afyonda hamam havuzuna düştü, adam yola çıktığı için o gün tamire veremedi. İst. a dönünce Motorola servisine verdi. MOTOROLA SERVİSİ, TAMİR EDİLEMEZ diye geri gönderdi. 1 hafta sonra sevinçli bir sesle aradı. "Bu telefon mucize taktım kartı çalışıyor" diye.

ASLINDA BU GİBİ DURUMLARDA ÖNERİLEN; Suya düşen telefonu, su dolu bardağın içerisine koyup en yakın servise götürmekmiş. Bi arkadaşın da başına gelmişti telefoncu söyledi. Doğru mu bilmiyorum ama bir çok telefoncudan duydum. Yalansa da ben onların yalancısıyım...

doğru bir yaklaşım aslında; çünkü telefonun bozulmasına yol açan, iletkenlerin ve devrelerin oksitlenmesidir muhtemelen. Su içerisinde transfer gerçekleşirse, ıslanan metal yüzeylerin oksijenle buluşması engellenmiş olur.
    telefonu tuvalete düşürenler için de en kökten çözüm, telefonu klozetle birlikte en yakın servise götürmektedir :)

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: thedeparted

Bir arkadaşımın mpx200 afyonda hamam havuzuna düştü, adam yola çıktığı için o gün tamire veremedi. İst. a dönünce Motorola servisine verdi. MOTOROLA SERVİSİ, TAMİR EDİLEMEZ diye geri gönderdi. 1 hafta sonra sevinçli bir sesle aradı. "Bu telefon mucize taktım kartı çalışıyor" diye.

doğru bir yaklaşım aslında; çünkü telefonun bozulmasına yol açan, iletkenlerin ve devrelerin oksitlenmesidir muhtemelen. Su içerisinde transfer gerçekleşirse, ıslanan metal yüzeylerin oksijenle buluşması engellenmiş olur.
    telefonu tuvalete düşürenler için de en kökten çözüm, telefonu klozetle birlikte en yakın servise götürmektedir :)

yav o olay çok komikte benim takıldığım olay wc den telefonu çıkarmak bayağı zahmetlidir be

• arkadaşlar çalışmıyo telefonum denedim açtım önce açıldı ama ekranın ışığı yoktu sonra gitti bi dahada gelmedi sizce servis halledebilirmi bunu neyse parası veeririz artık çok kötüyüm çooooooooook ayrıca gayet helal maldı daha taksitlerini bile ödemedim ya
  • geçmiş olsun arkadaşım, bilirim o acıyı. eğer telefonu bi yerlerde yaptırabilirsen, bana da pm' den nerede yaptırdığını yollarsan sevinirim. ben de bu aralar suya düşen eski k700i mi yaptırmaya çalışacağım, başarabilirsem ben de sana yollarım pm'den. bol şanslar ve tekrardan geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.