Şimdi Ara

SUV tercih Suzuki Vitara vs Nissan QQ ** Acil **

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    son 15 gündür SUV sınıfı araç bakıyorum.
    şehir içi 10000 km şehir dışı 5000 km kullanımı olacak. Toplam yıllık 15 bin km.

Bir hesap yaptım. Benzinli 1 kez (15 binde bir), Dizel için 2 servis bakımına (10 binde bir olduğu için) denk geliyor.
    Ayrıca yakıt tüketim maliyetleri arasında 1500 - 1800 arasında bir fark var. Dizel daha avantajlı yani.
    Performans yönünden heyecan arayan biri değilim. Şehir içi şehir dışı agresif kullanım yok.
    Güvenli biçimde bir yerden bir yere götürsün.

Forumlardaki yorumları okudum. Test videolarını izledim. N
    Son olarak iki model arasında kaldım.
    Suzuki Vitara Benzinli 1,6 GLX 4x2 (Full modeli + çift renk) ile Nissan 1,6 dci Tekna Dizel 4x2 (Mavi, Beyaz, Siyah) arasında kaldım.

Benzinli Suzuki Vitara için;

Pozitif Yönler
    + Açılır Sun roof + Cam tavan (GLX modelde )
    + Radar takip sistemi
    + 10 inç multimedia ekran
    + Uygun bakım maliyeti
    + 120 beygir

Negatif Yönler
    - Şehir içi yakıt tüketimi
    - Yalıtım ve malzeme kalitesi

Nissan QQ için
    Pozitif Yönler

+ Yakıt ekonomisi
    + Konforlu sürüş
    + Geniş bağaj hacmi 400 lt (Vitara 375)
    + İkinci el piyasası
    + Yüksek tork performans 130 beygir

Negatif Yönler
    - bakım maliyeti benzinliye göre biraz yüksek
    - bakım aralığı kısa oluşu
    - Güncel olmayan ve güncellenemeyen Navigasyon (Bayi güncelleme için ekranın değişmesi gerekiyor dedi)

Bayilerden Nissan için 142 bin, suzuki için 130 bin TL aldım.
    Nissan QQ ön plana çıkıyor. Ancak turuncu siyah (çift renk) vitara aklımdan çıkmıyor.

Daha önce karşılaştırma yapan yada bu ikilemde kalan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
    Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Yakıt hesabı yapıyorsan dizel kaşkai al bence. Vitara da gerçek SUV değil.
  • Ben bu iki aracı karşılaştıramam ama bana ne alırdın dersen, bu ikisinden tereddüt etmeden Nissanı alırdım, 10 bin bakıma takılmayın aynı motor Renaultta 20 bin, garantiden sonra rahatça dışarda bakımını yaptırırsınız.
  • Bende bir ara suv aramistim genis hacim icin. Honda crv ve nissan xrail arasindaydim. Amacim genislik ve yukseklikti. Fakat formda bir yerde mpv lerin bagaj yonunden daha genis oldugunu okudim ve 10 gun once Verso aldim. Tavsiye ederim.

Iki arac arasinda ise, quasqai piyasa da daha cok tutulduguna gore artisi daha coktur diye dusunuyorum
  • Nissanın servisleri çok pahalı hem dizel zaten 10k km de bir hem dw parçalar pahalı Servisler ilgisiz .Sıfırken sallamazsın ama 2 3 yıl sonra hele birde garanti bitsin parça ihtiyacın olsun o zaman görürsün hele de cvt cortlarsa cicim ayları geçince anlarsın ben vitara öneririm daha sağlam bence .Not:1.5 yıldır 2016 model qq kullanıyorum.
  • Asla marka düşkünlüğüm yok. Amacım 2 sene kullanıp satmak değil. Uzun vadeli düşünüyorum. Donanım açısından artılar açısından vitara ön plana çıkıyor. QQ piyasada lider ve ikinci eli güçlü. Araç seçimi aslında biraz da duygusal nedenlere bağlı. O nedenle karma nedenlerden ötürü kafa karışmış durumda :)
  • Vitara kullanıcısı olarak yazayım

Vitaranin 15 bin km de bakımları 500 600 TL serviste.ekstra olmazsa.qq ye 10 binde bir 1000 TL ye yakın.bakim maliyeti biraz yüksek

Vitara nin yakitindan şehir içinde de memnun kalırsın.soyle söyleyeyim gir sahibinden e.1.6 atmosferik japon olmasına rağmen LPG li Vitara 1 yada 2 dir.ben tüpü hiç düşünmedim.

Vitara qq ye göre donanımlıdır ve uygundur.malzeme kalitesi hangi japonda iyiki.qq den çok farklı değil

Vitara b suvdur biliyorsun.qq bı tık daha büyük.

Vitara nin şanzıman eath6 tam otomatik çok başarılı.qq cvt oda başarılı hangi şanzıman tercih senin.

Ben aracımdan memnunum.fiyat farkı gözetmeksizin qq diyorum.qq nin 2. Elide malum.ama 4*4 full Vitara 136 bın TL.dizel otomatik qq skypack 170 bin TL .ben aradaki farkı vermem.vitara alirim
  • Oncelikle qq bir sinif ustte.

Dizel ile arada sadece bu kadar fark varsa hic dusunmeyin zaten qq yu tercih edin.

Fazla performansta gozum yok demissiniz ancak zaten en azindan performans klimayi acip bir kac kisi daha araca bindiginde otonun yeksinmemesidir ki bu dizel motorla basarilabilir ancak.
  • Zamanında araştırmıştım.Vitaradaki daiichi marka tablet ekranın sorunlu olduğu söyleniyordu.Şu an ne durumda bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Zamanında araştırmıştım.Vitaradaki daiichi marka tablet ekranın sorunlu olduğu söyleniyordu.Şu an ne durumda bilemiyorum.
    2016 da ki modellerin bazılarında donma vs vardı.guncelliyolar.guncelleme ile geçmese değişim.ven şehir dışından geliyorum git gel yapamam dedim.rutin km bakımına gel direk değişelim o zaman dediler.

Normalde araç Japonya'dan gelirken o tablet yok.dagitici büyük göz boyar diye daichi ile anlaşmış.2016 larda bu sorun gorunebildigi kabul ediyorlar.

Bu arada geçen gün arka görüş kamerası yerinden çıktı.elimle oturtamadim.kirarim felan diye Ankarayken servise goturim dedim.hocam oturtalim ama yeni kamera geldi çözünürlüğü daha iyi ondan takalim dedi.olur dedim.ucretsiz yeni kamera taktılar

Bahaneylede servis memnuniyetimi belirteyim :)

• Kalite ve piyasası canlı araç isteniyorsa Nissan, Uzun ömür ve sorunsuzluk isteniyorsa Suzuki.
  • Vitara alınır ses yalıtımı yaptırılır LPG taktırılır ve evladiyelik binilir.
  • Buradan pek sağlıklı bilgi alamazsınız. Dilerseniz Suzuki Vitara Türkiye grubumuza gelin, hem Vitara hem Qashqai sahibi arkadaşlar var. İki aracı artıları ve eksileri ile karşılaştırırız, 'kendiniz için en uygun olanı' seçersiniz. Burada herkes marka veya model karşılaştırması olarak soyut bir şekilde yorumluyor neredeyse. Size gerçek kullanıcı deneyimleri lazım.
  • Vitara GLX alırsın, LPG ile ömürlük çok uyguna binersin.
    Aracın güvenlik donanımları süper, bu donanımları QQ'da istersen fiyat sana en az 170.000 TL'ye çıkar.
    Vitara genel olarak sorunsuz, QQ ise pazara tutunmuş piyasa arabası.

B Suv'larda 2017 yılında en fazla satılan model Vitara, 2018'de su ana kadar ikinci.

QQ ise C suv olarak geçiyor, onunda satış adetleri iyi.

Vitara'nın satış adetlerine bakarsan 2017'de mesela sadece 4000 adet satmış ama çok ilanı yok, bunun sebebi aracın gerçekten sorunsuz ve iyi olması.
  • Zaman ayirip cevaplayan arkadaşlara tesekkur ediyorum. Son kararim Suzuki Vitara oldu. Allah utandirmasin. Herkese kazasız belasiz yolculuklar dilerim...
  • Hayırlı olsun şimdiden
  • Yeni Seat arona ( benzinli otomatik)
    Bagaj 400 lt ,hepsinden daha az yakıyor ,en düşük vergi diliminde, 5 yıldız güvenlik testi

https://www.seat.com.tr/modeller/yeni-arona/arona.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agah07 -- 16 Temmuz 2018; 19:46:17 >

• Leon'un yükseltilmişi gibi güzel değil bence.

Vitara ve QQ arasında açık ara farkla qq derim. Tamam vitara da derli toplu güzel araç ama suv'a göre ufak. Üstelik konfor ve hacim açısından qq önde ayrıyetten 1.6dci motorun seriliğini gücünü ve az yakıt tüketimini vitara da bulamazsın. Bakımına takılma çok zaten 50bin km yağ ve filtreler dışında ekstra bir masrafın olmaz. Sonra baktın bakımları masraflı geliyor ki geleceğini sanmam satarsın en kötü ikinci el piyasası iyidir qq'inin.
  • Biri B diğeri C segmentinde.

Tabii ki Qashqai tercih edilir bu karşılaştırmada
  • Suzuki vitara alınacaksa eğer 4x4 alınmalı. Bu iki araç arasında ve bu donanım özellikleriyle tabiki QQ tercih ederdim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.