Şimdi Ara

SUV lastik tavsiyesi (Goodyear vs Continental)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
17.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Babamın ix35'i için yazlık lastik bakıyoruz.

Lastik ölçüleri 225-55-r18.

SUV lastikler hakkında çok bilgi yok ancak continental crosscontact uhp ve goodyear efficientgrip suv modelleri biraz daha öne çıkıyor gibi, bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? bunlar dışında kullanıp memnun kaldığınız suv lastiği var mı?

Teşekkürler.

• up
  • 2 gün önce goodyear f1 gs d3 235 50 18 aldım. Şimdilik iyi görünüyor. Eski lastiklerim 30.000 km kullandığım bridgestone dualer dı, onlardan sonra yumuşadı araba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: captaingurkan

2 gün önce goodyear f1 gs d3 235 50 18 aldım. Şimdilik iyi görünüyor. Eski lastiklerim 30.000 km kullandığım bridgestone dualer dı, onlardan sonra yumuşadı araba.

hocam bizim ölçülerde goodyear f1 yok malesef.

olanlar şunlar :

michelin primacy 3 grnx
    michelin diamaris

bridgestone dueler h/p
    bridgestone ecopia ep850

continental crosscontact uhp

goodyear eagle ls2
    goodyear efficientgrip suv

hankook optimo k415 (aracın fabrika çıkış lastiği de bu sanırım)

pirelli scorpion verde

bunlar içerisinden efficientgrip ve crosscontact uhp kafama yatıyo gibi.
  • Efficientgrip suv da benim ölçülerimde yoktu. Olsaydı onu tercih ederdim ben. Goodyear efficientgrip serisi başarılı bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen bir Michelin bayisine gidip
    Bf Goodrich Urban Terrain sipariş edin.
    Yaz kış aynı lastiği güvenle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaman zaman araziye cikacaksan Goodyear wrangler all season veya Michelin diamaris. Asfalttan cikmayacaksa efficient grip iş görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkkarakartal1903

Zaman zaman araziye cikacaksan Goodyear wrangler all season veya Michelin diamaris. Asfalttan cikmayacaksa efficient grip iş görür.

babam yüzde 99 oranında asfaltta kullanır aracını. yılda 10-15 kere , çoğunlukla yazın , bi bahçemiz var oraya gider. bahçeye giden yolun 3-4 km'si taş ve toprak. bunun dışında pek asfalt dışı kullanımı yok.

diamaris :http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Diamaris.htm

efficientgrip suv :http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-SUV.htm

crosscontact uhp:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Cross-Contact-UHP.htm

kullanıcı oylamalarına göre efficientgrip gayet iyi görünüyor , gerçi 6 oy verilmiş henüz çok az ama yorumlar iyi.

adac testleri de şöyle :

continental crosscontact:https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/215_65_R16H_details.aspx?testId=114&recordId=2485

efficientgrip :https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/215_65_R16H_details.aspx?testId=114&recordId=2487

bir testte daha crosscontact ,efficientgripten daha iyi olarak gösterilmişti.

bir de michelin primacy 3 grnx diye bi model var. normal primacy 3 mü farklı bi seri mi bilmiyorum.

sizce conti mi goodyear mı yoksa primacy 3 mü ?

@Carsever hocam bizim ölçülerde o model yok malesef. bi de kışlık lastiği var babamın , blizzak kullanıyor. yaz lastiği lazım daha çok :)

@captaingurkan : efficientgrip suv yukarıda verdiğim tyrereview sitesinde gayet iyi bi yorum ve puan almış. conti crosscontact ve efficientgrip arasında kaldım denebilir.

• Efficent Grip SUVu Duster aracımda 1 yıl kullandım (en sessiz SUV lastiği diye tercih etmiştim)
    İlk yaz ve sonbaharda mükemmeldi.
    Diğer yaza geldiğinde sıcak asfaltta gereksiz bir ABS devreye girmesi ile başgösteren bir tutunma kaybı yaşadım.

Arkadaşın dusterdaki Contilerle denedik, sorun tamamen lastikteydi.

Şuan Pirelli Scorpion Verde kullanıyorum.
    Henüz ikinci yazı görmedi lastikler o yüzden kesin iyi ya da kötü diyemeyeceğim.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    hocam kullanıcı ve site inceleme/puanlarında conti crosscontact uhp ve goodyear egp suv öne çıkıyor . testlerde conti bi tık daha iyi. siz her ikisini de kullanmışsınız hangisini tavsiye edersiniz ?
  • Ben Crosscontact LX kullandım, 2 yıl.
    46binde berbat ötesi olmuştu, thta gibi sertleşmişti.
    LX2 öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Ben Crosscontact LX kullandım, 2 yıl.
    46binde berbat ötesi olmuştu, thta gibi sertleşmişti.
    LX2 öneririm

hocam lx2'nin r18 i yok malesef.

ya conti crosscontact uhp ya da goodyear efficientgrip suv.

alternatif olarak da michelin primacy 3 grnx ve pirelli scorpion verde var..
  • All Season değilse bunlar içinde en iyisi Pirelli Scorpion Verdedir.
    Zaten test sonuçlarında da ıslak zemin fren ve tutuş konusunda en başarılı lastik o.

• quote:

All Season değilse bunlar içinde en iyisi Pirelli Scorpion Verdedir.
    Zaten test sonuçlarında da ıslak zemin fren ve tutuş konusunda en başarılı lastik o.

hocam test sonuçlarında öyle evet , conti ile başabaş. ama pirelli scorpion verde'nin kullanıcı yorumları pek iyi değil o yüzden soğudum:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirelli/Scorpion-Verde.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 22 Şubat 2016; 17:05:33 >
  • Goodyear EgSuV ile Pirellinin desenleri dr çok benzer.
    Gönlünüz ne diyorsa onu alın, şansa artık.

• quote:

Goodyear EgSuV ile Pirellinin desenleri dr çok benzer.
    Gönlünüz ne diyorsa onu alın, şansa artık.

valla hocam kendi aracıma alcak olsam daha kolay bi seçim yapabilirim ama babam sürekli araç kullanan, şehirdışı vs uzun yol yapan biri. o yüzden çok ince eleyip sık dokuyorum. lastik yüzünden bi sorun yaşarsa vicdanım rahat etmez.
  • Continental premuım contact 5 al kafan rahat olsun.Çok kral bir lastik
  • Aracımın üzerinde goodyear EG9 var ölçüleri 255 / 65 / 18 ( emin değilim ) çok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Aracımın üzerinde goodyear EG9 var ölçüleri 255 / 65 / 18 ( emin değilim ) çok memnunum

hocam eg9 diye bi model yok. ultragrip 9 olabilir mi ? kışlık lastik olan.

@otomobil alemi ; hocam o modelin ix35'e uygun ölçülerde olanı yok. ama benim megane'a uygun olanı var , kendi aracım için düşünebilirim seneye.
  • Scorpion verdeli bir suv kullandım araç 24.000 de yok tutuş diye bir şey kalmamıştı gerçi araç 190 bg volvo xc60 olmasına rağmen genelde esp ışığı yanıp sönüyordu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.