Şimdi Ara

SUV lastik tavsiyesi (Goodyear vs Continental) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
17.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: KayTheRock

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Aracımın üzerinde goodyear EG9 var ölçüleri 255 / 65 / 18 ( emin değilim ) çok memnunum

hocam eg9 diye bi model yok. ultragrip 9 olabilir mi ? kışlık lastik olan.

@otomobil alemi ; hocam o modelin ix35'e uygun ölçülerde olanı yok. ama benim megane'a uygun olanı var , kendi aracım için düşünebilirim seneye.

Bilmiyorum hocam birazdan dışarı çıkacam bakarım ne olduğuna.
  • Şimdiye kadar 25-30binden sonra LEŞ olmayan bir tek SUV lastiği gördüm, o da Dunlop Grandtrekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Şimdiye kadar 25-30binden sonra LEŞ olmayan bir tek SUV lastiği gördüm, o da Dunlop Grandtrekti.

hocam orası öyle, ortalama 20 000 den sonra bütün lastiklerin performansı ciddi oranda düşer zaten.
    efficientgrip suv için yapılan yorumlarda 50-55 bin kmye yakın bi ömrü olduğu söyleniyor. ne kadar doğru bilemiyorum. olumsuz olarak yapılan tek yorum arazide çivi taş gibi sert şeylere karşı dayanıksız olduğu söylenmiş. crosscontact da sertlik,dayanıklılık vs konularda çok iyi ancak ömrü kötü deniyor. kararsız kaldım.
  • Umarım Goodyearda benim yaşadığımı yaşamazsınız, umarım benim lastik hatalıdır vs.

Çünkü 2. yazda bildiğin kuru sıcak asfaltta tutunamama sorunu başgösterdi.
    Ama bu genel bi durum olsaydı elbet yurtdışı yorumlarda da ifade eden olurdu.

En azından en uygun fiyata almaya çalışın, 2.yaz böyle bi olumsuzluk gözlemlerseniz satarsınız.

• quote:

Umarım Goodyearda benim yaşadığımı yaşamazsınız, umarım benim lastik hatalıdır vs.

Çünkü 2. yazda bildiğin kuru sıcak asfaltta tutunamama sorunu başgösterdi.
    Ama bu genel bi durum olsaydı elbet yurtdışı yorumlarda da ifade eden olurdu.

En azından en uygun fiyata almaya çalışın, 2.yaz böyle bi olumsuzluk gözlemlerseniz satarsınız.

hocam 420 tl conti crosscontact da , goodyear efficientgrip suv da.

continental marka algısı olarak daha iyi geliyor, daha çok güven veriyor nedense.

efficientgrip de iyi bi seri. karar vermek cidden zor. yukarıda da yazdığım gibi conti'nin ömrünün daha kısa olduğu söyleniyor bu da bi eksi. goodyear egp suv için de çivi, cam, taş gibi sivri maddelere karşı daha dayanıksız olduğu söyleniyor.

dediğiniz gibi bir problem olsa yazarlardı illa ki bir yerde. gerçi avrupadaki kullanıcıların yaz lastiği yorumlarına çok bakmamak lazım çünkü avrupanın çoğu ülkesinde bizdeki yaz sıcakları yok. (güney kısımlar hariç)

• üstünde hankook olmalı

aynı seriden yenisi çıkmıştır, bu tür araçlar için üretiyor zaten hankook alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

üstünde hankook olmalı

aynı seriden yenisi çıkmıştır, bu tür araçlar için üretiyor zaten hankook alabilirsiniz.

evet yanılmıyorsam hankook optimo vardı üstünde. ama babam çok da memnun değildi o lastiklerden..
  • up
  • quote:

All Season değilse bunlar içinde en iyisi Pirelli Scorpion Verdedir.
    Zaten test sonuçlarında da ıslak zemin fren ve tutuş konusunda en başarılı lastik o.

Scorpion verde kadar berbat bir suv lastiği daha olamaz. ne deseni desen, ne hamuru hamur. sırf ismi pirelli diye range rover evoquelarda stock veriliyordu. 1 cm kar yağsa 1 metre ilerleyemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

quote:

All Season değilse bunlar içinde en iyisi Pirelli Scorpion Verdedir.
    Zaten test sonuçlarında da ıslak zemin fren ve tutuş konusunda en başarılı lastik o.

Scorpion verde kadar berbat bir suv lastiği daha olamaz. ne deseni desen, ne hamuru hamur. sırf ismi pirelli diye range rover evoquelarda stock veriliyordu. 1 cm kar yağsa 1 metre ilerleyemezsin.

Alakası bile yok.

Scorpion Verde (All Season olmayan) en iyi SUV yaz lastigidir.

Zatem karda gidecek diye bir iddası yok. Adı üstündr YAZ LASTIGIdir.

M+S degildir.

Ama dikkat edin; A/S olmayanı diyorum.

• Bende 225 55 r18 ix.35 2.0r aracıma lastik alacarım fiyat performans olarak bakınca dunlop sport fm 800 modeli daha çok aklıma yattı sizce Fiyat performans olarak alınabilir mi ? 370 tl adet fiyatı ...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.