Şimdi Ara

Falken vs Petlas

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
27.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iki yaz lastiği arasında kaldım, daha önce bunlardan birisini kullanmış olan var mı? Ölçüler 185/60/R15

FALKEN SINCERA SN832 ECORUN 84Thttps://www.falkenlastik.com.tr/tag/detail/2594

PETLAS İMPERİUM PT515 84H

Falken in etiket değerleri Petlasa göre çok iyi

• Benim bir arkadasim kullaniyor falken kislik lastigi, hatta erciyese gittim o lastiklerle, aracin yazlik lastikleri olan michelinlerden daha iyi oldugunu soyluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojana -- 17 Mart 2017; 7:24:48 >
  • Falken çabuk yarılıyor.petlas daha dayanikli.bence petlas
  • Petlas geçin aynı etiket değerinde bir de hankook ventus prime 3 var. Onu da listenize ekleyin
  • Falcen lastiği bire bir aynı modeli iki yıldır kullanıyorum yazlık lastik olarak. Islak zeminde yol tutuş gayet iyi bir sıkıntı yaşamadım yalnız yol sesi oluyor. Mesela şuan kışlık lassa kullanıyorum bu lastikler falcen den daha sessiz. Kullanım ömrü olarak 45 bın km yaptım diyebilirim. Değişim zamanı geldi. Selamlar
  • Bir kere falken aldım aldıktan bir ay sonra iki kere farklı lastikler yanaktan yolda giderken yarıldı. Dedim bir daha falken mi asla almam...
  • Falken lastikler çabuk aşınıyor petlas alacaksanız pt535'e bakın derim birde nokian lastiklere bakın.
  • Teşekkür ederim arkadaşlar.
  • şu falken ide beğenen çok beğeniyor beğenmeyen lanet edyor ortası yok...
  • samet3534 S kullanıcısına yanıt
    Aynen
  • Ne amaçlu nasıl kullacagınızla ilgili lastik orta yolu işimizi görsün agresif kullanımdan uzak sakin sakin gider gelirim diyorsanız falken f/p olarak tercih edilebilir
  • FALKENİ BENDE ARAŞTIRIYORUM
  • Falken Sn832 temmuzda 3 yılını dolduracak.Islakta çok iyi lastik.Yol konforu ve sıcakta aşınmaması, lastiğin aşınma dayanımı artı özellikleri.Nokian ve Michelin gibi koparak aşınmıyor.Biraz fazla hava basarsanız ani frenlemede kızaklama ve yanakların virajda fazla esnemesi eksi özellikler sayılabilir.

Yalnız lastiğin hamuru çok çok iyi.Petlasla falan karşılaştırmayın.Hamuru 4D nano tasarım ile geliştirilmiş Japon teknolojili bir lastik.
  • Falken SN 832 satın aldım tanesi 146 liraya geldi
  • Türkiye sartlarinda Petlas iyidir arkadaslar. Cok yumusak lastik zengin isidir; belki ses azdir ama cabuk asinir, yarilma yapar Michelin gibi ama Petlas biraz serttir bunun yaninda daha mukavemetli olmakla birlikte yerli malıdır ve oldukca kalitelidir. Ben kullaniyorum memnunum.
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben de linkteki lastikten düşünüyorum. Yorumlardan anladığım kadarıyla f/p oranı yüksek bir lastik.

http://kolayoto.com/falken-ze914-195-55r15-85v.html

Etiket değeri yakıt tüketimi E diyor yalnız, çok farkeder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Arkadaşlar merhaba,

Ben de linkteki lastikten düşünüyorum. Yorumlardan anladığım kadarıyla f/p oranı yüksek bir lastik.

http://kolayoto.com/falken-ze914-195-55r15-85v.html

Etiket değeri yakıt tüketimi E diyor yalnız, çok farkeder mi?

E değer çokta fark etmez tabi A yada B olsa daha iyi olurdu

Alırsanız Hepsiburada dan alın şuanda hem indirim de hemde 300 TL üstünde 50 TL daha sepet indirimi yapıyor ayrıca ücretsiz​ kargo ve 100 TL de oto aksesuar da kullanmak üzere çek kazanma kampanyası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be_Yourself -- 21 Mart 2017; 15:52:22 >

• dunlop alın aynı fabrika daha kaliteli
  • Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Hepsiburada'ya baktım 195/55 olanın sadece 16" olanı var, 15" yok maalesef. Yoksa güzel kampanyaymış.
  • Falken ile Petlas üretimi Aynı Firma, şöyle ki

Petlas Abdülkadir özcan Lastik A.Ş üretimi

Falken Abdülkadir özcan Lastik A.Ş & Sumitomo (japon Şirket) Çankırıdaki Fabrikadan çıkma

Hatta

Dunlop & Falken Sumitomo Corporation'a ait lastik markaları

Bilgilerinize sumnarım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.