Şimdi Ara

Sürücüsüz Qashqai alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki kaynakta bu yıl Qashqai'nin yarı otonom sürüş sistemiyle geleceği söyleniyor. Tasarımındaysa fazla bir değişiklik yokmuş. ÖTV zamları sonrasında da kimbilir otonom Qashqai'nin fiyatı ne olur. Sizce bu otonom sürüş Türkiye yolların çok gerekli bir teknoloji mi?

Kaynak:http://otoajanda.com/surucusuz-nissan-qashqai/

Sürücüsüz Qashqai alınır mı?

• Sizce? Bu mesajı yazmadan 10 dakika önce yolda bir caddy sol şeritte önüme kırarak şerit değiştirdi böyle bir ortamda otonom araç çıldırabilirdi belki, sonuçta bu teknoloji insanca araç süren ve akan bir ortamda işlevselliği sağlamak adına geliştirildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Turkiyede olmaz hem suruculer problem hemde yollar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otonom sistemler, bizim gibi dangalak millete, evet dangalak kimse kusura bakmasın, bir nevi ilaç bir sistem, özellikle İstanbul'daki gereksiz trafik yoğunluğunun önüne geçer. Fakat biri önüne kırar veya kırmızıda geçer, al sana kaza.

Onun haricinde Nissan'ın kullandığı sistem de eğer Tesla gibi sadece önündeki arabayı değil de birkaç arabayı birden takip ederse daha isabetli ve kullanışlı bir sistem olur. Fakat sanmıyorum ki bu yılın sonunda yollarda görebiliriz.
  • Biz de bu araçları alanı araba sürmeyi mi bilmiyorsun diye aşağılarlar. Daha otomatik vites kullanana bile manueli savunan, erkek dediğin manuel kullanır diyen milletiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adurgun

Biz de bu araçları alanı araba sürmeyi mi bilmiyorsun diye aşağılarlar. Daha otomatik vites kullanana bile manueli savunan, erkek dediğin manuel kullanır diyen milletiz.

bir de şöyle bir durum var; park sensörü olmayan, yokuş kalkış desteği olmayan, manuel vitesli araç kullanamayan bazı arkadaşlar trafikteki kadın şoförleri beğenmiyor. Oysa ki şahin, toros gibi araçları kullanan ablalar var trafikte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke elimde olsaydi da fotografini atabilseydim.

Daha iyi örneklemiş olurdum.

Bildiğim kadariyla bu otonom araçlar sensörlerle radarlarla yol çizgilerinide hedef alarak ilerliyor.

Bursada bazi yollar var şeritler birbirime karismis.

Yoldaki şerit cizgilerinin tam ortasinda yani şeridin ortasinda bambaşka bi şerit var yeniden çizgi çekilmiş.

Bu ortamda ben 2 gözü 2 kulagi gerçekci sezgileri 5 duyu organi ve sağlam bi vücut ile zor araba kullaniyorum.

Otonom kaşkayi nasil baş etsin bunla

• Araba makascı olur çıkar

• Valla alınır da kısa bir süre sonra araç, genel merkeze, beni burdan kurtarın diye mesaj falan gönderir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.