Şimdi Ara

Suriyeliler İstanbul’daki Yeni Uygulamadan Endişeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
3.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ben bunların pişkinliklerine diyecek bir şey bulamıyorum. Adam gelmiş diyor ki. Benim İstanbul kimliğim var. İstanbul dışına çıkmamı istemiyorlar. Ben tutsak mıyım? Hapiste miyim? Bunu alacaksın ertesi gün sınır dışına yollayacaksın.Türklerle aynı haklara sahip olmalıyız diyor. Arkadaş siz Türklerden üstünsünüz bu ülkede. Gss derdi yok, ilaç farkı yok. Vergi yok. Hayat size güzel.

• Milliyetçi Yönetim!
    Milliyetçi Yönetim!
    Milliyetçi Yönetim!

Bugün mülteci dolan ülkeler ya dinci liberaller ya da neohümanist solcular tarafından yönetiliyor.
    İngiltere, Almanya, İsveç, Fransa, Hollanda da mülteci kaynıyor.

Milliyetçi yönü olan Trump gibi isimlerse mültecilere karşı ülkelerini savunuyor.

İngiltere'nin yeni başkanı da liboş medya tarafından çatlak ilan edilse de (Trump gibi) o da Milliyetçi, yakında İngiltere'yi temizlemeye başlayacak.

Bizdeyse en çok oy alan iki partiden ilki liberal islamcılardan ikincisi neohümanist solculardan oluşuyor.

Her şeyin sebebi ortada.
  • Yerim onların endişelerini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne demişler, acıma yetime döner koyar ...
  • Adamlar haklı iyi bakamıyoruz daha iyi hizmet daha fazla imkan daha fazla ihtiyaçlarını görmeliyiz,
  • Lütfen evinize dönün. Sizleri istemiyoruz.
  • Milliyetçi Yönetim!
    Milliyetçi Yönetim!
    Milliyetçi Yönetim!

Bugün mülteci dolan ülkeler ya dinci liberaller ya da neohümanist solcular tarafından yönetiliyor.
    İngiltere, Almanya, İsveç, Fransa, Hollanda da mülteci kaynıyor.

Milliyetçi yönü olan Trump gibi isimlerse mültecilere karşı ülkelerini savunuyor.

İngiltere'nin yeni başkanı da liboş medya tarafından çatlak ilan edilse de (Trump gibi) o da Milliyetçi, yakında İngiltere'yi temizlemeye başlayacak.

Bizdeyse en çok oy alan iki partiden ilki liberal islamcılardan ikincisi neohümanist solculardan oluşuyor.

Her şeyin sebebi ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 27 Temmuz 2019; 15:56:24 >
  • Sondaki dayı tam komedi ya
  • Kardeşim türkler de senin dediğini yapıyor iş-ev para yok bul yol sizin yüzünüzden maaşlar düştü adam asgari ücret vereceğime suriyeli alıp 1bin TL çalıştırıyor

• Cavşırı C kullanıcısına yanıt
    bin liraya da çalıştırmıyorlar hocam adamı alıyor ay sonunda parasını vermiyor öyle öyle geçinip gidiyorlar
  • Ben de suriyelilerden endişeliyim
  • Bütün bu sorunlar iktidarın ön görüsüzlüğünden kaynaklanıyor.Yıllar önce daha Suriyede ilk iç savaş başladığı zaman aklı başında herkes Suriye İç Savaşına dahil olunmaması gerektiğini söyleyip durdu fakat yeni osmanlı hayalleriyle gözleri kör olmuş iktidar Şam'da Cuma namazı kılma hayalleriyle Suriye İç Savaşına benzin döken ülkeler arasında yer almayı tercih etti.Eğer Türkiye Esad rejimine karşı savaşan grupları desteklemeseydi bu iç savaş muhtemelen 2012-2013 yılı civarında sona ererdi fakat bugün geldiğimiz nokta ortada.İzledikleri üstün dış politika ile Suriye bugün üçe bölünmüş durumda.Kuzey'de YPG güçlü,ülkenin ortası ve güneyinde Esad'ın otoritesi geçerli,İdlip,Afrin ve El Bab bölgelerinde de Türkiye destekli ÖSO varlık gösteriyor.Yani Suriye'ye baktığımızda bu ülkenin izlenilen hatalı dış politika yüzünden üçe bölünmüş olduğunu söyleyebiliriz.

Hiç kimse ''Esad müslümanları ve masumları öldürüyordu'' diyerek izlenilen dış politikayı temize çıkarmaya çalışmasın.Esad'ı devirmek için ittifak olduğunuz Amerika,İngiltere ve israil çok mu müslümanları ve masumları umursayan devletlerdi?2003 yılında da Amerika ve İngiltere'ye verilen destekle Irak'a nasıl demokrasi getirdiklerine şahit olmuşken bu devletlerle bir olup Suriyelilere özgürlük getirmeye çalışmak tarihten hiç ders alınmadığının göstergesidir.

Dahası ülkemizdeki Suriyelilerin büyük bir çoğunluğu Türkiye'yi köprü olarak kullanmak istemişti.Anadolu ve İstanbul üzerinden Avrupaya geçmekti hedefleri.Lakin Avrupa kendisine yönelen bu büyük göç dalgasını Türkiye'de durdurmak istedi.İktidara birçok konuda tavizler ve mali yardım sözü verdiler.Böylelikle iktidar Türkiye'ye giren Suriyelilerin Türkiye'nin ötesine geçmesine izin vermedi.Dahası Afganlar ve Pakistanlılarda Türkiye'nin ötesine geçemedi.Adeta Türkiye Avrupa sınırlarının jandarmalığını üstlendi.Geçenlerde İçişleri bakanı Soylu Avrupayı sığınmacılar üzerinden tehdit etmedi mi?Sınırları açtığımızda Avrupada hiçbir hükümetin gelen bu göç dalgasına dayanamayacağını söylemedi mi?Sadece bakanın söylediği bu sözler bile Suriyelilerin zorla Türkiye'de tutulduğunun kanıtı değil midir?

Türkiye beş milyona yakın sığınmacıya ev sahipliği yapacak bir ülke değildir.Buna ekonomisi ve sosyal yapısı uygun değildir.Burada 100,200,300 bin civarında bir sığınmacı varlığından bahsetmiyoruz tam beş milyon sığınmacıdan bahsediyoruz.2011-2019 yılları arasında geçen sekiz yılda sığınmacı varlığı bu kadar artmışken önümüzdeki sekiz yılda sığınmacı sayısının on milyonu geçeceğini söylemek abartı olmaz.Bu giderek Türkiyede yeni bir etnik köken yaratma projesidir.1915 tehcir kanunu (Ermeniler gönderildi) ve Lozan anlaşmasında kararlaştırılan mübadele ile (Rumlar gönderildi) Anadolu büyük oranda Türkleştirilmiştir.İlk defa bu düzenin bozulduğuna şahit oluyoruz.Bu açıkça Anadoludaki Türk varlığına yönelik bir projedir.İktidarın izlediği araplaştırma politikası,İslam dini adı altında arapçılığı yaymaya çalışması üstüne beş milyon arabı ülkeye alması ve bu arapların Avrupaya geçişine engel olması bir projenin adım adım uygulamada olduğunu gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 27 Temmuz 2019; 18:39:21 >
    |
    |
    deckartes bu mesajı paylaştı

• Besle kargayı oysun gözünü misali..

Sizin endişenize edem benim için sokakta ki köpekler bile sizden daha değerli..
  • Bunlar nah geri döner .
    Ülkeyi 3. Sınıf ülke haline getirdiler şimdi de bu pislikten kurtulamıyolar.
    Adamlar suriye ye göre avrupa ya geldi. Ekmek elden su gölden geçinmeye de alıştı.
    Benim garip vatandaşımda yıllarca çalışsın dursun kim için Suriyeli ye bakmak için hey zalim dünya hey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni uygulama falan boş iş...Akp gitmeden bu sorunlar duzelmez

• Biri şunlara mülteci olduğunu hatırlatmalı... Bu durum biraz da hükümetin suçu. Göçmenler gibi çalışıyorlar, geziyorlar, istedikleri gibi sınırdan çıkıp geri geliyorlar. Kardeşim bu insanlar mülteci mi yoksa çalışma ve oturma vizesi almış göçmen mi karar verin artık.
  • Bu insanlar bu ulkenin bir parcasi olmustur hepimize gecmis olsun. Akp vizyonsuzlugu ve ummet tapinmasinin sonuclari. Al sana ummet, icinde patlasin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.