Şimdi Ara

SuperOnline İzmir Ping Sorunu (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
8
Favori
36.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Superonline'ın routingi ve netflix hız kısıtlaması yüzünden vpn arayışına girdim. En sonunda Bulgaristan konumlu vps kiralayarak wireguard vpn kurdum. Wireguard kurmamın sebebi hız kaybının olmaması. Openvpn'de yarı yarıya hız kaybı oluyor. Şuan routing ve hız sorunum yok. VPN destekli router'da aldım evdeki tüm cihazlar vpn'den çıkış yapıyor. Oyunlarda da 20ms ping düşüş oldu. Şuan fiber internet kullanıyorum diyebilirim SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

• Oprnwrt de wireguard çalışmadı bende ya yapmaya uğraşıyorum. PC den bağlanıyorum da varmı wireguard için bir rehber belki benim script sıkıntılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 30 Kasım 2020; 18:34:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Hocam hangi modemi aldınız. Marka model yazabilirmisiniz

• ozgur0785 O kullanıcısına yanıt

Hocam Keenetic Start marka/model router'ı aldım. DSL için değil bu. Modemin lan çıkışını kullanarak keenetic'e bağlayıp router olarak kullanıyorum. Wireguard desteği için aldım. Çoğu vpn protokollerini destekliyor.

• Hangi vps i kiraladığını paylaşabilir misin?

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim bu modeme bir bakiyim. Tüm modemler wireguard desteklemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanbb

Superonline'ın routingi ve netflix hız kısıtlaması yüzünden vpn arayışına girdim. En sonunda Bulgaristan konumlu vps kiralayarak wireguard vpn kurdum. Wireguard kurmamın sebebi hız kaybının olmaması. Openvpn'de yarı yarıya hız kaybı oluyor. Şuan routing ve hız sorunum yok. VPN destekli router'da aldım evdeki tüm cihazlar vpn'den çıkış yapıyor. Oyunlarda da 20ms ping düşüş oldu. Şuan fiber internet kullanıyorum diyebilirim  

Hayirli olsun bu islemin size aylik maliyeti nedir ve bulgaristandan hangi vps sunucusunu kullaniyorsunuz?

• Teşekkür ederim hocam. VPN aylık maaliyeti 30₺ olması lazım. Alphavps.bg den satın aldım.
  • Alphavps.bg'de storage vps alırsanız yıllık 15€ ya geliyor. Fakat kotası ve sunucu kaynakları ssd vpslerden çok daha az ve sadece 32 bit işletim sistemine izin veriyor performansı denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D1AC3835 -- 2 Aralık 2020; 10:44:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur0785

Hocam Vodafone aynı altyapıyı kullanıyor ve hiçbir şey fark etmiyor. Denedim sadece Vodafone un artisi VPN ile çok uyumlu. Sadece DNS over TLS ile bile engellemeyi asabiliyosunuz. Ancak Superonline alt yapısı olunca onda da MTU dan dolayı sapitma oluyor. Vodafone 1500 MTU kullanıyor. Superonline pppoe 1492 neticesinde çakışma oluyor gibi düşünüyorum. Ben performans alamadim Vodafone dan. Bide belki bölgesel Superonline yoğunluğu yuzuden bilemiyorum. Şuan sadece Türk Telekom iyi durumda. Yada kablonet simetrik internet oda pahalı ve düşük hız. Daha bugün arıza kaydıma verilen cevap şu. Yurtiçi Superonline alt yapısında ping değeri düşürülebilir ancak buna gerek yok diye reddetmisler. Diyorum ki bakın 20ms ping gözüküyor İstanbul'a normal ancak benim hissettiğim gecikme çok farklı yok anlatamıyorum. Yapmak istemiyolar. Arkadaşla oyun oynadık bugün Telekom kullanıyor. Vdsl. Benden daha uzak lokasyonda olmasına rağmen çok daha düşük pingler alıyor. Sorun ping değil zaten varsın 50 değilde 65 olsun hiç sorun değil ama gecikmeye sebep olan başka birşey var. Bunu araştırmak yerine başından saliyolar. İstanbulda yaşayanlar harici gördüğüm Superonline kullanıcılarınin çoğu şuan oyun oynayamiyor gecikmeden dolayı. Ping normal ama hissedilen gecikme aşırı fazla. Bu normal bir durum değil. Muhtemelen bölgelere yapılan bazı saçma filtreleme ve optimizasyon qos ayarları cortladi. Kapasite yetersiz mi emin değilim. Adamlarda hayvan gibi kapasite var nasıl yetmeyecekse artık. Keşke herkes 25 mbit kullansaydi da su gecikme olmasaydı. Hız veriyorsun da işe yaramıyor ki. Ben sonuna kadar mücadele edicem. Bu konuda burda duruyor zaten hepimiz Akdeniz ve Ege bölgesi için birlik olup çözüm aramalıyız. Bireysel cozecekleri birşey değil bu

Merhaba.ps4 üzerinden online oyun oynuyorum.koldaki tuşa basmamla ekranda tepki görmem arasında net 1 saniye var..belki fazladır.ilk tepki gecikmesi dışında oyundaki karakterlerin hareketleri de kağnı gibi..

Hız önemli mi bilmiyorum ama 50mb fiber 20 mb upload paket kullanıyorum. ps4 tarayıcı üstünden izmir turkcell sunucusuna genelde 50 ping çıkıyor..ethernet bağlı..

Son dönemde 5ghz WiFi üstünden oynuyorum, net olarak ethernetten iyi ama ps4 le modem arası 10 metre kadar var..5ghz kısa mesafede daha etkili diye biliyorum..

Acaba powerlink alsam ethernetle ya da 5ghz da ps4 için fayda sağlar mı..

Son olarak taahhüt maahhüt dinlemeyip apartmandaki ttnet fibere geçeyim diyorum..ne dersin..

Dediğin gibi online oyundaki gecikme tarif edilemez yaşanır.

• superegoid S kullanıcısına yanıt

Valla hocam açık söyliyim ben TTNet fiber altyapısı olsa geçerdim. Şimdi okadar derin bir soru sormuşsun ki neresinden başlasam bilemiyorum. Bak bir konu aticam burya. İngilizce varsa zaten olayı anlarsın. Biz yaklaşık 3-4 senedir bu input lag yani bahsettigin gecikme sorunu yaşıyoruz. Belki daha da fazladır. Yurtdışında da bu sorunu yaşayanlar var. Kafa karıştırmak istemiyorum ancak bu sorunun elektrik kaynaklı olduğunu söyleyenlerde var. Ben elektrikten olduğunu düşünüyodum önceden denemediğim cihaz kalmadı ancak hiçbir çözüm bulamadım. Başka bazı detaylar var onları ekleyince bana nedense hep sorun internet gibi geliyor. Çünkü internetin durumuna göre oyunların çok değiştiğini defalarca yaşadım. Mesela 4.5 g Vodafone internet fiberden iyi performans veriyor bende. Ama Turkcell 4.5g de leş. Superonline kullanıp su gecikme sorunu yaşayan bir sürü insan var. Ama Vodafone altyapısı yada TTNet fiber kullananlarda bu sorunu pek görmedim açıkçası. Normal lag paket kaybı yaşıyorlar ama geneli cgn yüzünden. Statik ip alsalar o sorunlarda gider bence. Ayrıca aynen dediğin gibi bende wifi ile daha iyi sonuçlar aldım nedense. Bunun sebebi şu olabilir. Modemlere özel qos ayarları yapıyorlar. Belki etherete uyguladıkları qos ayarında problem var. Wifi a uyguladıkları qos farklı ondan daha iyi hissettiriyor olabilir. Ama ne yapmışlarsa bilmiyorum da modemdeki qos internet çıkışı yaptığımız makinalardaki ile aynı şekilde gecikme yaratan birşey. Yani kendi router ında özel qos ayarı da yapsan gecikme gitmiyor. Ama tabi bunlar varsayım. Gün sonunda elinde gecikmesi pinge yansımayan ama yüksek gecikmeli bir internet ve oynayamadığın oyunlar... TTNet konusuda şöyle. Battlefield 4 te TTNet kullanan iki arkadaşım ile helikopter oynuyoruz. Teke tek. Onların helikopterleri net şekilde benden hızlı ve attıkları tüm mermiler direk isabet ediyor. Ben ekranimda değmiş görüyorum ama register olmuyo yani isabet etmemiş oluyor. Csgo da da aynı sorun mevcut bende FIFA oynarken de oluyor. Onun adamları benimkilerden çok daha hızlı Benimkiler kağnı gibi. Var yani bişey belli. Ama şimdi ben taahhüt ödeyecek bile olsan hemen TTNet e geç derim düzgün calismaz kendimi suçlu hissederim. Para kolay kazanılmıyor. Ama dediğim gibi ben olsam TTNet e gecerdim. Bu arada kablonet ve turknet te de aynı sorunu yaşayanlar çok var. Sonuç olarak karar senin hocam. Taahutsuz ayrılabilirsen dene derim. Benim deneme şansım bile yok maalesef.

Linki atıyorum aaşağı

https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?t=6498

https://www.overclock.net/threads/electrical-issue-causing-input-de-synchronization-or-input-loss.1744698/page-12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 4 Aralık 2020; 8:3:7 >

• Bu sorun sadece İstanbulda mı? Ben superonline altyapısı üzerinden vodafone kullanıyorum. Önceliği kendi müşterilerine verdiğini düşünmeye başladım, son 1 aydır korkunç gecikme yaşıyorum. Youtube 4k videolar cok takılıyor, superonline geri dönmeyi düşünüyorum. İstanbul içi güncel pingler nasıl acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur0785

Valla hocam açık söyliyim ben TTNet fiber altyapısı olsa geçerdim. Şimdi okadar derin bir soru sormuşsun ki neresinden başlasam bilemiyorum. Bak bir konu aticam burya. İngilizce varsa zaten olayı anlarsın. Biz yaklaşık 3-4 senedir bu input lag yani bahsettigin gecikme sorunu yaşıyoruz. Belki daha da fazladır. Yurtdışında da bu sorunu yaşayanlar var. Kafa karıştırmak istemiyorum ancak bu sorunun elektrik kaynaklı olduğunu söyleyenlerde var. Ben elektrikten olduğunu düşünüyodum önceden denemediğim cihaz kalmadı ancak hiçbir çözüm bulamadım. Başka bazı detaylar var onları ekleyince bana nedense hep sorun internet gibi geliyor. Çünkü internetin durumuna göre oyunların çok değiştiğini defalarca yaşadım. Mesela 4.5 g Vodafone internet fiberden iyi performans veriyor bende. Ama Turkcell 4.5g de leş. Superonline kullanıp su gecikme sorunu yaşayan bir sürü insan var. Ama Vodafone altyapısı yada TTNet fiber kullananlarda bu sorunu pek görmedim açıkçası. Normal lag paket kaybı yaşıyorlar ama geneli cgn yüzünden. Statik ip alsalar o sorunlarda gider bence. Ayrıca aynen dediğin gibi bende wifi ile daha iyi sonuçlar aldım nedense. Bunun sebebi şu olabilir. Modemlere özel qos ayarları yapıyorlar. Belki etherete uyguladıkları qos ayarında problem var. Wifi a uyguladıkları qos farklı ondan daha iyi hissettiriyor olabilir. Ama ne yapmışlarsa bilmiyorum da modemdeki qos internet çıkışı yaptığımız makinalardaki ile aynı şekilde gecikme yaratan birşey. Yani kendi router ında özel qos ayarı da yapsan gecikme gitmiyor. Ama tabi bunlar varsayım. Gün sonunda elinde gecikmesi pinge yansımayan ama yüksek gecikmeli bir internet ve oynayamadığın oyunlar... TTNet konusuda şöyle. Battlefield 4 te TTNet kullanan iki arkadaşım ile helikopter oynuyoruz. Teke tek. Onların helikopterleri net şekilde benden hızlı ve attıkları tüm mermiler direk isabet ediyor. Ben ekranimda değmiş görüyorum ama register olmuyo yani isabet etmemiş oluyor. Csgo da da aynı sorun mevcut bende FIFA oynarken de oluyor. Onun adamları benimkilerden çok daha hızlı Benimkiler kağnı gibi. Var yani bişey belli. Ama şimdi ben taahhüt ödeyecek bile olsan hemen TTNet e geç derim düzgün calismaz kendimi suçlu hissederim. Para kolay kazanılmıyor. Ama dediğim gibi ben olsam TTNet e gecerdim. Bu arada kablonet ve turknet te de aynı sorunu yaşayanlar çok var. Sonuç olarak karar senin hocam. Taahutsuz ayrılabilirsen dene derim. Benim deneme şansım bile yok maalesef.

Linki atıyorum aaşağı

https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?t=6498

https://www.overclock.net/threads/electrical-issue-causing-input-de-synchronization-or-input-loss.1744698/page-12

Bu kadar zor ve çözümsüz olmasına inanamıyorum..şunu ciddiye alıp ilgilenecek profesyonel bir ekip, yapacağı incelemelerle aslında kaç kişinin derdine çare olacak.

Benim modemden ps4 e 15 metre cat6 kablo var..5ghz WiFi den zerre farklı değil hatta daha kötü..statik ip almıştım..en ufak bir faydasını görmedim..çok da fazla teknik bilgim yok ve o kadar da derinlemesine girmek istemiyorum bu konulara..adam oyunu çalıştırıp geçiyor..biz başka ülke üzerinden vpn kurmaktan, teknik tabirlerden, sayılardan bahsediyoruz..çok bunalıyorum o yüzden..

Bu 5ghz WiFi nin performansı beni umutlandırdı..ps4 le modem arası aşağı yukarı 8-10 metre, acaba diyorum power link alsam, ps4 ün yanında daha fazla performans verir mi

Hocam ben uzun süredir bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Maalesef geldigim nokta eh işte. Bende çok sinir oluyorum. Monitör kirmisligim var nafile yani kendimize yapıyoruz. Az önce bir oyuna girdim bariz rakipler bana avantaj sağlıyor. Sorunun internet kaynaklı olduğunu bildiğim halde halen emin olamadım. Daha çok araştırmalarım vs. Var bu konuda ama burda uzunca yazmiycam. Birçok insanda bu gecikme var ama ya algılamıyolar yada umursamıyolar. Bazısı da bilgisayarını PS4 u takıyor sorunsuz oynuyor. Yakındır birakcam oyunculuğu bu gidişle. Tüm boş zamanım su sıkıntıları çözmeye çalışmakla geçiyor. Sizi çok iyi anlıyorum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 4 Aralık 2020; 23:51:36 >
  • FieSTaA kullanıcısına yanıt

Yok hocam ben Antalya dayım bazı arkadaşlar İzmir'de hepimizde bu sorun mevcut. Ve bizde direk kendi altyapısı. Başka müşterilere farklı uygulama gibi birsey yok yani. Vodafone Superonline altyapısı ile de denedim sonuç aynı. Tek bildiğim TTNet kullanıcıları bu sorundan muzdarip değil gibi. Varsa yazarlarsa iyi olur. Belki de sorun başka bir şeydir çözüm yolunu değiştirirdik ama yüksek ihtimal yaptığım denemelerde internet kaynaklı gibi.

• ozgur0785 O kullanıcısına yanıt

Eyvallah..power link için bir bilgin var mı.pingin yükseleceği söyleniyor.

• Vodafone de ya da benzeri yurtdışı sunuculara 50-60ping, ama 10 km yanımdaki turkcell İzmire 53 ping..ya hakikaten anlamıyorum..

Yalnız bir şey daha var, atıyorum offline pes 2021 oynuyorum..bilgisayara karşı..orda da gecikme var..

Mesela geç adam seçiyor..

Yani hakikaten anlamıyorum..sorun İnternet mi. Gameped mi..ps4 mü..hdmi kablosu mu..kafayı yemek işten değil

Hocam ethernet kablosunu komple PS4 ten çıkarıp denermisin o şekilde de varmı bu gecikme ? Bu önemli ama senden cevap bekliyorum. Eğer o şekilde de sorun varsa sende maalesef benle ve farkında olmayan birçok kişi ile aynı problemi yaşıyorsun demektir. Neyse ki uzun arastirmalardan sonra Discordda bir kanal var bu problemi yaşayanlar. Bazi arkadaşlar ilk defa işe yarayan biseyler buldu. Şuan deniyorlar eğer gerçekten çözüm yolu olursa bununla ilgili zaten bir konu açmayı düşünüyorum. Ama ben halen sorun internet mi baska birşey mi emin değilim. Sen dediğim denemeyi yapıp bana sonucu yaz mutlaka. Ona göre iletişim kurarız. Bu arada powerlink çözmez diye düşünüyorum. Boşuna para harcamani istemem hocam. Benim neredeyse denemediğim hiçbir kalmadı. Bunu öylesine söylemiyorum gerçekten birçok kişinin aklına bile gelmeyecek yöntemleri ve araçları vs. denedim. Tabiki de çözülmedi. İnternet ise işin en compleks ve iğrenç kısmı. Çünkü müdahale yada düzeltme şansın yok. Bizim tarafimizdan yapılabilecek herşeyi denedim interneti düzeltir mi diye ama istediğin kadar uğraş birazcık duzeltebiliyosun oda attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmiyor. Anlayacağın bunca şeyin çözemediği isi Powerlink denemesemde çözmez diye düşünüyorum. Bir tanidikta varsa ödünç alıp deneyebilirsin. Dediğim gibi PS4 te internete ne wifi ne ethernet hiçbir şekilde bağlı olmadığında da gecikme problemi devam ediyorsa, yüksek ihtimal sorun tahmin ettiğim şey. Ama internetsiz iyi ise PS4 ağına bağlandığıda sorun yaşıyosun anlamina gelir buda problemin internet kaynaklı olduğuna dair iyi bir delil olur.. Bunun benzerini yaşayanları biliyorum. Mutlaka bunu deneyip bana bilgi ver hocam PM de atabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 5 Aralık 2020; 7:42:31 >

• PS4 ile yaşanan gecikmelerin büyük bir çoğunluğu maalesef TV'lerin lag süresiyle ilgili. Ayrıca KabloNet ile PS'de TV'ye ilave internet kaynaklı lag sorunu yaşanıyor. SoL ile ilgili PS için genel bir sorun yok. Bölgesel sorun ya da TV lag sorunu olma ihtimali yüksek gibi geliyor.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.