Şimdi Ara

SuperOnline İzmir Ping Sorunu (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
8
Favori
36.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sizinle değerlerimiz yakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 27 Kasım 2020; 17:21:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt

Dediğiniz gibi yapicam umarım banada düzgün bir ip gelir. Ama ben halen sorunun ip harici başka şeylerede bağlı olduğunu düşünüyorum. Evet ip numaraları, hattin routingi çok önemli ama her ne olursa olsun 80-90ms ping ile sorunsuz oynayanlar var. Bir yerlerde gecikmeye sebep olan şeyler var bunun çözülmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur0785 -- 27 Kasım 2020; 17:25:5 >
  • ozgur0785 O kullanıcısına yanıt

Diğer tahminlerimi de yazmıştım zaten. Yakın vadede bir çözüm beklemeyin. Hatta mevcuttan daha kötü de olaiblir.

• Superonline ile bi netflix izleyeyim dedim (ilk olucak) sağolsun izletmedi. 4k'yı geçtim 480p zor açıyor. Nerden bulaştım bu superonline'a.

• ozgur0785 O kullanıcısına yanıt

Istanbulda routingi yurtdışına iyi olan denediklerim arasında comnet ile premier dc üzerindeydi zamanında tek düşük ping aldığım sunucular izmir turkcell verimerkezinde barındığından niobeweb üzerinden almıştım fiyatları biraz yüksek fakat en düşük sunucusu vpn kurmak için yeterli tabii yurtdışına olan filtrede kalkmış oluyor. SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt

DGN üzerinde sunucum var içine kurduğum vpn'e giriyorum netflix cam gibi gösteriyor birden SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

• Hocam vpn ile çözmeyi düşündüm ama ben netflix'i LG Webos TV üzerinden izliyorum. VPN olmaz tv'ye

• VPN olmadan 4k izletiyor mu sizde?

4K oynatacak cihazım yok ama vpnsiz zor 720pyi bile zor görüyorum netflix üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D1AC3835 -- 27 Kasım 2020; 18:24:8 >

Ben sırf bunun için vpn'e bağlanabilen modem alırdım. SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

• Teşekkür ederim hocam. Değerlendirecem bunları.

• Niobe, Turkcell İzmir VM'de barınıyor ancak görülen o ki veri merkezi tarafında da ping'ler yüksek SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

• @ozgur0785 EuroHoster'a da bir bakın bence. Sofia'ya (TeleHouse) düşük gecikmeyle ulaştırabilirse tamam işte. Kaç ms ile ulaştığınızı bir kontrol edin, ona göre kiralayabilirsiniz. Aylık €5. Daha ucuz yollusunu bilmiyorum.

tracert sofia-bg.eurohoster.org

https://eurohoster.org/index.php?rp=/store/vps-ssd-kvm-bulgaria

LG için:

http://sofia-bg.eurohoster.org/

Düşük gecikmeyle ulaşamıyorum ve hemen hemen aynı hesaba denk geliyor derseniz yapacak bir şey yok. İşte ISS sorunlu olunca insanı böyle işlerle uğraştırıyor. Viyana aha şurası ya. Fiber internette milleti uğraştırdıkları şeylere bak, resmen komedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 27 Kasım 2020; 21:0:18 >

cloudflare'a ben kendi sunucumda denediğimde 10ms veriyordu

• SuperOnline İzmir Ping Sorunu

Eurohosterdan niobeye testte 45ms verdi.

• Turk Telekom vdsl kullanan arkadaşım cloudflare warp açınca vie.valve.netten 35ms alıyor. SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

• Netfllix'te DolbyVision+DolbyAtmos için 15.25mbps bant genişliği alıyorum. Zaten Netflix2in verdiği maksimum bantgenişliği bu. Simdiye kadar netflix için VPN kullanmam gerekmedi. Ancak bazı IP bloklarında ciddi kısıtlama yaşamıştım. Dinamik IP olduklarından hemen değiştirerek çözüyorum. Statik IP'lerde zaten DTAG taşıyıcısı üzerinden çalışan IP seçimim net olduğundna böyle bir sorun olmadı. SoL'da her IP bloğunun davranışı farklı. Sanki farklı ortamlarda yetişmiş çocuklar gibi, huyu, suyu bambaşka olabiliyor. :))))

• Hocam çok güzel bir öneri oldu. Teşekkür ederim hemen bakicam

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt

Evet yazın 176'lı gruptan gayet iyi pingler elde ediyordum. Ancak son 2 aydır düzgün 176'lı ip gelmedi +20 ms eklemiş durumda.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.