Şimdi Ara

Süperonline gerçek IP alamama sorunu ve çözümü (CGN ip) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
30
Favori
97.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • port gelişi güzel seçilmiş kullanılmayan bir port solnet müşteri temsilcisi bulmuş... yönlendirme işe yarıyor denemeden işe yaramaz deme...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

port gelişi güzel seçilmiş kullanılmayan bir port solnet müşteri temsilcisi bulmuş... yönlendirme işe yarıyor denemeden işe yaramaz deme...

Sanırım olay şöyle oluyor. ISP tarafındaki yazılım port yönlendirmeyi ISP yapınca kendini otomatik CGN dışı IP'ye atıyor. ama kullanıcı bunu yapınca ISP uazılımı algılamadığı için işe yaramıyor. 58 IP'si de tamamen rastgele. Yeterki ISP eliyle yönlendirme yapılsın
  • bence modem yazılımı uzaktan erişimde port yönlendirmeyi tam yapıyor web ara yüzden aktif etmiyor... huawei hg253s, hg255s gibi routerlar çok duyarsız...
  • Bu kadar kakafoni içinde kimin ne dediği karışmış basitçe yazayım. Bilgisayarda whatismyip.com üzerinden görülen ip ile router içinde görülen ip farklı olduğunda CGN blok içinden ip almışsınız demektir. SOL aynı ip no blokundan birden çok kullanıcıya verebilmek için bu yöntemi kullanıyor sanırım. Bu durumun yarattığı en büyük sorun dışarıdan bilgisayarınıza bağlanmaya çalıştığınızda ulaşamıyorsunuz, çünkü port yönlendirme çalışmıyor. (ip kamera veya uzak masaüstü uygulaması) Bunları kullanmayan için sıkıntı olmayabilir (port yönlendirme veya port mapping). Çözüm için sizin yapabileceğiniz bir şey yok modem aç kapa yaparsanız (20 kez yaptım) aynı ip bloku alıyorsunuz sadece son 3 rakam değişiyor. Müşteri hizmetlerinden port yönlendirme yapacağım olmuyor dediğinizde CGN ip yönlendirme yapmadığından sizi dışarıda bırakıyorlar. Aslında sorun port yönlendirme ile çözülmüyor ama onlar port yönlendirebilmeniz için sizin CGN dışı ip almanızı sağlıyorlar. Böylece whatismyip.com ile modem içindeki internet ip adresi aynı oluyor ve sorun kalmıyor.

• Trastan kullanıcısına yanıt
    Mesele şu, port yönlendirince bu PING sorunu, kota kullanım sorunu çözülüyor mu? Bildiğim kadarıyla CGN havuzuna düşen tüm IP'lerde AKK kullanımı da ortak... İteleniyor anlayacağınız...

Net bilgisi olan?
  • uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    Yok öyle bir şey. Deep web efsanesi gibi sizin kotanız kullanıcı adı parolanıza bağlı MTGR tarafından ölçülüyor. NAT çalışma mantığı farklı ortak IP var diye sadece IP den geçen trafik ölçülür mantığı olsaydı kullanıcı adı parolaya ihtiyaç duymaz ISPler DHCP den IP aldırır kullandırırdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • plusnettr P kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler...
  • Konuyu biraz hortlatıyorum ama şu CGN IP sorunu bende de baş göstermeye başladı.
    Bir kaç gün önce modeme bağlı HDD'ye (DDNS) telefonumdan ulaşmak istediğimde başarısız olmuştum.
    Şimdi de fırsat bulup modem arayüzünü incelediğimde sorunun CGN IP atamasından kaynaklı olduğunu fark ettim.
    Türk Telekom'u arayıp, 4 farklı kişi ile görüştükten sonra 5.kişi durumu anladı ya da anlıyor gibi yaptı.
    Bakalım çözülecek mi?
  • Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim, bugün müşteri hizmetlerini aradım ve port açmasını istedim, işlemi tamamladığında hem modemde yazan ip adresi hem de whatsmyip adresindeki ip adresi aynı olmuş oldu. Konuyu okumadan önce müşteri hizmetlerine cgn nat dan bahsettim ama hiçbir bilgisi yoktu, en iyi çözüm bence şimdilik bu yöntem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gene cgn'e girmişim. şimdilik yardım ediyorum ama statik almanız gerekiyor dedi. bende cgn ipye girince hizmeti düzgünce kullanamıyorum ve timed out hataları alıyorum ve statik ipye değil normal herhangi bir ipye ihtiyacım var. modemden kendim işlem yapabilsem kendim port açıcam zaten diyip geçiştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weros

gene cgn'e girmişim. şimdilik yardım ediyorum ama statik almanız gerekiyor dedi. bende cgn ipye girince hizmeti düzgünce kullanamıyorum ve timed out hataları alıyorum ve statik ipye değil normal herhangi bir ipye ihtiyacım var. modemden kendim işlem yapabilsem kendim port açıcam zaten diyip geçiştirdim.

Statik ip satabilmek için öyle diyorlar sakın satın alma. Aynısını bana kaç defa yaptılar. En sonunda turkcelin ceosuna twitterdan ulaşarak çözdüm kendi işimi. Şuan modem her 2 seferden birinde cgnden ip alıyor. Ben de mecburen her seferinde 2 kez aç kapa yapmak zorunda kalıyorum ama buna da razıyım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 195 li ip bloğu superonline'nin midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunusPhp

195 li ip bloğu superonline'nin midir?

ben de aynı ip bloğundayım,
    www.ipnedir.com buradan görünüyor

Süperonline gerçek IP alamama sorunu ve çözümü (CGN ip)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucifer -- 19 Kasım 2017; 3:41:13 >

• Ben 176 lı bloktayım.

Yeni keşfettim ben de. Uzaktan, evdeki nas a bağlanmak istediğimde zaman zaman bağlanmıyordu.

Demek cng ye denk geldiği zaman bağlanmayıp, havuzdan çıktığı anlarda bağlanıyormuş. İyi oldu öğrendiğim. Voip hizmeti de alıyorum bu arada...

Hatta, 100 mbit hızım var akk dolduğunda 24 mbit e düşüyor malum ve gece 02:00 ile 08:00 arası tekrar 100 mbit e çıkıyor, daha doğrusu çıkmalı ama bu ortak havuz ip sinde olunduğunda bu da 100 mbit e çıkmıyor anladığım kadarıyla.

Yeni çözüyorum bu işi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 20 Kasım 2017; 21:51:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CGN IP Kurtulmak isteyen varsa çok basit bir yöntemi var ben bunu yapdığımda kurtuldum güvenli internet aile seç kutucukları işaretleme
    15 dk sonra normal ip alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vorol2

CGN IP Kurtulmak isteyen varsa çok basit bir yöntemi var ben bunu yapdığımda kurtuldum güvenli internet aile seç kutucukları işaretleme
    15 dk sonra normal ip alıyor.

sadece bu yöntem çalışıyor gerçek ip almak için du seferde devlet filtresiyle uğraşıyoruz.

CGN pişmanlıktır

sözleşmede satış yaparken cgn ile bir bilgi madde yokken nasıl dayatırlar anlamak güç.

cgn ipv4 + ipv6 dağıtsalar sorun hallolur heralde verdikleri donanım ipv6 destekli santralden dağıtılmıyor sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Ben 176 lı bloktayım.

Yeni keşfettim ben de. Uzaktan, evdeki nas a bağlanmak istediğimde zaman zaman bağlanmıyordu.

Demek cng ye denk geldiği zaman bağlanmayıp, havuzdan çıktığı anlarda bağlanıyormuş. İyi oldu öğrendiğim. Voip hizmeti de alıyorum bu arada...

Hatta, 100 mbit hızım var akk dolduğunda 24 mbit e düşüyor malum ve gece 02:00 ile 08:00 arası tekrar 100 mbit e çıkıyor, daha doğrusu çıkmalı ama bu ortak havuz ip sinde olunduğunda bu da 100 mbit e çıkmıyor anladığım kadarıyla.

Yeni çözüyorum bu işi...

Hız tekrar çıkmıyor, bir kere düştüğü zaman ay sonuna kadar düştüğü hızda kalır.
  • akk bitikten sonrda gece 2-8 aralığında satın aldığınız akk siz paket hızına döner.
  • Ben SOL ekipmanı kullanmıyorum, bu şekilde (port yönlendirme) ile CGN'den çıkıyorum ama 1.5-2 ay sonra tekrar alıyorlar kafalarına göre. Şu ana kadar 2 kez oldu, ikisini de benim yurtdışında olup erişime ihtiyacım olacağı zamana denk getirmeyi başardılar. Şu an yine 10.* internal IP almış durumdayım. Kendi ekipmanını kullanan ve bununla iki ayda bir uğraşmak zorunda kalmayan var mı?
  • Aradım ve durumu anlattım , tabi anlamadı karşıdaki. Arıza kaydı açtı ve 1 dk içimde bana döndüler. Hemen gerçek ip aldım. Sözleşmem olmadığı için işler hemen çözülüyor. Basar giderim valla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.