Yarbay
25 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 81 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Merhaba,

Almayı düşünenler için an itibariyle vatan bilgisayar da 1489,50 TL (6 Taksitli fiyatı). Piyasada en alt fiyat şu an için.

ASUS RT-AX82U 574MBPS-4804MBPS DUAL-BANT KABLOSUZ-AX ROUTER - Vatan Bilgisayar

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e9/7c/15/e97c153fbd2a2c89f6654c2c9b596ba9.jpeg&t=0&width=480&text=1

Merhaba,

Evimdeki vodafone fibernet bağlantımda ( superonline dan altyapısı alınan) Zyxel ZXHN H267A modem kullanıyorum.

5 Ghz bağlantılı laptop um ile nas üzerinden 4k remux filmler izlerken anlık duraksamalar yaşıyorum. Laptop taki 5 ghz bant kapasitesini kontrol ettiğimde, Bağlantı hızını (Alınan/İletilen): 866/866 (Mbps) olarak görüyorum. Çoğu zaman bunu da göremiyorum. Çünkü evde diğer bilgisayarlar da 5 ghz i kullanıyor. Ve incelememe göre bu zyxel modemin 5ghz için bağlantı hızı maksimum 867 Mbps zaten.

Sorularım şu şekilde:

1)Yeni yüksek kapasiteli bir cihaz alırsam, bu bağlantı hızı yükselir ve bende takılmadan kablosuz olarak NAS taki 4k remux filmlerimi laptoptan izlerim. Doğru muyum? ( 5Ghz bağlantı hızı maksimum 1300 Mbps imiş)

2 Vodafone fibernet için modem mi almalıyım yoksa router kafi mi? ( Eve ince fiber kablosu direk geliyor, gpon terminale giriyor. Oradan da ethernet kablosu ile zyxel e)

Almayı düşündüğüm cihaz (router kafi ise) :

TP-Link Archer C80 AC1900 Wireless MU-MIMO Wi-Fi Router Fiyatı (hepsiburada.com)

Cevaplarınız için teşekkürler.

Merhaba,

Ağdan ( NAS içerisindeki) 4K remux filmleri laptop ta izlemek istediğimde ( 5ghz ile) Pot player da en küçük bir duraksama olmaz iken, aynı filmi windows un dahili Filmler ve Tv uygulaması ile izlemek istediğimde zaman zaman duraksamalar, ağır oynatımlar oluyor.

Bunun sebebi ne olabilir, nasıl çözülebilir?

Teşekkürler

Merhaba
Windows 10 işletim sistemli bir laptopum var windows'un orjinal video oynatıcısı HD sesleri DTS olsun dts-hd olsun bu sesleri videoda çalmıyor sadece görüntüyü gösteriyor fakat pot player indirdiğim zaman bu sesler pot player da sıkıntısız çalıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim, bu oynatıcının sorunu mudur, yoksa ses kartının bir sorunu mudur teşekkürler
Merhaba arkadaşlar.
Aşağıdaki iki modele indirgedim.
8 Yıllık Asus N56VZ maceramdan sonra alım yapacağım.
Gamer değilim, eski model sevdiğim hafif oyunları nadiren oynarım. Max Payne, Max Payne 3, sniper elite, emulator lerle 80 lerin oyunları boulderdash, pacman, Mario, donkey Kong vs..
Ana hedefim, Blu-ray 4K remux filmleri takılmadan izlemek, uzun ömürlü pil, kibar hafif bir kasa ve 14 inç ekran.
Seçimimi nasıl yapayım?
Bir tarafta 8 GB ram, ryzen5 3500u ve Vega 8, parmak izi açılış ve Huawei connect
Diğer tarafta 12 GB RAM, yeni nesil i5 ve Mx 230, Dell mobile connect
Minimum 512 GB SSD Olmazsa olmazım.

Aradaki 1500 TL ye değer mi?
Selamlar.

https://www.hepsiburada.com/dell-vostro-5490-intel-core-i5-10210u-12gb-512gb-ssd-mx230-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilisayar-n4105vn5490emea08-p-HBV00000VU07Y?magaza=teknoraks

https://www.hepsiburada.com/huawei-matebook-d-14-amd-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SKDTC?magaza=Hepsiburada
Merhaba Arkadaşlar.
Doğru konu başlığı burası sanırım...Diğeri silinebilir.

Gelecek yılki üniversite sınavlarına hazırlanan oğlumun kullandığı ( Okul & oyun) Toplama bilgisayarımız vardı. Vardı diyorum servisten aldığım habere göre anakartı gitmiş. 7 Yıllık bir PC.
Özellikleri
Asus Z87-A. 1150 pin DDR3 ATX anakart
3. nesil i5 işlemci.
Asus GTX970 grafik kartı
8 GB DDR3 ram
termaltake 700w kasa
125 GB SSD
4 tb HDD
Olarak özetleyebilirim.

PC servisi anakartta sorun olduğunu söyledi.İşlem yapmalarına izin vermiyormuş anakart. İşlemci ve ram de sorun olmadıklarını düşünüyorlarmış...

Sizlerden yardım istediğim husus şu:

1) Netten 2 . el ATX bir anakart mı alayım devam edeyim mevcut elemanlarla,
2) Sıfır micro atx bir anakart mı alayım
3) Yeni seri, bir anakart, işlemci ve ram mi alayım,mevcut gtx 970 ve SSD ve HDD lerle devam

Değerli yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler
Merhaba Arkadaşlar.
Gelecek yılki üniversite sınavlarına hazırlanan oğlumun kullandığı ( Okul & oyun) Toplama bilgisayarımız vardı. Vardı diyorum servisten aldığım habere göre anakartı gitmiş. 7 Yıllık bir PC.
Özellikleri
Asus Z87-A. 1150 pin DDR3 ATX anakart
3. nesil i5 işlemci.
Asus GTX970 grafik kartı
8 GB DDR3 ram
termaltake 700w kasa
125 GB SSD
4 tb HDD
Olarak özetleyebilirim.

PC servisi anakartta sorun olduğunu söyledi.İşlem yapmalarına izin vermiyormuş anakart. İşlemci ve ram de sorun olmadıklarını düşünüyorlarmış...

Sizlerden yardım istediğim husus şu:

1) Netten 2 . el ATX bir anakart mı alayım devam edeyim mevcut elemanlarla,
2) Sıfır micro atx bir anakart mı alayım
3) Yeni seri, bir anakart, işlemci ve ram mi alayım,mevcut gtx 970 ve SSD ve HDD lerle devam

Değerli yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler
Evet
01 Mayıs tan itibaren ilk 8 sezonun tümü Netflix te...
Merhaba
İhtiyacı olana
Ücretsiz olmuş. )( İndirim Bitti)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigatorpro.offline.maps

İlaveten, bir de aşağıdakini keşfettim. Güzel bir uygulama ve bedelsiz yine...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easyroute
Hakkında
Meslek: Makine Mühendisi
Forum İmzası:
psn us: sevimclub
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
ASUS N56VZ
Otomobil
Hyundai
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PC
Oyun Platformu
Wii
Takım
Galatasaray
TV
Samsung
Klima
Mitsubishi Electric
Ses Sistemi
Creative
Tablet
Samsung
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
ROUTE66
PSN ID
sevimclub
Fotoğraf Ekipmanları
Sony
Kulaklık - Amfi
Sony
Modem
Motorola
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.222
İkinci El Bölümü Mesajları: 20
Konularının görüntülenme sayısı: 36.476 (Bu ay: 547)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 447 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.