Şimdi Ara

Süperonline gerçek IP alamama sorunu ve çözümü (CGN ip) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
30
Favori
97.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müşteri hizmetlerini aradım port yönlendirin dedim, modem'e bağlanmaya kalktı. 2 kere superonline web sayfasından tüketici şikayeti oluşturdum internetimi kısıtladığını güvenlik kameralarına uzaktan erişemediğimi söyledim. statik ip almalısınız dedi. ddyns kullanıyorum statik ip ye ihtiyacım yok sadece port yönlendirmek istiyorum dedim o kısmı hiç anlamadılar. şikayetvar'a yazdım aradılar altyapımızda cgn havuzundan çıkarma diye birşey yok statik ip alın dediler. ellerinde turk telekomdaki kadar ipv4 olmadığı için, ipv6 sistemine geçmedikleri için, kolay yoldan internet erişimimizi kısıta koymak kolaylarına geliyor. işin ilginç tarafı sırf adam akıllı hizmet alayım diye aynı pakete daha fazla para verip turk telekom yerine superonline a geçmiştim, daha beter durumda olduklarını tecrübe ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo0 -- 4 Mayıs 2017; 22:8:4 >

• neo0 kullanıcısına yanıt
    port yönlendirmeyi sen yap modem dedikleri routerı restart ettir VoIP hizmetini kullananlar CGN çilesini çekmiyor diyorlardı...
  • symbiat kullanıcısına yanıt
    ben cgn ip içerisindeyken internette doğru düzgün gezemiyorum. sürekli timedout hatası alıyorum. vpnle sabit ipden çıkış yapınca hatasız takılıyordum. pingi mingi geçtim, ilk seferde ikiletmeden düzeltmişlerdi. şimdi gene kayıt açtım eğer tavırları bu şekilde olursa tüketici mahkesine gider aboneliğimi iptal ettiririm.
  • weros W kullanıcısına yanıt
    port yönlendirip denedin mi? bir çok kullanıcı denediğinde cgnden çıkmış...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    kendileri uzaktan girip açtıklarında ekran görüntüsünü almıştım, modem resetlenince gitmişti ama cgn havuzunda değildim. tekrar girince denedim aynı ayarları olmadı maalesef
  • weros W kullanıcısına yanıt
    huawi denen çöp routerlar ayarları ve yönlendirmeyi yapıyor ama etkinleştiremeyebiliyordu kapatıp açınca devreye girebiliyordu...
    yeniden başlatmıştım ama 1-2 kombinasyon daha deniyeyim, teşekkürler
  • ben ne kadar dil döksemde oralı olmadılar, 1500 lirada cayma baedeli çıkarttıklarından cayamadımda, ss kurallarına göre gidip statik ip aldım. ama yapılan her ne kadar terbiyesizlikte olsa, bir noktadan bakıldığında ipv6 oturmadığı müddetçe bu durum kaçınılmaz. adamın elinde ipv4 tükeniyorsa ya yeni abone almayacak yada gcn kullanacaklar. ama madem böyle bir durum var, başdan müşteriyi abone olurken bilgilendir yada bu uygulmaya gerçeken bir bilgilendirme yap. turknet'i denedim onlarda gcnden ip verdiler. işin özü ipv6 nın bir an önce standart hale gelmesi gerekyor yoksa durum kötü.
  • valla ben düzgünce internette gezebilmek istiyorum. ip üzerinden sabit erişim gibi istekler için statik alın o zaman demek olağan olsun eyvallah da sürekli disconnected ve time out yiyorum. sayfalar bozuk açılıyor falan, bunun bir açıklaması yok yani.
  • evet sizin durumunuzda bir anormallik olduğu kesin, belki cihazınızı değiştirebilirler arıza kaydı vs bırakmayı denedinizmi ?
  • symbiat kullanıcısına yanıt
    bu sorunu 3-4 ay önce yaşarken cihaz değişimi olmuştu, fakat çözüm olmamıştı. kendim tesadüf eseri cgn ipden dolayı olduğunu keşfetmiştim, havuzdan çıkınca düzelmişti bütün problemim. kayıt bıraktım port açmalarını bekliyorum, ben aynı ayarları yapınca olmadı. aynı şehirde farklı ilçede superonline fiber kullanan arkadaş aynı problemi yaşıyor

edit: şimdi aradım tekrar, ben port açıyorum çünkü geçmişte böyle böyle şeyler yaşadım diye üsttekileri anlattım ama olmuyor sizin yapmanız gerek diyince yaptı düzeldi bütün sorunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weros -- 14 Mayıs 2017; 15:12:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weros

bu sorunu 3-4 ay önce yaşarken cihaz değişimi olmuştu, fakat çözüm olmamıştı. kendim tesadüf eseri cgn ipden dolayı olduğunu keşfetmiştim, havuzdan çıkınca düzelmişti bütün problemim. kayıt bıraktım port açmalarını bekliyorum, ben aynı ayarları yapınca olmadı. aynı şehirde farklı ilçede superonline fiber kullanan arkadaş aynı problemi yaşıyor

edit: şimdi aradım tekrar, ben port açıyorum çünkü geçmişte böyle böyle şeyler yaşadım diye üsttekileri anlattım ama olmuyor sizin yapmanız gerek diyince yaptı düzeldi bütün sorunum.

selamlar hocam, benimde daha önce cgn ye iki kez ip adresim girmişti. birçok kez mesaj atmıştım superonline a. ama statik ip al dışında pek bir şey yapmadılar. bende modemim üzerinden port yönlendirme yaptım olmadı. müşteri hizmetlerini aradım port yönlendirme yaptı, modem ayarlarından görünüyordu da. gene olmadı. sonra nasıl olduysa düzeldi. modemim huawei hg253 olanından.

sizin modemin marka modeli neydi hocam öğrenebilrmiyim çünkü sizin durumunuzda port yönlendirme yaptıklarında düzelmiş, acaba benim modemin modelinden mi diye sormak istemiştim size.

• strongergo S kullanıcısına yanıt
    selamlar, HG255s benim model.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weros

selamlar, HG255s benim model.

teşekkür ederim cevabınız için.
  • superonline verilen ıp sayısı artık azaldığı için ve her ıp için ücret verdiğinden dolayı routerlar kullanıyor ve 1 ıp den bir çok ıp ye ulaşıp ücret ödemiyor. modem içinde 100 lü ıp alırken siteden sorgu yaaprsanız farklı olduğunu görürsünüz. ağaç gövdesi satın alınan ıp ve dallarıda müşteriye verilen ıp ler düşünün tek bir ıp den veriliyor. ayrı ağaç vermektense bir ağaçtan dallara ücretsiz ayırıor herekes beleşçilik peşinde. bu tüğr müşteriler güvenlik kamerası port açınca izliyemez bilgileri olsun. ıp nizi değişmeniz lazım :)
    VOip hizmeti alıyorum ama hala cgn havuzundayım. nasıl çıkmam gerekiyor çözemedim. sol müşteri temsilcisi bilgisiz.
    port yönelendirme nasıl yapılıyor üstadım?
  • deividde kullanıcısına yanıt
    ara yüzde gelişmiş/nat/port yönlendirme...
    CGN-kilit WAN2_INTERNET TCP 55 55 55 55 192.168.1.58 Etkin işaretli olacak... isimi istediğin gibi verebilirsin...
    teşekkurler denedim ve oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

ara yüzde gelişmiş/nat/port yönlendirme...
    CGN-kilit WAN2_INTERNET TCP 55 55 55 55 192.168.1.58 Etkin işaretli olacak... isimi istediğin gibi verebilirsin...

55 WAN portunu yerel 55'e mi yönlendiriyorsunuz? eğer öyleyse 192.168.1.58 neyin IP'si. Fiberde olaylar nasıl bilmiyorum ama mantık olarak 55 portunu 55'e yönlendirerek CGN'den çıkmayı anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8D7B057F -- 18 Mayıs 2017; 21:10:23 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.