Şimdi Ara

Superonline Cayma Bedeli Çok Yüksek Bir Meblağ Belirttiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
33.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, az önce müşteri hizmetlerini arayarak mevcut aboneliğimi sonlardığımda ödeyeceğim cayma bedelini öğrendim, 550 küsür lira ücret söyledi, bende bu ücret kalemlerini mail adresime atar mısınız dediğimde lafı eveledi geveledi sonra kendisine benm bildiğim cayma bedelinde aldığın indirim x kullandığın ay (ben daha ilk ay içerisideyim, vdsl'e geçtiğim için tekrar taahhüt yaptılar 24 aydan) bu fiyat nasıl çıkabiliyor bu kadar dedim? O da siz kullandıkça bu fiyat düşecek dedi...

Kafam karıştı açıkcası hangisi doğru?

• Ben 1 yıla yakın kullanıyorum geçen aradım 731 tl çıkardılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjenrobbenn

Ben 1 yıla yakın kullanıyorum geçen aradım 731 tl çıkardılar

Hey maşallah bunların sistemi random atıyor bence :)
  • BTK'ya devamlı şikayet edin ücretsiz iptal edileni bile gördüm daha ne olsun
  • bizde kablo tv ve kablo net vardı. 5-6 AY sonunda iptal etmek istedik 700 tl ye yakın masraf çıkardılar. bu iş resmen nitelikli dolandırıcılık, bu taahhüt işine devletin el atması lazım daha doğrusu devletin el atması gereken çok iş var bilişim ve internet dünyasında

bu arada bir ipucu vereyim taşındığınız yerde kablo tv kablo net altyapısı yoksa cayma bedeli vermeden yırtabiliyorsunuz muhtardan ikamet alıp gidin ben burada oturucam taşıyın bakalım diyorsunuz onlarda alt yapı yok diyip aboneliği cayma bedeli olmadan sonlandırıyor. biz öyle kurtulduk
  • İlk ay içindeyim demişsin.

İlk 14 gün istediğin gibi çıkabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

İlk ay içindeyim demişsin.

İlk 14 gün istediğin gibi çıkabilirsin

Şöyle, ben yalın adsl tarifesindeydim 4 5 gün önce yalın vdsl'e geçtim ve taahhüt yenilendi bu sayılıyor mu?
  • Cayma bedeli nasıl hesaplanır?

(Liste fiyatı x kullandığınız ay)- ödediğiniz fatura=taahhüt bozma bedeli.

Liste fiyatı: Abone olunan kampanyada 59 TL yada 49 TL abone oluyoruz ancak bu kampanyalı fiyatı oluyor. Aldığımız kampanyanın birde liste fiyatı var. bu da 80-110 TL arası birşey yani sen bana taahhüt verdiğin için ben 80-110 tl lik kampanyayı 49 TL veridk diyorlar. Faturanızda yada Çağrı merkezini arayarak liste fiyatınızı görürsünüz.

*Kullandığınız ay: Direkt örnek il açıklayayım daha kolay olur. 24 ay taahhütlüsünüz 4. ayda iptal isterseniz.

(liste fiyatı X 4 )- ödediğiniz 4 ay= taahhüt bozma bedeli.

Eğer 20. ayda iptal ederseiniz. yine yukarıdaki gibi "liste fiyatı X 4 )- ödediğiniz 4 ay= taahhüt bozma bedeli." oluyor. Yani hesaplanan gün ortayı geçtiği ise son'a doğru sayılıyor.

Şimdi aşağıdaki resme "Fiber Platin Paketler Kampanyası" 25 Mbps almıs ve 4. ayda iptal ettirmek isteyen bir kullanıcı;

Liste fiyatı:229x4=916 TL
    Kampanya fiyatı= 89X4=356 TL

Taahhüt bozma bedeli 916-356= 560 TL

tabi modem yada farklı bir cihaz alınmış ise onuda eklerler. Kısaca, taahhütlü kampanya almadan liste fiyatına bakmak lazım. Yoksa 2 yıl kitlenirsin ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doominsert -- 2 Mayıs 2017; 15:39:46 >

• PieCeSs kullanıcısına yanıt
    Taahüdünüz yeni değil de devir olduysa hakkınız olmaz. Ama yeni bir taahhütse her şey yeni başlamış demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

Taahüdünüz yeni değil de devir olduysa hakkınız olmaz. Ama yeni bir taahhütse her şey yeni başlamış demektir.

24 ay taahhüt tekrar başlamış oldu hocam neyse artık ya devam edeceğim sol la artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: doominsert

Cayma bedeli nasıl hesaplanır?

(Liste fiyatı x kullandığınız ay)- ödediğiniz fatura=taahhüt bozma bedeli.

Liste fiyatı: Abone olunan kampanyada 59 TL yada 49 TL abone oluyoruz ancak bu kampanyalı fiyatı oluyor. Aldığımız kampanyanın birde liste fiyatı var. bu da 80-110 TL arası birşey yani sen bana taahhüt verdiğin için ben 80-110 tl lik kampanyayı 49 TL veridk diyorlar. Faturanızda yada Çağrı merkezini arayarak liste fiyatınızı görürsünüz.

*Kullandığınız ay: Direkt örnek il açıklayayım daha kolay olur. 24 ay taahhütlüsünüz 4. ayda iptal isterseniz.

(liste fiyatı X 4 )- ödediğiniz 4 ay= taahhüt bozma bedeli.

Eğer 20. ayda iptal ederseiniz. yine yukarıdaki gibi "liste fiyatı X 4 )- ödediğiniz 4 ay= taahhüt bozma bedeli." oluyor. Yani hesaplanan gün ortayı geçtiği ise son'a doğru sayılıyor.

Şimdi aşağıdaki resme "Fiber Platin Paketler Kampanyası" 25 Mbps almıs ve 4. ayda iptal ettirmek isteyen bir kullanıcı;

Liste fiyatı:229x4=916 TL
    Kampanya fiyatı= 89X4=356 TL

Taahhüt bozma bedeli 916-356= 560 TL

tabi modem yada farklı bir cihaz alınmış ise onuda eklerler. Kısaca, taahhütlü kampanya almadan liste fiyatına bakmak lazım. Yoksa 2 yıl kitlenirsin ;)

Ben kullandıkça cayma bedeli düşecek mi yani hocam?

• soyle: ya kullandiginiz ay boyunca indirimler + kurulum vs
    ya da kalan ay sayisi x fatura tutari
    bunlarin hangisi dusukse onu istiyorlar.

az ay kaldikca kalan faturalar kadar odeyeceginiz icin dusuyor, cok ay kaldiysa her ay aldiginiz indirimler eklendigi icin artiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 3 Mayıs 2017; 11:57:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

soyle: ya kullandiginiz ay boyunca indirimler + kurulum vs

az ay kaldikca kalan faturalar kadar odeyeceginiz icin dusuyor, cok ay kaldiysa her ay aldiginiz indirimler eklendigi icin artiyor.

Kalan ay sayısı * fatura tutarı olursa 23 * 58 1330 gayme yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: PieCeSs

quote:

daha ilk aydaysan hemen dusmez yalan soylemisler
    ne zaman 550+(kullandigin ay*indirim) > (kalan ay * fatura) olur o zaman dusmeye baslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 3 Mayıs 2017; 13:26:55 >
  • quote:

quote:

quote:

ne zaman 550+(kullandigin ay*indirim) > (kalan ay * fatura) olur o zaman dusmeye baslar.

O zaman benden kullandığım ayın indirim tutarını cayma bedeli olarak almak zorunda değil mi ? Yanlış anlamadım? Türknet ile taahhütsüz hizmet almak istiyorum acıkcası taahhüt olayı canımı sıkıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman benden kullandığım ayın indirim tutarını cayma bedeli olarak almak zorunda değil mi ? Yanlış anlamadım? Türknet ile taahhütsüz hizmet almak istiyorum acıkcası taahhüt olayı canımı sıkıyor

düşmeyecek özetle, her ay indirim bedeli kadar 550nin üzerine eklenecek.

• dedikleri dogru bir baksanız sozlesmeye orda nasıl hesapladıkları yazıyordu

Fiber İnternet Hizmetimi 24 ay taahhüt süresinden önce iptali durumunda “cayma bedeli” olarak ne ödeyeceğim?
    ​Aktivasyon ücreti 96 TL, kurulum bedeli 225 TL, “Diğer Servis Sağlayıcı İndirimi” başlığı altında tarafıma yansıtılmış olan indirimin aykırılığın gerçekleştiği tarih itibarıyla tahakkuk eden toplam tutarı ve Fiber İnternet Paketinde yararlanılan faydaların toplam tutarı ile kampanya kapsamında belirlenen kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısıyla çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel ve (varsa) internet kota aşım bedeli, (varsa) dakika paketi aşım bedeli son faturanıza yansıtılır.​

alın linki

http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/gece-kusu-kampanyasi/sikca-sorulan-sorular

• PieCeSs kullanıcısına yanıt
    modemin kutusunu eksiz verirseniz onu dusecekler yoksa onuda alıyolar :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

düşmeyecek özetle, her ay indirim bedeli kadar 550nin üzerine eklenecek.

Ne kadar çakal bunlar yahu gerçi böyle daha iyi biliyor musun? Üstüne binsin binsin ben taahhüt bozacağım zaman bana böyle böyle dediler derim ( fiyatın düşeceği konusu hakkında) çıkarttıkları ücreti ödemem ses kayıtlarından da bu ortaya çıkar löp gibi kalırlar ortada, benim vdsle geçerken çektiğim sancının sonucu gibi olur, adamlar bana 57.90 kurustan teklif ettiler okeyledim 1 ay geçti gelen giden yok sonra iptal olmuş tekrar basvuru alacakları zaman mutabık kalmak için fiyatı sorduğumda 67.90 dediler bende ses kayıtlarını dinleyin şikayetçi olacağım falan deyince geri vites yaptılar dinlemişler siz haklısınız falan dediler 57.90 kurustan alıyorum şimdi neyse bakalım nereye kadar gidecek böyle... Fiber gelse hiç düşünmem ayrılmayı da işte fiber yok allahın belası fiber... Çok sağol arkadaşım yardımcı olduğun için yordum seni de kusura bakma

• quote:

Orijinalden alıntı: efefps

dedikleri dogru bir baksanız sozlesmeye orda nasıl hesapladıkları yazıyordu

Fiber İnternet Hizmetimi 24 ay taahhüt süresinden önce iptali durumunda “cayma bedeli” olarak ne ödeyeceğim?
    ​Aktivasyon ücreti 96 TL, kurulum bedeli 225 TL, “Diğer Servis Sağlayıcı İndirimi” başlığı altında tarafıma yansıtılmış olan indirimin aykırılığın gerçekleştiği tarih itibarıyla tahakkuk eden toplam tutarı ve Fiber İnternet Paketinde yararlanılan faydaların toplam tutarı ile kampanya kapsamında belirlenen kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısıyla çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel ve (varsa) internet kota aşım bedeli, (varsa) dakika paketi aşım bedeli son faturanıza yansıtılır.​

alın linki

http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/gece-kusu-kampanyasi/sikca-sorulan-sorular

VDSL yalnız fiber değil hocam 225 lira kurulum ücreti ne yahu modemin arkasına kendim de takardım kabloları zaten hazırlığı ben yaptım ellam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.