A

Yüzbaşı
17 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 113 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar arkadaşlar;
Geçtiğimiz günlerde LGS Sınav sonuçlarının da açıklanması ile öğrencileri bu sefer tatlı bir yerleşme ve okul seçimi heyacanı sarmış durumda. Bunu ben de yakınımda bu sınava girmiş akrabalarımda görüyorum.
Bu bağlamda, özellikle İstanbulda olanlar için çok güzel bir haber geldi. 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için İTÜ Mesleki ve Teknik Lisesi, İTÜ ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığı ile açıldı.
Şüphesiz bir okulun başarısını içerisindeki öğrenciler belirleseler de sonuçta verilen eğitimin kalitesi de o derecede önemli olacak.
Siz de bu konuda açılan yeni okul ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz detaylı bilgileri İTÜ web sayfasından bir de blog sitemden öğrenebilirsiniz.https://www.denizcilikbilgileri.net/itu-meslek-lisesi-acildi/
Denizde Görülmeyen Tehlike Hipotermi dedik ama sadece deniz ile olmuyor elbette.
Kelime olarak vücudun ısısının çevre sıcaklığından yüksek olması durumundaki ısı kaybı olarak biliniyor.
Doğal olarak en çok risk altındakiler dağdıcık sporu ile uğraşanlar ve Denizciler oluyor.
Hatta batan bir gemiden denize atlayarak kurtulduklarını sanan insanlar bir nevi ölüme de atlamış olabilirler.
Bu konu ile ilgili blog sitemde bir yazı paylaştım. Faydalanmanız dileği ile.
https://www.denizcilikbilgileri.net/hipotermi/
Aras kargo tarafından 21₺ ek para ödeyerek aldığım MaxiPop paketinin varış şubesinde ki hali bu. Tam 2 yıldır peşinde koşmama rağmen ZAMAN AŞIMI bahane edilerek dosya kapatılmıştır. Sizi tebrik ediyorum aras kargo.
Ve bu kargoya varış şubeniz hasar raporu tutmadı. Ben hasarlı kargo tutanağı tutmam diyor.
Gönderim yaptığımız şubeden tutanak tuttuk.
Arada bir arıyorum, tamam ödenecek, halledeceğiz. Baktım 8 ay geçti. Tekrar sordum. Kusura bakmayın zaman aşımı.
Neye göre?
Kime göre.?.
Ben hasarın oluştuğu an bildirimde bulunmuş muyum?
Bununla ilgili elimizde görsel ve kamera kayıtları da var.
Hala neyin zaman aşımı?
Herşey bariz ortada. Kargo poşeti içinde ne oldu sandınız da o poşet bu hale geldi?
1000 tane etiket. Darma duman halde, 30 tane kalmış. Düşün nasıl darbe aldıysa. Gelgelelim, aynı torbadaki plastik hassas kaşede çizik bile yok.
Buradan Aras Kargo adına bulunan herkesin Allah...... Nı versin.
Beter olun köpekler.
3 kuruşa muhtaç kalın inşallah.
Lafa bak zaman aşımı. Sanki aradan 30 sene geçti.

Merhabalar.
KYS için İSO 9001 ihtiyacımız var..
Bu konuda uygun fiyatlı ve güvenilir firma önerisi olan var ise yardımcı olabilir mi acaba?
14.03.2019 itibarı ile Superonline'a vermiş olduğum boyunduruktan kurtuluşumla beraber hemen taahhütsüz bir servis sağlayıcıya, hem daha hızlı hem de daha ucuz bir ücretle geçiş yaptım.

Gelgelelim, Turkcell 2 yıllık taahhüdümü tamamlamama rağmen bana verdiği modemi benden geri istediğini, aksi taktirde 250TL modem ücretini fatura edeceğini bildirdi.

Online işlemlerden kendisine sordum bu durumu. Ben böyle bir madde hatırlamıyorum diye. O an sözleşmeme de ulaşamadığımdan dolayı yardım istedim ama nasıl oluyor ise normalde sistemde yüklü olan sözleşme ve belgelerden benim sözleşmem bir teknik hata nedeni ile silinmiş. İyide ben böyle bir madde olduğunu hatırlamıyorum. Siz de sözleşmemi görmediğinize göre nasıl böyle birşeyden emin olabiliyorsunuz dediğimde bana standart sözleşme örneğinin 6.3 maddesini gösteriyorlar.

Ben bu durumdan dolayı kendilerine süresi içerisinde modemi gönderdim. Tam da o esnada bende imzalanan sözleşmeden bende olan nüshasını buldum ve ŞOK ŞOK ŞOK. Turkcell'in bana gönderdiği sözleşme örneği ile bendekinin alakası bile yok.

Muhtemelen benim sözleşmemden sonra modem konusunda değişikliğe gittiler ve eksikliği tamamlamak için benim dönemimde müşteri lehine olan tüm sözleşmeleri sistemden bir şekilde silip arıza, hata oldu silindi deyip kendi kafalarına göre imzasız sözleşmeleri yürürlüğe koydular.

Daha önce her seferinde itirazlarıma onlinedan aynı gün cevap veren Turkcell, bu sefer sözleşmenin aynı olmadığını söyleyip, bendeki sözleşmeyi sisteme ekleyince 3 gündür cevap veremiyor.

Bununla da kalmadım. E-devlet üzerinden Turkcell'in yaptığı bu hile nedeni ile elimdeki sözleşme ile Tüketici Hakem Heyetine başvurumu yaptım ve talep olarak gönderdiğim ADSL'yi değil, mail yolu ile beni tehdit ettikleri ceza tutarı olan 250TL'yi nakten istediğimi beyan ettim.

Düşünsenize. Kendisini teknoloji devi olarak ülkede lanse edip, en büyük yatırımları biz yapıyoruz diyorsun, ama sisteminde sözleşmeyi kaybediyorsun. Öyle bile olsa veri kurtarma teknolojisinden habersizsin. Basit bir adsl'yi almak için veya 100 liralık şey için 250TL para alıp haksız kazanç elde etmek için. (Bu arada benim sözleşmede modem kelimesi bile geçmiyor)

Evrak durumunu incelediğimde şikayet ön incelemesinin tamamlanıp uygun bulunduğu ve Turkcell'e savunmasının verilmesi talebinin gittiğini görüyorum.
Maddi olarak hiçbir zararım yok. Param gelirse de, bu yolsuzluğu (veya siz ne derseniz deyin) herkese sosyal medya üzerinden yaymayı ve zaten uçuk olan internet erişim ücretlerine karşı insanların da bunlara karşı tepkilerini göstermeleri konusunda cesaret verici olmayı hedefliyorum.

Destekleyin beniiiii, destek istiyorum sizden.... :D
Superonline dan geçiş süreci çok sancılı oluyor.
Türknet in yanlış bilgilendirmesinden dolayı geçtiğimiz 1 hafta çöp oldu ve cuma gününden beri bana yeni evrakları gönderecekler.
İşlem uzun sürmez diyorlar ama bir türlü mailime bile gelmedi. Sözde maile yeni evrakları verecekler bende yarın, pazartesi kargoşayıp 2-3 gün içinde aktivasyon sağlanacak.
Ama canlı destek olmadığından 2 gün geriden geliyorum.
Milenicomda whatsapp ta en azından sorularıma cevap alabiliyorum. 5₺ için de değer gibi. İkiside aynı altyapı.
Millenicom da Türk net standartı da verebilir mi bu hizmeti. Hep türknet ismi duyuluyor taahhütsüz deyince çünkü
Merhabalar.
Aslında başlık çok açık.
Hangi kali sürümü?
Birisi 2.8gb, diğeri 827mb
İşlevsel olarak bir fark var mı?
Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz yıl kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz şirketimiz için beraber çalışacağımız, bayimiz olarak gücümüzü beraber geliştirebileceğimiz arkadaşlar arıyoruz.

Yaptığımız işten kısaca bahsetmemiz gerekirse;

Merkezi Sistem ile Isınan Binaların Fatura Gider Paylaşımları

ÖRNEK:

Bir sitedesiniz. Ara kat, güneş gören bir daireniz var. Sizin bu eve ödediğiniz para, giriş kat ve güneş görmeyen cephedeki eve göre illa ki daha fazla. Çünkü sizin dairenizin ısınma gibi bir sorunu yok.
Oysa binaya doğalgaz faturası geldiğinde kaloriferi harıl harıl yanan daire ile sizin ödediğiniz doğalgaz faturası aynı. O zaman neden bu daireye daha fazla para ödeyesiniz?

Bizim sistemlerimiz ve yazılımlarımız sayesinde Merkezi Sistemli Binalarda herkes sadece YAKTIĞI KADAR doğalgaz ücreti ödeyecek.

Nasıl Olacak?
Bu sistemde her daire girişinde bir kalorimetre cihazı var. Dairede harcanan enerjinin hesabı bu kalorimetrelerle tespit ediliyor. Binalara kurduğumuz dijital sistemler ay sonu raporlamaları ile bir dairenin ne kadar enerji tükettiğini hesaplayarak bir gider faturası oluşturmakta.
Binalara adil bir faturalandırma yapmaktadır.

Sizin Yapacağınız?
Siz sadece kontrolünüz altındaki binalara ait giderleri size vereceğimiz program ile takip edip, fatura dönemi sonunda faturaları yine programımızla yazdırıp site yöneticise teslim edeceksiniz. Bu kadar basit!

Sistemimiz tamamen dijital ve özel bilgilendirme sistemlerine sahiptir. İsterseniz bina yöneticileri ve kullanıcılarına , fatura çıkar çıkmaz sms ve mail bilgilendirmesi de yapabilirsiniz.

Sistemimizin elektronik ortamda 24 saat faal olması sayesinde, bir bina veya dairedeki sayaç arızasını, kullanıcı farketmeden tespit edip, sorun giderme yoluna gidebiliyorsunuz.

Sistemimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 99 numaralı Yetki Belgesine Sahip, bakanlık onaylı bir sistemdir.

Sistemimizi ve şirketimizi tanımanız içinwww.nortekenerji.com.tr websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bayilik ile ilgili ister buradan, isterseniz
info@nortekenerji.com.tr
sayfasından ulaşabilirsiniz.

Diğer firmalar gibi astronomik bayilik ücreti de istemiyoruz. İster kendi yasal şirketiniz adına çalışın ve kendi şirketiniz adına
fatura çıkarın, isterseniz de bayimiz olarak beraber çalışalım.

Her türlü ekipman ve teknik desteğini de istediğiniz zaman yetkili personellerimizden alabilirsiniz.

Sizleri aramızda görmek istiyoruz.
İki aydır seçimler nedeni ile epey gergin anlar yaşandı.
Hadi bu akşama kadar yine malum konular tartışılsın da, yarından itibaren forum normale dönsün ya.

Kim gelirse gelsin, vatana millete hayırlı olsun inşallah.
Sizde de var mı, görünüyor mu bilmiyorum ama bu forumda reklam alanlarında İlk Oy Hareketi diye bir dış bağlantı eklenmiş.
Girdim baktım genel olarak, oyunu farklı kullan, milleti şaşırt, tarz yarat falan birşeyler diyor.
Bu nedir bilgisi olan var mı?
Sayfa altından yorumlarına baktım, tügva nın bir hareketi falan diyorlar.
Hakkında
Konum: Konya,Meram
Forum İkinci El İmzası:
Satışlarım ===> imaginary - Chanel Platinium Egoiste
Hakkımda:
ea7a47cc9a7617c11896afdfb66966455.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 670
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.863
İkinci El Bölümü Mesajları: 126
Konularının görüntülenme sayısı: 52.464 (Bu ay: 34)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.165 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.