Şimdi Ara

Sunvell T95Z Plus Android TV kutusu incelemesi 'H.265 ve 4K 60FPS destekli'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
3
Favori
2.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arayüzü videoda gördüğünüz, renkli ve büyük simgelerin olduğu kısımdan ibaret, her Android işletim sisteminde olduğu gibi sonrasında istediğiniz gibi arayüzle değiştirebiliyor, isterseniz ROM da atabiliyorsunuz; Android camiasının ne kadar özgür bir ortam olduğunu baştan anlatmaya, çocukluğuna gitmeye gerek duymadım açıkçası :)

Güncelleme tarafında ne olduğu, nelerin olabileceğini belirtiyorum, iyi dinlemekte fayda var.

Bir sorun yaşadığınızda aldığınız kurumla iletişime geçmeniz kadar doğal bir şeyi tekrar vurgulamaya gerek var mı sizce? Ürünün Gearbest'ten geldiğini söyledik, mesela Gearbest'e başvurabilirsiniz. Nasıl ülkemizde Hepsiburada'dan bir şey aldığınızda yardım için Hepsiburada'ya başvurabiliyorsanız aynısı Gearbest için de geçerli. Tekrar soruyorum, böyle doğal, satıcı ile alıcı arasındaki gayet doğal bir durumu tekrar vurgulamak gerekli midir?

Farklı veya muadil cihazlarla karşılaştırmak gerekli, haklısınız lakin bu Donanım Haber tarihinde bize ulaşmış ilk Android TV kutusu olabilir, dolayısıyla deneyip de karşılaştırabileceğimiz bir diğer cihaz yok, bir şeyi denemeden de, kağıt üstünde karşılaştırmak ne kadar doğru, bu çok ama çok tartışmalı bir konu. Elimizdeki cihazın her detayına da mümkün olduğunca değindik, kendiniz başka bir cihazla en azından kağıt üstünde karşılaştırmak istiyorsanız elinizde yeterli veri olduğunu düşünüyorum; çalıştırabildiği videolar, 2TB disk takılamaması ve bir çok detay incelemede mevcut.

Wi-Fi çekim kalitesinden bahsediyorum, iyi dinleyin lütfen. Aynı şekilde Bluetooth'lu klavye, fare bağlayabileceğinizden de bahsediyorum, Bluetooth'un da standardı (misal veriyorum 4.2 standardı), çekim ve menzil yetenekleri hemen hemen bir diğer cihazdakiyle aynıdır, bu yüzden bir 'standart'tır. Ayrıca sizin bağlayacağınız Bluetooth'lu cihazın yeteneklerine, bağlantısına bağlı olarak alacağınız verim de değişir, bu yüzden kendi kullandığım ekipmanlarla ben verim alırken siz, sizin kullandığınız ekipmanlarla verim alamayabilirsiniz.

Video akış deneyiminden, dolayısıyla Wi-Fi başarımından da bahsettim, iyi dinlemiyorsunuz, herhangi bir sorun olmadan kaynaktan aktarıp film ve videolarımı Android kutudan izleyebildiğimi vurguladım.

"Oyun oynarken, film izlerken..." normal kabul edilen çoklu görevde günümüz bir cihazın makul düzeyde, bu işleri yorulmadan yapabilmesidir, doğal olarak videoda aksini belirtmediysem günümüz bir cihazda olabileceği gibi makul düzeyde işliyor demektir; ben sizin takılan, zırt pırt resetleyen Android deneyimine takılıp kaldığınızı düşünüyorum, "yapamadığınız, değiştiremediğiniz bir ayar oldu mu?..." kullanımından da bunu anlıyorum, bu cihaz bir hata kutusu değil dostlar, olsaydı söylerdik.

Biz maddi kaygılar yüzünden düşündüklerimizi, gördüklerimizi söyleyemeyecek küçük bir yayın değiliz dostlar, önemle hatırlatmak isterim.

Eleştirmek de bir çalışma ve üslup ister, bu ikisinin olduğu yerde önümüzü ilikler izleyicilerimizi dinleriz ama maalesef bu ikisi de sizde yok.
    Eleştirilerime size "teşekkür ederek" başladığımı hatırlatırım. Üslubumda da herhangi bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Tanımadığınız birisi hakkında ilginç yargılarda bulunmuşsunuz. Ben sadece yaptığınız inceleme ile alakalı şeyler yazmıştım ve kişiliğinize herhangi bir atıfta/saldırıda bulunmamıştım.
    Son cümlenizle bence kendi seviyenizi belli etmişsiniz. Edebinizi muhafaza etmeniz gerektiğini belirtecektim ki son cümleniz o konuda beni olabildiğince fazlaca şüpheye düşürdü...
  • Dinamik HDR10 4K destegi yoksa anlami yoktur ...

• En sonunda farklı inceleme geldi diğer teknoloji haber sitelerine bakıyorum kendileride alıyorlar ama bizimkiler almak istemiyor asla

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Dinamik HDR10 4K destegi yoksa anlami yoktur ...

4K HDR içerik kaynıyor zaten piyasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iptv performansına da değinseydiniz gösterseydiniz keşke

• Bununla hemen hemen aynı olan Beelink GT1 Ultimate 3 gb ram 32 gb hafızalı modelini kullanıyorum.

4k hdr 10 bit 60 fps dahil çözebiliyor. Bahsedilen star wars dahil, hemen hemen başka siterip ıvır zıvırlar orjinal blu-ray iso. vs. vs. vs. alayını oynatıyor gram takılma kasma yok.

Ek olarak bende usb üzerinden 2 tb'lık 2.5'' diskleri çok rahat bir biçimde çalıştırıyor. Benim bütün arşivim usb hdd. Adaptörü 5.2 v 2.2 amper. Büyük bir ihtimal bu incelenen üründe ya yazılım bazlı sorun var, ya da adaptörü yetmiyor.

Sunwell'da kullanıcı forumu var mı ? bulamadım, ama beelink'de var.http://www.bee-link.com/forum.php?gid=113 böyle ürünlerdeki android sürümleri biraz cacık, o yüzden böyle kullanıcı forumları daha iyi çünkü orada insanlar deniyor deneyim paylaşıyor, üreticisi zaten devamlı rom paylaşıyor. İsteyen indirip çeşit çeşit android tv romu nexus romu pixel romu ıvır zıvır deneyebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 22 Ocak 2018; 19:37:22 >

• Netflix'cilere duyurulur DRM l1'i yok 1080p açmaz.

• Browseri de bir kurcalasaydın keşke.

• https://tr.gearbest.com/tv-box/pp_1064854.html?wid=90

Tavsiye ederim, 4gb ram, 16 fb rom, 2 adet usb2.0, 1 adet usb3.0, optik ses çıkışı, android 7.1.1 10 cm lik kare dizayn, bir tane rahatsız etmeyen led ışığı var.

Fiyatı 212 TL diyor sitesinde.
  • Öncelikle inceleme için teşekkür ederiz. Bu tür incelemelere ihtiyaç var. Fakat eleştirilerimi de sıralamadan edemeyeceğim:
    Çok basit bir inceleme olmuş. Arayüzü tam göremedik. Firmware desteğinden bahsedilmedi. Bir sorun yaşadığımızda çözümünü nerede arayacağız. Sadece gearbest mi satıyor? Benzeri/muadili cihaz(mecool m8s serisi gibi) var mıdır? Varsa farkı nedir? Blueooth/Wifi çekim kalitesi nedir, test etmediniz mi? Wifi download stabilitesi nasıldır? Oyun oynarken/film izlerken arkaplanda işler olursa nasıl davranıyor? hiç kilitlenmedi mi? Hiç yapamadığınız, değiştiemediğiniz bir ayar oldu mu? vs.. vs...
    Kusura bakmayın ama teknoloji mağazasında çalışan bir eleman bilmediği bir cihazı satmaya çalışıyor gibi olmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbuyukbalkan -- 22 Ocak 2018; 20:34:17 >

• videonun sonuna doğru korsana yönelten söyleminiz hiç hoş degil .
    bari linte verseydiniz.

• Bu çin ürünleri iyi güzel çalışıyorlar da güncellemede çoğu sıkıntılı. Düz beelink gt1 kullanıyorum. Alalı 1 seneyi geçti hala aldığım gibi android 6 sürümünde. Güncelleme yok. Sözde güncelleme desteği var diye aldık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Sunvell T95Z Plus Android TV kutusu incelemesi 'H.265 ve 4K 60FPS destekli'

https://www.techhive.com/article/3153629/new-hdmi-21-spec-includes-support-for-dynamic-hdr-8k-resolution-and-more.html

İçerik , içerik. Bu attığın linkin ne alakası var acaba?

Yani 4K HDR film kaç tane var , Youtube ve benzeri mecralarda 1080p içeriğe oranla kaça tekabül ediyor?

Yarın 20 k standartını duyursalar sen bu sefer 20k yoksa çöp dersin bu kafayla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rj45 le wifi aynı anda çalışmıyor demişsiniz. Sanki bilgisayarınızda çalılıyor da.... iki tane ağ kartı lazım onun için.

• Milletin interneti çok hızlı ya durup dururken 1 mbps lere düşen bir ülkede neyin tartışması var?

• quote:

Orijinalden alıntı: fbuyukbalkan

Öncelikle inceleme için teşekkür ederiz. Bu tür incelemelere ihtiyaç var. Fakat eleştirilerimi de sıralamadan edemeyeceğim:
    Çok basit bir inceleme olmuş. Arayüzü tam göremedik. Firmware desteğinden bahsedilmedi. Bir sorun yaşadığımızda çözümünü nerede arayacağız. Sadece gearbest mi satıyor? Benzeri/muadili cihaz(mecool m8s serisi gibi) var mıdır? Varsa farkı nedir? Blueooth/Wifi çekim kalitesi nedir, test etmediniz mi? Wifi download stabilitesi nasıldır? Oyun oynarken/film izlerken arkaplanda işler olursa nasıl davranıyor? hiç kilitlenmedi mi? Hiç yapamadığınız, değiştiemediğiniz bir ayar oldu mu? vs.. vs...
    Kusura bakmayın ama teknoloji mağazasında çalışan bir eleman bilmediği bir cihazı satmaya çalışıyor gibi olmuş...

Merhabalar,

arayüzü videoda gördüğünüz, renkli ve büyük simgelerin olduğu kısımdan ibaret, her Android işletim sisteminde olduğu gibi sonrasında istediğiniz gibi arayüzle değiştirebiliyor, isterseniz ROM da atabiliyorsunuz; Android camiasının ne kadar özgür bir ortam olduğunu baştan anlatmaya, çocukluğuna gitmeye gerek duymadım açıkçası :)

Güncelleme tarafında ne olduğu, nelerin olabileceğini belirtiyorum, iyi dinlemekte fayda var.

Bir sorun yaşadığınızda aldığınız kurumla iletişime geçmeniz kadar doğal bir şeyi tekrar vurgulamaya gerek var mı sizce? Ürünün Gearbest'ten geldiğini söyledik, mesela Gearbest'e başvurabilirsiniz. Nasıl ülkemizde Hepsiburada'dan bir şey aldığınızda yardım için Hepsiburada'ya başvurabiliyorsanız aynısı Gearbest için de geçerli. Tekrar soruyorum, böyle doğal, satıcı ile alıcı arasındaki gayet doğal bir durumu tekrar vurgulamak gerekli midir?

Farklı veya muadil cihazlarla karşılaştırmak gerekli, haklısınız lakin bu Donanım Haber tarihinde bize ulaşmış ilk Android TV kutusu olabilir, dolayısıyla deneyip de karşılaştırabileceğimiz bir diğer cihaz yok, bir şeyi denemeden de, kağıt üstünde karşılaştırmak ne kadar doğru, bu çok ama çok tartışmalı bir konu. Elimizdeki cihazın her detayına da mümkün olduğunca değindik, kendiniz başka bir cihazla en azından kağıt üstünde karşılaştırmak istiyorsanız elinizde yeterli veri olduğunu düşünüyorum; çalıştırabildiği videolar, 2TB disk takılamaması ve bir çok detay incelemede mevcut.

Wi-Fi çekim kalitesinden bahsediyorum, iyi dinleyin lütfen. Aynı şekilde Bluetooth'lu klavye, fare bağlayabileceğinizden de bahsediyorum, Bluetooth'un da standardı (misal veriyorum 4.2 standardı), çekim ve menzil yetenekleri hemen hemen bir diğer cihazdakiyle aynıdır, bu yüzden bir 'standart'tır. Ayrıca sizin bağlayacağınız Bluetooth'lu cihazın yeteneklerine, bağlantısına bağlı olarak alacağınız verim de değişir, bu yüzden kendi kullandığım ekipmanlarla ben verim alırken siz, sizin kullandığınız ekipmanlarla verim alamayabilirsiniz.

Video akış deneyiminden, dolayısıyla Wi-Fi başarımından da bahsettim, iyi dinlemiyorsunuz, herhangi bir sorun olmadan kaynaktan aktarıp film ve videolarımı Android kutudan izleyebildiğimi vurguladım.

"Oyun oynarken, film izlerken..." normal kabul edilen çoklu görevde günümüz bir cihazın makul düzeyde, bu işleri yorulmadan yapabilmesidir, doğal olarak videoda aksini belirtmediysem günümüz bir cihazda olabileceği gibi makul düzeyde işliyor demektir; ben sizin takılan, zırt pırt resetleyen Android deneyimine takılıp kaldığınızı düşünüyorum, "yapamadığınız, değiştiremediğiniz bir ayar oldu mu?..." kullanımından da bunu anlıyorum, bu cihaz bir hata kutusu değil dostlar, olsaydı söylerdik.

Biz maddi kaygılar yüzünden düşündüklerimizi, gördüklerimizi söyleyemeyecek küçük bir yayın değiliz dostlar, önemle hatırlatmak isterim.

Eleştirmek de bir çalışma ve üslup ister, bu ikisinin olduğu yerde önümüzü ilikler izleyicilerimizi dinleriz ama maalesef bu ikisi de sizde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakesan -- 23 Ocak 2018; 1:30:23 >

• Bu cihazlar arasında bealink sea 1 farklı onu inceleseydiniz keşke...

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

ben "7-8GB'a kalite kayıpsız, cam gibi 'videolar' bulabiliyorsunuz" dedim, 'video' ve 'film' veyahut bahsettiğiniz korsan içerikler ayrı şeyler :)

Zira H.265 ile kodlanmış, ücretsiz ve yasal bir sürü içerik var internette. Siz şimdi Torrent sistemini, P2P sistemini de korsana yoruyorsunuzdur...

"Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş" derler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.