Şimdi Ara

Sultangazi nasıl bir yer ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sultangaziye taşınacağız, insanı nasıl ? Çevresi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karrigan1907 -- 30 Mayıs 2017; 14:8:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Esenyurt nere sultangazi nere, sen hangisine taşınıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejtc -- 30 Mayıs 2017; 14:3:40 >
  • Allah kurtarsın, biz kaçmak istiyoruz siz geliyorsunuz.
  • Candan reisi bul gidince

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet iyi yerlerdir, gönül rahatlığıyla taşınabilirsin.İnsanları ise son yapılan araştırmalara göre mavi tenli beyaz gözlüymüş.Gayet iyi isanlarmış ama zaman zaman sıkıştırıp fortlama olayları olabiliyormuş ama buna takılma hayat otobüs gibi kim kime fortlamıyor ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 19 Mart 2018; 7:57:30 >
  • Neresine geleceğinize bağlı kötünün iyisine gelirseniz yine mutlu olma ihtimaliniz var

• Labirent gibi bir yer. Bağcılar-Esenyurt'un biraz daha iyisi ama yine de onlar gibi varoş bir semt. Gitme ve götürmeyin kimseyi oraya.
  • Kişisine göre değişir çok iyi biryer değil ama abartıldığı kadar da olmadığını gördüm

• yapmayın hocam
  • Sultangazi'de oturmuyorum ama orada oturan özel güvenlik tanıdıklarım var ve gayet de sıcakkanlılardı, ben de gittim bu arada. Çevresinde bildiğiniz üzere Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Eyüpsultan ve Esenler var; ancak orada bir tane dahi Migros yok. Alışveriş istiyorsanız ille Bim-A101'den yapacaksınız. Gerisini Sultangazi'de oturan arkadaşlar cevaplasın.

Not: Ataşehir'de oturuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boracasli14

Sultangazi'de oturmuyorum ama orada oturan özel güvenlik tanıdıklarım var ve gayet de sıcakkanlılardı, ben de gittim bu arada. Çevresinde bildiğiniz üzere Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Eyüpsultan ve Esenler var; ancak orada bir tane dahi Migros yok. Alışveriş istiyorsanız ille Bim-A101'den yapacaksınız. Gerisini Sultangazi'de oturan arkadaşlar cevaplasın.

Not: Ataşehir'de oturuyorum.

Ataşehir yeni beylikdüzü diyolla doğru mu
  • riaz kullanıcısına yanıt
    İmkân bakımından Ataşehir, ortalama gelişmişlik bakımından Beylikdüzü alır. Ataşehir'in yapılaşmaya başladığı ve Küçükbakkalköy'ün köy olmaktan yeni çıkarıldığı zamanlar Beylikdüzü daha Çatalca'ya bağlıymış ve Kavaklı ya da Gardan adında bir köy olarak geçiyormuş. 1980'li yılların sonlarına doğru Büyükçekmece'yi Çatalca'dan ayırmışlar, böylece Beylikdüzü de Büyükçekmece'ye bağlanmış.

Küçükbakkalköy vakti zamanında Kadıköy'e bağlı bir Rum köyüymüş ve aynı zamanda ilçeye bağlı tek köymüş. 1980 darbesinden sonra köy olmaktan çıkarılmış ve nihayetinde 2008'de Ataşehir ilçesi kurulunca oraya bağlanmış. Gerçi günümüzde bu civarda eski vatandaşlardan pek eser kaldığını söyleyemem. Başta Ağaoğlu ve Tahincioğlu olmak üzere pek çok inşaat firması buralarda pek çok Roman yerleşiminin de dahil olduğu gecekonduyu yerle bir etti ve Roman vatandaşlarımızın büyük bir kısmı evsiz kaldı. Benim okulumda bir sürü Roman arkadaşım vardı, şimdi neredeler bilmiyorum, epeydir de görüşemiyorum.

Beylikdüzü hakkında ise pek bir şey bilmiyorum, orayı da oranın ahalisine tartışmaya açıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: V.Vasquez

yapmayın hocam
    Yapalım hocam.
  • Sultangazi de yaşayan birisi olarak abartildigi kadar da kötü değil. Belli başlı mahalleleri sıkıntılı. Diger yerleri iyi.

İsmetpaşa ve gazi mahalleleri en sıkıntılı yerleri.

Sıkıntılı yer sıralaması olarak

1. Gazi mahallesi
    2. İsmetpaşa

İçlerinden en temiz semti ise cebeci mahallesi.

Sıkıntısız yer sıralaması olarak ise

1. Cebeci
    2. Ugurmumcu
    3. 50.yil
    4. Sultançiftliği mahalleleri.

Cebeci mahallesi göçmen ağırlıklı biryer oldugu için daha nezih ve yaşanılabilir.

İnternetteki genel olarak bilgilere bakınca Sultangazi Teksas gibi anlatılmış ama abartildigi kadar da kötü değil. Haaa nezih ve iyi de değil ama o kadar kötü olmadığını belirtmek için yazdım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.