Şimdi Ara

Sulandırılan Millet Kıraathanesi konusu. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
2.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The_Rahip

Şivan Perverle türküler söyleyip halay çekenlerin
    FETO için gökten yağmur yağsa kabul olur mu diyenlerin
    Çok özledik hocam diyenlerin
    Samanyolu TV'de övgüler yağdıranların
    Meclis kürsüsünde FETO'ya övgü yağdıranların
    Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenlerin
    APO ile görüşen öyledir böyledir diyip ben görüştüm diyenlerin
    Ant okumayı yasaklayanların
    TC ibaresini kaldıranların

HİZAYA GELDİĞİ GİBİ Mİ ???

(Daha sayacak çok şey varda bu başlangıç)
    Ek de yapayım.

Aynı dönemde Erdoğan’ın videosu var “Apo’ya adeta özel bakım yapıyoruz” diyor. Ağırlaştırılmış müebbet olmasına rağmen televizyonunu da verdik diyor.

Aynı dönemde Muharrem İnce’nin konuşması var

“İlker Başbuğ’a Apo’ya kıyasla çok kötü davranılıyor cezaevinde” diyor. Ziyaret etmiş İlker paşayı bas bas İlker paşa için bağırıyor, haklarını savunuyor.

Kim ne zaman hangi doğruları savunmuş. Çok iyi bir örnek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 12 Haziran 2018; 12:47:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adamlar kıraathanede kitap okunacak diyor. Dalga mı geçiyorsunuz bilerekmi yapıyorsunuz😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • savkar kullanıcısına yanıt
    Buzdolabını refahlık olarak gören bir seçmen kitlesi ile sence ne geçiyordur
  • İyide bu yapılan olay zaten kütüphanelerde var ne anlamı var isim değiştirmenin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çingeni çaburu evsizi beleşçileri içine dolduracaklar iyi niyetle gidilse bile istismar edenler çıkacaktır bu yüzden hiç gidilmez.
  • Erdoğan'ın büyük proje olarak bütün Türkiye'ye pazarlamaya çalıştığı şey aslında kendi rant çarkına bağlı bir ajansın ürünü f.
    Ve bu ürün yani "Şehir Kıraathanesi" Sanatistanbul ajansı tarafından Patent Enstitüsü'ne çoktan onaylatılmış.
    Onlardan başkası bunu yapamaz! (Alıntı said sefa twitter kullanıcısından)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kek konusunda:

Sulandırılan Millet Kıraathanesi konusu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allasen savunulacak ne yanı var işsizlik almış başını gitmiş biz kekle uğraşıyız, başlık sahibi gereksiz Yorma kendini

• Ya sulandırsak ne olacak arkadaşlar. Direk olarak halka fayda sağlayacak kaç tane iş yapılıyor ki? Passolig geldi yandaşın cebi doldu, ama tribündeki sıkıntılar bitmedi, belki daha da arttı.

Burada da kekler, PCLer hangi şirketten alınacak onu çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Şöyle bir çalışmanın kötü eleştirilmesini anlamak istemiyorum kusura bakmayın.

Alıntıları Göster
    Bir cemaatler konsorsiyumu olan AKP içerisini hangi kitaplarla dolduracak da millet gidecek. Ensara vs bedava yuva olacak bu yerler. Neyse iyi niyetli düşünelim. Eleştirel aklı önceleyen, bilimsel ve nitelikli bir konsepte kavuştu diyelim günün birinde. Ne güzel olur. Belki satranç vs de olur. Ama şimdi göz var izan var. 16 yılda ne yaşadığımız ortada. Bundan sonra:

Okulların ve eğitim sisteminin durumu ne olacak peki?

Ülkenin nitelikli okullarını bitirmek için bizzat çaba gösteren iktidar millet kıraathaneleri ile bu ülkeye ne kazanım sağlayabilecek?

Bedava kek çay vs için malzeme sağlayan firmaya ihale ile mi verilecek yoksa davet usulü mü? Tahmin etmek zor mu sence en maliyetli projeler bile davet usulüyle olmaya başladı.

Okulların ve eğitim müfredatının içeriği ortada iken kusura bakma ama buna ne para ne enerji harcamaya değer.

Ayrıca eskiden her ilçenin ilçe kütüphaneleri vardı ve hepsi atıl bırakıp kapatıldı. Sahip çıkılsaydı ya? Teşvik edilseydi. Kenarda köşede kalanlar da milletin sessizce kpss sınavı vs çalıştığı yerlere döndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 12 Haziran 2018; 13:14:39 >

• Bu konuyu açarak dalga mı geçiyorsun kardeşim.
    O kıraathanelerde kek dağıtacağız HEMDE BEDAVA diye projemi açıklanır. İşsizlikten millet kırılıyor. Çalışan içinde özel sektöre gel bir bak millet ne şartlarda ekmek parası kazanmaya çalışıyor. $ 6 yılda %100 den fazla yükselmiş böyle projemi açıklanır ?
  • Tmm erdoğanı sevebilirsin de ama burda saçmaladı demek bu kadarmı zor millete alay konusu oluyor karizma çizildi sevmesemde Erdoğan'ın blr hitabeti vardı o imaj gitti bence

• Günlük kek ve kahve sınırı olacak mı. Ben bi oturuşta 5-6 kek yerim de. Bir de al götür serbest mi. Evde gün olduğu zaman boşa para vermeyelim. Çocuğu yollayıp 15-20 tane aldırtırız.

• kıraatın ne oldugunu ıyı bılıyorum. zaten kahve kültürü bize sonradan geçtiğide açık. ancak bu hayali harika insan üstü projenin uygulandığında ne olacağını soyleleyim. AKP ilçe teşkilatının ana toplanma yeri oalcak. bedava çay kek tüketecekler. siyaset konuşup diğer partiden olanların gelmemesi sağlanacak. bu bilinçli yapılmasa bile sonuçta bu ortaya çıkacak.

Ben reisin gereksiz işe yaramaz bir konuya parmak bastığınıda görmedim o parmak bastığı konunun amacına ulaştığınıda görmedim. misal türban. 4+4 eğitim sistemi fetö ile mücadele. liyakat vs. vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oytunjo

Ya sulandırsak ne olacak arkadaşlar. Direk olarak halka fayda sağlayacak kaç tane iş yapılıyor ki? Passolig geldi yandaşın cebi doldu, ama tribündeki sıkıntılar bitmedi, belki daha da arttı.

Burada da kekler, PCLer hangi şirketten alınacak onu çok merak ediyorum.
    Ya zaten davet usulü, ihale usulünün olağan halini aldı. Olacağı söyleyeyim. Bölgesel çapta malzeme temini için "ihale" açacaklar. İhale derken davet usulü yani. Mesela Bursa'daki 500 kıraathane için çay kek vs sağlayacak firma belirlenecek. Yaz ayda 15.000 paket çay 30.000 paket kek. Gerçek harcamanın iki üç katı gösterilip mis gibi kara para aklanacak.

İkinci ayağı. Simit vs gibi şeylerin temini. Onu da civarda sağlayacak esnaf belirlenecek. Bir cemaatler konsorsiyumu olarak AKP bu maliyet kalemini de himmet dağıtır gibi harcayacak.

Üçüncü ayağı ise Suriyeli'ler karı kıza laf atmaktan, tacizden ve gezmekten vakit kalırsa buralarda dinlenmek için doluşacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: T@M@Y

Bu konuyu açarak dalga mı geçiyorsun kardeşim.
    O kıraathanelerde kek dağıtacağız HEMDE BEDAVA diye projemi açıklanır. İşsizlikten millet kırılıyor. Çalışan içinde özel sektöre gel bir bak millet ne şartlarda ekmek parası kazanmaya çalışıyor. $ 6 yılda %100 den fazla yükselmiş böyle projemi açıklanır ?
    Simit ve çorba da eklendi. İstersen çorba da var dedi reyiz. İthal mercimekten hem de.

• Sulandırılan Millet Kıraathanesi konusu.
  • Kek verilen Millet'in Okuma Evi nasıl oluyor ? Simit,çorba falan da varmış güldürmeyin milleti daha fazla ya sulandığı kadar sulanmış zaten
  • Havuçlu tarçınlı olursa oyum reise sonra çıkar parka gider yuvarlanırım ohh mis

• quote:

Orijinalden alıntı: jasua85

Havuçlu tarçınlı olursa oyum reise sonra çıkar parka gider yuvarlanırım ohh mis
    Hangi markada var o. Al götür serbest olursa ben de oy vermeyi düşünüyorum. Gidip her gün 20-30 tane alırım. Ek gelir olur.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.