Şimdi Ara

Sulandırılan Millet Kıraathanesi konusu. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
2.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oradaki kitaplarin %90 i din agirlikli kadir m. Olur
    İnternet 3 mbps gecmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millete akp kültür verecek ise o kiraathanelerde bulundurulan kitaptan anca cemaatçi çıkar, hırsız çıkar, rantcı çıkar.

Biz çocuklarınızı akp nin getirdiği ahlaktan nasıl koruyacaz diye düşünüyoruz bunlar millet kiraathanesi diyor.

Projeye bak. Artık iyice kafayı yediniz. Reisiniz ayrı siz ayrı kontrolü kaybettiniz.

Neyi savunacaginizi neyi alkislayacaginizi şaşırmış durumdasınız.

Eğitimi iki paralık hale getiren partiden kültür umuyorsunuz.

Köy enstitülerine karşı gelen zihniyet topluma kültür katacak. Acaba orada bir Allah ile Aldatmak olacak mı, Uğur Mumcu olacak mı? Atatürk Nutku olacak mı?

Köylünün cahillestirilme projesinin bir meyvesi olarak ortaya çıkan Akp nin kültürel anlamda yapacağı çalışmaları reddediyorum.

Samimi olan zihniyet köy enstitülerini yeniden kurardı zaten.

Kültür seviyesi arttıkça oyumuz azalıyor diyen partiden kültürel bir gelişim beklentisi olanlara da Allah acil şifalar versin.

Adamlardaki vizyona bak, tiyatroları kütüphaneleri, köy enstitülerini reddeden zihniyetten beklediklerine bak.

Bu kadar düşünmekten aciz olunur.

Eğitim ve kültürün geliştiği bir ülkede senin o reis dediğin adamı markete kasiyerden öte hicbir göreve koymazlar.

O da parayı Tayyibe emanet etmeye ne kadar guvenirlerse artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 12 Haziran 2018; 15:39:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yandaş mobilyacı, bilgisayarcı yayınevleri zengin olur.

içerde muhtemelen allah de gerisini bırak tarzı kitaplardan geçilmez.

ha kekçileri unuttum. hadi yaşadınız yandaş gıda üreticileri.
  • Bu vaatten sonra Tayyip Erdoğan'a oy vermemek imkansız

https://www.birgun.net/haber-detay/menu-genisliyor-simit-de-olacak-219200.html
  • 15 senedir benzerleri açılmış mı tüm gençlere dini inancı , siyasi görüşü farkedilmeksizin ?

Muharrem İnce bahsetseydi , ya kardeşim bizim gençlerimize iş lazım derlerdi .

Hangi internet altyapısı kullanılacak ?

Ya da yazdığı kitabı 15 sene sonra yalan dolan ile yazdım diyenlerin adamların kitaplarını mı okutacaksınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet kıraathanesi'ne, cumhur ittifakını destekleyen birinin girmesi haram mıdır hocam?

Oo kek falanda var.İnternette beleş meleş yaşadık yav.

• Yetkili biri varsa, püskevit de olacak mı acaba. 5 çayımı orada içmeyi düşünüyorum da.

• Kütüphaneden farkı ne olacak ücretsiz kekten başka.

Hani tamam güzel yine de açsınlar bir şey demiyorum da bunları bizim Belediye de açıyor hatta devlet tarafından, devlet kütüphaneleri kapatılıyor.

Belediye başkanlığına aday biri böyle vaat verse tamam derim ama Cumhurbaşkanlığına aday biri için çok basit bir vaat ekonomiden üretimden vaatler vermesi daha yerinde olurdu.

• 16 yıllık iktidar sahibisin ülkede düzeltilecek çok şey var iken sen gidip yıllar boyu yüzlerce kütüphaneyi kapat sonra seçim vaadi olarak kıraathane açacağım de. Zaten insan okumak istediğinde araştırmak istediğinde şehir kütüphaneleri ilçelerin kütüphaneleri mevcut ki artık bir çok insanın evinde internet mevcut. Bizlere kıraathane değil üretim lazım üretim. Tarımı yok et, hayvancılığı yok et, eğitimi yok et, adaleti yok et, fabrikaları sat, arazileri sat, yer altı kaynaklarını işlemeden sat. Şuan genç neslimiz beyinlerimiz yurt dışına gidiyor, yurt dışında hayat standartları daha yüksek iken burada niye kötü şartlarda yaşamak istesin ki ? Bizlerin bunları düzeltmesi lazım. Bunların düzelmesi de şuan ki iktidar ile olmaz, değişim şart.
  • Akp den nefret ederim ama başa geçerse yine tek tesellim beleş kek ve çay olacak. Millet kek için kuyruğa girer bende her haftaiçi 3 kere gelirim kek yemeye

• O zaman kütüphanelerde kek dağıtacağız desin. Hayır herif ortaya bir şey atıyor siz arkasını toplamaya çalışıyorsunuz

• Kek yerine noodles verseler.
  • Bir büyük projem daha var. Ama çalmak yok ha... dedikten sonra çıkan ne? Millet kıraathanesi. Gerçi adamlarda haklı. İşsiz gençler ne yapacak? Gidip otursunlar işte biryerde. Halbuki iş alanı yaratacam dese, istihdam sağlayacaz dese, fabrikalar açacaz dese kim karşı çıkar?

• Fikri beğendik. fikrin uygulanışında ve çıkış sebebinde sorun var. Tüm derdi RANT olan bir şeyden iyi birşey beklemiyoruz. bknz fatih projesi.
  • 16 yıldır yapsaydın nokta.
  • Sürekli bedava çay kek olacakmı acaba? Sonra yavaştan ücretle satmaya başlarlar mı? Oda yandaşa bağlanır.
    Şimdi heryerde mahallede küçük büyük kahvehaneler var.Her mahalle köye büyük ve ferah kıraathane kurulduğunda diğer kahvehaneler kapandığında tabiki bu kıraathane kapanmayacaktır.
    Devletin kahvehane/kıraathane yapmasının ardından sırada ne var acaba? Devletin minibüs işletmeciliği yapması mı? Böylece kimse kendisi parasal tasarruf edemez para biriktiremez devletin verdiği üç kuruş imkanlarla geçinir sosyalist devlete dönüşür.

Cep telefonlarından alınan telsiz vergisini eskiden denilene göre şirketler ödüyordu.Şimdi herkes devlete ödüyor.Ki o zamanlar pek tepki gösterilmemişti.
  • beleş çay kek fazla iddialı net söylüyorum 1 ayda batar memleket :) asıl önemli olan konu ise bu belediyenin vaadi olabilir ancak. o seçimi seneye yapacağız diye biliyorum ben. zaten genel olarak iktidarın vaatleri bende sanki yerel seçimlere giriyormuşuz hissi uyandırıyor , sanırım ben de bir anormallik var.
  • Şunu kalkıp konu açarak savunmanız bile en az bu proje kadar abes.

Millet aç aç. İş yok iş iş. Anladın mı?

Almanya bizi kıskanıyorsa neden fiyatlar devamlı yükseliyor, neden para eriyor.

Ekonomi bitmiş, halka sunulan şeylere bak.

Yazık ya.

• Al bir tanıdığın, komşu dükkanı, Bu halk kıraathanesi, Dediği şey: içerisini sadece boyadılar, Tuvaletleri tadilatladılar, Sandalyeleri değiştirdiler, Tabela astılar.
    İçeride hiç bir şey bedava değil. Eskiden de kıraathane idi - okey, tavla, iskambil.
    Tabela, tadilat ve isim değişikliğinden sonra gene eski bildiğin kıraathane - okey, tavla, iskambil.

Birde o başa koyulan resim, universitenin birini kütüphanesi idi, adını unuttum. Oyle bir şey zannediyorsanız, ona daha çok ekmek yemek lazım.

• Milleeeeet ve zillleeeeeet

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.