Şimdi Ara

Sulandırılan Millet Kıraathanesi konusu. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
2.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masa 5'i yarım saat daha uzatır mısın abi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: operadakises

Muhalefet bugüne kadar hangi projeyi olumlu bulup beğenmiş ki bunu beğensin.hükümetin yapması gereken bu sulandırma girişimlerine kulak tıkayıp projelerine devam etmelidir.
    Projeler hep beton. Hep yandaş cebini doldurma projeleri de ondan.

Fabrika yaptınız da bir şey mi dedik?
    Okul yaptınız da bir şey mi dedik?
    İş Güç sorununu çözdünüz de bir şey mi dedik?
    Atanamayan öğretmenleri atadınız da bir şey mi dedik?
    Öğrenim harçlarını kaldırdınız da bir şey mi dedik?
    16 senedir yerli arabayı yaptınız da bir şey mi dedik?

Hep hava civa.

Sen git anca Mehmet Cengiz'in, Ali Ağaoğlu'nun cebini doldur, 3 liralık köprüyü 5 liraya yaptır, 2 liraya yapacağın hastaneyi başkasına yaptırıp bilmem kaç yıl hasta garantisi ver, devletin malını, milletin vergisini yandaşa peşkeş çek, sonra yok efendim kulak tıkayın da bilmem ne...

Şu hastalıklı düşüncelerinizi kendinize saklayın beton seviciler. Adamlar eşşeğe semeri vurmuş tek dertleri proje diye sizi yiyip ceplerini doldurmak. Bunu size anlatamıyoruz işte. Bu kadar vergi verilen bir yerde bunların yaptığını herkes yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Orijinalden alıntı: Ömerayhan

Başlıyoruz.

Kıraat: Okuma.
    Hâne: Ev.
    Millet Kıraathânesi= Milletin Okuma Evi.

Kahve değil.

Örnek teşkil etmesi açısından bir resim atalım, şu şekilde bir şey olacak:

Kek ve çay konusu: Arkadaşlar şu ortamda ders çalışırken film izlerken kitap okurken veya bunlardan önce bir kek atıştırıp çay içmenin nesi abes. Nesini beğenmediniz. Ortam bu anlatabiliyor muyuz? Konulara yazıyorum hala kahve açılıcak vs deniyor.

Bu yerlerden her mahallede bir tane olduğunu hayal edin. Gençlerin gidip kitap okuduğu ders çalıştığı film izlediği yerler.

Umarım anlatabilmişimdir.

Ek: Görüldüğü gibi bu kültür seviyesine doğrudan etki edecek bir çalışma. Gerçek anlamda bir vizyon zira temelden forumda sosyal medyada çürüyen gençleri bir şeylere katma potansiyeli var. Yeni kişilerle tanışma, daha çok okuma gibi.

Bu resim bildiğin bizim kapanan kütüphaneler. Bu zaten vardı memlekette kapatıldı hep.
    O nedenle boşver bunları. gizli profile devam.

Alıntıları Göster
    Şunun olacağına inanıp buraya mesaj atması cidden muazzam bir şey.

• Kanal İstanbul yapılırsa bizi geç, bizim çocukları geç, torunlarımız bile borçlandırılmış olacak. hemde bir hiç uğruna çok yazık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TDK ya girin kıraathane kelimesini girin ve 1. Anlamına bakın. Ya TDK hatali ya da CB.

Wikipediayi yasaklayan zihniyet o "kiraathane"lere ne tür kitaplar koyacak acaba orası da ayrı mesele..

• Sulandırılan Millet Kıraathanesi konusu.

Şu anki mevcut kütüphaneler BOMBOŞ

O yüzden vaad ettiğiniz şey de BOŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows95 -- 12 Haziran 2018; 11:09:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 - Neden kütüphane demek yerine kıraathane dedi onu anlamadık.
    2- Kitap okunan yerde çay ve kek dağıtılması sence de saçma değil mi? Millet kitap okurken ortamın sessiz olması lazım, şıngır şıngır çay karıştırılacak, höpür höpür içilecek bildiğin bizim kahve dediğimiz mekanlardan bahsetti boşuna kıvırmayın.

Büyük ihtimal kahvedeki yok Konyalı mühendislerimiz şunu yaptı bunu yaptı Amarikanın oyunu diye dönen muhabbetleri artırıp kıraathanedeki TVler de A Haber gibi propaganda kanallarının izletilmesi. Cahil işsiz kesiminde iyice koyunlaştırılması söz konusu bu projede.. Kimsenin kitap okuyacağını falan düşünmüyorum.

kelime anlamı: müşterilerinin okumaları için gazete ve dergi bulunduran, geniş, temiz ve iyi döşenmiş kahvehane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A773460ED -- 12 Haziran 2018; 11:7:18 >
  • Kek hikayesinin arka planı burda ; Kıraathane projesi herkese aptalca geldi.
    Erdoğan "çay, kek bedava olacak, daha ne olsun" deyince olayın aslı gözlerden kaçmış oldu.
    Kısa bir araştırma sonrası farkettim ki olay hiç de göründüğü gibi değil, bu projenin dile getirilmesinin nedeni tamamen rant.
    İzah edeyim.
    2016'da Beyoğlu Belediyesi "Keften A Tipi" mesire yerindeki 270 metrekarelik bir sosyal tesisi yasaya aykırı şekilde "Kültür Kenti" adlı bir vakfa veriyor.
    Sayıştay denetçisi olayı incelerken ortaya ahbap çavuş ilişkisi çıkıyor ve belediye sözleşmeyi fesh etmek zorunda kalıyor.
    Kültür Kenti vakfının kurucularının neredeyse tamamı Akp'li.
    Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da vakfın danışma kurulunda yer alıyor.
    Ayrıca Demircan'ın danışmanı İlyas Ertemur (bu isme dikkat!) vakfın mütevelli kurulunda yer alıyor.
    Vakfin mütevelli heyetinde yer alan Beyoğlu belediye başkanının danışmanı İlyas Ertemur, "Şehir ve Kültür İşleri Tanıtım Tic. Ltd. Şirketi"nin sahibi.
    Sayıştay incelemesinde şirketin usule aykırı biçimde belediyeden çok sayıda ihale ve hizmet alımı yaptığı tespit ediliyor.
    İlyas Ertemur, aynı zamanda "Sana İistanbul" ajans başkanlığı yapıyor.
    Sanat İstanbul ajansının referansları birçok bakanlığın yanı sıra, TOKİ ve Diyanet İşleri Başkanlığı dahil birçok kurumla birlikte neredeyse bütün Akp'li belediyeler.
    Yani hepsiyle iş yapmışlar.
    Sanatistanbul ajansının projelerine gelince,
    - Konuşan Kamelya
    - Park Kütüphanesi
    - Cami Bank
    - Par Kitap Kafe
    - Muhabbethane
    - Büyük İkram Çeşmeleri gibi bir çok projeye sahipler.
    Peki en önemli projeleri ne derseniz,
    ŞEHİR KIRAATHANESİ
    Erdoğan'ın büyük proje olarak bütün Türkiye'ye pazarlamaya çalıştığı şey aslında kendi rant çarkına bağlı bir ajansın ürünü.
    Ve bu ürün yani "Şehir Kıraathanesi" Sanatistanbul ajansı tarafından Patent Enstitüsü'ne çoktan onaylatılmış.
    Onlardan başkası bunu yapamaz!
    Mesele göründüğü gibi değilmiş ve meselenin bedava çay ve kekle ilgisi yokmuş.
    Mesele devletin kasasında kalan son paraların bu proje ile söğüşlenmesiymiş.
    Muhalefet adayları, bunun üzerine giderse bir vurgunu başlamadan bitirmiş olurlar.
    Anlayacağınız milleti kekliyorlar yine!
    (a)

• Sulandırmayı görünce ıslak kek dağıtacaklar sandım,gidiyorum:)))

• Sulandırılan Millet Kıraathanesi konusu.

https://store.donanimhaber.com/af/28/79/af28792a90fca71831228515cf8b42b9.jpg

Böyle bir sey olacagini dusunuyorlar. Kahve olacak orasi aksini iddia eden komiktir. 2-3 tane acildiginda da gorecegiz zaten kalitesini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 12 Haziran 2018; 11:15:7 >

• Attığın görseli açana kadar ciddi bir şekilde yazıyorsun sandım ama görseli açınca ağır kafa bulduğunu anlaım.şu şekilde olacak diye attığı görsel muhtemelen bir Amerikan üniversitesi kütüphanesi...

yazıyla: Amerikan üniveristesi kütüphanesi veya Amerika/İngilteredeki kütüphane

Ben de görseli açarken Başbakanluk C.Başkanlıı ve Kültür Bakanlığının gerçek bir prototip görüntüsü olacak sanıyorum.

Adamların millet kütüphanesi dediği şey akp ilçe gençlik kolları lokali gibi bir şey. içine de kadir popcorn veya diğer azılı Atatürk ve cumhuriyet kurtuluş savaşı düşmanlarının kitaplarını dolduracakları, dev ekran tvde sürekli ahaber kanal24 açık olacağı, içi osmanlı süslemeleriyle dolu, bir ton akpliye havadan iş olanağı sağlayacağı bir şey olacak.
  • Siz alay geçin bencede çok güzel proje. Ne güzel işte çay olacak kek olacak kadir mısıroğlu nun kitapları olacak belki küçük bir TV de olur sürekli Ahaber i gösteren haa internet de olacakmış wipikedia yasaklı... Duvarlarında badem bıyıklı adamların resimlerinin asılı olduğu belki çok az olacak şekilde mehter marşları ve dombra çalar motivasyon için... Haftanın bazı günlerinde engin bilgileri ile Nihat Doğan gelir ders verir... Düşünün bunları hayali bile çok güzel keşke akepe kazanda da olsa şu kıraathane ler

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Bence güzel bir gelişme. Kıraathane'yi okey oynanan kahve mekanları ile karıştırmamak lazım. Ortak çalışma alanları olarak bakmak lazım.

Ancak eleştiri boyutunda muhalifleri anlamak lazım. sonuçta katma değer üretecek bir ortam olamayacak bu yerler. Ülkemizin pastası artık yetmiyor. Kavganın sebebi de bu. Bu pastayı kat be kat büyütmeden kıraathanenin bir anlamı kalmaz.

Neticede bilgiye erişimi bile kısıtlamışız. Oysa bilgi erişimini, hangi görüşten olursa olsun, genişletmek ve özgürleştirmek lazım. Farklı sesler geliştirir bizleri.

Kuru kuruya eleştirmek değil.

Dün Ak Parti'nin reklamını gördüm. Kanal İstanbul'u Panama ve Süveyş kanalları ile karşılaştırıyordu. Çok şaşırdım ve "Elma-armut" karşılaştırması gibi gördüm. Kanal İstanbul bana göre fazlasıyla israf bir proje olacak. Diğer iki kanalın açılış sebepleri ile kanal istanbul'un açılış sebepleri farklı.
    Dünyada en çok gemi geçen boğaz/kanal istanbul boğazı ama kanal istanbul israf. Bu nasıl oluyor. Onların kazandırdığının kaç katını kazandıracak. Bu durumda israf olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: istemsizhareket

Attığın görseli açana kadar ciddi bir şekilde yazıyorsun sandım ama görseli açınca ağır kafa bulduğunu anlaım.şu şekilde olacak diye attığı görsel muhtemelen bir Amerikan üniversitesi kütüphanesi...

yazıyla: Amerikan üniveristesi kütüphanesi veya Amerika/İngilteredeki kütüphane

Ben de görseli açarken Başbakanluk C.Başkanlıı ve Kültür Bakanlığının gerçek bir prototip görüntüsü olacak sanıyorum.

Adamların millet kütüphanesi dediği şey akp ilçe gençlik kolları lokali gibi bir şey. içine de kadir popcorn veya diğer azılı Atatürk ve cumhuriyet kurtuluş savaşı düşmanlarının kitaplarını dolduracakları, dev ekran tvde sürekli ahaber kanal24 açık olacağı, içi osmanlı süslemeleriyle dolu, bir ton akpliye havadan iş olanağı sağlayacağı bir şey olacak.
    ABD'de. Ama Üniversite değil.

• Bak haddini bil yoksa bildirirler.

Madem bu kadar net hatırlıyorsun madem böyle bir mesajım var ara bul siteden çıkar karşıma ben bir şey silmedim.

Adamsan, varsa bildiğin bir şey, eminsen, mahkemeye verirsin. Yok değilsen yakana yapışmama çok az kaldı. Anadolu cumhuriyet başsavcılığında başarılar dileyeceğim sana. Son kez mesajını şikayet ediyorum. Bir dahakine savcılıkta görüşürüz.

• Şu suriyelileri savunan AKP liler var hala. Gerçi savunanlar artık paralı trol belli.

Ekonominin bozulmasının sebeplerinden biri bu suriyelilere harcanan milyarlarca dolarcık.

Hastanelerde suriyelilere verilen bedava hizmet yüzünden kendi vatandaşın sıra bekliyor.

Şu suriyelileri savunanlar, savunmak için kaç para aldıklarını da yazarsa güzel olur. Yani kaç para için kendi dik duruşlarını satıyorlar bilelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parsbey -- 12 Haziran 2018; 11:29:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 210507

Kanal İstanbul yapılırsa bizi geç, bizim çocukları geç, torunlarımız bile borçlandırılmış olacak. hemde bir hiç uğruna çok yazık
    Kanal istanbul geliri aşırı yüksek bir proje.

• halilcrs kullanıcısına yanıt
    Dediler hocam muhalifi de izleyin hükümeti de.
  • Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Güzelim sende o konunun komple kaldırıldığını benim gibi biliyorsun. O yüzden böyle rahat rahat konuşuyorsun. Ama hukuki bir durumda savcılık isterse, yönetim tekrar çıkartıp veriyorlar haberin olsun. Yani savcılığa vermezsen adam değilsin, hodri meydan. 13 yaşındaki çocuk hakkında tahrik ederse yapılır diyen adam, pedofilidir, sapıkdır. Birde nasıl inkar ediyorsun, karakterini gösteriyorsun iyice...
  • @powerstorm;

konu bu;
    https://forum.donanimhaber.com/tecavuz-yalaniyla-17-yasindaki-gencin-olumune-neden-olan-15-yasindaki-kiz-her-seyi-itiraf-etti--132783444-5

önbellek yapınca googledan çoğu gözükmüyor, bu konunun, içindeki mesajlar silinmemiş halini koyabilir misiniz? orda 13 yaşındaki çocuk hakkında mesajı vardı, ve bu üyeye tepkiler vardı. Benim mesajım yok o konuda. ama başkalarının vardı.

önbellekte birşey gözükmüyor, mevcut mesajı biri alıntı yapmış ama açılmıyor tıklayınca;
    https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:keCDjIvOvhAJ:https://forum.donanimhaber.com/tecavuz-yalaniyla-17-yasindaki-gencin-olumune-neden-olan-15-yasindaki-kiz-her-seyi-itiraf-etti--132783444-5+&cd=1&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 88mph -- 12 Haziran 2018; 11:41:58 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.