Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.716
Cevap
67
Favori
415.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Drakyuz'a ek olarak manuel bir araç alırsanız zaten %50 %50 yürüyeceksiniz. Otomatik alırsanız, aktarma değişen oranlarda olacaktır ama asfalt şartlarında VDC sisteminin yeteri kadar hatta mekanik sistemlerden bile hızlı tepki verdiği söyleniyor. Buna rağmen yakıt ekonomisi ve dayanıklılık için normal şartlarda ve virajlarda çekiş daha çok önde olacaktır.

Konunun detaylı anlatımını Subaruclub forumunda AWD Tipleri adlı konudan okuyabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 19 Eylül 2013; 22:28:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar birsey soracagim. 2006-2007 2.0 ve 2.5 modellerin bazilarinda on konsolda bardak tutucu var, bazilarinda yok. bunun sebebi nedir? Yani saddce donanimla alakali birseymi? bardak tutuculu olan daha zengin donanimami sahip oluyor?
  • 14 Eylül 21 Eylül 2013 tarihleri arasında Antalya zorlu parkurlarında gerçekleştirilen Transanatolia yarışı resimleri

https://tr-tr.facebook.com/turkiyesubaru

Subaru forester kullananlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cstadem -- 6 Ekim 2013; 21:54:35 >

• Yıl Sonuna kadar bakım indirimi var

https://tr-tr.facebook.com/turkiyesubaru

• Forester diesel ve Holda CRV test, özellikle çimendeki kalkış testine dikkatinizi çekerim

• Merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce 2009 Model Dizel Forester alarak ben de Forester kullanıcısı oldum. Gayet keyifli bir araç yakıt tüketimi makul seviyelerde. hafta sonu çamurlu yolda deneme şansım oldu eski aracım Land Rover Discovery'i aratmadı..

Sadece tek sorunum var debriyajı çok sert geldi... hidrolik debriyaj olmasına rağmen sıkışık trafikte yoracak kadar sert.. manuel kullanan arkadaşlar sizin debriyajlar da sert mi bunu yumuşatmanın bir yolu yok mudur?

• Bir arkadaş burada Subaru için anlatılanları kısaca tercüme edebilir mi? Zira 22 araç hakkında bir hayli uzun ve detaylı bir anlatım var gibi.

Not: Subaru'nun anlatımı 35:30 civarında başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 20 Ekim 2013; 12:44:55 >
  • zeytinpark kullanıcısına yanıt
    Kabaca çevireyim en azından konu hakkında bir fikriniz olur kanaatindeyim..

Görüş açısı inanılmaz, Son derece ferah bir sürüş sağlıyor.
    Buradaki önemli kriterlermizden birisi olan mükemmel mühendislik kavramını karşılamaya en yakın araç, Araç ağırlığı, Şanzıman, aktrama organları, koltuk diz mesafesi, bagaj hacmi çok iyi.
    Sevmediğimiz bir şeyler neler? Dizayda çok büyük bir ilerleme yok
    Diğeri hemen araya girip, aracın turbo versiyonunun ürettiği güç ve ücreti karışlaştırıldığında inanılmaz bir f/p aracı olduğunu belirtiyor (laf söyletmiyor araca ).
    İlkel bir radyosu var (ilkel dedi primitive veya basit)
    Evet olumsuzları var fakat, Subaru'nun diğer araçlarından daha sessiz, cvt mükemmel, pürüzsüz bir sürüş sağlıyor.
    Kapıların gayet rahat (çok yüksek olmamsını kastetti sanıyorum) tavan baş mesafesinin çok iyi olmasına rağen yerden yüksekliğin (ground clearence) iyi olduğunu belirtiyor.
    İihs başarısı ortada, Small olverlap dahil.
    Şaşırtıcı şeylerden birisi Sadece yolda gösterdiği başarısı değil ofroad da da inanılmaz bir araç. Ofroad performansı bu çaptaki normal araç gibi görünen bir araç için bir araç için sıra dışı diyor.
    Traction contol ve stabilite kontrolu kapatabiliyorsunuz. iki tuşa basın ve kontrol sizde.
    Torbusuzunu bile kulanmak ayrı bir keyif.

Cvt ile ilgi son derece yenilikçi şeyler var bunlar hakkında konuşalım
    -Araçta modlar var, sport sport sharp vs. Sport sharp'a aldığınızda Porche PDK sistemi gibi agresif bir yapıya bürünüyor.
    Vites seçimleri son derce isabetli. CVT şanzımanın böyle hırçın davranması çok dikkat çekici ve dikkate değer.
    Yakıt ekonomisinde de çok iyi bir iş başardı
    Oylama sonrasında 6'ya karşın 3 ile büyük çoğunluk oyuyla Forester yılın suv'u oluyor.

Not: Bu arada geçen yılda aynı ödülü almış.

• Teşekkür ederim.
    Adamlar da benim takıldığım yere yani radyoya takılmışlar :) Şu Harman/Kardon un navigasyonlu DVD sistemini getirmiyor BAYTUR. Navinin haritası TR de çalışmıyormuş ondan getirmiyorlarmış. Yahu siz getirin, olay sadece navi değil dedik ama dinletemedik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark

Teşekkür ederim.
    Adamlar da benim takıldığım yere yani radyoya takılmışlar :) Şu Harman/Kardon un navigasyonlu DVD sistemini getirmiyor BAYTUR. Navinin haritası TR de çalışmıyormuş ondan getirmiyorlarmış. Yahu siz getirin, olay sadece navi değil dedik ama dinletemedik :)

Ben teşekkür ederim, umarım yardımcı olmuştur.
    Evet navigasyon sorunlu, Xv'nin navigasyonlusunu alanlarda bayağı sıkıntı çekti. Forester da Outback'te XV'da fiyat baremlerinin en iyi araçları (bence) bunu biliyordum fakat yeni Forester'ın bu kadar erdemi olduğunu bilmiyordum . Özellikle agresif CVT kısmında afalladım

• Yapilmis en iyi suv .... haydi buyrun kavgaya ama o yakıtı yok mu yakıtı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aman vw ciler duymasın bir hafta konuşurlar burda

• quote:

Orijinalden alıntı: OOGUZZ

Merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce 2009 Model Dizel Forester alarak ben de Forester kullanıcısı oldum. Gayet keyifli bir araç yakıt tüketimi makul seviyelerde. hafta sonu çamurlu yolda deneme şansım oldu eski aracım Land Rover Discovery'i aratmadı..

Sadece tek sorunum var debriyajı çok sert geldi... hidrolik debriyaj olmasına rağmen sıkışık trafikte yoracak kadar sert.. manuel kullanan arkadaşlar sizin debriyajlar da sert mi bunu yumuşatmanın bir yolu yok mudur?

Oğuz merhaba, 2011 diesel foresterda 1 ay önce bizde aldık, bende outback kullanıcısıyım. Foresterın debriyajı Outbacke öre bir parça sert ancak öyle rahatsız edici bir durum değil. Ancak bu durumdan şikayetci bir arkadaş vardı baskı balata değişimi sonrasında pamuk gibi oldu demişti.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce 2009 Model Dizel Forester alarak ben de Forester kullanıcısı oldum. Gayet keyifli bir araç yakıt tüketimi makul seviyelerde. hafta sonu çamurlu yolda deneme şansım oldu eski aracım Land Rover Discovery'i aratmadı..

Oğuz merhaba, 2011 diesel foresterda 1 ay önce bizde aldık, bende outback kullanıcısıyım. Foresterın debriyajı Outbacke öre bir parça sert ancak öyle rahatsız edici bir durum değil. Ancak bu durumdan şikayetci bir arkadaş vardı baskı balata değişimi sonrasında pamuk gibi oldu demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

Yapilmis en iyi suv .... haydi buyrun kavgaya ama o yakıtı yok mu yakıtı

Yeni kasası daha ne yaksın? 8.1 lt şehir içi verisi...

Eski kasa fabrika veirsi 11,2 lt şehir içi , Honda CRV 11,1lt şehir içi. İkiside otomatik150 bg.

(2009-2010 arası kasalar)
    Subaru Forester 2.0i 150 bg - 11,2 lt / 6,9 lt - 11sn 0/100km - 184 km/h max sürat
    Honda CRV 2.0i 150 bg - 11,1 lt / 6,9 lt - 12,2 sn 0/100km - 177 km/h max sürat
    Toyota Rav4 152bg - 11,6 lt / 7,4 lt - 12 sn 0/100km - 175 km/h max sürat
    VW Tiguan 1.4 4x4 MANUAL 150bg - 10,6 lt / 7 lt - 9,3 sn 0/100 - 192 km/h max sürat

Yeni forester 150 bg - 8,1lt / 5,5 lt - 11,8 sn 0/100 - 192 km/h
    Turbo Forester 240 bg - 11,2 lt / 7 lt - 7,5 sn 0/100 - 221 km/h

Daha ne diyeyim takdir sizin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erceerce -- 21 Ekim 2013; 13:48:47 >

• Erce düz yolda cruze ile 7 lt belki ama normal yol şartlarında bu 8 lt olmuyor 10'lara fırlıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba, hayırlı olsun aracınız, iyi günlerde kazasız kullanmanızı dilerim. Bende de 2009 dizel forester var. Bahsettiğiniz gibi debriyaj oldukça sert. Yüksek torktan dolayı debriyaj ve baskının erken tükendiğini söylüyorlar, aracınız kaç Km de ve debriyaj baskı-balata değiştirilmiş mi?

• Yeni forester 150 bg araç ile 2800 km şehir içi genel ortalama tüketim 10.4 lt. 2-3 km'lik kısa mesafelerde fazla kullandığım için ortalama yakıt tüketimi yüksek görünüyor. İstanbul'da şehir içi yoğun trafikte ortalama 9 lt, şehir içi açık trafikte normal kullanımda 7-7,5 lt, sakin kullanımda 6-6,5 lt yakıt tüketimi gerçekleştiriyor bazen 6 litrenin altına düştüğü de oluyor. Spor mod ile kullanımda değerler 1-2 lt artıyor. Şehir dışında ise henüz kullanmadım. Simetrik 4 çeker 1,5 tonluk bir araç için daha fazla yakıt tüketimi olsaydı bile hakediyor olacaktı.
  • bu 6, 6.5 şehir içi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

bu 6, 6.5 şehir içi mi

Evet şehir içi trafiğin az olduğu açık yollarda sakin kullanımda genellikle 5,7-6-6,5 litre arasında oluyor

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.