Şimdi Ara

Şu Malzemeleri nerden temin edebilirim?Üni. de hoca istedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dijital multimetre, proto board,zil teli,kargarburun,yan kesici,elektronikci cımbızı,kalem havya, lehim teli , farklı çeşitlerde dirençler,Osilaskop probu bunları nerden alıcam denizli deyim elektrik- elektronik 1.sınıf adını bile duymadıgım malzemeler var :) internetten alabilcegimiz bir yer varmı dır yoksa tüm çarşıları gezicez mi bulmak için öle bile bulma ihtimali düşük gibi geldi bana cuma ya kadar alınması gerekiyormuş :(

• Hocam hepsi zaten lisede istenen malzemeler genelde.Her şehirde olduğu gibi mesela ben Ankaradayım bizim elektronikçiler cenneti Ulus'tur.Biraz araştırıp bulursanız zaten bütün istekleriniz sıradan bir elektronikçide bulunur.Dirençler için de robotistan 500 parça direnç seti tavsiye ederim.Her parçadan 20x25 direnç var ve hepsi genel devre dirençleri :) Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 15 Kisiye Saldirdim -- 20 Eylül 2014; 11:22:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkymtl11

Hocam hepsi zaten lisede istenen malzemeler genelde.Her şehirde olduğu gibi mesela ben Ankaradayım bizim elektronikçiler cenneti Ulus'tur.Biraz araştırıp bulursanız zaten bütün istekleriniz sıradan bir elektronikçide bulunur.Dirençler için de robotistan 500 parça direnç seti tavsiye ederim.Her parçadan 20x25 direnç var ve hepsi genel devre dirençleri :) Kolay gelsin

toplam maliyeti ne kadar eder sence bunların? Liseyi öğretmen lisesinde okuduğum için pek bilgim yokdu zaten sınıfta kimsenin bi fikri yok du hocaya soruyoruz bulursun siz dedi
  • Hocam şimdi deney bordu genelde 3 4 tl oluyor.Multimetre de kaliteli ise 20 tl tutar ancak yeni iseniz 9 10tl olanlar da iş gorur.Direnç seti 10 tl kargo ile 17.Ancak diğerlerini bilemiyorum havya kaç watt telin mmsi kaç.Ancak size tavsiyem bunlar alındıysa muhtemelen orta derece elektronik devreler yapacaksınız o yüzden hazır üniversitede iken paranız varsa 0.75lik bir tel alın.Yani bunlar hariç genelde herkes farklı fiyat biçiyor.O yüzden elektronikçi çarşısını bulunca tavsiyem her yerden fiyat alıp karşılaştırın. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: brkymtl11

Hocam şimdi deney bordu genelde 3 4 tl oluyor.Multimetre de kaliteli ise 20 tl tutar ancak yeni iseniz 9 10tl olanlar da iş gorur.Direnç seti 10 tl kargo ile 17.Ancak diğerlerini bilemiyorum havya kaç watt telin mmsi kaç.Ancak size tavsiyem bunlar alındıysa muhtemelen orta derece elektronik devreler yapacaksınız o yüzden hazır üniversitede iken paranız varsa 0.75lik bir tel alın.Yani bunlar hariç genelde herkes farklı fiyat biçiyor.O yüzden elektronikçi çarşısını bulunca tavsiyem her yerden fiyat alıp karşılaştırın. :)

teşekkürler. Direnç setini hangi internet sitesinden bulabilirim arkadaşlarla toplu alırız en azından onu tavsiyen varsa başka sölersen iyi olur :)
  • http://www.robotistan.com/14W-Direnc-Kiti-500-Adet,PR-1584.html Buyurun en ideal başlangıç kiti bu bence :) Hem birlikte alırsanız kargo parası da tek sipariş parası olur zaten daha mantıklı :)

• elektronik malzeme diye google da arattıgın takdirde bulabilirsin.
  • bluemavi.com'dan alabilirsiniz. Ben alışveriş yaptım geçmişte sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

bluemavi.com'dan alabilirsiniz. Ben alışveriş yaptım geçmişte sorun yaşamadım.

teşekkürler ama radığım şeyleri tam olarak bulamadım hepsi yok
  • 1 ay bekleyebilirsen aliexpressten sipariş ver çok ucuza gelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0111

1 ay bekleyebilirsen aliexpressten sipariş ver çok ucuza gelir

önümüzde ki cuma gerekiyor hepsi toplam 200tl ye yakın tutcak gibi
  • 1 milyoncuda çoğunu bulursun
    havyayı 40 watt topraklı al 10tl
    multimetre 10 tl
    lehim teli pasta 5 tl
    proto board 10 tl
    karga burnu pense cımbız 10 tl
    dirençleri diyotları sıfır istiyorsan internetten al
    olmadı elektronikçiye git onlarda çıkma direnç çok olur
    maksimum 70 tl ye halledersin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bluemavide aradığın yoksa başka bu kadar çeşit olan site bulamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: declan43

Dijital multimetre, proto board,zil teli,kargarburun,yan kesici,elektronikci cımbızı,kalem havya, lehim teli , farklı çeşitlerde dirençler,Osilaskop probu bunları nerden alıcam denizli deyim elektrik- elektronik 1.sınıf adını bile duymadıgım malzemeler var :) internetten alabilcegimiz bir yer varmı dır yoksa tüm çarşıları gezicez mi bulmak için öle bile bulma ihtimali düşük gibi geldi bana cuma ya kadar alınması gerekiyormuş :(

star, girgin, dağdeviren, toygun, vegatronik, şafak elektronik bildiklerim.çoğu bayramyeri civarında.
    zil teli olarak telekomcuların kullandığı telleri tavsiye ederim.(bulabilirsen).multimetrenin şimdilik en ucuzunu al nasıl olsa bozulacak.

kargaburnu, pense, tornavida vs gibi şeyleri, markalı bişey al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stresstest

quote:

Orijinalden alıntı: declan43

Dijital multimetre, proto board,zil teli,kargarburun,yan kesici,elektronikci cımbızı,kalem havya, lehim teli , farklı çeşitlerde dirençler,Osilaskop probu bunları nerden alıcam denizli deyim elektrik- elektronik 1.sınıf adını bile duymadıgım malzemeler var :) internetten alabilcegimiz bir yer varmı dır yoksa tüm çarşıları gezicez mi bulmak için öle bile bulma ihtimali düşük gibi geldi bana cuma ya kadar alınması gerekiyormuş :(

star, girgin, dağdeviren, toygun, vegatronik, şafak elektronik bildiklerim.çoğu bayramyeri civarında.
    zil teli olarak telekomcuların kullandığı telleri tavsiye ederim.(bulabilirsen).multimetrenin şimdilik en ucuzunu al nasıl olsa bozulacak.

kargaburnu, pense, tornavida vs gibi şeyleri, markalı bişey al.

Allah razı olsun bayram yerine gideriz artık orda bakarım internetten alıncada iyi olmucak bilmedigim bir şey zaten çoğu

• bayramyerine giderken ortadaki işhanının ordan sola git. hemen ilerde sağa kapalı çarşı gibi bi yer var. hemen yolun ayrıldığı kısımda sağda toygun elektronik var. elektronik parçaları orda bulabilirsin. diğer parçalarıda ona sor belki vardır yoksa yer gösterir sana
  • İnternette 1 lira olan pasajlarda 3 lira bence önce internetten fiyat çıkar,elinde liste ve fiyatları bulunsun, boş yere kazık yeme, duruma göre fiyat farkı yoksa al gitsin, havya çok dandik olmasın kablosu topraklı kalitesi iyi bişey al 30 tlyi geçmesin ve lehim teli dandik alma iyi markalar feray kurtel soldex vs pinax falan alma,lehim pastası lötfett marka al 5- 6tl. yan keski kargaburun gibi şeyleri hırdavatçıdan al, multimetre idarelik 10 15 tllik al öğrenince iyisini alırsın kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911turbo -- 20 Eylül 2014; 21:49:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreakDevil

bayramyerine giderken ortadaki işhanının ordan sola git. hemen ilerde sağa kapalı çarşı gibi bi yer var. hemen yolun ayrıldığı kısımda sağda toygun elektronik var. elektronik parçaları orda bulabilirsin. diğer parçalarıda ona sor belki vardır yoksa yer gösterir sana

hocam uygunmu dur orada fiyatlar peki ? kazıklanmaylaım durduk yere zaten baya tutcak bunlar
  • bana uygun gelmişti. breadboard filan birkaç bişey alcaktım. breadboard çoğu yerde 6-7 lira iken ordan 5 liraya almıştım. baya da iyi board du. git bi sor istersen. birkaç bişey sordum çoğu yerde olmayan şeyler adam var dedi fiyatıda uygundu bence.
  • declan43 kullanıcısına yanıt
    robotistandan alışveriş yapıyorum ben genelde internette bulabilirsiniz bu tür siteleri 5 6 tl gibi bi kargo ücreti alıyorlar en fazla 8 tl kargo tutar . karga burun yan kesgi gibi aletleri hırdavatçıdan temin edersin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.