Şimdi Ara

Su Isıtıcılarla Yumurta Haşlamayı Bilen Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
9.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün denedim. Attım yumurtayı su isiticisinin içine ve 1 2 dakika içinde yumurta patladı. Sonra yumurta çorbası oldu. Adamakilli nasıl haslayabilirim? Bi fikri olan varsa yazsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben öğrenci evindeyken 5 tl ye su ısıtıcılar vardı küçük oluyor onlar. Onlarda yapardım. Yumurtayı atıp suyu 2-3 defa kaynatırdım o arada pişerdi. Hiç patlama falan olmadı
  • Belki sorun yumurtadır, heh?
  • Aynen ben de 5 liklerden ariyodum bulamadim 10 luk aldim :D
    Yanlış anlamdiysam sen suyu kaynatip yumurtayi icine atiyosun 2 3 dk sonra cikarip bi daha atiyosun bu sekilde tekrarlarla mi hasladin? Ben direkt yaptim iste yumurta patladi :D iğrenç yumurta kokusunu cikarmak icinde uğraştım bayagi

• quote:

Orijinalden alıntı: clintfastfood

Aynen ben de 5 liklerden ariyodum bulamadim 10 luk aldim :D
    Yanlış anlamdiysam sen suyu kaynatip yumurtayi icine atiyosun 2 3 dk sonra cikarip bi daha atiyosun bu sekilde tekrarlarla mi hasladin? Ben direkt yaptim iste yumurta patladi :D iğrenç yumurta kokusunu cikarmak icinde uğraştım bayagi

Yok hacım normal suyu koyup yumurta içindeyken kaynatıyodum. Ama bizimkinin altında rezistans falan yoktu. Seninkinde varmı acaba tabanında demir gibi bişey ?
  • Benimkinde tabanda demir kare seklinde metal var ki onun direnciyle filan isiniyodur su. Sizinki nde suyu ısıtan neydi :D

• quote:

Benimkinde tabanda demir kare seklinde metal var ki onun direnciyle filan isiniyodur su. Sizinki nde suyu ısıtan neydi :D

Bizimki de aynı şekilde ama tabanında delikler vardı demirler iç kısımda kalıyodu. Yumurta rezistansa direk temas ettiği için patlıyor muhtemelen.
  • quote:

Benimkinde tabanda demir kare seklinde metal var ki onun direnciyle filan isiniyodur su. Sizinki nde suyu ısıtan neydi :D

Gizli resitanslar var hocam gözükmüyor
  • He tamam kardesim benimkinde yok oyle bi sorun . Metalle arasinda plastik taban var. Sanırsam birden yüksek sıcaklığa maruz kaldigindan patlıyor. Bikeresinde ocakta yaparkende olmustu aynısı.

• Fırın poşetine koyup haşlıyordum ben. Kettle kirlenmiyor hem olası bir kazada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Invius I kullanıcısına yanıt
    İyimis ya. Ama kettle lar kaynama olunca kendiliğinden duruyor. Bendeki bu elektrik kesilmezse sonuna kadar devam :D sanirsam ben de kaynamaya başlayınca prizden ceksem 2 dk lık aralıklarla 3 kere tekrar yapsam olur gibi geliyor

• clintfastfood kullanıcısına yanıt
    Evet olur heralde. Ben zaman ayarlamasını beceremiyorum da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.